PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podzielić pokój dziecęcy 22 m2



robgie
01-08-2012, 19:48
Witam

potrzebuje pomocy w podzieleniu pokoju dla dzieci. Pokój jest taki jak w załączniku to żółte okno dopiero będzie dołożone. Pokój ma być dla 10 latka i 13 latki. Zakładam zrobienie dwóch wejść w miejsce tego obecnego, nie chciałbym aby wejście do jednego pokoju było przez pokój inny. Pytanie jak to zrobić ?
rozważę każde rozwiązanie nawet typu prosto i na ukos. Doradźcie jak to zrobić najsensowniej żeby wykorzystać jakoś to co zostanie.

podział ścianką z rigipsu na stelażu.128643

mile widziane rysunki z naniesionym podziałem na tym moim szkicu.

joliska
02-08-2012, 06:45
Drzwi możliwe tylko na tej ścianie z obecnymi drzwiami?

kinka
02-08-2012, 21:23
Ściana z drzwiami ma 426cm i jeśli na niej tylko mają znajdować się wejścia do pokoi to taki podział w pionie daje 213cm szerokości każdego pokoju a to za mało.Moim zdaniem albo musza być wejścia na 2 ścianach albo przynajmniej większe okno przesunąć w prawa stronę.

robgie
03-08-2012, 16:54
Dziękuję za odpowiedzi mimo że faktycznie za mało dałem szczegółów.
Drzwi i jakiekolwiek wejście możliwe jest jedynie w miejscu tych drzwi które są teraz z tym że mogę je całkowicie wyrzucić niestety nie mogę ich przesunąć mam jedynie po 10-15 cm. Okna też nie ma możliwości przesunąć. Plan taki mam żeby zrobić coś na pomysł Kinka(i) z tym że ten korytarzyk chciałem ograniczyć jedynie do drzwi jedne prosto drugie w prawo. Zdaję sobie sprawę że podział pokoju na pół na wprost jest teoretycznie najprostszy ale mam dwa "pokoje" po 2m szer czyli ciężko cokolwiek sensownego zrobić. Dlatego pomyślałem żeby podzielić ścianką z jakimś uskokiem tak żeby pokój stał się nieco ustawniejszy i ciekawszy ale.... no właśnie jak?

Wiosenna1
03-08-2012, 18:37
Moja propozycja. Nie umieściłam tylko tego nowego okna. białe to ściany beżowe to regały/ szafy/biurka. Nie patrz na rodzaj mebli, nie wyszukiwałam specjalnie chodzi o wymiary.
http://images43.fotosik.pl/1485/e668aa6561649ba9.jpg

robgie
13-08-2012, 16:39
Dziękuję za propozycję. Jest to to właśnie o czym myślałem. Mile widziane również jakieś inne . niewiele ale jeszcze trochę czasu na podjecie decyzji mam.