PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakiego drewna barierka balkonowa / tarasowa?



jan_wozny
04-08-2012, 22:02
Witam!
Gotowe barierki balkonowe/tarasowe są bardzo drogie a mój balkon jest dość duży bo aż 2,8 x 7, 5 – dlatego chciałbym wykonać barierkę sam. Znalazłem nawet zdjęcie takiej barierki
http://images38.fotosik.pl/1737/674509dbba4a0d3c.jpg
i nawet widziałem podobną na żywo i wiem, że koszt materiałów nie będzie wysoki bo potrzebuję trochę oheblowanych desek i profile stalowe. Jestem w stanie sam wykonać taką barierkę tylko muszę wiedzieć:

Z jakiego drzewa powinny być deski?

Czy do uzyskania takiego efektu jak na zdjęciu wystarczy bejca (impregnat) do zabarwienia drewna a następnie na to lakier (jaki lakier?) ?

Na ile części podzielić krótszy (2,8m) bok balkonu a na ile dłuższy (7,5m) ( w jakiej odległości rozmieścić profile pionowe?) tak aby wizualnie ładnie wyglądało

Jaką wysokość powinna mieć standardowa barierka balkonowa?

Jakiej szerokości kupić deski?

Czy ktoś wie jak nazywają się takie zaślepki na profil kwadratowy aby zakryć łepki od śrub (na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono) ?

Na jaki kolor zostały zabarwione deski na zdjęciu?

Będę wdzięczy za pomoc,
pozdrawiam.

adam998
14-08-2012, 16:03
Bardzo podobny kolor a może i taki sam uzyskasz stosując sadolin lakierobejca kolor piniowy.

jan_wozny
14-08-2012, 23:15
Witam adam998, dzieki za odpowidź, rozumiem, że po użyciu takiej lakierobejcy nie trzeba juz uzywać (jak sama nazwa mówi) zadnych lakierów, a efekt będzie taki jakbym najpierw zabarwił zwykłą bejcą a później polakierowa tak?