PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LIBRA 2 pracownia DOMOWE KLIMATY



Strony : [1] 2

Versus
31-10-2003, 11:32
witam

czy realizuje ktos projekt Libra II z APA ???

http://www.apa-domy.com.pl/

bardzo prosze o kontakt....gg 3236890


dodatkowo prosze o wasze opinie na temat tego projektu :D


bede wdzieczny

pozdrowienia dla wszystkich budowlańców

bilbo
06-11-2003, 19:59
Ciekawy dom, podoba mi się rozkład pomieszczeń na parterze. Duża otwarta przestrzeń. I ciekawa bryła dachu.
Justa

groszek 3
07-11-2003, 13:36
Ładny i duży dom z dobrym rozkładem pomieszczeń. Tylko to wole oko przeraża (wykonanie). Widziałam podobny w rzeczywistości cały z klinkieru - wyglądał bosko (napewno było to bogaty człowiek).

Pozdr...G

Ewunia
07-11-2003, 14:34
Piękny, duży, komfortowy dom dla ludzi nie liczących się z kosztami, zarówno budowy, jak i utrzymania :D

Versus
08-11-2003, 09:38
witam

Ciesze sie ze po tygodniu uzyskałem wreszcie jakieś komentarze :D

Co do :"dla bogatych nie liczących sie z kosztami budowy i utrzymania"

pytanie....skąd ten wniosek..? duża ilość veluxów? skomplikowany dach? ...wykonawca wycenia go na 45tyś wraz z robocizną..doliczając do tego parter...koszt ywyniosa około 150tyś...fakt stan surowy....to będzie ok. 350tys...ale mozna tu juz szukać oszczędności...

Podsumowując. Wydaje mi sie, że napewno mozna zbudować dom tani, tańszy od tego ...ale moim zdaniem, porównując ceny innych projektów o których piszecie na forum ..nie jest to chyba kosmiczna cena i dom dla "nieliczących sie z kosztami budowy i utrzymania" ..hmm..za ile wiec buduje sie domy dla przeciętnego Polaka? :D

Pozdrowienia

bilbo
08-11-2003, 12:02
Versus piszesz, że stan surowy wyniesie ok. 150 tys., co dokładnie będziesz miał w tej cenie? Mamy podobny metraż, więc trochę jesteśmy ciekawi porównania.
Czy możesz podać trochę więcej szczegółów.....czy wliczasz np. okna, ocieplenie....?
Justa

Versus
08-11-2003, 16:07
witam

nie napisałem, ze tyle będzie kosztowł stan surowy choć bardzo bym sobie i Wam tego życzył :wink: ...tylko fundamenty+parter+dach(z przykryciem)+robocizna...napewno nie zmieszczą sie w tym okna ..nie mówiąc juz o ociepleniu itd. Całość-stan surowy zamknięty+posadzki, ocieplenia, tynki, szlichty, elewacja, wykończenia itd.+robocizna...czyli dom gotowy na wprowadzenie i meblowanie planujemy zamknąć w 350tyś(nie jesteśmy do końca pewni ale moze uda sie w to "wrzucić" instalacje??)

stąd moje pytanie za ile budujecie tzw. tanie domy?...bo mi sie wydaje ze to jest swego rodzaju norma cenowa w Polsce przy tym metrażu. Choć oczywiście moge byc w błędzie..

Aha no i oczywiście ..co sądzicie o bawolim oku ..tzn. czy obok ciekawego efektu kryje w sobie ten pomysł wady?

pozdrawiam

Ewunia
10-11-2003, 19:27
dla bogatych nie liczących sie z kosztami budowy i utrzymania ... skąd ten wniosek..? Po części sam już sobie odpowiedziałeś

duża ilość veluxów? Tak

skomplikowany dach?Tak. I jeszcze ogromna powierzchnia do wykończenia

nie jest to chyba kosmiczna cena i dom dla "nieliczących sie z kosztami budowy i utrzymania" Ale cię dotknęło :wink: To nie była złośliwość, tylko pełnia podziwu :lol:
Dom jest piękny :) Buduj, go buduj :P Gdybym miała więcej kasy i większą działkę, to byłby mój ulubiony projekt 8)

Versus
11-11-2003, 13:35
czesc

hehe ..nie, nie dotknęło mnie..po prostu moze jestem zbyt płytko w temacie kosztów ;)..zreszta kiedy patrze np na taką kolekcje domów polskich www.domypolskie.pl

to Libra II wyglada conajmniej skromnie :D

a tak przy okazji za ile Wy budujecie swoje domki?

wciąż "niedotknięty" :D gorąco pozdrawiam

Ewunia
11-11-2003, 16:11
kiedy patrze np na taką kolekcje domów polskich www.domypolskie.pl Większość, to raczej rezydencje a nie domy. Osoby tu obecne, nastawione sa na raczej mniejsze powierzchnie.

za ile Wy budujecie swoje domki? Poczytaj np:
Jak duże domy budujemy (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=11175),
Ile kosztuje stan zero (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16274),
Ile (będzie) kosztował Was metr kwadratowy domu? (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16429),
Czy można zbudować dom 130 m2 za 200 tys. zł? (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=375)
A poza tym rozejrzyj sie po wątkach, bo temat kosztów jest tu poruszany bez przerwy :D

BiK
11-11-2003, 21:15
Witaj Versus

jeszcze nie realizuję LIBRY II, ale mam zamiar zacząć na wiosnę. Na razie nabyłem projekt i nieustannie go studiuję :). Po przejrzeniu ok 1000 różnych projektów, stwierdziliśmy z żoną że to jest to o co nam chodzi. Alternatywnie rozważaliśmy projekt Korona z tej samej pracowni - bardzo podobny o prawie identycznej funkcjonalności. Jeśli chodzi o "wole oczko" to faktycznie może ono sprawiać kłopoty w trakcie realizacji, ale nie musi, jeżeli wybierzemy wykonawcę który ma już za sobą parę "wolich oczek" i nie będzie się na naszym projekcie uczył :).
Co do wyceny to jestem na etapie zbierania ofert od potencjalnych wykonawców i chętnie wymienię się z Tobą wiedzą. Autorzy projektu przeslali nam kosztorys opiewający na ok 358.000 - bez instalacji wewnętrznych. Po wstępnym rozpoznaniu tematu mam nadzieję, że zamkniemy się w tej cenie z instalacjami.
pozdrawiam,
KW

Versus
11-11-2003, 23:14
Witajcie BiK

Nawet nie wiesz jak mnie zaskoczyłes..oczywiscie mile :D

My równiez planujemy rozpocząć na wiosne...co do kosztow to wyglada to podobnie...również oglądaliśmy kosztorys z firmy i rowniez chcemy sie zamknąc w tej kwocie z instalacjami ;) daj znac na maila ..jakos umowimy sie co do dłuższej wymiany zdań :D macie gg?

Napisz prosze czy cokolwiek zmieniacie w projekcie? Dach, rozmieszczenie pokoi itd. ?

Czy orientowales sie co do, nazwijmy to : wykonalnosci tego projektu w 100% jak w projekcie? Ja spotkalem się z opiniami że dach jest zbytnio połamany i przez to moze okazac sie niestabilny ...???? nie bardzo chce mi sie w to wierzyc ale roznie bywa..rozmawialiscie o tym z kims?

Aha na jak dużej działce budujecie?

gorąco pozdrawiamy ..liczymy na szybki kontakt :D

kasiamarcin
05-11-2005, 14:02
Czy ktoś buduje Librę II z pracowni APA / Domowe Klimaty?

link do projektu (http://www.domoweklimaty.pl/index.php?listanazw&sh=768#L)

Przymierzamy sie do kupna tego projektu i jesteśmy ciekawi opinii osób, które spotkały sie z tym projektem. Będzie to nasza pierwsza budowa, nie mamy żadnycvh doswiadczeń i chcemy uzyskac jak najwiecej cennych rad.

Temat był już poruszany jakiś czas temu ale na dzis, nikt nic nie pisze o tym.


KiM

Basia Z.
07-11-2005, 09:52
zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę ;)
Polecamy projekt

Byliśmy w dwóch takich realizacjach:)

kasiamarcin
07-11-2005, 10:53
Niestety my jeszcze nie znaleźliśmy żadnego domu wybudowanego wg tego projektu. Dlatego ciekawi jesteśmy Twojego zdania o wrażeniach z "wizji lokalnej" tego domu.
My nie mamy żadnych zastrzeń co do układu parteru, na górze chcemy zmienić miejsce jednej z łazienek i powiększyć pokoje i nurtuje nas pytanie czy skosy na piętrze nie przeszkadzają, bo sciana kolankowa kończy sie na wys. 90 cm

Basia Z.
13-11-2005, 18:22
wyślę Wam prywatną wiadomość.

Maxtorka
20-11-2005, 22:15
Witajcie ,

my zbudowaliśmy i mieszkamy już prawie rok w Librze , czyli " matce " Waszej Libry II . Oba projekty właściwie nie różnią się niczym , z wyjątkiem przodu - w Librze był balkon a u Was wole oko . My nasz projekt troszkę zmieniliśmy ( za zgodą autora oczywiście ) . Zrezygnowaliśmy z balkonu i tej attyki nad nim , za to mamy wole oko . Jest ono co prawda trochę mniejsze od Waszego ale niewiele , bo zmieściło się okno o podstawie 340 cm i wysokości 90 cm ( oczywiście półokrągłe , trzyskrzydłowe ) . Zamieniliśmy też lukarny na okna połaciowe a wykusz w jadalni jest bez tych murków , przez co okno jest naprawde duże a jadalnia lepiej doświetlona. Schody zewnętrzne w strefie wejściowej zrobiliśmy proste , nie półokrągłe i małe okienka w garderobie i spiżarni wyprostowaliśmy ( bardzo dobry pomysł bo są małe i byłby kłopot z otwieralnością takiego półokrągłego profilu a co jak co ale akurat w tych pomieszczeniach okna powinny się otwierać ) . Tyle zmian zewnętrznych , czas na wnętrze . Na parterze przenieśliśmy drzwi tarasowe z salonu do jadalni , dzięki temu jest gdzie postawić sprzęt RTV a także przestawiliśmy kominek z rogu salonu w tej samej linii ale na wprost wejścia , tworząc taką wyspę kominkową . Mamy kominek z trzema szybami i ogień widać od wejścia ( miłe dla gości ) , od strony jadalni i salonu . Powiększyliśmy też okno w salonie - jest trójskrzydłowe o wymiarzch 360x160 .Nie zabudowaliśmy też klatki schodowej - dolny bieg schodów do spocznika jest odkryty przez co zwiększyliśmy przestrzeń dołu . Nie mamy tam nawet barierki , postawiliśmy za to 3 niewielkie kwiatki na co drugi stopniu , wygląda fajnie . W garażu oprócz kotłowni zrobiliśmy zamknięte pomieszczenie ogrodowe - po prostu zamknęliśmy drzwiami kącik ogrodowy po lewej stronie , z wyjściem do ogrodu .
A teraz góra . Taki mały śmieszny kącik z oknem połaciowym po prawej stronie schodów zamknęliśmy drzwiami i tam mamy centralną sterownię domu i małą garderobę , bez okna oczywiście ( np na narty , sprzęt wędkarski ) . Za to okno połaciowe umieściliśmy na środku klatki schodowej ( bardzo dobrze doświetla zarówno schody jak i hall na górze ). Połączyliśmy też dwa pokoje po lewej stronie schodów w jeden duży i z tego pokoju wydzieliliśmy garderobę ( po lewej stronie - tam jest taki śmieszny kącik skosów ) . To pokój naszego syna . Połączyliśmy też dwie łazienki w jedną dużą z wejściem zarówno z korytarza jak i naszej sypialni . Zmieściła się tam duża wanna , prysznic , umywalka , WC , bidet i kącik gospodarczy z miejscem na pralkę i szafkę i nadal jest przestronna , stoi w niej nawet dość spory kwiat . W pomieszczeniu nad garażem dodaliśmy jeszcze jedno okno na ścianie na wprost wejścia . Więcej grzechów nie pamiętam :wink:
Konkludując , jesteśmy z tego projektu i wszystkich zmian jakie poczyniliśmy bardzo zadowoleni . Mieszka się świetnie . Jak na razie żadnej " obsuwy " nie stwierdziliśmy :wink:

Jak będziecie mieć jakieś pytania chętnie odpowiemy , w miarę możliwości i czasu oczywiście :wink:

Pozdrowionka :)

Basia Z.
20-11-2005, 22:43
Maxtorka,
dziękuję serdecznie za szcczegółowy opis Waszych zmian i spostrzeżeń co do Libry.
Twoje uwagi są bardzo cenne.
Bardzo zainteresował mnie ten kominek, gdyż parę miesiecy temu byłam na targach ze swoim projektem i tam, po jego obejrzeniu, zapropowano mi dokładnie to samo rozwiązanie, które jest u Was. Miał by to być kominek supra z otwieraną szybą z trzech stron. Zastanawiamy się bardzo poważnie nad tym, gdyż usłyszeliśmy te same argumenty, które tutaj przedstawiłaś.

Czy istnieje szansa otrzymania jakiś zdjęć od Ciebie tego kominka? Jaką macie dachowkę? Czy możesz napisać cos na temat kosztów poszczególnych etapów budowy?Jakie macie okna?
Jeśli chodzi o wykusz, to też planujemy zrobic go bez murków. zastanawiamy się nawet nad tym, czy nie "pociągnąć" okien do podłogi prawie. Jak sądzisz? Jest sens?

