PDA

Zobacz pełną wersję : Internet w samochodzie - wrazenia po instalacji :)



fighter1983
05-08-2012, 10:20
Chcialbym sie podzielic wrazeniami po mega prostej instalacji internetu w samochodzie.
Moja praca to wiele godzin za kolkiem samochodu lub przy komputerze a bardzo czesto: potrzeba by bylo byc przy komputerze i za kolkiem jednoczesnie :) no i tak myslalem jak to sobie rozwiazac: przenosne "wtykane" przez usb internety od samego poczatku mnie wkurzaly, to oprogramowanie zawsze zawieszalo sie lub nie chcialo polaczyc kiedy bylo potrzebne. Myslalem o tablecie, ale z kolei pojawilby sie problem synchronizacji mojego klienta poczty z laptopem, poza tym dotykowe wyswietlacze sa nie dla mnie, wkurza mnie to zbyt mocno, musze miec normalna klawiature. Ponadto laptop laptopem ale jeszcze nawigacja samochodowa potrzebuje internetu do live traffic. Wprawdzie mam navi z miejscem na karte sim, ale z kolei to ustrojstwo co chwile sie rozlaczalo.
No i możdżyłem, możdzyłem no i sie udało, na dodatek za praktycznie żadne pieniadze i bez ingerencji w instalacje samochodu.
Oto jak najprostszy pomysl okazal sie najlepszym:
1. Router/modem z wifi na karte sim: HUAWEI E583C: wsadzasz karte sim, 3 minuty konfiguracji i masz przenosna siec wifi z dostepem do internetu. koszt zakupu: 349 pln brutto. Urzadzenie laczy sie z operatorem sieci komorkowej, ustanawia polaczenie i udostepnia je poprzez wifi: dopoki jest wlaczone i w zasiegu sieci komorkowej: przez wifi mamy internet. Urzadzenie jest wielkosci paczki papierosow.. tyle ze ciensze.
2. Zasilanie urzadzenia: zakup ladowarki samochodowej na microusb - 20pln.
Calosc tego wrzucona do bagaznika (mam tam dodatkowe gniazdo zapalniczki) i schowane za tapicerka (taki schowek w bagazniku gdzie jest trojkat i lewarek).

No i teraz jestem mega zadowolony: jade samochodem, mam internet w nawigacji, telefonie, laptopie jednoczesnie (urzadzenie obsluguje do 5 klientow sieci bezprzewodowej), dzieki funkcji miploloc sieze sobie teraz i moge zobaczyc przez www gdzie jest moj samochod z dokladnoscia 1m (tak jak gps) i z jaka predkoscia sie porusza, plus zobaczyc historie gdzie byl samochod :) Nie musze podpinac zadnych urzadzen dodatkowych, czekac na polaczenie z internetem no i jeszcze jest jedna funkcja tego routera: on ma miejsce na karte microsd dzieki czemu mam taki bezprzewodowy pendrive w samochodzie.

Rewelacja: 10 minut pracy, koszt 369pln i spelnienie wszystkich wymagan.

Elfir
09-08-2012, 20:47
a kiedy korzystasz?

fighter1983
10-08-2012, 09:36
Praktycznie caly czas::
1 - nawigacja co 2 minuty pobiera i wysyla aktualne dane o sytuacji drogowej i nawigacja jest najczestszym uzytkownikiem :)
2 - a ja stojac na swiatlach w korku, bedac na budowie, zjezdzajac w trasie gdzies na pobocze mam mozliwosc szybkiego napisania/odebrania, przeslania dalej maila czy sprawdzenia czegokolwiek w sieci
3 - pasazerowie jesli sie nudza, chca sobie popracowac czy cokoliwiek innego.

Elfir
10-08-2012, 11:03
hmm... ciekawe jak ludzie fukncjonowali kilkanaście lat temu bez codziennego dostępu do maili i facebooka? :D
To jak zabieranie komórki służbowej na wakacje...

fighter1983
11-08-2012, 12:54
bez FB dla mnie to nie problem :)
Ale bez internetu - no to juz powazna sprawa, nie wyobrazam sobie zycia bez internetu i komorki

Elfir
11-08-2012, 13:27
Jak byłam w górach to w pensjonacie mieliśmy takiego kolesia, który prawie cały dzień siedział na laptopie. Nie zwiedzał, nie chodził w góry, nie rozmawiał z nikim, tylko stale coś stukał w klawisze.

Miejsce, w którym nie mam zasięgu komórki to dla mnie idealne miejsce wyypoczynku.

fighter1983
12-08-2012, 16:43
hmm nic w tym dziwnego. Pamietam jak kiedys pojechalem sobie nad morze na 3 dni, mialem sporo pracy i nie chcialem zeby mi ktos przeszkazal, wiec sobie zima pojechalem nad morze, bylem w hotelu i tylko raz poszedlem na plaze. Cisza spokoj, o nic sie nie matwisz w sensie jedzenie, pranie, obowiazki itd. Masz czas na prace, bierzesz laptopa i pracujesz. Podejrzewam ze ludzie ktorzy tam byli tez tak o mnie mysleli, ze przyjechal nad morze i siedzi przy kompie.
A co z ludkami typu pisarze, artysci itd? przeciez oni wlasnie biora laptopa i jada pisac w gory, na mazury itd. Jak dla mnie nic dziwnego.

dwiemuchy
16-08-2012, 21:02
No ale prościej jeśli masz smartfona - np. z androidem - włączyć udostępnianie połączenia 3G przez wifi. Jestem może hardkorem, ale w czasie ME w ten sposób byłem w stanie oglądać mecze - laptop leżał na siedzeniu pasażera, a ja byłem w stanie przynajmniej słyszeć transmisję (a na światłach co nieco zobaczyć). Ładowarkę samochodową i tak wożę, telefon służy mi też jako GPS

fighter1983
19-08-2012, 05:36
dwiemuchy nie prosciej.... jezeli rozmawiasz przez telefon internet nie dziala...
Wiesław N. ja sobie wrzucilem karte prepaidowa z tmobile, wyslalem sms w celu zakupu pakietu internetowego (1200mb) za chyba 16zl miesiecznie. Ustawilem w koncie automatyczne doladowanie co miesiac tej karty kwota 20pln i zapomnialem juz o sprawie.

dwiemuchy
20-08-2012, 16:30
No tak - ja w sumie albo używam, albo rozmawiam. Tzn. u mnie internet działa podczas rozmowy, ale zwalnia - czasem do GPRS, ale jednak działa.

arsamandi83
11-09-2012, 20:49
ja też bym wykupił pakiet internetowy i udostępniał z tel :)

mgielsk
14-10-2012, 16:23
na pewno słyszeliście o AERO 2 ( chyba tak ) lepsze o tmobile

stały dostę i bez kosztów -