PDA

Zobacz pełną wersję : alarm w mieszkaniu i powiadomienia sms



Yoo!
29-07-2012, 11:42
Witam wszystkich, mam do Was pytanie odnośnie takowego alarmu, otóż wkońcu dorobiłem się własnego M i chciałbym zamontować w mieszkaniu coś w rodzaju alarmu, który informowałby mnie telefonicznie (sms) w razie włamania.
Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej na temat takiego systemu, ile kosztuje, czy u operatora muszę wykupić jakieś dodatkowy pakiety, czy jest to wydatek jednorazowy czy np trzeba doładowywać konto co jakiś czas..........

Czy może polecacie jakiś inny system alarmowy do mieszkania, nie drogi (chodzi tu o alarmy które kosztują kilka tys), ale skuteczny.

Czy np taki system jest wogóle coś wart
-> http://tnij.org/rlcp

Chciałbym też założyć jakieś czujniki na okna.


Z góry dzięki za odp :)

yaiba83
29-07-2012, 21:38
Karta telefoniczna musi być aktywna, więc regularnie doładowywana.

Tadeusz Hypki
30-07-2012, 00:32
Karta telefoniczna musi być aktywna, więc regularnie doładowywana.

Karta PLAY doładowana za 5 PLN wystarcza na 1 rok. Taniej chyba sie nie da.
Na twoim, miejscu to bym kupił osobny dialer GSM, a Alarm wg. uznania.

Maanniutek
30-07-2012, 08:53
Witam,

My od dłuższego czasu montujemy systemy firmy Visonic są bardzo dobre jak na bezprzewodówki szczególnie na mieszkania. Z nadajnikiem GSM który jest wbudowany wychodzą kosztowo podobnie do przewodowych. Jeśli chodzi o powiadamianie to mało że dostaje się informacje o włamaniu to nawet dokładnie z którego czujnika. Można też za pomocą telefonu sterować systemem. W przypadku pytań proszę o kontakt.

robertsz
30-07-2012, 12:05
Zainteresuj się centralą SATEL MICRA (http://www.micra.com.pl/)

Yoo!
30-07-2012, 19:27
Karta telefoniczna musi być aktywna, więc regularnie doładowywana.

witam, dzięki za odp, przyjrze się dokładnie systemom opisanym powyżej, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zabezpieczania okien, wiem, że w niektórych oknach są klamki z zamkiem, może głupie zadam pytanie, ale po co to właściwie jest i czy faktycznie to pomaga podczas włamania.........
.......z kolei widziałem kiedyś system zabezpieczający okna, który polegał na umiejscowieniu 6 rygli w ramie okiennej, które się "zasówało".
Widziałem tylko krótki filmik na których instruktor próbował się włamać przez takie okno i wyglądało, że te 6 małych rygli spełnia swoje zadanie, czy coś wiecie na ten temat :)

Tadeusz Hypki
02-08-2012, 00:19
witam, dzięki za odp, przyjrze się dokładnie systemom opisanym powyżej, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zabezpieczania okien, wiem, że w niektórych oknach są klamki z zamkiem, może głupie zadam pytanie, ale po co to właściwie jest i czy faktycznie to pomaga podczas włamania.........
.......z kolei widziałem kiedyś system zabezpieczający okna, który polegał na umiejscowieniu 6 rygli w ramie okiennej, które się "zasówało".
Widziałem tylko krótki filmik na których instruktor próbował się włamać przez takie okno i wyglądało, że te 6 małych rygli spełnia swoje zadanie, czy coś wiecie na ten temat :)

Klamki zdecydowanie pomagają przy kilku założeniach.
Po pierwsze ludzie oszczędzają na szybach antywłamaniowych. Już samo zamówienie zewnętrznej szyby jako bezpiecznej, klejonej z 1 warstwą folii skutecznie uniemożliwia wybicie. Mając zwykłe okna bez mocniejszych szyb i okuć antywłamaniowych złodziej ma do wyboru:

1. cegłą w szybę i sobie wejść
2. Wyciąć dziurę w szybie i ręką otworzyć klamkę
3. wsadzić coś w szczlinę okna i bez dobrych okuć owierają jak swoje podważając język zamka
4. rozwiercić plastik w miejscu gdzie jest klamka i wsadzić swoją klamkę od tyłu

Klamka zwykle nie wchodzi do końca otworu - przypatrz się.

Zakładając klamki z blokadą czy z kluczykiem skutecznie utrudniamy punkt 4 ale nie mając dobrych szyb i okuć to cegłą rozwalą szybę, zwiną ze stołu laptopa, zegarek i komórkę i w nogi. Pół biedy jak ukradną. Gorzej jak ich nakryjesz i wyskoczą z kosą.

Przy słabych oknach i system alarmowy jest bardziej skomplikowany i właściwie zacznie działać jak już będą w środku. Przypominam, cegła w szybę, laptop i w nogi.
Jeżeli masz okna z mocnymi szybami to wybicie nie wchodzi w rachubę. P4 lekko pęka w pajęczynkę waląc 5kg młotem z całej siły. Cegła ma szansę odbić się bez strat. Przy szybie bezpiecznej jest łatwiej ale cegłą też rady nie dadzą i nie wytną dziry tak prosto. Zwykle daje sie okucia antywłamaniowe i klamki z blokadą. Nie da sie wsadzić klamki od tyłu i przekręcić, podważanie zaczepów i języczka zamka też nic nie da.
Złodziej tak prosto przez okno nie wejdzie.
Przy okazji nie musimy uzbrajać czujek ruchu i być niewolnikiem czujek ruchu w 3/4 domu jak śpimy bo wystarcza kontaktrony w oknach i gdzieniegdzie czujka np na strychu. Bo mając mocne okna raczej wejdą strychem niż oknami. Zdejmą dachówkę i wskoczą w welłnę i tyle.

dendrytus
02-08-2012, 07:10
Jeżeli masz okna z mocnymi szybami to wybicie nie wchodzi w rachubę. P4 lekko pęka w pajęczynkę waląc 5kg młotem z całej siły. Cegła ma szansę odbić się bez strat. Przy szybie bezpiecznej jest łatwiej ale cegłą też rady nie dadzą i nie wytną dziry tak prosto.
Radzę zmienić dietę i udać się na siłownię.

PS.
P4 nie jest szybą antywłamaniową tylko najmocniejszą z szyb bezpiecznych.

Tadeusz Hypki
02-08-2012, 13:32
Radzę zmienić dietę i udać się na siłownię.

PS.
P4 nie jest szybą antywłamaniową tylko najmocniejszą z szyb bezpiecznych.

Każda szyba klejona z 2 warstw z folią pomiędzy sprawdza się idealnie jako antywłamaniowa. Natomiast szyby P4 nie da się rozbić młotem. Osobiście próbowałem. Nie musimy się sprzeczać o nazewnictwo szyb P4. Sa to szyby wystarczająco antywłamaniowe żeby zatrzymać atak większości napastników. Prościej wskoczyć przez dach z waty po odsunięciu kilku dachówek niż przez okno z klejoną szybą, okuciami antywłamaniowymi i klamkami z kluczykiem.

tabaluga39
09-08-2012, 14:07
Karta PLAY doładowana za 5 PLN wystarcza na 1 rok. Taniej chyba sie nie da.
Na twoim, miejscu to bym kupił osobny dialer GSM, a Alarm wg. uznania.

Tak play jest obecnie chyba najtańsze tylko trzeba pamiętać żeby doładować przed upływem roku.