PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić podłogę w kuchni?



Redivivus-Ignis
08-08-2012, 04:20
Witam,
właśnie zabrałem się za remont podłogi w kuchni (bo w końcu pralka wpadnie do piwnicy).
Budynek poniemiecki, podłoga składa się od góry z desek (część mocno spróchniała) jakieś 2cm, piasek i legary kilka centymetrów, znowu deski, i belki które tworzą sufit piwnicy.
Nie wiem jak się za to zabrać. Pierwotnie myślałem o zerwaniu desek i postawieniu grubych płyt OSB. Ale zrywanie wszystkiego byłoby masakrą bo większość no NAPRAWDĘ mocne deski.
Teraz myślę że byłoby dobrze powycinać spróchniałe części desek i uzupełnić je nowymi. potem wylać beton albo coś podobnego i postawić cienkie Płyty OSB.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

PS Znajomy doradził mi abym po prostu Wymienił uszkodzone deski i przykręcił płyty osb.

PS2 Jak do tego mógłbym przymocować Płytki?

piter30
12-08-2012, 10:10
tak tylko jak dasz osb na deski moze sie uginac i skrzypiec ja bym wywalil deski i zrobil plyty ale nie jedna gruba tylko 2 cienkie na krzyż i masz swiety spokuj jeszcze pod plyte daj jakies ocieplenie

Miśka76
12-09-2012, 08:37
U mnie deski zostały dobite do legarów, nie trzeba było kłaść płyty osb, tylko zieloną piankę i panele. Nic nie skrzypi, nic się nie ugina ani nie rusza. Ale mam w domu balterio, więc nie wiem, jakby to było z pierwszym lepszym panelem :|

monkey222
12-09-2012, 15:44
Zalezy jakie finanse masz.

Podobijaj wszystkie deski , te bardzo spruchniałe powymieniaj na to osb i np parkiet :)
Albo na te stare deski ponabijaj nowe deski w poprzek :)

w**owe
12-09-2012, 16:28
Wystarczy deski porządnie dobić i nie zapomnij włożyć watę albo styropian to trochę przy okazji ocieplisz. Na to możesz spokojnie montować właściwe deski.