PDA

Zobacz pełną wersję : Co jeszcze posadzić pod clematisem i różą pnącą?



dolabella
29-07-2012, 19:30
Witam serdecznie
Długo nie było mnie na forum, ale mój ogród (i ja) potrzebujemy chyba wciąż jeszcze trochę wskazówek i pomocy więc wracam z pytaniami:)
To frontowa rabata przed domem - strona południowa, bardzo nasłoneczniona. Od około trzech lat rośnie tu powojnik "Polish Spirit" (kwitnie na fioletowo całe lato i bardzo bujnie się rozrasta), biała róża pnąca i mniejszy powojnik fioletowy z jej drugiej strony, który kwitnie wiosną, no i teraz też zaczyna wypuszczać pojedyncze kwiaty.
Pod nimi rosły dwie lawendy, ale przytłumiały jej zazwyczaj kwiaty szałwii, która rozrastała się bez opamiętania. Trzeba ją było mocno przerywać by nie zarosła wszystkiego. Ostatnio kładliśmy przed domem kostkę brukową, co spowodowało lekkie podniesienie terenu w tym miejscu. Kratki z roślinami nie dało się wyciągnąć wyżej bo wyrwalibyśmy rośliny. Szałwia i lawendy zostały zniszczone przez brukarzy, podsadzam więc w tym miejscu nowe rośliny. Na zdjęciu zarejestrowałam stan obecny. Z szałwii nie chcę całkowicie rezygnować bo jednak w pełni kwitnienia wygląda super, usuwam tylko wiele małych siewek zanim się wzmocnią i zbytnio rozrosną.
Czy posadzić tu coś jeszcze? Czy może po prostu więcej lawendy? Co o tym sądzicie? Pytanie to zadałam już na swoim blogu ogrodniczym, ale myślę, że im więcej pomysłów tym lepiej:)

http://www2.picturepush.com/photo/a/8847310/1024/Garden_2012/clematis2.jpg

ewalm
29-07-2012, 23:31
róże okrywowe, jakieś niskie, ścielące się - na obu końcach rabaty

magnolia
31-07-2012, 17:11
ja bym dodała plamy z zawilca wielkokwiatowego, żeby wiosną były białe kwiaty, a latem poduchy jego listków wśród fioletu lawendy i szałwi.
Apo lewej, jesli jest tam z pół metra miejsca to może jeszcze rozplenicę zwykłą albo trzęślicę- molinia arundinacea- 1 kępę.