PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCy, opuszczający się fundament- Ława



viktoria23
31-05-2004, 13:10
Witam, prosze o porade. Chcę kupić dom lata 50ste, ogolnie w dobrym stanie, ale chyba ława ( nie fundament, nie ma piwnicy, tylko wylana ława) sie opuszcza z jednej strony bo strop napekł wzdłuż belki stropowej (stalowa, strop lanym, ściany cegła). Niewiem czy da się to naprawic wzmocnić itd. Zupełnie nie znam się na fachu ... wiem ze zabytkom robia jakies zastrzyki .... ale w tym przypadku nie wiem czy mi sie wogole opłaca w to wchodzic. Natomiast domek jest cudny. :) dom 10X12 w podstawie, konstrukcja dachu w SUPER stanie, jak mówiłam strop lany, chodziłam tam .. tylo właśnie zastanawia mnie to pękniecie ....

moze jakies rady ??

Pozdrawiam

ivona z Wawy

pitbull
31-05-2004, 18:30
Tylko ocena Rzeczoznawcy budowlanego. Dostepni poprzez Izby Okregowe Inzynierow Budownictwa lub z listy Rzeczoznawcow wojewody.

viktoria23
01-06-2004, 07:37
Az tak?? .. ile to może kosztować .. sam kosztorys oczywiście .. bo właśnie zaczełam się zastanawiac czy wogóle się w to pakowac .. ale domek taki uroczy ...

Pozdr. Ivona

pitbull
01-06-2004, 15:07
Nie kosztorys tylko ocena stanu technicznego budynku. Przy koszcie domu na pewno nie bedzie to kwota duza.

viktoria23
02-06-2004, 07:36
Rozmawiałam wczoraj z rzeczoznawca budowlanym i poweidzal mi ze koszt od. 2000-15000pln .. w zaleznosci co ma byc zrobione ...

pitbull
03-06-2004, 09:10
Przesadzil.

QBQ
08-06-2004, 13:40
To oczywiscie mozliwe. Zalezne jest to oczywiscie od zakresu ekspertyzy. Aczkolwiek inwestorzy decyduja sie na ocene konstrukcji budynku i dlatego nie miesci sie ona w w ramach gornej granicy. Poza tym w Twoim przypadku dodatkowym czynnikiem podnoszacym cene jest Warszawa.

QBQ