PDA

Zobacz pełną wersję : QUICK MIX vs ATLAS - jaka zaprawe tynkarska wybrac?



michalz2x
31-07-2012, 05:44
Witam. Bardzo prosze o porade. Stoje przed wyborem tynku
cementowo-wapiennego. Mam do wyboru Quick-mix lub Atlas. Czym roznia sie zaprawy tych producentow oraz ktory warto wybrac do domu?
Dziekuje i pozdr. MM

keyo
10-04-2013, 12:31
Do atlasa nie mam przekonania - ja bardziej myślę nad dwoma firmami: mapei i quick-mix

Balto
10-04-2013, 20:25
michal: a jaki konkretnie rodzaj tynku? Bo każdy z nich pewnie ma ich po kilka....

michalz2x
01-05-2013, 04:14
michal: a jaki konkretnie rodzaj tynku? Bo każdy z nich pewnie ma ich po kilka....


Witam. U nas tynki juz sa juz polozone, udalo sie w listopadzie. Zdecydowalem ze maja byc cementowo wapienne. Uzylem wapna super-bialego, warstwa finalna zatarta z samym wapnem.

Balto
01-05-2013, 20:36
michal: świetny wybó chyba najlepsze choć wściekle drogie wapno z dostępnych na rynku.

michalz2x
01-05-2013, 21:45
Zgadza sie, wapno bylo drozsze od innych dostepnych na rynku. Tynki na tym wapnie sa znacznie jasniejsze od innych. Cement takze mialem z jasniejszych, prawdopodobnie Gorazdze. Calosc po przetarciu kwalifikuje sie do bialkowania.

Balto
02-05-2013, 20:52
michał: cementowni i dostępnych cementów jest od metra. Ja tego wapna do swojej mineralki używam. Jeżeli ktoś chce zrobić tynki zewnetrzne białe może użyć od razu białego cementu i jaśniutkiego piasku / wypełniacza wyjdzie biały tynk