Z gory dziękuję za wszelkie informacje
Pozdrawiam

Maxtorka
21-11-2005, 10:04
Witaj Basiu ,

cieszę się , że mogę pomóc , ale po kolei .
Dachówkę mamy Creatona , karpiówkę , czerwona angoba , układaną w tzw. koronkę . Okna połaciowe wybraliśmy Vellux - duże 102x130 do pokoju syna 3 szt. i łazienki 1 szt - takie specjalne przenaczone do tego typu pomieszczeń ( nie pamiętam symbolu ) i mniejsze 68x130 do pokoju nad garażem 4 szt. Okna na parterze mamy z firmy Oknovid - to nasza lokalna firma , plastiki , w środku białe , na zewnątrz ciemny brąz , zwyczajne , standardowe , bez szyb p-włamaniowych , z nawiewnikami Aereco po jednej sztuce w salonie , kuchni i pokoju na dole na wprost łazienki . Okno w wykuszu ma wymiar80x140x80x160 i jest naprawdę duże . Co do Waszego pomysłu aby je zrobić do samej ziemi to szczerze mówiąc nie mam zdania , u nas w jadalni jest wyjście na taras więc takiego rozwiązania w ogóle nie braliśmy pod uwagę , choć jest ciekawe .
Jeśli chodzi o zdjęcia postaram się coś wkleić ale chyba najwcześniej w weekend . I jeszcze jedno - do wolego oka musisz mieć naprawdę świetnego fachowca bo jest to bardzo trudny element i nie każdy go umie wykonać . Pytaj o referencje i poprzednie prace dekarza a unikniesz wielu kłopotów i nerwów . Najlepiej gdybyś te prace mogła zobaczyć w realu a nie tylko na zdjęciach . Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości pytaj śmiało ( odpowiem najprędzej wieczorkiem albo jutro rano ).



Pozdrowionka :)

Maxtorka
22-11-2005, 09:56
Witajcie ,

nie napisałam o jeszcze kilku zmianach w projekcie . Zasadniczą było dodanie do ścian parteru jeszcze jednego pustaka porothermu , dzięki czemu wysokość pomieszczeń wyszła na gotowo 286 . Gdybyśmy zostawili tak jak przewidywał projekt , byłoby za nisko ( ok.260 ) . Na dole wychodzi naprawdę spora otwarta przestrzeń i przy tak niskim pomieszczeniu miałoby się wrażenie " spadającego sufitu " . Zmieniliśmy też okna w kuchni i małym pokoju na dole . Konsekwentnie zdecydowaliśmy się na trójpodział , tak jak w salonie i jadalni . Ich wymiary 200x140 . Dodam tylko , że górna krawędź wszystkich okien na dole wypada na tej samej wysokości . Przsunęliśmy też ścianę dolnej łazienki w kierunku korytarza i w ten sposób oprócz powiększenia samej łazienki nieco wydłużyła się klatka schodowa, co pozwoliło zrobić wygodniejsze schody . A korytarz o szerokości 160 i to w tym miejscu jest w zupełności wystarczający .

Pozdrowionka :)

W weekend postaram się wkleić jakieś fotki .

kasiamarcin
22-11-2005, 16:24
Basiu,
dziękuję za zadanie ważnych pytań, które i dla mnie sa istotne.

Maxtorka,
Fajnie, ze jest w końcu ktoś kto ma taki dom i moze udzielić bezpośrednio szczególowych informacji. Ja jednak nadal mam nadzieję, ze znajdziemy kogoś bliżej W-wy by moc ujrzeć real. Wcześniej rozmawiałamn z Basią i padły uwagi, ze garaż powinien być wiekszy - wy nie dokonaliścię żadnych zmian w tym wzgledzie. Co Ty na to?
My przewidzieliśmy trochę inne zmiany - z pewnościa nie mozemy pomniejszyć ilości pokojów - mamy 2 córki :) Tymczasem muszę kończyć - postaram odezwać się z domu..... Narazie fajrant :lol:

Kasia

Maxtorka
23-11-2005, 09:26
Witajcie ,

rzeczywiście my w garażu oprócz zamknięcia drzwiami kącika ogrodowego po lewej stronie nic nie zmieniliśmy . Jeśli chodzi o jego wielkość to będę mogła coś powiedzieć za jakieś dwa tygodnie , bo wtedy mam nadzieję skończą układać kostkę na podjeździe i wreszcie wprowadzimy do niego dwa samochody . Myślę że nasze się tam zmieszczą ( Vectra kombi i Micra ) . Założyliśmy że w garażu będą stać tylko samochody a nie zrobimy w nim warsztatu , składziku narzędzi , rowerów i innego sprzętu .
A co z tego wyjdzie w przyszłości zobaczymy :wink:
I jeszcze jedno spostrzeżenie , o którym przypomniała moja druga połowa - warto ocieplić ścianę między garażem i domem . My tego niestety nie zrobiliśmy bo nikt nam tego nie zasugerował , a jak się sami zreflektowaliśmy było już za późno .

Podrowionka :)

kasiamarcin
24-11-2005, 17:20
Maxtorka, Twoje uwagi sa bardzo cenne - dzieki za nie :D. Z niecierpliwościa bede oczekiwala na obiecane fotki.
Mam jeszcze jedno pytanko - my rownież zastanawialismy sie nad rezygnacją z lukarn na rzecz okien połaciowych - czy pokój sie przez to nie pomniejszył? Ściana kolankowa zaczyna sie tam na wysokości 90 cm (ponoć - ja nie bardzo potrafie odczytywać te przekroje :oops: ). Czy to nie przeszkadza zbytnio? Oczywiscie pamietam, ze wy z 2 pokoi zrobiliscie jeden.....

Kasia

Maxtorka
26-11-2005, 12:39
Kasiu ,

chyba nie potrafię Ci powiedzieć , czy przez okna połaciowe zmniejszą się te dwa pokoje , bo jak wiesz my je połączyliśmy .
Spróbuję wkleić zdjęcie kominka .

Widok na kominek od strony jadalni :


http://img292.imageshack.us/img292/7771/p1010880xa.jpg

Maxtorka
26-11-2005, 12:40
Niestety nie chce się otwierać , spróbuję później .

Pozdrowionka :)

kasiamarcin
26-11-2005, 15:33
http://www.imageshack.us/img292/7771/p1010880xa.jpg próbowałem poprawić ale faktycznie coś nie działa :( jeżeli można to prośba o podesłanie na maila :)

Maxtorka
26-11-2005, 15:53
Nadal próbuję

http://img108.imageshack.us/img108/3000/p10108805sm.jpg

no i udało się :) :) :)

Maxtorka
26-11-2005, 17:23
http://img169.imageshack.us/img169/7178/p10108944cv.jpg

A teraz widok na kominek od strony salonu .

Maxtorka
26-11-2005, 17:50
Klatka schodowa i przejście go garażu

http://img395.imageshack.us/img395/5833/p10108936xj.jpg

Jadalnia i kuchnia od strony salonu

http://img395.imageshack.us/img395/6227/p10108916nq.jpg

fasola25
26-11-2005, 23:05
Czesc
ja tez jestem zainteresowana tym projektem, zreszta byl to moj pierwszy typ, potem bylo sporo innych, ale powrocilam do libry
ogladalam taka libre "na zywo" - zbudowana bez wiekszych zmian i bardzo mi sie podobala
generalnie zmiany byly dwie:
1. parter byl wyzszy o jeden rzad pustakow i robilo to super wrazenie
2. scianko kolankowa na poddaszu tez byla wyzsza niz w projekcie - dzieki temu poddasze zyskalo sporo przestrzeni, a pokoj z wolim okiem wyszedl zupelnie bez skosow

generalnie mi ten projekt sie podoba i jesli nie zdecyduje sie na indywidualny to wybiore wlasnie libre

Basia Z.
27-11-2005, 10:45
Maxtorka,
serdecznie dziękuję Ci za zdjęcia. Wnętrze robi bardzo duże wrażenie.
Jest tam naprawdę super.

dziękuję za zdjęcia kominka :D :D :D

kasiamarcin
27-11-2005, 17:08
Maxtorka widoki są wspaniałe, jak widzisz wszystkim się podoba :D to zapewne powód do dumy dla Ciebie, a my szare myszki dopiero szykujące się do budowy możemy patrzeć ze szczera i nieskrywaną zazdrością ;)

... no i ten kominek ... powala na kolana ...

szczerze gratulujemy :D

Maxtorka
30-11-2005, 11:17
Dzięki o dobrzy ludzie za ciepłe slowa :) , ale troszkę nam do zrobienia zostało ( na zdjęciach to wszystko ładnie wygląda :wink: ).
Ale coś mi się jeszcze przypomniało . W dolnej łazience pod schodami jest taka mała przestrzeń , którą zamknęliśmy drzwiami i powstała całkiem zgrabna rupieciarnia :wink: , no nie , żartuję , tam trzymamy środki czystości , zapasik papieru toaletowego i takie tam inne .....

http://img505.imageshack.us/img505/83/p10105741nq.jpg

Pokażę Wam jeszcze hall na górze . Jak wiecie przesunęliśmy okno na środek schodów a przestrzeń po prawej stronie schodów zamknęliśmy drzwiami , przez co powstała taka mała garderóbka .

http://img505.imageshack.us/img505/4724/p10106022kr.jpg

W hallu na górze jest wystarczająco jasno , w dodatku nasze drzwi są
mocno przeszklone co zwiększa dopływ światła .

I jeszcze nasze okno w sypialni



http://img423.imageshack.us/img423/1590/p10109369kp.jpg

Pozdrowionka :)

Jeśli macie w planach połączenie dwóch łazienek na górze chętnie pokażę jak to u nas wyszło .

Basia Z.
30-11-2005, 18:29
Maxtorka,
brakuje mi słów. Jest naprawdę super!!! Co dom to jakiś nowy pomysł :D :D
Jeśli chodzi o tę garderóbkę to wspaniały pomysł. Szczerze przyznam, że nie bardzo wiedziałam co tam zrobić z tą przestrzenią, a opis jakoś niewiele mi pomógł :oops: .
Serdecznie dziękuję za zdjęcia i proszę o jeszcze :P
Łazienki na górze raczej nie połączymy (raczej), ale z przyjemnością ją zobaczę, bo też trudno mi sobie wyobrazić.

Zresztą każde zdjęcie jest dla mnie na wagę złota.
Proszę prześlij mi zdjęcie Twojego domku z zewnątrz.

Z góry dziękuję Ci w imieniu wszystkich przyszłych Librowiczów :lol:

Maxtorka
01-12-2005, 10:10
Witajcie Librowicze :D ,

to kilka zdjątek naszej łazienki na górze .

1. Widok od strony okna

http://img210.imageshack.us/img210/256/p10105961vf.jpg

lewe drzwi prowadzą do naszej sypialni a prawe na korytarz .

2.Widok z wanny

http://img210.imageshack.us/img210/281/p10105988qp.jpg

we wnęce po prawej stronie prysznica będzie stała pralka i jakaś
szafeczka

3.Widok z drzwi korytarza



http://img210.imageshack.us/img210/7389/p10109221id.jpg

4.Widok z wnęki za prysznicem - tzw.smaczny kącik , jak mawia nasz hydraulik

http://img210.imageshack.us/img210/8494/p10109250ti.jpg

Basiu ,

zdjęcia zewnętrzne zrobię w przyszłym tygodniu jak nam ułożą kostkę .

Pozdrowionka :)

Basia Z.
01-12-2005, 10:25
Dziękuję Maxtorka,
jak oglądam Twoje zdjęcia to nie mogę już się doczekać swojej Libry. masz naprawdę ładny domek i gustownie urządzony.

Czekam z niecierpliwością na następne zdjęcia :P

Pozdrawiam

kasiamarcin
01-12-2005, 12:54
Maxtorka,

Dokładnie tak jak powiedziała Basia - masz naprawdę piękny i gustowny domek :) i też się nie możemy doczekać czasu kiedy takie cudo nam wyrośnie :D

i jeszcze pytanie, rozumiem, że na dole wanny masz podświetlenie schowane za czyms w rodzaju luksferów ( no tak przynajmniej odczytuje to ze zdjęcia). Jak technicznie dokonujesz wymiany oświetlenia? i z ilu żarowek (jeżeli to są żarówki) owo podświetlenie się składa?

pozdrawiamy i oczekujemy kolejnych zdjęć, bo się doprawdy napatrzeć nie możemy :)

Maxtorka
02-12-2005, 15:34
Kochani ,

jeszcze raz piękne dzięki za Wasze miłe słowa .
Jeśli chodzi o wannę to na samym dole jest rząd takich prostych mlecznobiałych luksferów połówkowych a w środku jest wąż świetlny - dokładnie taki jakim ozdabia się wystawy sklepowe , choinki . My wybraliśmy wąż o świetle białym ale tych kolorów jest mnóstwo . Muszę powiedzieć , że to był fajny pomysł , raz , że jest to subtelne , romantyczne światełko do miłej nasiadówki :oops: w wannie a po drugie w nocy , kiedy zdarza się wizyta w WC to światełko tak nie daje po oczach a delikatnie naprowadza na cel :wink:

Pozdrowionka :) i śmiało pytajcie , chętnie odpowiemy .

kasiamarcin
03-12-2005, 17:33
Maxtorka,

poprostu dech zapiera i super innowatorskie pomysły :P. Powiedz jeno czy "wygodnie" sie korzysta z wanny - na jednym ze zdjeć, ktore zamieścilaś widać iż strop jest dosyć nisko? Poza tym, my nie bedziemy łaczyć łazienek i martwię się czy nasza nie będzie zbyt mała, tymbardziej, ze chcemy miec jeszcze prysznic (podejrzewam, ze wy też go macie z tym ze jest nie widoczny na zdjeciach). My malą łazienkę chcemy przenieść w miejsce za schodami czyli "Waszej sterowni", a odzyskaną powierzchnie przeznaczyc na powiększenie pokoju dziecęcego (jednego z ...)

