PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt zmian w projekcie



Altair1997
08-08-2012, 12:38
Witam serdecznie,

Chciałem się zorientować jaki byłby przybliżony koszt przygotowania zmian w istniejącym projekcie domu jednorodzinnego (230m2). Oryginalny projekt pochodzi z lat 80-tych i pod względem funkcjonalności odbiega od współczesnych standardów. Budynek znajduje się obecnie w stanie surowym otwartym. Przebudowa dotyczyłaby m.in adaptacji poddasza na pomieszczenia mieszkalne: uzwględnienie okien dachowych.

Dziękuję.

marynata
08-08-2012, 13:08
Koszt to tyle ile "zawoła"sobie architekt.
Tutaj są cenniki od sasa do lasa.

Altair1997
08-08-2012, 14:12
Koszt to tyle ile "zawoła"sobie architekt.
Tutaj są cenniki od sasa do lasa.

A możesz podać ceny minimalne i maksymalne? Po prostu nie wiem jakie są to wartości :/

marynata
08-08-2012, 14:37
Za zmianę stropu z drewnianego na lany i likwidację dwóch balkonów zapłaciłam 800zł.U innego archi 4 tyś kosztował mnie cały indywidualny projekt domu parterowego 140 metrów,u jeszcze innego mały 60 metrów budynek usługowy 9 tyś.Czy coś z tego wiesz?Nic.
Musisz dać do wyceny po prostu.

Altair1997
08-08-2012, 19:10
Bardzo Ci dziękuję :) Zawsze jest to jakiś punkt odniesienia.

Pozdrawiam.

semiramida
08-08-2012, 19:30
a moze najtaniej będzie pójsć do autora tego domu? Bywa, ze chociaż może byc zły o zmiany, to może i za darmo je zrobi, czasem taki honor jest, że kasa już raz wzięta za ten dom była... a i w urzędzie nie będą ganiać po zgodę autora budynku...

marynata
08-08-2012, 21:39
A czy masz w ogóle pozwolenie na budowę dla tego budynku?Chyba już nie?To trzeba bardziej tak traktować jakbyś nowy projekt robił.Występowanie o warunki itd.

Altair1997
09-08-2012, 10:56
Pozwolenie na budowę już wygasło dlatego będę musiał wystąpić o pozwolenie na wznowienie prac budowlanych. Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego więc o tyle dobrze, że nie muszę występować o warunki zabudowy. Składając wniosek o pozwolenie na wznowienie prac budowlanych chciałem również wystąpić o zmianę pozwolania na budowę przedstawiając gotowy projekt zmian.

Semiramida: Niestety problem polega na tym, że mam problem ze zlokalizowaniem architekta, który projektował dom. Dom zaprojektowany został w 1985 r. W tej sytuacji ciężko mi będzie uzyskać od niego zgodę na wprowadzenie zmian do projektu.

marynata
09-08-2012, 12:18
Nie warunki zabudowy,tylko warunki przyłączy.Chyba że masz cały czas czynne przyłącza i opłacasz?

Altair1997
10-08-2012, 11:58
Nie warunki zabudowy,tylko warunki przyłączy.Chyba że masz cały czas czynne przyłącza i opłacasz?

Muszę dopiero wystąpić o warunki przyłączy. Wpierw chcę zacząć od przeprojektowania domu i zrobieniu wstępnego kosztorysu robót budowlanych.

Altair1997
18-10-2012, 18:19
Odświeżając temat czy adaptacja poddasza do celów mieszkalnych i wstawienie okien dachowych - jeżeli nie naruszają konstrukcji dachowej - wymagają zmian w projekcie?