PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowy podklad pod panele ze zintegrowanym podkladem.



Coltt
05-08-2012, 15:06
Witam !

Kupiłem panele podłogowe Eggera 32 medium 10,5mm ( 8mm + 2,5mm zintegrowany podklad), na betonową posadzke (drugie piętro poddasze) dałem folie PE i ułożyłem kilka panel.
Niestety posadzka nie jest super równa i gładka a panele lekko sie uginają i klepią.
W sklepie dostałem gratis płyty podkladowe XPS PLUS 3mm , zrobiłem próbe z tymi płytami i jest dużo lepiej.
Podobno nie powinno sie kłaść dodatkowego podkladu pod panele ze zintegrowanym podkladem, ale dzwoniłem do tego sklepu i sprzedawca stwierdził, że nic sie nie stanie a dodatkowo podłoga będzie stabilniejsza.

Patrząc swoim okiem na te panele to ten zintegrowany podklad to nic innego jak 2,5 mm sprasowanego papieru takiego samego jak do wytłoczek na jajka, strasznie twardy i nie potrafie sobie jakos wyobrazic zeby ten podklad w jakimkolwiek stopniu zniwelował drobne nierownosci posadzki.
Nowa wylewka niestety nie wchodzi w gre.

Jak myślicie podłożyc tą płyte XPS, według mnie jest dużo lepiej a może sie nie znam, z drugiej strony 2,5 mm bardzo twrdego podkladu to troche mało dokładając 3mm tego XPS który też nie jest jakoś super miekki... może byłoby optymalnie tymbardziej, tak jak pisałem wyżej posadzka nie jest super równa i wystają z niej miejscami minimalnie jakies kamyki itp. a widze, że ta zielona pianka XPS ładnie to niweluje.