PDA

Zobacz pełną wersję : dzwonek przy bramie



anetina
30-07-2012, 11:58
nie chce mi się szukać :( może był już podobny temat
elektrycy dali mi kabel między domem a podwórkiem - miał byc na wideodomofon czy jakoś tak, ale okazało się, że to jest jeden kabel, że nie ma w nim prądu
i co teraz? da radę podłączyć jakieś sprzęt? czy trzeba byłoby dobierać jakiś kabel z prądem?

mam nadzieję, że zrozumiale napisałam, o co mi chodzi :)

robertsz
30-07-2012, 12:07
Jaki sprzęt chcesz podłączyć pod ten kabel?
Jaki to kabel, jak wygląda?
Z tymi elektrykami urwał się kontakt?
Każdy to podłączy i będzie domofon i dzwonek.

anetina
30-07-2012, 12:16
zwykły sprzęt kupiony np. w nomi - jakiś dzwonek bezprzewodowy i włacznik
kabel jest jakiś z 6 kabelkami w środku - no nie wiem, po prostu potrzebuje, by ktoś wytłumaczył blondynce, czy damy radę sami coś takiego podłączyć?
musi być prąd?

mąż zrobi to, ale nie ma czasu szukać, jakiegoś schematu nie było, elektryk - ciort go wie, ale kontaktu nie mam :(

jest po po prostu kabel w ścianach i dzwonek i włącznik, czy to damy radę sami podłączyć?

robertsz
30-07-2012, 20:37
Piszesz o dzwonku bezprzewodowym.... po co w takim układzie kabel??

Nieważne, najpierw trzeba ustalić co to za kabel, na kablach i przewodach są napisy.
Należy je odczytać. 6 kabelków to mi coś podpowiada że to biały YTDY 6x0,5....

Typ kabla determinuje napięcie pracy tego dzwonka.
Jeśli ten kabel to jest jakiś badziew z OBI to w rachubę wchodzi dzwonek na napięcie 12V.

12V skądś trzeba wziąć, najprościej z bateryjki albo z zasilacza.
Zasilacz musi być gdzieś podłączony. Albo w rozdzielnicy albo w puszce łączeniowej albo wetknięty do gniazdka.

Czyli masz źródło napięcia, kabel, wyłącznik i odbiornik.
Trzeba to poskładać do kupy, układ jest tak prosty jak budowa cepa.
Jeśli mąż nie spał na lekcjach fizyki to poskłada to bezproblemowo.
Jeśli nie poskłada to trzeba wołać kogoś kto bardziej uważał na lekcjach.

Mała uwaga na koniec, jeśli to jest biały kabel albo kabel niskonapięciowy, a dzwonek na 230V to cały ten obwód długo nie będzie funkcjonował prawidłowo.

tabaluga39
09-08-2012, 14:09
Piszesz o dzwonku bezprzewodowym.... po co w takim układzie kabel??


Dzwonki bezprzewodowe przeważnie nie działają. Szczególnie przestają w zimie lub wylewają baterie jak na nie świeci słońce. Miałem dwa i nie polecam.