Wiem, ze jest to klopotliwe pytanie, ale czy z kosztami budowy pod klucz mozna sie zmieścić w 400 tys.? Niestety koszty to jest kolejna zmora kazdego jak sadzę budujacego :x


Pozdrowionka, :D

Maxtorka
03-12-2005, 20:25
Kasiu i Marcinie ,

Jeśli chodzi o korzystanie z wanny to dla mnie ( 161 w kapeluszu :wink: ) jest OK , natomiast wyższe osoby muszą się troszkę schylić przy wchodzeniu i wychodzeniu , ale to tylko parę sekund , można przeżyć :wink: . A tak naprawdę to z wanny korzystam praktycznie tylko ja , moi panowie wolą prysznic . Ustawienie wanny wymusił ten drewniany słup , który widać na zdjęciu . W sumie mogliśmy wannę przesunąć prawie do samego słupa , zyskalibyśmy jakieś 10cm na wysokości , ale nie jest źle .
Kabinę prysznicową też mamy , jest koło umywalki , nawet duża 90 .
Jeśli chodzi o Waszą łazienkę to nie wiem czy uda Wam się tam zmieścić wannę i prysznic , może być ciut mało miejsca , bo skosy są dosyć duże .
A pomieszczenie gdzie jest nasza sterownia jest malutkie , w dodatku ze skosem . Moim zdaniem tam mogłaby być jedynie toaleta , chyba że my coś tam pozmienialiśmy ( muszę spojrzeć w pierwotny projekt ) .
Co do kosztów , te 400tys. to absolutne minimum , bardzo wyśrubowane ( my niestety się nie zmieściliśmy ) , nie mówiąc o obejściu , czyli ogrodzeniu i urządzeniu ogrodu . A meble i takie różne duperełki , które nadają klimat domowi , tego też się nie wlicza do kosztów . No ale to się gromadzi latami :)
Na pewno troszkę można urwać z kosztów negocjując ceny praktycznie wszystkiego , od materiałów budowlanych , robocizny , po wyposażenie wnętrza . Nie każdy to umie ( jak my na początku ) , ale można się szybko nauczyć . Zawsze trzeba spytać o rabacik , sprzedawca sam z własnej woli tego raczej nie zaproponuje .

Trzymam za Was kciuki i śmiało pytajcie .

Pozdrowionka :)

kasiamarcin
04-12-2005, 17:30
Maxtorka,

cóż nie ukrywamy, że nie podbudowałaś nas tymi kosztami - tym bardziej, ze my musimy brac poprawkę na ceny warszawskie - szczególnie robocizny :cry: Dzialke mamy dość dużą i już ją ogrodziliśmy - oczywiście narazie siatką, ale nasza znajoma podpowiedziała nam, abyśmy zamiast wykładać pieniadze na efektowne ogrodzenie posadzili dookola pnącza, ktore po 2 latach stworzą naturalne ogrodzenie i dla nas jest to dobre rozwiązanie tym bardziej, ze sasiadow mamy tylko z 2 stron. A nasza działka jest położobna na końcu wcale nie głównej drogi.
Co do łazienki - będziemy musieli sie zastanowić nad jej powiekszeniem. Z kolei "sterownia" zgodnie z planami powinna być prawie tej samej wielkości co mala łazienka :-? No cóż - będziemy musieli sie temu przyjrzeć (co prawda i tak planowaliśmy troszkę ją powiększyć kosztem strychu i garderoby - ze względu na przesuniecie drzwi).
Psa macie fajnego - zrobimy zdjecie swojego to też zamieścimy i pokażemy naszą działkę. :lol:

Pozdrawiamy serdecznie,

KiM


Basiu,

wszystkiego naj, naj - dzisiaj barbórka :-). Przede wszystkim, niech marzenia o domu naj najszybciej się ziszczą

Pozdrowionka :P

Maxtorka
04-12-2005, 18:42
Witajcie ,

pomysł z siatką jest doskonały , my też myślimy właśnie o takim ogrodzeniu z trzech stron a bardziej ozdobnym tylko od frontu . My mamy przez płot tylko jednego sąsiada , od strony garażu , z tyłu domu las :) a od strony wykuszu drogę dojazdową do ostatniej działki . Przyjrzałam się dokładnie naszemu projektowi i faktycznie na papierze mała łazienka jest zbliżona wielkością do naszej sterowni . Jest jednak małe "ale" - w łazience jest lukarna z normalnym oknem , która powiększa pomieszczenie , natomiast w tzw. sterowni jest duży skos no i okno połaciowe . Piszecie , że planujecie powiększyć tą łazienkę , ale jak ? Kosztem strychu ? Nie wiem jak u Was ale w naszym projekcie pomieszczenie nad garażem jest o jeden stopień (ok. 25 cm ) niżej niż cała góra . Na naszym projekcie jest ten stopień nawet narysowany . Poza tym tam jest komin , który oprócz kanałów wentylacyjnych ma odprowadzenie z kotłowni - u nas jest piec gazowy i chyba nie bardzo jest gdzie go przestawić . Chyba że będziecie ogrzewać prądem . Przyjrzyjcie się jeszcze raz projektowi a najlepiej gdybyście go pokazali jakiemuś architektowi , przecież do adaptacji projektu i tak będziecie musieli kogoś zatrudnić .

Trzymajcie się no i oczywiście dalej śmiało pytajcie :)

A dla Basi oczywiście moc serdeczności , jak najszybszego zrealizowania marzeń o ślicznym domku i jesienny bukiecik :)



http://img497.imageshack.us/img497/9077/p10105870sm.jpg

kasiamarcin
06-12-2005, 12:00
Witajcie ,

pomysł z siatką jest doskonały , my też myślimy właśnie o takim ogrodzeniu z trzech stron a bardziej ozdobnym tylko od frontu . My mamy przez płot tylko jednego sąsiada , od strony garażu , z tyłu domu las :) a od strony wykuszu drogę dojazdową do ostatniej działki .

my planujemy zrobić "ozdobnie" tylko brame wjazdową i furtkę, gdybysmy chcieli od strony wejścia zrobić również, tobyśmy musieli nieźle popłynać ;), bo potrzeba by było liczyc "tylko" ponad 70 m :o


Przyjrzałam się dokładnie naszemu projektowi i faktycznie na papierze mała łazienka jest zbliżona wielkością do naszej sterowni . Jest jednak małe "ale" - w łazience jest lukarna z normalnym oknem , która powiększa pomieszczenie , natomiast w tzw. sterowni jest duży skos no i okno połaciowe . Piszecie , że planujecie powiększyć tą łazienkę , ale jak ? Kosztem strychu ? Nie wiem jak u Was ale w naszym projekcie pomieszczenie nad garażem jest o jeden stopień (ok. 25 cm ) niżej niż cała góra . Na naszym projekcie jest ten stopień nawet narysowany . Poza tym tam jest komin , który oprócz kanałów wentylacyjnych ma odprowadzenie z kotłowni - u nas jest piec gazowy i chyba nie bardzo jest gdzie go przestawić . Chyba że będziecie ogrzewać prądem . Przyjrzyjcie się jeszcze raz projektowi a najlepiej gdybyście go pokazali jakiemuś architektowi , przecież do adaptacji projektu i tak będziecie musieli kogoś zatrudnić .

i znowu wychodzi, że nie ma to jak rozmowa z ludźmi, którzy swoje zdanie oparte na doświadczeniu mają. nam generalnie stopień 25 cm nie przeszkadza i chcemy "schować się" z prysznicem za kominem, ale macie rację, że bez dyskusji adaptacyjnej z architektem się nie obejdzie. :)

Maxtorka
07-12-2005, 10:42
Dzień dobry , cześć i czołem ...

Nasz " ozdobny " płot to na szczęście około 40m , ale w tym będzie trochę murków - wbudowane szafki ( elektryczna i gazowa ) , kącik na śmietniki .
Przyjrzałam się dokładnie naszej sterowni i dalej nie wiem jak chcecie tam zmieścić łazienkę . U nas komin kończy się na granicy skosu dachu i jest tam po prostu za nisko , żeby wstawić jakieś drzwi do kabiny , nawet zakładając , że byłaby ona niżej o te 25 cm . No naprawdę jakoś tego nie widzę :roll: . Przedyskutujcie to z architektem , koniecznie . A sam pokój nad garażem do którego schodzi się niżej ma swój urok , tym bardziej , ze są tam dwa drewniane słupy .

Trzymajcie się !

Powodzenia !

Piszcie dalej , chętnie pomożemy :)

Basia Z.
10-12-2005, 19:46
Kasiu i Marcinie, Maxtorka,
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję :oops:
Serdecznie Wam dziękuję za wspaniałe życzenia, pamięć i prześliczny jesienny bukiet. :D :D :D
Tydzień ten był bardzo zabiegany, a zdarza mi się, że nie otrzymuję powidomień o nadchodzących kolejnych odpowiedziach w Muratorze. I tym razem tak było. Więc dzisiaj znalazłam chwilkę, zaglądam i aż serce mi się śmieje :D .
Maxtorka, domek z zewnątrz piękny, okolica wspaniała. To chyba jakieś obrzeża Bydgoszczy? Może Niemcz? Tam mam rodzinę :)
Serdecznie Ci dziękuję za zdjęcia i zabieram się szybko do czytania tego, co przez tydzień wszyscy napisaliście :lol:
A ja w poniedziałek składam wniosek o warunki zabudowy (takie wznowienie), gdyż magiczna data 08.12 już za mną, a w piątek "zły początek" więc czekam z niecierpliwością do poniedziałku, żeby nie kusić losu :)

Maxtorka
13-12-2005, 10:41
Witajcie ,

Basiu , mieszkam w Osielsku , to bardzo blisko Niemcza , zresztą jak jedziesz do Swojej rodzinki to przejeżdżasz przez Osielsko i pewnie na światłach skręcasz w prawo na Niemcz :)
Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie wniosku o warunki zabudowy :)
Pozdrowionka :)

Basia Z.
13-12-2005, 20:36
Maxtorka,
dziękuję Ci za zdjęcia tarasu. Czy go powiększaliście? Jakie ma teraz wymiary?

Osielsko jest mi bardzo dobrze znane :) To znaczy teraz bardzo się rozwinęło, spiękniało i wogóle jest nie do poznania. Kiedyś nie było kościoła w Niemczu, więc jeździło się tam. W Osielsku odwiedzamy moich dziadków :(


Ach! Zupełnie bym zapomniała. Mój mąż złożył wczoraj wniosek o warunki zabudowy :D :P :wink: . Ciekawi jesteśmy, czy w ciągu trzech miesięcy je otrzymamy :evil:

Maxtorka
14-12-2005, 10:07
Basiu ,

nic z tarasem nie robiliśmy tylko deskami wyszliśmy poza obrys budynku i zlicowaliśmy je z okapem dachu . Teraz ma wymiary 420x480 . To 480 jest wzdłuż ściany z wyjściem na taras .
Jeśli będziesz się wybierać do rodzinki w Niemczu daj wcześniej znać , umówimy się i zobaczycie naszą Librę na żywo :)

Pozdrowionka :)

Basia Z.
14-12-2005, 20:40
Jeśli będziesz się wybierać do rodzinki w Niemczu daj wcześniej znać , umówimy się i zobaczycie naszą Librę na żywo :)

Pozdrowionka :)


:D Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Z przyjemnością Was odwiedzimy :lol:

A jak macie zrobioną podbitkę dachu?

Widzę, że nie macie jednego okna w salonie. Nie załujecie tej decyzji? Nie jest zbyt ciemno w salonie?

Maxtorka
15-12-2005, 20:39
Basiu ,

jak widać na zdjęciu tarasu podbitkę mamy nie zamkniętą szkatułą tylko krokwie są odkryte , a miedzy nimi deski boazeryjne ułożone w poprzek , całość zaś pomalowana Sadolinem Extra , kolor chyba orzech , taki ciemny , pasujący do okien . Jeśli chodzi o okno w salonie to nasze jest wielkie , ma 360 szer . i 160 wysokości i daje naprawdę dużo światła .

Pozdrowionka :)

W łikendzik postaram się zrobić zdjęcie podbitki .

Basia Z.
18-12-2005, 21:54
Maxtorka,
dziękuję bardzo i czekam z niecierpliwością na wieści od Ciebie i zdjęcia :D

Maxtorka
02-01-2006, 16:48
Witajcie w Nowym Roku !!!

Przede wszystkim zdrówka , życzliwych dusz , zwłaszcza przy wszelkich sprawach związanych z budową no i oczywiście jak najszybszej realizacji wymarzonego domku :) :) :)

Basiu , dla Ciebie dawno obiecane zdjęcia podbitki .

http://img414.imageshack.us/img414/3550/p10106184ri.jpg

http://img414.imageshack.us/img414/5509/p10106198hh.jpg

Pozdrowionka :)

Aga&Rafał
09-01-2006, 11:55
Czy ktoś może wie, gdzie można zobaczyć LIBRE II ??

satadam
31-01-2006, 16:07
WITAJCIE
Bardzo się ucieszyłem, gdy znalazłem ten Post, ponieważ sam buduję Librę II. No nie tak sam :oops: (oczywiœcie cała nasza rodzinka buduje).
Stoi sobie teraz w surowym i czeka na lepsze czasy :wink: (pogodę)
Wybraliœmy ten projekt ze względu na bryłę jak i funkcjonalnoœć.
My również troszkę zmieniliœmy nasz projekt. Pomieszczenia na parterze pozostały bez większych zmian (zmiana tarasu na ogród zimowy), natomiast na piętrze:
1. Usunęliœmy małš łazienkę (tš na końcu korytarza)
2. Zmieniono układ pokoi dla naszych dziewczynek
3. Każdy pokój ma własne okno (wole oko)
4. Wszystkie słupy ukryliœmy w œciankach działowych
5. Słupy nad garażem zastšpiliœmy dŸwigarem
6. Pomieszczenie nad garażem zostało przedzielone ( w jednej częœci chcemy zrobić kino domowe a w drugiej łazienkę)
To chyba już wszystko.
Maxtorko powiedz mi jak zmieœciliœcie w dolnej łazience pod schodami normalne drzwi ? Spoczynek w Waszych schodach jest tak wysoko ?
pozdrawiamy
Adam i Marzena
PS. MAXTORKA bardzo ładne fotki. Jak by się Wam chciało to proszę o więcej :D z góry wielkie dzięki

Maxtorka
23-02-2006, 12:12
Witaj satadam :)

Jakoś przegapiłam Twój post , choć od czasu do czasu tu zaglądałam .
Jeśli chodzi o łazienkę na dole to niestety spoczynek jest na wysokości 165 więc i drzwi są tam niziutkie . Ja tam wchodzę w miarę bez problemu ale moi panowie muszą się schylić . Na szczęście jest to niezwykle rzadko potrzebne , więc można przeżyć .
Nie wiem jakie zdjęcia chciałbyś jeszcze zobaczyć . Napisz , coś tam jeszcze pstryknę .

Pozdrowionka :)

Ogród zimowy to super pomysł !

satadam
24-02-2006, 16:18
Witaj MAXTORKA

Cieszę się, że trafiłaś na mój post bo chyba nikt inny na tym forum ( z aktywnych forumowiczów ) nie mieszka w Librze. :-?
Bardzo ciekawe są zmiany jakie zrobiliście w Swoim domku. Po przeanalizowaniu Twojego opisu myślę, że jeszcze nie jest za późno na zmiany w naszej Librze.
Zastanawiam się nad Waszym rozwiązaniem przeniesienia drzwi tarasowych z salonu do jadalni i zamknięciu obecnego otworu. Poprawi to na pewno funkcjonalność, obawiam się jedynie o doświetlenie salonu. Wejście do domu mamy od strony południowo-zachodniej, więc jedyne okno które pozostanie w salonie będzie od strony północno-wschodniej.
Jeżeli byłaby taka możliwość to prosiłbym o fotki wyjścia na taras oraz okna w salonie. Myślę, że pomogą mi w podjęciu decyzji.

pozdrawiam Adam :D

Maxtorka
24-02-2006, 20:42
Witaj Adam :)

Nasz salon jest od południa , więc na brak światła nie narzekamy , tym bardziej , że okno zostało znacznie powiększone - ma wymiary 360x160 i jest naprawdę duże , no i jest miejsce na sprzęt RTV ( ale dla Was to nie jest argument bo kino domowe zaplanowaliście nad garażem - notabene fajny pomysł ) . Poza tym przejście z kuchni na taras jest dużo prostsze i krótsze .

Pozdrowionka :)

satadam
26-02-2006, 20:22
Witaj MAXTORKA

No to teraz namieszałaœ :D .
Wielkie dzięki za te wszystkie fotki ale dopiero teraz jestem zakręcony. Wszystkie argumenty przemawiajš za Waszym rozwišzaniem. Muszę to jeszcze przemyœleć (obecnie jest 99% za).
MAXTORKO na zdjęciu kuchni, zauważyłem szufelkę od odkurzacza centralnego. Napisz proszę gdzie rozmieœciliœcie inne gniazda i czy takie rozwišzanie się sprawdza.

pozdrawiam Adam

PS jeszcze raz dzięki za fotki sš SUPER !!! (na drugim zdjęciu ktoœ zakosił obraz :wink: )

Maxtorka
26-02-2006, 21:59
Witaj Adam !

jeśli chodzi o odkurzacz niestety nie powiem Ci jak się sprawdza , bo jednostka centralna jeszcze nie jest podłączona . Mamy dwie szufelki - jedną w kuchni , drugą w przedsionku a i trzecia by się przydała przy kominku w hallu , bo tam trzymamy koszyk z drewnem . Gniazd mamy 8 . Na parterze 4 - w garażu , w hallu po lewej stronie drzwi do małego pokoju , w hallu po prawej stronie drzwi przejściowych i naprzeciwko , na ścianie z drzwiami na taras . Na piętrze też 4 - w pokoju nad garażem po lewej stronie drzwi , w naszej sypialni na ścianie z drzwiami do garderoby , w hallu po lewej stronie drzwi do łazienki i w pokoju syna - to ten nad tarasem - u nas wielki , bo połączyliśmy te dwa mniejsze .
Najlepiej chodzić ze sznurkiem o długości węża odkurzacza i dokładnie dopasowac rozmieszczenie gniazd do swoich potrzeb . Zresztą koszt gniazda jest niewielki i lepiej mieć jedno za dużo niż miałoby brakować .
Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania - śmiało , chętnie się podzielimy naszymi spostrzeżeniami .

Pozdrowionka :)

Z obrazem wszystko ok , poszedł do renowacji :wink:

violka
01-03-2006, 09:20
Witam,

wlasnie ogladam Twoje piekne zdjecia i zaintrygowala mnie podloga w salonie. Czy moglabys napisac jaki to jest kolor? Merbau czy Jatoba? Czy jeszcze inny?
Bede wdzieczna za odpowiedz.

Pozdrawiam :)

Maxtorka
01-03-2006, 10:56
Witaj violka :)

Podłoga w salonie i jadalni to panele Pergo , kolor bodajże orzech jakiśtam , sorki ale nie pamiętam a na fakturze nie jest to podane .
Myśleliśmy o drewnie i w grę wchodziła właśnie jatoba albo merbau , ale przy naszym piesku brudasku szybko byśmy ją zajeździli i zwyciężył rozsądek , tym bardziej , że te panele świetnie się nam sprawdziły w poprzednim mieszkaniu .

Pozdrowionka :)

niu
22-04-2006, 18:34
Witaj Maxtorka!!!

Szukam na forum informacji o oknach. Przez przypadek trafiłam na Twój wątek. Mogę zadać Ci kilka pytań ale dotyczących właśnie okien? Co prawda będą je montowac za dwa miesiące, ale już teraz szukam wszelkich nowinek na ten temat. Tym bardziej, że czym więcej czytam, tym bardziej jestem ... zielona! :cry:
W każdym razie doczytałam się, że na parterze domku (ślicznego zresztą!!!) masz okna z Oknovidu. Robiłam wycene swojej stolarki w tej firmie. Niestety, słyszałam różne opinie na temat tej firmy. Podobno mało sumienna :roll: A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Możesz podzielić się doświadczeniami? Poza tym czy możesz mi zdradzić jakie okna masz, tzn. ilu komorowe? Jak sprawdzają się w rzeczywistości? A jeszcze, nade wszytko, interesuje mnie kolor stolarki. Zauważyłam (ależ jestem bystra, co? :wink: ), że na zewnątrz są brązowe, a w środku białe. Słyszłam opinie, że taki system się nie sprawdza, gdyż okleina z biegiem czasu odchodzi... :o Czy coś takiego zauważyłaś?

A panelami mnie niemal powaliłaś! To naprawdę są panele a nie deski podłogowe??? :o Możesz zdradzić mi gdzie je kupiłaś????

Pozdrawiam ciepło!!! :D

Maxtorka
23-04-2006, 12:54
Witaj niu :)

Jeśli chodzi o okna to niestety nie wiem czy są 4- czy 5-komorowe :oops: . Mieszkamy 1,5 roku i jak na razie sprawują się dobrze , okleina nie schodzi , sa szczelne , choć jedno musieliśmy regulować , bo od dołu trochę wiało . Teraz jest ok . Firma z tego co pamiętam była dość solidna a na pewno terminowa ( jak się umówili tak przyjechali i okna zamontowali ) . A byłaś w firmie M&S ? Oni mają chyba trochę lepsze okna ale niestety droższe . Braliśmy ich pod uwagę ale cena przeważyła . Z tego co wiem to mają od czasu do czasu jakieś promocje , więc może warto do nich zajrzeć ? My od nich braliśmy tylko parapety i jesteśmy z nich i z kontaktu z firmą zadowoleni .
A nasze panele kupowaliśmy w firmie ESPO , mają sklep na C-Skłodowskiej , w pawilonach mniej więcej na przeciw Sanitasu , tzn . jak jedziesz C-Skłodowskiej w kierunku Bartodziejów , mijasz skrzyżowanie
z Wyszyńskiego , po lewej stronie . Mają tam duży wybór , nie tylko Pergo .

Pozdrowionka :)

Basia Z.
20-05-2006, 19:41
Witaj MAXTORKA

No to teraz namieszałaœ :D .
Wielkie dzięki za te wszystkie fotki ale dopiero teraz jestem zakręcony. Wszystkie argumenty przemawiajš za Waszym rozwišzaniem. Muszę to jeszcze przemyœleć (obecnie jest 99% za).
MAXTORKO na zdjęciu kuchni, zauważyłem szufelkę od odkurzacza centralnego. Napisz proszę gdzie rozmieœciliœcie inne gniazda i czy takie rozwišzanie się sprawdza.

pozdrawiam Adam

PS jeszcze raz dzięki za fotki sš SUPER !!! (na drugim zdjęciu ktoœ zakosił obraz :wink: )

okolice Wejherowa, czyli gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? My w poniedzialek odbieramy projekt Libra II w lustrzanym odbiciu. Rozpoczęcie budowy planujemy na marzec 2007. Na razie mnóstwo papierologii przed nami.
Pozdrawiam wszystkich

Versus
02-07-2006, 21:20
Witam w klubie Librowiczów

Nasza ok. roku temu wyglądała tak

Twoja Maxtorko PIĘKNA ! Zwłaszcza pomysł z odkryciem schodów ...u mnie juz niestety na to za późno

Pozdrawiam

http://img300.imageshack.us/img300/7687/p1010141bis1wm.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=p1010141bis1wm.jpg)

Aga - Żona Facia
04-07-2006, 09:43
Maxtorka mam pytanie - jakiej szerokości macie okno w kuchni?

Pozdrawiam Aga

Maxtorka
05-07-2006, 09:23
Versus witaj w klubie :D
Pokazałeś zdjątko sprzed roku . Mam nadzieję że teraz jest już inaczej :D . Jak będziesz miał okazje wklej kilka aktualnych fotek i napisz czy coś zmienialiście w projekcie .

U nas też zaszła zmiana , wreszcie skończyliśmy elewację .
Wkleję jakieś zdjęcia ale dopiero pod koniec lipca , bo wtedy wróci mój synek z aparatem .

Aga , wysyłam na priva :D

fizyk
17-08-2006, 21:44
Maxi - domek rewelacja!!!
Napisz coś o meblach łazienkowych, jeślimożesz. POdoba mi się to brązowe lustro, duża umywalka i szaflka pod nią. Jakiej są firmy?? I ile kosztowały?

Maxtorka
19-08-2006, 07:13
fizuś , napisałam na priv .
Przypomniało mi się tylko że umywalka to Aplauz z Koła - szer .80 cm , tyle samo co lustro .

Librowicze odezwijcie się co u Was słychać .

Basia Z.
26-08-2006, 23:34
Witam i się odzywam :D ,
my walczymy z papierkami i architektem. Mam nadzieję, że na wiosnę zaczniemy. Umowa z ekipą podpisana jest na marzec.
Oczyszczalnię wreszcie wybraliśmy i wykonawców pompy ciepła też. Właśnie myślimy nad wielkością okien i wyglądem tarasu. Coś nam nie pasuje, ale nie bardzo wiemy jeszcze co :oops:
Pozdrawiam wszystkich librowiczów,
Basia

Bep
06-09-2006, 15:54
Witam wszystkich Librowiczów!

Projekt Libra II został przeze mnie już zakupiony.
Z kilkoma nowymi pomysłami przekazałem go projektantowi (nad wyraz cierpliwy i kompetentny człowiek) do opracowania. Pozostała jeszcze kupa innych formalności, ale jestem optymistą (jeszcze?) i mam nadzieję załatwic pozwolenie do końca roku. Powinno się udac.

Budowę mamy zamiar zacząc wczesną wiosną. Ekipa już jest.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców Libr (szczególnie Maxtorkę za mega wkład do tematu (a wykonanie domu genialne - respect!) i Versusa za optymizm - "obyś się budował" :D ).

PS> Pytanie do Maxtorki (o ile oczywiście można) - czy dodanie po pustaku do ścian na parterze i piętrze nie wpłynęło na widok domu z zewnątrz (wyciągnięcie do góry)? No i druga sprawa: łazienka na górze bomba (węże po wanną też :) , ale wejście z korytarza zostało chyba przesunięte o jakieś 2 m. Ciężko to będzie zrobic przy pierwotnym podziale piętra. Jeszcze raz pozdrawiam.

Bep

Maxtorka
09-09-2006, 10:22
Cześć Librowicze :D

Zaglądam tu od czasu do czasu ale ostatnio coś cichutko było , tym bardziej się cieszę że ktoś się odezwał .

Basiu to już macie z górki .
A co Ci nie pasuje z oknami ?

Bep witamy w Klubie :D
Już Ci odpowiadam . My oprócz dodania jednego rzędu pustaka na parterze przedłużyliśmy krokwie . Przez to dom dostał taką " czapę " , jak mówi nasz majster i właściwie na zewnątrz tej zmiany nie widać , tylko w środku jest przestronniej . Polecam bardzo podniesienie . Przy takim dużym pomieszczeniu jakim jest dół Libry 260 to nieporozumienie .
Byłoby wrażenie spadającego na głowę sufitu ( tak mówili fachowcy ) .
Jeśli chodzi o łazienkę na górze to z pewnością chodzi Ci o drzwi z korytarza . Myślisz że to aż 2 metry ? Szczerze mówiąc nie bardzo pamiętam :oops: . Ale mogliśmy tak zaszaleć bo z tych dwóch pokoi zrobiliśmy jeden duży i drzwi do niego nas nie ograniczały , mogły być gdziebądź :wink: ( no prawie )

W razie czego śmiało pytaj , jak nie tu to na priva .

Pozdrowionka :D

Bep
11-09-2006, 13:55
Maxtorka Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Oglądając projekt libry zwróciłem uwagę na niewielką wysokośc przede wszystkim parteru. Na sugestie dotyczące podniesienia o przysłowiowy "jeden pustak" parteru i ściany kolankowej większośc projektantów reagowała dośc nerwowo i proponowano mi zastanowienie się nad bryłą domu po takim zabiegu. Szkoda, że nie wpadli na pomysł wydłużenia krokwi. Na Twoim zdjęciu dom wygląda bardzo dobrze i już dałem znac projektantowi, że podnosimy ściany do 284 i wydłużamy krokwie o jakieś 10% (ew. modyfikacje na etapie budowy).

Łazienkę na górze macie genialną. My mamy dwójkę małych dzieci i wejścia musimy zostawic oba. No chyba, że się z nimi dogadamy i zrobimy im pokój przechodni :wink:

Mam jeszcze dwie prośby: czy masz może i mogłabyś udostępnic zdjęcia małego pokoju na dole i garderoby na poddaszu? I czy powiększyliście ją kosztem korytarza?
Jeżeli nie sprawi to kłopotu to proszę o pozytywne rozpatrzenie podania :wink:

A może masz jakieś ciekawe zastosowanie pomieszczenie nad garażem? Chciałem wstawic tam stół do bilarda, ale taki do snookera się nie zmieści (a to moja ulubiona odmiana). Zresztą żona coś mówiła o wybijaniu sobie z głowy, czy jakoś tak :D Nie wie tylko, że w tej sytuacji muszę postawic w ogrodzie pomieszczenie (na potrzeby ogrodowe oczywiście :wink: ), w którym zmieści się stół o wymiarach 4 x 2 m. :D
Reasumując, nad garażem zrobimy pewnie kino domowe albo podzielimy na mały strych i pokój na "ciche dni" :D

Na koniec jeszcze jedno pytanie: czy strych nad piętrem jest zdatny do użytku, czy też jest zbyt mały?

Jeszcze raz wielkie dzięki za poprzednie informacje.
Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością oczekuję na dalsze wieści.

Bep

Maxtorka
12-09-2006, 09:40
Cześć Bep , już Ci odpisuję :D

Dobrze że uparłeś się na podniesienie parteru o jeden pustak , znacznie lepiej to wygląda . Uczulę Cię tylko na jedno . Jak wydłużysz krokwie , zwłaszcza te z przodu domu to najpierw poproś swojego inspektora ew. tego kto będzie projekt adoptował żeby wyliczył Ci jakiej grubości i długości muszą być te krokwie . Nasz mistrz intelektu nie przewidział że jak wydłuży krokwie tylko na odcinku zewnętrznym ( poza domem ) a wewnątrz domu nie , to powstanie dźwignia i krokwie pod ciężarem dachówki zaczną sie uginać . U nas tak sie właśnie stało i musieliśmy te krokwie podpierać od zewnątrz a także od środka pod wolim okiem . Na szczęście udało się .
Pokój nad garażem na razie stoi pusty . Może zrobimy tam pokój do ćwiczeń ( ja czasami coś tam przy muzyce uskuteczniam :wink: ) . Myśleliśmy że zmieści sie tam stół do tenisa ale niestety nie , będziemy grać w garażu :) .
A łazienka ma dwa wejścia - jedno z korytarza a drugie z naszej sypialni .
W każdych jest zamek więc nie ma problemu z zaskoczeniem kogoś 8) :wink:
Zdjęć garderoby i pokoju na dole nie mam , ale też nie ma co fotografować . Garderoby jeszcze nie zabudowaliśmy a pokój na dole jest na razie składzikiem . W przyszłości planujemy w nim bibliotekę i pokój do pracy , z biurkiem , itp. Jeśli chodzi o garderobę to chyba jej nie powiększaliśmy i wyszła dziwna , średnio ustawna , choć mała nie jest . Postaram się w tygodniu zrobić fotki i prześlę Ci na priva .
Na końcu strych . W sumie nie najmniejszy ale nadaje się raczej na składzik rzeczy niepotrzebnych lub mało używanych niż do zamieszkania ( chyba że za karę :wink: )

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania nie ma problemu , w miarę swojej wiedzy odpowiem :)

Pozdrawiam serdecznie :D

Bep
15-09-2006, 07:33
Wielkie dzięki Maxtorka!

Krokwie i tak będę miał zmienione, bo projekt przystosowany jest do innej strefy wiatrowej i śniegowej (a u nas w Jeleniej czasami jak sypnie i zawieje, to nie wiem czy wjazd do garażu znajdę :)). Niemniej jednak dziękuję za sugestie dotyczące grubości - powiedziałem projektantowi, żeby uwzględnił większą ilośc dachówek.

W pokoju nad garażem będzie, jak rozumiem, mały klubik fitness :wink:
Ja też powinienem trochę pocwiczyc, ale nie wiem czy strop wytrzyma :D Postawię raczej na tenisa w garażu.

Jeżeli nie sprawi to kłopotu i będziesz miała fotki to czekam z niecierpliwością.

Jeżeli chodzi o zamieszkanie strychu to postaram się wykorzystac wzrost jako argument przeciw zesłaniu mnie tam :) a tak poważnie przestrzeni na graty zawsze potrzeba, więc pewnie zagospodarujemy to pomieszczenie.

Pozdrawiam serdecznie!

Maxtorka
15-09-2006, 09:59
Nie dziękuj Bep , tylko buduj :D
Będę Wam kibicować :D

U nas na stryszku znalazły miejsce dachówki ( które notabene wykorzystamy przy budowie drewutni ) , resztki płytek , zostawione tak na wszelki wypadek no i leżakują dwa komplety opon ( aktualnie odpoczywają zimowe :wink: ) .
Nad garażem pomieszczenie fitness to chyba za mocno powiedziane ale i owszem , jak ktoś będzie miał ochotę się zmęczyć to ma do tego ponad 40m2 , więc nawet i jogging uskutecznić można :wink:

Zdjątka zrobię na pewno , może uda mi się w ten łikend :)

Pozdrowionka :D

Bep
19-09-2006, 19:21
Oj Maxtorka, też chciałbym mieć już dachówki na strychu :D

W ramach rewanżu postaram się robić fotki na bieżąco w trakcie budowy. Teraz mam mały problem, bo sprzedałem moją starą lustrzankę i ciągle nie wiem jaką teraz kupić :) Na dniach podejmę decyzję i zrobię fotki mojej łąki.
Budowę zaczynamy na wiosnę. Bardzo liczę na Twoje kciuki!

Pozdrówka!

kasiamarcin
19-09-2006, 21:52
Bep, jeżeli miałeś lustrzankę i teraz się zastanawiasz nad nowym, to sugeruję (jeżeli można ;)) Canona, nawet 350D jest przyzwoity. Chociaż przede wszystkim musi dobrze leżeć w ręce :)

Bep
23-09-2006, 20:19
Jasne, że można kasiamarcin :D Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Tak się właśnie zastanawiam nad Cononem 350, Nikonem d70 i sonym alfa 100. Ale to jest poza topiciem i chyba mnie ktoś przegoni z tego tematu forum :wink: Ręce mam duże więc każdy chyba utrzymam :) Ale gabarytowo faktycznie Canon jest w mojej czołówce.

Pozdrawiam serdecznie!

ewabart
30-09-2006, 13:16
Witam,

to ja również przyłączam się do grona Libry II. Po przejrzeniu sporej ilości projektów jest on jedynym gdzie dokonałabym najmniej zmian.

Maxtorko bardzo śliczny masz domek, gustownie urządzony, kolory takie jak lubię, naturalne.

Poza tym mam parę pytań do Ciebie jako użytkowniczki:
1. czy jest możliwość zrobić wejście do garderoby (tej na poddaszu) z sypialni rodziców
2. czy w momencie gdy przeniosłać drzwi do jadalni to salon nie zrobił się ciemniejszy, no i czy wielkość jest odpowiednia, gdyż pare osób pisało, iż jakby budowali dom jeszcze raz to zrobiliby własnie większy salon, bo 27 m to mało, chociaż mi wydaję się to ok, zwłaszcza, że jadalnie jest oddzielnie
3. czy uważasz, że w kuchni może zmieścić sie wyspa i będzie do niej swobodny dostęp z kilku stron

To chyba póki co te najważaniejsze dla mnie pytania.

Mam jeszcze jedno do wszystkich czy projekt zamawialiście przez internet czy też bezpośrednio w biurze projektowym.

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Ewa

Bep
30-09-2006, 19:20
ewabart
Zadzwoniłem do biura i na drugi dzień miałem projekt za zaliczeniem pocztowym. Prawdopodobnie mi sie udało, bo właśnie wychodziła poczta, ale obsługa była naprawdę szybka, sprawna, a paczka dobrze zabezpieczona przed zniszczeniem.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

ewabart
30-09-2006, 20:39
bep

dzięki za odpowiedź. Mam pytanie jeszcze odnośnie projektu czy jak wprowadzasz zmiany to z architektem polecanym przez to biura (tzn. współpracującym) czy z wybranym bezpośrednio przez ciebie.

No i pytanie ile zapłaciłeś za zmiany a ile za adaptację, i co było w projekcie od APA, i czy uważasz że projekt jest zrobiony w miare porządnie

Dzięki i pozdrawia,
Ewa

kasiamarcin
30-09-2006, 21:28
bep

dzięki za odpowiedź. Mam pytanie jeszcze odnośnie projektu czy jak wprowadzasz zmiany to z architektem polecanym przez to biura (tzn. współpracującym) czy z wybranym bezpośrednio przez ciebie.

No i pytanie ile zapłaciłeś za zmiany a ile za adaptację, i co było w projekcie od APA, i czy uważasz że projekt jest zrobiony w miare porządnie

Dzięki i pozdrawia,
Ewa

Ewo,

My projekt bedziemy miec w przyszym tygodniu kupujemy w biurze wspolpracującym z APA. Z uwagi na fakt, ze na projekcie ma byc zawarte zgoda o mozliwosci dokonywania zmian w projekcie, totez nie bedziemy dyskutowac zmian z architektem. Nie przenosimy scian konstrukcyjnych, tylko dzialowe i zrobimy to na projekcie poprzez tzw czerwoną kreskę w trakcie budowy.

Bep
01-10-2006, 10:12
ewabart

Projekt kupiłem przez telefon. W projekcie jest już lista dopuszczalnych zmian obejmująca naprawdę wiele przeróbek łącznie z lustrzanym odbiciem. Ponieważ zamierzamy powiększyc garaż i mieliśmy w planie zrobienie balkonu z wyjściem z łazienki na górze (co ostatecznie upadło) poprosiłem panią (przemiłą zresztą) z biura i nie było żadnego problemu - mamy dodatkowe pozwolenie na oddzielnej kartce.

Zmiany w projekcie przygotowuje nam człowiek na miejscu - projekt jest z Białegostoku a ja mieszkam w Jeleniej Górze co zdecydowanie utrudniłoby uzgadnianie przeróbek (nie wszystko da się powiedziec przez telefon :) ). Ważne też były koszty (patrz niżej).

Koszt adaptacji i zmian w samym projekcie to łącznie 2500,00 PLN (co jest i tak niską opłatą jak na nasz rejon). Projektant (nie związany w żadnym razie z biurem projektowym) okazał się w porządku i nie zdarł z nas.

Projekt przygotowany jest bardzo dobrze - to opinia nie tyle moja, co projektanta i potencjalnych wykonawców. Jest też kosztorys (szkoda tylko, że z 4. kwartłu 2004 r.) - 360 000,00 pln (co na pewno ulegnie zmianie (3 lata różnicy). Jedynym mankamentem jest brak w projekcie instalacji gazowej do ogrzewania - jest tylko piec na paliwa stałe. Może to miec znaczenie przy kosztach adaptacji i zmian.

Reasumując: projekt jest ok, porozmawiajcie tylko z biurem, czy zmiany planowane przez Was są już na załączonej liście. Przy moich pomysłach, ich studzeniu i nowych ideach bardzo pomocni byli Maxtorka (pozdrawiam!) i życzliwy projektant, czego i Wam życzę :)

Pozdrawiam

ewabart
01-10-2006, 13:49
Dziękuję Wszystkim za szybki odzew

Moje zmiany są zbliżone z Waszymi:
- czyli zmiana miejsca drzwi balkonowych do jadalni
- powiększenie okien przy drzwiach wejściowych
- to samo co pisała maxtorka z łazienką na dole
- oraz przesunięcie okna na klatkę schodową
- chyba likwidacja podwójnej lukarny
- prawdopodbnie rezygnacja z bawolego okna na rzecz lukarny
- wejście do górnej garderoby z sypialni
- kominek również przesunięty na środek
- nie wiem co jeszcze ze schodami, pomysła maxtorki bardzo mi się spodobał ale musze się jeszcze zastanowić ze względu na moje bardzo ruchliwe dziecko, które ma bardzo mądre pomysły
- powiększenie kotłowni, czyli przedłużenie tej ściany,
- no i nie wiem co mam zrobić z łazienkami na górze, czy połączyć, czy pozostawić dwie niezależne, jednakże trochę zmniejszyć małżeńską, tylko na toaletę i prysznic, wanna aby była dostępna dla dzieci

Jakie przewidujecie u siebie sposoby ogrzewania domu i wody, ja chciałabym mieć napewno reku i gwc, zastanawiam się nad kominkiem z dgp, ale główne paliwo nie wybrane. U nas nie ma gazu ale podobno już ciągną nitkę tyle że do nas jeszcze z 15 km po różnych wsiach, więc możliwe że za 5 lat będzie gaz, więc skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.

Na dole tam gdzie będzie terakota to podłogówka (czyli hall, kuchnia, łazienka) a salon i jadalnia to prawdopodobnie parkiet, mąż nie chce tam żadnych kamieni, gresu czy innej terakoty. Reszta to grzejniki.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Bep pisałeś, że brak jest instalacji gazowej, więc musiałabym komuś to zlecić aby mi coś takiego zaprojektował, jak myslicie jakie mogą być to koszty?

Pozdrawiam,
Ewa

Maxtorka
01-10-2006, 17:50
Witam nową Librowiczkę :D

ewabart , już Ci odpisuję :)
Przeniesienie drzwi tarasowych z salonu do jadalni uważamy za bardzo dobry pomysł . Jak już pisałam wcześniej okno w salonie jest duże , trójskrzydłowe - 360x160 i daje naprawdę wystarczającą ilość światła . U nas jest ono w dodatku od południa . Nasi znajomi zbudowali Koronę , też z APA i zostawili taki układ okien jaki był , czyli dwa mniejsze i wydaje mi się że ich salon jest ciemniejszy od naszego . Pewnie dlatego że to drugie okno jest od strony zadaszonego tarasu ,i to zadaszenie w jakiś sposób blokuje dostęp słońca . A salon moim zdaniem jest wystarczający , pod warunkiem że się go nie zagraci . U nas jak było widać na zdjęciach stoi komplet wypoczynkowy i ława z jednej a sprzęt audio z drugiej . I więcej nie będzie :)
Co do wejścia do garderoby to u nas to wejście jest właśnie z naszej sypialni .
Jesli chodzi o wyspę w kuchni to zmieści się na pewno pod warunkiem że nie będzie za duża no i nie będzie na środku tylko zacznie się na granicy jadalni i kuchni .
Ewa , pomyśl jeszcze raz o schodach . U nas akurat nie ma małych dzieci więc dolny bieg zostawiliśmy nawet bez balustrady ale przecież zawsze ją można zrobić . A otwarta klatka schodowa daje większą przestrzeń .
A powiększenie kotłowni przez wyrównanie ściany ( zlikwidowanie załomu ) to świetny pomysł . My niestety wpadliśmy na niego za późno a szkoda bo można było przy tym powiększyć dolną łazienkę i dodatkowo powiększyć klatkę schodową . Bep jeśli dla Was nie jest za późno pomyślcie o tym wyprostowaniu ściany . O zdjęciach pamiętam :D

Pozdrowionka :D

kasiamarcin
01-10-2006, 19:34
- no i nie wiem co mam zrobić z łazienkami na górze, czy połączyć, czy pozostawić dwie niezależne, jednakże trochę zmniejszyć małżeńską, tylko na toaletę i prysznic, wanna aby była dostępna dla dzieci


Ewo,

My łazienke dzieci przenieslismy w wolne miejsce obok klatki schodowej, a dzięki temu moglismy powiększyć pokoje dzieci (no bo mamy dwójkę). Straciły przez to pokoje swój kształt regularny, ale co tam ;) Jednak zasada była taka, że na górze muszą byc 2 niezależne łazienki

A tak zupełnie na marginesie z jakiego materiału będziesz budowała swóją Librę?

i jeszcze jedno, czemu wyrównanie ściany kotłowni to taki dobry pomysł? bo my tego nie rozumiemy. Moglibyście przedstawić niewidoczne dla nas plusy tego rozwiazania?

ewabart
03-10-2006, 17:34
Dziękuję Maxtorko za odpowiedź,

twoje zmiany napewno zostaną i u nas wprowadzone, a z klatką schodową to przemyślę. Domek masz superaśny, zarówno na zewnatrz jak i wewnątrz.

Kasiu,

ja myślę aby bryłę garażu zrównać z bryła domu wtedy nie będzie nie potrzebnego załamania, oczywiście jeżeli to możliwe, nie za bardzo znam się na rozwiązaniach technicznych, poza tym mi chodziło aby kotłownię powiększyć poprzez przedłużenie ściany do końca garażu tak aby drzwi wyjściowe z garażu były w jednym dużym pomieszczeniu gospodarczym.

Nie wiem z czego będę budować bo jeszczę się na tym nie znam, poza tym czytałam, czyjeś wypowiedzi, iż dobrze jest budować zgodnie z tym co pierwotnie było w pojekcie. A wy już wybraliście ?

Dla mnie najbardziej stresujący jest wybór paliwa do ogrzewania domu. Jakie u Was będą rozwiązania ?

Maxtorko napisz z tą kotłownią może wpadł Ci jakiś pomysł, bo ja nieweim czy nam chodzi o to samo. Jeszcze mam pytanie jak sobie radzisz z praniem, tzn. gdzie masz pralkę zamontowaną, czy sądzisz że na strychu można coś takiego wygospodarować. I jeszcze jedno czy np. obniżając strop w garażu i podnosząc ścianę kolankową o jeden pustak czy będzie można na strychu uzyskać taką przestrzeń na np. dwa niezależne pomieszczenia.

Pozdrawiam gorąco Librowiczów,

Ewa

Bep
03-10-2006, 23:07
ewabart
Przedłużenie ściany kotłowni aż do końca będzie wiązało się z koniecznością chodzenia wokół garażu aby sprawdzić piec. Co prawda, nie jest to zbyt częsta czynność, ale w zimie będzie to uciążliwe (zwłaszcza jak Was zasypie od tej strony, od której będą drzwi).

maxtorka
Ściany kotłowni wyprostowałem, zlikwidowałem drzwi na zewnątrz z garażu i zostawiłem miejsce na mały traktor do koszenia trawy (mam 42 ary działki i kosiarka zabiłaby mój wolny czas :D ). Dodatkowo mam zamiar wykorzystać go do odśnieżania podjazdu w zimie (bo jak nam od Karkonoszy powieje, to na dach bez drabiny wejdę :) ).
Aparat będzie Canon D400. Już zamówiłem :wink: . Powinien być niedługo to strzelę fotkę stanu 0, czyl łąki :D . Miło, że pamiętasz o zdjęciach. Dzięki. Jak jeszcze zamieścisz na forum kilka takich fotek jak te ostatnie, to w listopadzie zacznę fundamenty kopać :wink: . Oj oj oj... Jak mi się ten Wasz dom podoba! :D

ewabart
Zastanówcie się jeszcze nad likwidacją wolego czy bawolego oka :wink: Wydaje mi się, że cały urok domu z zewnątrz to właśnie ten element.
Instalację gazową narysował nasz projektant w ramach kwoty, o której pisałem. Stwierdził, że to i tak bez większego znaczenia (w pewnych granicach), bo na etapie wykańczania rury ciągnie się wg potrzeb i nie ma problemu z akceptacją przez nadzór. Jeżeli będziecie mieli gaz za 5 lat (około), to może warto podłączyć instalację gazową do zbiornika gazu? Nie wiem czy to się opłaca, bo nie musiałem tego obliczać. Może spróbujcie.

Pozdrawiam wszystkich Librowiczów i trzymam kciuki

Bep

kasiamarcin
05-10-2006, 00:03
Kasiu,

ja myślę aby bryłę garażu zrównać z bryła domu wtedy nie będzie nie potrzebnego załamania, oczywiście jeżeli to możliwe, nie za bardzo znam się na rozwiązaniach technicznych, poza tym mi chodziło aby kotłownię powiększyć poprzez przedłużenie ściany do końca garażu tak aby drzwi wyjściowe z garażu były w jednym dużym pomieszczeniu gospodarczym.


Ewo,
jesteśmy podobnego zdania co Bart, że chodzenie do pieca wokół domu to trochę bez sensu szczególnie zimą



Nie wiem z czego będę budować bo jeszczę się na tym nie znam, poza tym czytałam, czyjeś wypowiedzi, iż dobrze jest budować zgodnie z tym co pierwotnie było w pojekcie. A wy już wybraliście ?


no cóż my przez pewien cza myśleliśmy o silce - żeby z niej budować, ale chyba ostatecznie stanie na pustaku ceramicznym typu max leier, chociąż ostatnie słowo jeszcze nie padło.



Dla mnie najbardziej stresujący jest wybór paliwa do ogrzewania domu. Jakie u Was będą rozwiązania ?


odebraliśmy wczoraj z gminy wypis i wyrys i wiemy, że zdecydujemy się na paliwo gazowe - jako podstawowe.

dobry_samarytanin
05-10-2006, 14:11
Pozdrawiam wszystkich Librowiczów,
zaczynamy stawiać nasz domek na wiosnę.
Czy dysponuje ktoś może projektem w formie pliku który można wczytać do programu wizualizacyjnego?

kasiamarcin
05-10-2006, 20:24
Pozdrawiam wszystkich Librowiczów,
zaczynamy stawiać nasz domek na wiosnę.
Czy dysponuje ktoś może projektem w formie pliku który można wczytać do programu wizualizacyjnego?


niestety nie mamy. ale jak juz bedziesz miał taki projekt dobry samarytaninie, to my sie usmiechniemy do ciebie z prosba o udostepnienie ;)

ewabart
15-10-2006, 13:01
Witam,

ja też myślę że chodzenie w około domu do pieca to bezsensowne, jednakże ja ani razu tego nie napisałam i myślałam o zupełnie innym rozwiązaniu. NIe wiem dlaczego wam to wpadło do głowy.

Ja chcę drzwi do kotłowni zostawić w garażu więc napewno nie będę chodzić na około, bo to bez sensu. Natomiast to przedłużenie samej ściany spowoduje tylko powiększenie kotłowni lub wygospodarowanie kącika ogordniczego. Chyba że wszyscy myślymy o innych rozwiązaniach.

Jak narazie mam problem z działką. Mam działkę dość dużą ok 3.000 m ale za to jest około 35 km od Wawy, jednakże bardzo tanio ją kupiłam. A jak bym chciała gdzieś w okolicach Wawy czyli tak do 15 km to muszę wydać ok 100.000 zł i to na jakieś 1.000 m, nie wiem już sama co mam zrobić. Póki co wystawiłam działkę na sprzedaż ale jakoś tak chyba brak zainteresowania.

Pozdrawiam,
Ewa

kasiamarcin
16-10-2006, 17:34
Ewo,

obawiam się, że w granicach 15 km od Warszawy nie znajdziesz taniej działki . Nasza działka leży 20 km od centrum i ceny jakie w tej okolicy sa to 300 - 400 zł za m2. Jest to chore, ale cóż w końcu to ceny wolnorynkowe :o A w tej chwili ludzie coraz częściej budują sie 30-40 km od Warszawy.

Pozdrawiam,

Kasia

Basia Z.
23-10-2006, 22:32
ojej, ale duuużo się nas "Librowiczów" zrobiło :D

Chętnie sobie poczytalam Wasze sugestie dotyczące zmian w projekcie.
Ponieważ my już (a może dopiero) dokonujemy adaptacji naszej Libry w lustrzanym odbiciu, to chętnie sprawdziłam na ile moje zmiany "pokrywają się" z Waszymi pomysłami :D

Więc tak:
1. wyrównanie poziomów na parterze (między garażem a resztą domu) i na poddaszu
2. przeniesienie drzwi balkonowych do jadalni
3. doświetlenie klatki schodowej (tu albo bedzie doddatkowe okno, albo bedzie ono przesuniete nad schody - architekt myśli nad tym)
4. likwidacja filarów (tych pionowych belek pomiędzy poszczególnymi oknami) a wykonanie calej konstrukcji ze stolarki okiennej (tak jak ma Maxtorka :D, tylko okna będą wydłużone )
5. drzwi z garderoby przeniesione do sypialni
6. łazienka dzieci poszerzona maksymalnie kosztem korytarza (tyle, ile się da)
7. wole oko koniecznie pozostaje. Jest to naprawdę wielkie okno. Jak weszłam do sypialni to byłam w szoku.
8 .Okienka "strzelnicze" (czyli te przy wejściu) wydłużamy
9. na poddaszu będzie pralnio - suszarnia i dodatkowy pokoik (aranżatorka wnętrz pracuje nad tym. Zobaczymy jak jej wyjdzie. Sama jestem ciekawa)
10. kominek pozostaje w tym samym miejscu (zresztą mamy już zaaranżowane to wnetrze i chyba będzie OK)
11. Wyspa w kuchni
12. podniesiony parter o jedną silkę
13. garaż poszerzony o 1 m.
14. Ogrzewanie pompą ciepła. Na parterze - podłogówka, na poddaszu rurki na ścianach
15. Stopnice trochę niższe i dodatkowo jeden schodek wychodzący "odważniej" na dolny korytarz. Pozostawiamy je zamknięte, bo takie nam się podobają.

Gro z tych pomysłów "zapożyczyliśmy" od szczęśliwych mieszkańców Libry. Wszystkim WAM serdecznie dziękuję.

Mam pytanie, czy w związku z po podniesieniem parteru o jeden pustak trzeba wydłużać krokwie? Nic mi architekt o tym nie wspominał :o A ja nie pomyślałam :oops:

Maxtorka
24-10-2006, 08:50
Witaj Basiu :D
Dawno Cię tu nie było .
Przeczytałam Twoje zmiany w projekcie .
Z krokwiami dobrze myślisz . Po podnieseniu parteru o jedną silkę powinno się je przedłużyć ( ładniej i proporcjonalniej cały dom wygląda z zewnątrz ) . Jak pisałam wcześnej projektant ( konstruktor ) powinien jednak przewidzieć że dłuższe krokwie to więcej dachówek a co za tym idzie większy ciężar i zaprojektować odpowiednią ich grubość .
Nasz miszcz tego nie przewidział i krokwie zaczęły osiadać , co skutkowało falowaniem dolnej części dachu . Dopiero po podparciu krokwi udało się to naprawić .
Jeszcze jedna uwaga . Okienka strzelnicze są w dwóch pomieszczeniach , które powinny byc wietrzone a co za tym idzie te okienka muszą się otwierać , najlepiej gdyby otwierały się uchylnie i tradycyjnie .
Popytajcie producentów okien czy są w stanie takie zrobić .

Pozdrowionka :D
Trzymam kciuki :D

kasiamarcin
10-11-2006, 21:42
Dawno nikt nic o Librze nie pisał. Dlatego może my coś w temacie, zresztą jest powód. :lol: Po raz pierwszy byliśmy dziś u pani architekt i na szczęście jest bardziej rozgarnieta, niż miszcz Maxtorki. Sama zwróciła nam uwagę na:
a) wydłuzenie krokwii
b) zrobienie z nimi czegoś po wydłużeniu

Jednym słowem, nie jest źle 8)

kasiamarcin
16-11-2006, 22:05
Maxtorka,

mamy pytanie. Podobnie jak ty likwidujemy lukarny. Czy w miejsce tych lukarn wstawialiście okna połaciowe? Jedna lukarna jest zaprojektowana w małej łazience (pamiętam, że u Ciebie jest jeden duży pokój kąpielowy) i wydaje mi się (ze zdjęć), że masz jedno okno czy jest ono wystarczające?

Maxtorka
17-11-2006, 16:59
KiM :D

Okno w łazience mamy jedno , za to duże i wiesz że zabiłaś mi ćwieka bo tak naprawdę to nie wiem co Ci odpowiedzieć . Łazienka w sumie jest jasna , ale zasiałaś ziarno niepewności . Na pewno drugie okno by ją jeszcze rozjaśniło . Ale nie za bardzo jest miejsce na drugie takie samo .
Można spróbować za to z dwoma mniejszymi ale w pewnej odległości od siebie .

Versus
21-11-2006, 21:35
Witojcie Librzoki ;)

Sympatyczny wątek.

My aktualnie tynkujemy :D

Główna zmiany, do tej pory, w naszej chatce:

Na zewnątrz:

1. Likwidacja okna połaciowego nad garażem. (jakoś gryzło się nam z bawolim okiem)
2. Powiększenie tarasu ok. 1m. z każdej strony.
3. Wydłużenie krokwi (w wyniku podwyższenia parteru(pustak) i podniesienia poddasza(pustak), tak że odstęp między obróbką blacharską a ścianą to 1 m. Warto zauważyć, że wtedy lukarny jakby "wpadają" nam w dach-to koszt pozostawienia okien niezawysoko. Można to przyzwoicie obrobić.
4. Poszerzenie wjazdu do garażu (na poszerzenie całego garażu było już za późno) tak że szerokość otworu to 500 cm.
5. Zmniejszenie otworów okiennych do wymiarów typowych (Urzędowski).
6. Krycie wg projektu Brassem 2xS + deski + papa pod spodem. :D
7. Dodatkowy budynek(w przyszłości) - warsztat, drewutnia, magazynek ogrodnika.

Wewnątrz:

1. Drzwi balkonowe przy jadalni.
2. Strop typu Teriva.
3. Otwarty na dom wiatrołap (ew. w przyszłości przeszklenie)
4. Drzwi do pokoju na dole bezpośrednio z wiatrołapu.
5. Na ścianie na przeciw schodów duża szafa.
6. Centralne odkurzanie w domu (5 gniazd).
7. Pomieszczenie nad garażem zaadaptowane częściowo na pralnię z suszarnią i malutką łazienką z przejściem bezpośrednio z garderoby i pokoju-strychu.
8. Przejście z sypialni do garderoby.
9. Połączenie łazienek na poddaszu + delikatne wysunięcie ściany z drzwiami do łazienki.
10. Ściana ze słupkami w sypialni obudowana płytą gipsową + wnęki na ew. półki.
11. Rezygnacja z okna połaciowego w łazience dużej (została lukarna).
12. Ogrzewanie gazowe + ew. przyszłości system solarny.
13. Zastanawiamy się nad zabudowaniem części hall'u na poddaszu jak u Ciebie Maxtorko i nad dodaniem wtedy okna połaciowego nad schodami.

Reszta jak w projekcie.

Zdjęć nie wysyłam bo na gołe pustaki to tak jakoś dziwnie patrzeć :wink:

Pozdrowienia

kasiamarcin
27-11-2006, 20:27
witamy w gronie Librowiczów, a szczególnie tych, którzy wprowadzają zmiany w życie 8)

Olek_77
15-12-2006, 10:29
Jak miło dołaczyć do grona Librowiczów :-)
Właśnie kupiliśmy projekt w lustrzanym odbiciu, jutro mamy spotkanie u architekta w sprawie adaptacji.
Przestudiowałam wprowadzane przez Was zmiany w projekcie - to skarbnica cennych uwag! Sami też planujemy kilka zmian, no i na pewno skorzystamy z doświadczeń Librowiczów.
Planujemy rozpocząć budowę na wiosnę, na razie mamy kłopot z kredą pojeziorną.... Uroki Warmii :-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i świątecznie, będę stale obecna na forum. Liczę na fachową pomoc :-)
Ola

kasiamarcin
15-12-2006, 13:40
Wiatj w gronie librowiczów, szczególnie w gronie tych, którzy budują jej lustrzane odbicie ;) My również ruszamy na wiosnę :lol:

Olek_77
15-12-2006, 14:05
Bardzo chciałabym zobaczyć gotową Librę, na żywo. Nie orientujecie się czy gdzieś w Warmińsko-Mazurskim stoi taki domek? Pracownia nie udzela oczywiście takich informacji :-)
pozdrawiam
Ola

Olek_77
29-12-2006, 14:16
Kasia i Marcin,
gdzie będziecie się budować?

Aga J.G
30-12-2006, 13:08
Gdzie to znajomi potrafią człowieka przywiać :wink: :)
Maxi śliczny masz ten domek :)
A ja trzymam kciuki za wiosnę :)

Olek_77
04-01-2007, 09:35
coś ucichło...
A ja chciałam pozdrowić Noworocznie, jako pierwsza!
Samych budowlanych sukcesów :-)
Ola

Maxtorka
04-01-2007, 10:40
http://warminsko-mazurskie.demokraci.pl/files/content/warminsko-mazurskie.demokraci.pl/Image/nowyrok.jpgPrzyjmijcie i ode mnie życzenia pomyślności i szczęścia w Nowym Roku :D A przede wszystkim zrealizowania Waszych planów i spełnienia marzeń :D

Maxtorka
04-01-2007, 10:41
Gdzie to znajomi potrafią człowieka przywiać :wink: :)
Maxi śliczny masz ten domek :)
A ja trzymam kciuki za wiosnę :)

Dzięki Aguś :D
Tu też Twój ziomal bywa 8) :D

Basia Z.
04-01-2007, 11:53
Ja również pozdrawiam noworocznie ;)

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla Was.

Aga J.G
04-01-2007, 20:41
Gdzie to znajomi potrafią człowieka przywiać :wink: :)
Maxi śliczny masz ten domek :)
A ja trzymam kciuki za wiosnę :)

Dzięki Aguś :D
Tu też Twój ziomal bywa 8) :D
I dzięki niemu tutaj trafiłam :)

Olek_77
09-01-2007, 13:59
Bracia i Siostry Librowicze
macie pomysł jak oddzielić jadalnię od kuchni? nie myślę o ścianie na sztywno... może drzwi wsuwane w ścianę (musiałyby być strasznie wielkie), sama nie wiem - chciałabym i boję się :-)
Może macie pomysły?
będę wdzięczna
Ola

kasiamarcin
09-01-2007, 20:57
Bracia i Siostry Librowicze
macie pomysł jak oddzielić jadalnię od kuchni? nie myślę o ścianie na sztywno... może drzwi wsuwane w ścianę (musiałyby być strasznie wielkie), sama nie wiem - chciałabym i boję się :-)
Może macie pomysły?
będę wdzięczna
Ola

My sike również zastanawiamy jak to rozwiązać ... do końca jeszcze nie wiemy, może będą tam luksfery, a może ściana ażurowa, w sensie jakby trzy okienka, takie wąskie a długie, aby stworzyć wrażenie postawionych kwadratowych kolumn ... no nie wiem czy mnie zrozumieliście ;)

Olek_77
10-01-2007, 08:17
No właśnie... Szukając projektu staraliśmy się uniknąć zbyt otwartej kuchni, u znajomych w domu otwarta kuchnia się raczej nie sprawdza - hałas, zapachy, widoki.... W Librze co prawda siedząc w salonie nie ma bezpośredniego widoku na kuchnię, ale z jadalni jest za to doskonały :-) Maxtorka, mylę się? Jako Librowiczka z doświadczeniem wypowiedz się jak się sprawdza otwarta kuchnia...
Ściana, nawet ażurowa, jest na stałe i to jest jej minus. Myślałam raczej o czymś uruchamianym w razie potrzeby, w sytuacji gdy będziemy mieli gości na kolacji na przykład, albo gdy zajdzie nagła potrzeba usmażenia rybska :-)
Kombinujemy z tymi drzwiami.....
???
Pozdrawiam wiosennie
Ola

Maxtorka
10-01-2007, 10:15
To święta prawda , siedząc w jadalni kuchnię ma się , że tak powiem na widelcu 8) :lol: Widać wszystko .
Nam to akurat nie przeszkadza . Nawet jak są goście to są z reguły osoby dobrze znane przed którymi nie ma co ukrywać . Wyszliśmy z takiego założenia że każdy ma kuchnię i doskonale wie jak w niej wygląda .
A projekt otwartej kuchni sprawdza się na codzień . Nikt nie jest wypędzony do kuchni . Na zapachy jest jedna rada - dobry wyciąg .
Nasi sąsiedzi wymyślili jeszcze inną rzecz - ryby smażą w garażu , mają tam małą kuchenkę . Podobnie z bigosem .
Też się kiedyś zastanawialiśmy nad zamknięciem kuchni i doszliśmy do wniosku , że zawsze można to zrobić juz w trakcie mieszkania . U nas by pasowały takie duże przeszklenia , podobne do drzwi przejściowych z wiatrołapu do hallu . I jak sie nam znudzi kuchnia otwarta to ją tak zamkniemy . Nie litą ścianą ale dużym przeszkleniem , ale ze szkła matowego , trawionego chemicznie . I drzwi oczywiście przesuwane .
Ale to tylko takie moje gdybanie bo póki co kuchnia otwarta jest dla nas idealna :D

Pozdrówki :D

Olek_77
16-01-2007, 12:34
Ucichło coś na librowym forum...
Mamy już adaptację prawie skończoną, czekamy teraz na wizulizację elewacji. Temat kuchni pozostał OTWARTY :-) a raczej nie rozstrzygnięty.
Macie może pomysły na elewację? Maxtorka, Waszą widzialam na zdjęciu, bardzo ładna. Szukamy czegoś podobnego.
Pozdrawiam,
Ola

kasiamarcin
07-02-2007, 22:22
W istocie ucichło... my mielismy już w tym tygodniu złozyć dokumenty i czekać na pozwolenie na budowę, ale nasza pani architekt się nie wyrobiła z adaptacją i będzie przesunięcie o kolejny tydzień. Zimy brak i można by zaczynać budowę, tymbardziej że dookoła słyszymy że ceny zarówno materiałów jak i robocizny stale rosną. Eh, zachciało się człowiekowi własnego domu :lol:

Olek_77
08-02-2007, 08:01
To jesteście na podobnym etapie jak my - jeszcze geologia i papiery mogą iść po pozwolenie... Wciąż szukamy ekipy wykonawców, ceny są bardzo rozbieżne - od ok. 50 tys za robotę nawet do 120 tys za samą robociznę.
Czy ktoś Wam wyceniał może koszt samych materiałów do surowego?
Pozdrawiam
Ola

dobry_samarytanin
16-02-2007, 13:59
Ja mam wycenę za materiały do stanu surowego otwartego na 90 kPLN (karpiówka angobowana). Ale ceny zmieniaja się w górę i brakuje materiału więc na 100% wyjdzie więcej. Wycena bez fundamentów bo te zrobiłem jesienią.
Pozdrawiam
Maciek


To jesteście na podobnym etapie jak my - jeszcze geologia i papiery mogą iść po pozwolenie... Wciąż szukamy ekipy wykonawców, ceny są bardzo rozbieżne - od ok. 50 tys za robotę nawet do 120 tys za samą robociznę.
Czy ktoś Wam wyceniał może koszt samych materiałów do surowego?
Pozdrawiam
Ola

Basia Z.
28-02-2007, 09:08
W istocie ucichło... my mielismy już w tym tygodniu złozyć dokumenty i czekać na pozwolenie na budowę, ale nasza pani architekt się nie wyrobiła z adaptacją i będzie przesunięcie o kolejny tydzień. Zimy brak i można by zaczynać budowę, tymbardziej że dookoła słyszymy że ceny zarówno materiałów jak i robocizny stale rosną. Eh, zachciało się człowiekowi własnego domu :lol:

u nas niestety tez pani architek zawalila sprawę adaptacji projektu
i to bardzo :(
Umowa z ekipą podpisana w czerwcu ubiegłego roku i nawet w najgorszych snach nie przypuszczałam, że nie będzie jeszcze powolenia na budowę. Ale tak to jest jak człowiek nie chce ciągle się narzucać swoimi telefonami i ma nadzieję na współpracę z odpowiedzialnymi ludźmi. Ekipa oczywiście tupie już nóżkami ze względu na brak zimy. Chcą już wchodzić i budować :( Tylko długa zima może mnie uratować :)
Jedyne co nam się udało to zakupić silkę w styczniu po starych cenach. Kupiliśmy zarówno na ściany zewnetrzne 3900 sztuk (mam nadzieję, że wystarczy) jak i wewnętrzne. Całe szczeście, że umowa u nas podpisana w ubiegłym roku na robociznę (wówczas dla nas bardzo wysoka) teraz okazuje się najnormalniejszą, a budowlaniec kręci nosem, że mógł wziać więcej.
Proszę podtrzymajcie mnie trochę na duchu, bo przyznam szczerze, że już mnie ta budowa nie cieszy. Cała papierkologia trwa od 2004 roku. Jak dla mnie to za długo, stanowczo za długo.
pozdrawiam Was bardzo serdecznie

Olek_77
02-03-2007, 15:49
Basia, głowa do góry.
Pamiętaj, że wybrałaś sobie piękny dom.
Nasz przyszły domek mi się śni już po nocach :-)
U nas architekt też się spóźnia ale wygląda na to, że od kwietnia ruszymy, jeśli jutro chłopaki-budowlańcy się stawią na podpisanie umowy, uff, wreszcie.
Architekt dorobił nam piękny zadaszony taras, zwany stosownie do przeznaczenia "imprezownią" :lol:
Na papierze wygląda super, zobaczymy jak będzie na żywo....
Librowicze, ile macie okien velux na poddaszu nad garażem? I jak rozmieszczone?
Pozdrawiam,
Ola

Basia Z.
02-03-2007, 17:25
dzięki Olu za słowa otuchy :D Jest mi duuużo lepiej. Domek śnił mi się po nocach już parę lat temu, teraz już nie, ale pewnie niebawem zacznie :)
Trzymam kciuki za umowę.
My chyba zostawimy tyle Veluxów, ile jest w projekcie.
Bedzie tam biblioteka i mała łazienka (tak w razie by coś - dla gości, żeby nie musieli korzystać z łazienki dzieci).
Pochwal się proszę imprezownią :lol: , jeśli możesz oczywiście :lol:
Może coś podpatrzę :P Przyznam, że nie mam jeszcze pomysłu na taras, a nie do końca podoba mi się to, co jest i kombinuję i szukam tego czegoś :wink: .

Ściskam serdecznie. Powodzenia.

Olek_77
02-03-2007, 17:49
Taras mamy rozrysowany, jak będę miała coś w formie elektr to dam znać na priva (nieszczęsne prawa autorskie, zboczenie zawodowe ;-))
Architekt pociągnął taras o kilka dalszych metrów (po tej stronie co jadalnia, nie w stronę ogrodu) i dorysował zgrabny dach dwuspadowy. Widać, że jest to część "doklejona" do projektu ale dla nas liczy się funkcja więc przymykamy oko. Nie wyglda żle, a teraz cały taras zadaszony ma prawie 30 m2. Można już poszaleć :-)
Pododno zaczynamy w kwietniu :-)
Pozdrawiam,
O.

Basia Z.
04-03-2007, 20:11
Dziękuję Olu :D
Jak dobrze pójdzie to będziemy sobie dopingowały :D
Mam nadzieję, że kwiecień także będzie nasz :wink:

kasiamarcin
21-04-2007, 21:33
Kwiecień drodzy Librowicze jest nasz !!! Wreszcie doczekalismy sie i zaczęliśmy budowę. Więcej możecie zobaczyć: tutaj (http://warszawskybuduje.blogspot.com)

Pozdrawiamy wszystkich :lol:

Basia Z.
22-04-2007, 21:00
Nasz też jest kwiecień :D Zaczęliśmy 2 kwietnia. Piękna data.
My rownież myślimy bardzo intensywnie o kształcie tarasu. Myślę o nawiazaniu do kształtu schodów z przodu, ale zobaczymy jeszcze. Na razie fundamenty wylane, w tym tygodniu zasypujemy i na 6 tygodni mamy odpoczynek od budowy. Myślimy bardzo poważnie o zrobieniu lukswerów w garażu. Co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam Was,

kasiamarcin
22-04-2007, 22:29
Nawiązanie do schodów wejsciowych to ciekawy pomysł. My narazie mamy kilka koncepcji. Jest taka, aby taras zaczynał sie i kończył w tym samym miejscu, co n projekcie, tylko aby jego powierzchnia była powiększona. Jest też taka koncepcja aby powiększony ciągnął sie do końca jadalni/początku kuchni. Oddzielne dywagacje to kształt tarasu ... Czy jakiś taki dziwny, pofalowany, czy bardziej kanciasty? No pojecia nie mamy? I jeszcze kwestia ewentualnych kwietników na tarasie. Tych pytań jest zdecydowanie za duzo ;)

Luksfery w garażu? Ale którym miejscu?

Basia Z.
22-04-2007, 22:47
Myślałam o lukswerach na długiej ścianie, zamiast 2 okien, które spowodowały by doświetlenie garażu.

Olek_77
23-04-2007, 08:04
luksfery w garażu to dobry pomysł, tak sobie myślę :-)
Kochani Librowicze a jakie dachówki kładziecie? Pytam, bo nie każde się nadają na wole oko...
Karpiówka mi się osobiście średnio podoba, chciałabym coś w rodzaju esówki... Macie pomysły na elewacje?
Basia Z., Kasiamarcin - podzielcie się wrażeniami z budowy. My dopiero skończyliśmy wymianę gruntu, chłopaki trafili na żyłę wodną, mnóstwo kredy trzeba było wywieźć... Ale skończyliśmy i odetchnęliśmy z ulgą...
Pozdrawiam z Warmii
Ola

Basia Z.
23-04-2007, 09:01
Na dzień dzisiejszy jesteśmy nastawieni na karpiówkę.
Osobiście uważam, że najładniej wygląda na dachu. Chociaż Versus ma chyba 2s i też wygląda super.
Wrażenia z budowy, hmmm cięzko powiedzieć. Na razie bez problemów. Zastanawialiśmy się jedynie czy robić wieniec na fundamentach czy odpuścić. Zrobiliśmy. Cieszymy się, że nie zrezygnowaliśmy z niego. Chyba nie jest to wiele większy koszt, a będziemy spokojniejsi o mury.
Aha, no i ekipa nie może się nadziwić, że taki wielki dom budujemy :lol:
W mojej stopce jest kilka zdjęć z budowy. Napiszcie co Was interesuje, odpowiem. Betonu na ławy poszło mi 21 m3, a na fundament z wieńcem 28 m3. To chyba ważna wiadomość, ze względu na oszacowanie kosztów.

kasiamarcin
23-04-2007, 11:58
My zdecydowaliśmy się na dachówkę betonową esówke firmy Euronit. Dekarz obejrzał i stwierdził, że pasuje.

Co do betonu, na nasze ławy poszło w sumie 27 m3, fundamenty robimy z bloczka betonowego. W tym tygodniu wylejemy chudziak, zatem poznamy łączną ilość betonu niezbędnego dla naszego stanu "0".

Ciekawe, że nasza ekipa też mówi, że to duzy dom będzie. A mojej żonie nagle miejsca zaczęło brakować :lol: :D :lol:

Basia Z.
23-04-2007, 13:42
Mi też wydaje się taki jakby :lol: przymały :wink: Te pokoiki takie maleńkie. Ale inaczej będę "śpiewała" w soboty podczas cotygodniowych porządków :)

My wylewalismy na pierwszą posadzkę beton B-15. Ciekawa jestem ile metrów u Was wyjdzie? A swoją drogą to duża różnica w tych ławach wyszła. Aż 6 m3 betonu. No, no. Może mam za małe ławy, albo co?

kasiamarcin
23-04-2007, 14:05
my mieliśmy nadwyżkę 2 m3, która wylaliśmy dodatkowo w ławy, bo betoniarnia nie chciała przyjąć zwrotu.

Basia Z.
23-04-2007, 14:16
No to jestem troszkę spokojniejsza :D
U nas na razie podziwiamy oko naszego wykonawcy. Dokładnie tyle ile oblicza, to jest wykorzystane co do grama. Jestesmy w szoku. Ale zawsze zamawiamy określoną ilość z możliwością domówienia, gdyby coś. Chyba też byłby problem ze zwrotem do betoniarni. Ostatnio to co było w koszu betoniarki zostało wylane w miejscu tarasu. Może to i pomysł na nadmiar, gdyby się u Was zdarzył przy posadzce. Potem będzie już mniej do wylania :D

kasiamarcin
23-04-2007, 22:34
Basiu,

Obejrzeliśmy Wasze zdjęcia i nasuwają sie nam pytania:

-) Dlaczego wylaliście ławy wzdłuż budynku - miedzy schodami, a pokojem? bo nie ma tego na planie.

-) Dlaczego uważacie, że wieniec jest konieczny na parterze?

Basia Z.
24-04-2007, 09:31
Nasz wykonawca uważa, że brak tych ław, tak samo jak i ław w garażu to jakieś niedopatrzenie. Uważa, że muszą być i je zrobił. Jest do bólu dokładny. A skoro mimo większej ilosci pracy uważa, że tak musi być to nie protestowałam tylko się cieszyłam, że na takiego wykonawcę trafiłam.
Jeśli chodzi o wieniec, zacytuję odpowiedź jaką otrzymaliśmy z pracowni Charkiewicza:
"Wieniec jest elementem konstrukcyjnym, który spina ścianę fundamentową z bloczków (ważne np. przy zagęszczaniu piasku wewnątrz budynku) i należy go stosować."

MARCIN_K
24-04-2007, 14:08
Odzywam sie po raz pierwszy, więc kłaniam się nisko. :D
Przeczytałem Wasze watki i nasz pomysł na Libre II staje się coraz bardziej wyrazisty. Spełnia prawie wszystkie wynagania jakie założylismy sobie z żoną podczas wyboru domu. Zamierzamy budować sie "pod Warszawawą" - w strone Grodziska Mazowieckiego . Poczytałem juz o "niezbędnych" wg. Was zmianach i kilka bardzo mi sie podoba. (musze je jednaj jeszcze ułozyć sobie w głowie)

Moje pytanie jest jednak inne. Ceny w 2006 "wystrzelily w kosmos" i interesuje mnie szacunkowy koszt budowy Libry II AD 2007.

Pozdrawiam
MARCIN

MARCIN_K
24-04-2007, 14:10
sorki - nie wstrzeliłem się w odpowiedni wątek.

Przepraszam - ponowię post w odpowiednim miejscu.

MARCIN

kasiamarcin
24-04-2007, 22:00
Basiu

Dzięki za info ... jutro sobie porozmawiamy z naszym Eduardo de Kielnia. A tak przy okazji, to bardzo pomocne jest, że na bieżąco możemy wymieniac sie doswiadczeniami. :)

A tak przy okazji, czy Wy będziecie mieć garaż na tym samym poziomie, co i pozostałą cześć budynku? Pytamy, bo chudziak jest na jednym poziomie

Basia Z.
25-04-2007, 19:36
Super, że możemy wymieniać się na bieżąco poglądami :D
Garaż będzie na tym samym poziomie co reszta domu. Nie chcieiśmy miec progów. To samo na poddaszu.

A jaki macie pomysł na zagospodarowanie poddasza?

kasiamarcin
26-04-2007, 01:12
u nas mialo nie być, ale jednak bedzie - w garazu. Strop będzie na jednym poziomie, gdyz robimy go inaczej niż wg projektu. U nas bedzie tzw teriwa.

poddasze to: sauna, pralnia i ... chyba graciarnia ;) Chociaż mamy nadzieję że będzie to schludnie wyglądać :)

Basia Z.
26-04-2007, 21:31
U nas też storp w garażu bedzie teriva, reszta monolit :D

Basia Z.
28-04-2007, 08:06
KiM
moje gratulacje!!! Poziom zerowy zakończony :D
Będziecie budować od razu dalej czy robicie jakiś przestój?

U nas na razie przestój i niby fajnie, ale już mi brakuje ekipy na budowie :) