PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe - czy dobrze wstawione? Prośba o opinie.



owp
31-07-2012, 21:08
Witam,
dziś poszedłem pooglądać okna dachowe, które mi zamontowano. Mam kilka wątpliwości...
Czy wiatroizolacja powinna być szczelna? Bo u mnie jest zszywkami poprzypinana, ale raczej niechlujnie, są jakieś szpary, rozerwania, z kolei przy bokach jest naprężona - jak będę chciał tam dać ocieplenie to i tak muszę ją przerwać... Nie wiem na co zwrócić uwagę, wydaje się że okna są szczelne - nie leci woda, jak lałem, ale nie trzymają linii krokwi, lecz to chyba wina tych ostatnich, denerwuje mnie, że dwa okna są nie równo pomiędzy krokwiami, a bliżej jednej - przez co trudno będzie ocieplić z boku. Wrażenie jest generalnie takie sobie, ale nie wiem, jak powinny wyglądać modelowo zamontowane okno.
Poniżej kilka zdjęć, niestety dość kiepskich, ale może komuś z Was coś się rzuci w oczy...

andrzej belka
04-08-2012, 21:41
tragedia.......

Jan P.
04-08-2012, 22:30
A może na tej porwanej foli jest dodatkowy kołnierz , który ratuje sytuację ?. Jan.

Andrzej Wilhelmi
13-08-2012, 21:50
No właśnie być może, ale takie wykonanie świadczy o wykonawcy. Mogę zrozumieć to co jest nad oknem ale nie mogę tego co w dole. W jakim celu pozostawiono tą postrzępioną folię i dlaczego ona była tak postrzępiona i dlaczego jest wywinięta do dołu? Okna mają dość luzu pomiędzy krokwiami więc wystarczyło nieco przesunąć i nie byłoby widać zamka dachówki no chyba, że to okna w zespoleniu poziomym. Pozostaje też pytanie czy docieplone zostały ramy okien? Pozdrawiam.