PDA

Zobacz pełną wersję : jaki wkad z doprowadzeniem powietrza?



usrobo
06-08-2012, 14:49
hej
remontuje dom i robie wentylację mechaniczną ale chce tez kominek bo uwielbiam patrzeć na ogień.
musze zamontować wkład z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz
proszę wiec o informacje jaki wkład ma to najlepiej rozwiazane tzn. jest najbardziej szczelny i nie będzie kolidował z wentylacją mechaniczną.

pod salonem jest piwnica wiec poprowadzenie rury nie będzie kłopotliwe.

kominiarz
11-08-2012, 20:02
A, czy czasem twierdzenie, że wkład nieszczelny lub jakakolwiek inna niewielka nieszczelność, która wpływa niekorzystnie na wentylację mechaniczną nie jest jakąś wyimaginowaną kolejną bajką, WM to nie apteka przecież.

eniu
11-08-2012, 20:58
A, czy czasem twierdzenie, że wkład nieszczelny lub jakakolwiek inna niewielka nieszczelność, która wpływa niekorzystnie na wentylację mechaniczną nie jest jakąś wyimaginowaną kolejną bajką, WM to nie apteka przecież.

Kominiarz, z całym szacunkiem, ale czy Ty się dobrze czujesz?

kominiarz
11-08-2012, 21:10
Kominiarz, z całym szacunkiem, ale czy Ty się dobrze czujesz?

A czy Ty tym razem możesz to rozwinąć? Bo z całym szacunkiem nie rozumiem.

eniu
11-08-2012, 21:13
A czy Ty tym razem możesz to rozwinąć? Bo z całym szacunkiem nie rozumiem.

Chodzi o to , że nie musisz się koniecznie wypowiadać, jeśli nie masz o
czymś pojęcia. Cała Polska to czyta.

kominiarz
11-08-2012, 21:41
Chodzi o to , że nie musisz się koniecznie wypowiadać, jeśli nie masz o
czymś pojęcia. Cała Polska to czyta.

Eniu, przepraszam, bardzo szanuję Twoje wypowiedzi na FM, ale zdarza mi się mieć odmienne zdanie od Ciebie, w końcu cała Polska to czyta, i nie wynika to z mojej niewiedzy, a przeciwnie z 20-to letniego doświadczenia.

eniu
11-08-2012, 21:54
Eniu, przepraszam, bardzo szanuję Twoje wypowiedzi na FM, ale zdarza mi się mieć odmienne zdanie od Ciebie, w końcu cała Polska to czyta, i nie wynika to z mojej niewiedzy, a przeciwnie z 20-to letniego doświadczenia.

Tu nie chodzi o różnicę zdań, lecz o zasady i wymogi budowlane
dotyczące stosowania palenisk w budynkach z WM. Wymóg , którego
ominięcie grozi zaczadzeniem, a dbałość o poprawność instalacji
ustawodawca powierzył m.innymi Tobie.

kominiarz
11-08-2012, 22:05
Tu nie chodzi o różnicę zdań, lecz o zasady i wymogi budowlane
dotyczące stosowania palenisk w budynkach z WM. Wymóg , którego
ominięcie grozi zaczadzeniem, a dbałość o poprawność instalacji
ustawodawca powierzył m.innymi Tobie.

Eniu, sorki ale nie wiesz nic o temacie związanym z zaczadzeniami. W związku z faktem, że bywam często w budynkach w, których były tego typu zdarzenia nie jestem w stanie opisywać tego publicznie. Na szczęście nie znam przypadku z udziałem kominka użytkowanego prawidłowo i opalanego drewnem, choć praktycznie drewno zawiera w swoim składzie również węgiel.

eniu
11-08-2012, 22:14
Eniu, sorki ale nie wiesz nic o temacie związanym z zaczadzeniami. W związku z faktem, że bywam często w budynkach w, których były tego typu zdarzenia nie jestem w stanie opisywać tego publicznie. Na szczęście nie znam przypadku z udziałem kominka użytkowanego prawidłowo i opalanego drewnem, choć praktycznie drewno zawiera w swoim składzie również węgiel.

Nie no, ja w tak ogólnie nic nie wiem...:D

Dobrze, zgadzam się. Zaczadzić się z kominka nie ma w zasadzie możliwości.
Ale nie wykorzystuj mojego przejęzyczenia, by ukryć meritum. Dym wyciągany
z kominka przez WM, do poprawy zdrowia raczej się nie przyczyni.

kominiarz
11-08-2012, 22:23
Nie no, ja w tak ogólnie nic nie wiem...:D

Dobrze, zgadzam się. Zaczadzić się z kominka nie ma w zasadzie możliwości.
Ale nie wykorzystuj mojego przejęzyczenia, by ukryć meritum. Dym wyciągany
z kominka przez WM, do poprawy zdrowia raczej się nie przyczyni.

Eniu niestety jesteś fachowcem. pamiętaj, że przychodzi taki moment, że jak wiesz więcej to nie wiesz nic. W WM panuje z reguły w pomieszczeniach nadciśnienie w kominie zaś (grawitacyjnym) podciśnienie.

eniu
11-08-2012, 22:31
Eniu niestety jesteś fachowcem. pamiętaj, że przychodzi taki moment, że jak wiesz więcej to nie wiesz nic. W WM panuje z reguły w pomieszczeniach nadciśnienie w kominie zaś (grawitacyjnym) podciśnienie.

Ja wiem, że tak powinno być (choć nie zawsze). Ty wiesz, że tak powinno
być(nie zawsze). Ale to urządzenie mechaniczne, które dość często płata
figle. Dlatego ustawodawca ustalił , że jak WM, to wkład z dolotem
powietrza do spalania z zewnątrz. I tu akurat ma rację, fachowcy wiedzą
dlaczego.

kominiarz
11-08-2012, 22:45
Ja wiem, że tak powinno być (choć nie zawsze). Ty wiesz, że tak powinno
być(nie zawsze). Ale to urządzenie mechaniczne, które dość często płata
figle. Dlatego ustawodawca ustalił , że jak WM, to wkład z dolotem
powietrza do spalania z zewnątrz. I tu akurat ma rację, fachowcy wiedzą
dlaczego.

Eniu, daj spokój. Ustawodawcy nie śniło się nawet o tych sprawach. Nie ma jasnego przepisu określającego te kwestie. Generalnie jest tak, że jeden przepis przeczy drugiemu. Ty to wiesz, ja to wiem (choć jak piszesz, nie zawsze) a, że mamy nieraz inne zdanie to chyba dobrze?

Bader
11-08-2012, 23:24
Eniu, daj spokój. Ustawodawcy nie śniło się nawet o tych sprawach. Nie ma jasnego przepisu określającego te kwestie. Generalnie jest tak, że jeden przepis przeczy drugiemu. Ty to wiesz, ja to wiem (choć jak piszesz, nie zawsze) a, że mamy nieraz inne zdanie to chyba dobrze?

Ty wiesz , ja wiem , On wie i co z tego? Lepiej pewne kwestie przemilczeć , zawsze można dzieki temu sprzedać więcej wkładów z dolotem z zew. przestraszonym klientom. Nawet producenci WM na tej fali zaczeli zarabiać , lansując centrale do kominków wszelakich :D
pzdr.

ps. Czadem też koledzy fajnie straszą , nawet linki podają , tyle że dotyczące kompletnie innych wypadków.
ps2. Zastanów się dlaczego jeszcze nie spotkałeś się z wypadkiem zaczadzenia spowodowanego przez kominek oraz jaka teoretycznie modyfikacja wkładu mogłaby taką tragedię spowodować?

eniu
12-08-2012, 06:50
Ty wiesz , ja wiem , On wie i co z tego? Lepiej pewne kwestie przemilczeć , zawsze można dzieki temu sprzedać więcej wkładów z dolotem z zew. przestraszonym klientom. Nawet producenci WM na tej fali zaczeli zarabiać , lansując centrale do kominków wszelakich :D
pzdr.

ps. Czadem też koledzy fajnie straszą , nawet linki podają , tyle że dotyczące kompletnie innych wypadków.
ps2. Zastanów się dlaczego jeszcze nie spotkałeś się z wypadkiem zaczadzenia spowodowanego przez kominek oraz jaka teoretycznie modyfikacja wkładu mogłaby taką tragedię spowodować?

Nic Ci nie da ta promocja badziewia bez dolotu z zewnątrz. Świat jest
już dekadę dalej...dinozaury są bez szans....

bohusz
12-08-2012, 07:34
Co komu przeszkadza dolot głównego powietrza do paleniska z zewnątrz?

PO CO palenisko ma pobierać główne powietrze do spalania z pomieszczeń mieszkalnych?

ardziu
12-08-2012, 07:48
założyciel wątku zapytał o najbardziej szczelne kominki/paleniska z dolotem z zewnątrz,
Kominiarz zasugerował (z czym się zgadzam) że WM to nie apteka i superszczelne nie musi to być,
eniu na niego naskoczył niczego konkretnego ni mówiąc,
po czym wywiązało się że palenisko nie będące superszczelnym jest jednocześnie paleniskiem bez poboru powietrza z zewnątrz... gdzie tu sens ?
W jaki sposób może dojść do zaczadzenia gdy palenisko ma dostęp do świeżego powietrza przez rurę? Jak się ma to do WG w podobnym przypadku ? Zakładam normalne sytuacje, bez absurdów typu że ktoś włożył szmatę w dolot powietrza do kominka jednocześnie wyłączając nawiew WM i zatykając komin....

usrobo
12-08-2012, 08:03
a wracając do tematu .... ktoś coś zaproponuje ? kominek nie będzie głównym źródłem ciepła, raczej dla nastroju i na zimne jesienne wieczory.
nie planuję także robić dystrybucji gorącego powietrza, tylko na salon.
dom ok 170m kw. piętrowy, w stylu hmmm tradycyjno-nowoczesnym (nowoczesno-skandynawski) ;)

malux20
12-08-2012, 08:17
ja polecam swojego nordpreisa-n21 nie ma problemu z przegrzewaniem domu
obudowa minimalistyczna
jestem zadowolonym użytkownikiem a nie fachowcem

eniu
12-08-2012, 11:40
hej
remontuje dom i robie wentylację mechaniczną ale chce tez kominek bo uwielbiam patrzeć na ogień.
musze zamontować wkład z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz
proszę wiec o informacje jaki wkład ma to najlepiej rozwiazane tzn. jest najbardziej szczelny i nie będzie kolidował z wentylacją mechaniczną.

pod salonem jest piwnica wiec poprowadzenie rury nie będzie kłopotliwe.

Może to być dowolny wkład, który pobiera powietrze do spalania
z zewnątrz. Np. Spartherm jako przedstawiciel wysokiej półki, lub
Pama (nowy model), jak reprezentant półki niskiej cenowo.
Pomiędzy tym cała plejada innych...

Unikaj wkładów które niby to mają dolot z zewnątrz, ale jednocześnie
mają nieszczelne drzwi, bo producent nie potrafi sobie poradzić z innym
sposobem utrzymania czystości szyby, jak prymitywna szczelina między
szybą a futryną...

usrobo
14-08-2012, 14:09
dzięki za info
ostatnio napotkałem w sieci obudowy nordpeis wraz wkładem np N31
co o tym sądzicie?
przystosowane do zasysania powietrza z zewnątrz
jakaś tam akumulacja ciepła
obudowy dość ciekawe, mi spodobały się havanna oraz stockholm i palma
jest to warte uwagi?
cena ok 10 000zł wraz z obudową.

eniu
14-08-2012, 14:29
ja polecam swojego nordpreisa-n21 nie ma problemu z przegrzewaniem domu
obudowa minimalistyczna
jestem zadowolonym użytkownikiem a nie fachowcem

Malux. A ile sezonów już zaliczyłeś, że masz taką wiedzę?

fourfire
14-08-2012, 17:02
Polecam zadzwonić zawsze przed zakupami do producenta on ma właściwą wiedzę na temat czy palenisko się nadaje czy nie.
Np: większość wkładów Hajduka współpracuje z WM ale Volcano 2ph czyli boczna szyba podnoszona już nie .
Bynajmniej takiej gwarancji od producenta się nie dostanie

usrobo
18-08-2012, 15:49
witam ponownie
znalazłem w sieci kominek kaflowy Agatka IV
spełnia wszystkie moje oczekiwania
- powietrze z zewnątrz
- akumulacja
- super wygląd
- łatwy w czyszczeniu ;)

macie jakieś opinie o tym kominku i firmie ? http://www.kominkikowalski.pl

Forest-Natura
19-08-2012, 12:08
Witam.
Pozytywy same ... mogę właściwie zrobić im tylko reklamę z mojej strony.
Zarówno sam właściciel firmy jak i właściciele kaflarni, w której powstają kafle na te piecyki to bardzo dobrzy rzemieślnicy w swym fachu. Piecyki są oparte o polską myśl techniczną, polską technologię, prawdziwą akumulację (pomimo swoich niewielkich rozmiarów).
Jeżeli podoba Ci się ich "dizajn" to będzie to za tę cenę dobry wybór.
Pozdrawiam.

symbor
23-11-2012, 07:32
A ja jestem zainteresowana kominkiem ale z DGP jako dodatkowe źródło ciepła. W domu będzie Wentylacja mechaniczna. Dom około 180 m2. Co możecie polecić.

laparia
23-11-2012, 07:58
Śliczne te kominki. Jak bym robił kominek teraz to coś takiego stanęło by w pokoju, a nie karton gips.

pozdrawiam



witam ponownie
znalazłem w sieci kominek kaflowy Agatka IV
spełnia wszystkie moje oczekiwania
- powietrze z zewnątrz
- akumulacja
- super wygląd
- łatwy w czyszczeniu ;)

macie jakieś opinie o tym kominku i firmie ? http://www.kominkikowalski.pl

eniu
01-05-2013, 20:41
A ja jestem zainteresowana kominkiem ale z DGP jako dodatkowe źródło ciepła. W domu będzie Wentylacja mechaniczna. Dom około 180 m2. Co możecie polecić.

Twój kominek zrobiony zgodnie z wizualizacją, może być problemem. Mam na myśli szybę z lewej strony i drewno bezpośrednio przy niej...

niktspecjalny
02-05-2013, 04:38
Twój kominek zrobiony zgodnie z wizualizacją, może być problemem. Mam na myśli szybę z lewej strony i drewno bezpośrednio przy niej...

Daj na luz po 1/2 roku już chyba to dodatkowe źródło ciepła wstawiła do chałupy.:rolleyes:

symbor
24-05-2013, 08:51
Twój kominek zrobiony zgodnie z wizualizacją, może być problemem. Mam na myśli szybę z lewej strony i drewno bezpośrednio przy niej...

Wkład został zmieniony na taki z szybą narożną. W związku z powyższym szyby od lewej strony nie będzie. Oprócz pytania o DGP, które podbijam:yes: mam jeszcze pytanie o umieszczenie wkładu bezpośrednio pod kominem. Mój kierownik budowy twierdzi, ze to nie jest najlepszy pomysł.

symbor
24-05-2013, 08:53
Daj na luz po 1/2 roku już chyba to dodatkowe źródło ciepła wstawiła do chałupy.:rolleyes:

A jednak nie wstawiła. Stara się dużo wcześniej przegadać temat, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku :cool:

eniu
25-05-2013, 08:25
Komin nad kominkiem, a nie obok to dobre rozwiązanie. Kierbud nie wie jak to zrobić, więc musi tak gadać;)

Co z tym DGP? Sprecyzuj...

symbor
25-05-2013, 09:38
Komin nad kominkiem, a nie obok to dobre rozwiązanie. Kierbud nie wie jak to zrobić, więc musi tak gadać;)

Co z tym DGP? Sprecyzuj...

To nawet nie o to chodzi. Moja ekipa budowlana wie jak to zrobić. Natomiast problem jest w tym, że komin nie powinien "leżeć" na wkładzie i oczywiście "a co z wyczystką?" - to oczywiście pytania mojego kierbuda
Jeżeli chodzi o DGP to pytanie dotyczyło rodzaju wkładu. Nie chciałabym wydawać więcej niż muszę. Nie wiem na co się zdecydować .

eniu
25-05-2013, 10:11
To powiedz kierbudowi, żeby się położył... Może jakiś szkic tych pomysłów ekipy? Będziesz pewniejsza.

Co powiesz o szczelnej Pamie? Jakoś nikt po niej dotkliwie nie "jedzie", a cena czyni czuba...:cool:

symbor
25-05-2013, 11:31
To powiedz kierbudowi, żeby się położył... Może jakiś szkic tych pomysłów ekipy? Będziesz pewniejsza.

Co powiesz o szczelnej Pamie? Jakoś nikt po niej dotkliwie nie "jedzie", a cena czyni czuba...:cool:

Byłam nim bardzo zainteresowana Diablo LP ale przestraszyłam się właśnie tego, że brak o nich opinii. Poza tym jak z serwisem - nie znalazłam w okolicach Trójmiasta firmy, która zajmowałaby się ich sprzedażą i montażem.
Nie ukrywam, że podobają mi się ich wkłady i oczywiście cena również.:D

eniu
25-05-2013, 12:11
No coś Ty?! Tak jak w dupę dostał ten Diablo, to mało który by wytrzymał. Wszystko opisałem na forum... Poczytaj też wątek Trocia...

symbor
25-05-2013, 19:32
No coś Ty?! Tak jak w dupę dostał ten Diablo, to mało który by wytrzymał. Wszystko opisałem na forum... Poczytaj też wątek Trocia...

A mogę dla ułatwienia prosić o linki:)

symbor
27-05-2013, 09:29
A mogę dla ułatwienia prosić o linki:)

Linków się nie doczekałam:) ale znalazłam sama wątek odnośnie Pamy. Informacje, która tam przeczytałam skłaniają mnie do zakupu tego wkładu. Problem polega na tym, że nie znalazłam nikogo w mojej okolicy kto mi ten wkład zamontuje:(