PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z63 pracownia STUDIO Z500



DagornS
30-07-2012, 10:20
Witam serdecznie,
Postanowiłem założyć tutaj wątek o projekcie Z63 pracowni Z500, ponieważ bardzo poważnie zastanawiam się nad jego zakupem. Być może uda mi się również poznać opinie i spojrzenie innych co pewnie pomoże w podejmowaniu "pewnych" decyzji.
Także, jeśli jest na forum ktoś jeszcze kto przymierza się lub też już zaczął budowę... Zapraszam!

128174

128175

128176

128177

Powierzchnia użytkowa / netto 147,0 / 170,4 m²
Powierzchnia zabudowy 108,3 m²
Kubatura 416 m³
Wysokość 7,51 m
Kąt nachylenia dachu 35°
Powierzchnia dachu 164,6 m²
Minimalne wymiary działki szer.18,18m×dług.18,88m

DagornS
31-07-2012, 11:07
Zacznę więc od siebie.
Za wybór projektu zabraliśmy się zaraz po zakupie działki. Po różnych dylematach stwierdziliśmy, że kolejność będzie następująca:

1. Usytuowanie domu na działce i względem stron świata
2. Wnętrze
3. Wygląd zewnętrzny domu
4. Materiały

Idąc mniej więcej tą taktyką "odfiltrowaliśmy" 10 projektów z których należało się zdecydować na jeden. I tutaj już pod uwagę braliśmy raczej koszty jakie
będziemy musieli ponieść przy dostosowaniu go do naszych potrzeb.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeden z wariantów Z63 czyli dokładnie projekt Z63 L GL

128399

Ale po kolei:

128398


- Zależało nam na tym aby front skierowany był w stronę drogi wyjazdowej, dach dwuspadowy, połacie dachu skierowane odpowiednio
na Pn i Pd (ważne, żeby na połac Pd padało jak najwięcej światła dziennego)
- Elewacja tylna w stronę ogrodu
- Kuchnia, Jadalnia, Pokój dzienny na stronę Pd natomiast, PG, łazienka, schody na stronę Pn (niestety przyszły pokój wchodzi mi
na strone Pn ale poradzimy sobie z tym z pomocą CO i światłem sztucznym)
- Na poddaszu dwa pokoje na stronę Pd natomiast jeden pokój oraz łazienka na stronę Pn (z tym pokojem poradzimy sobie analogicznie jak
z pokojem na parterze)
- Garaż na ścianie od strony Pn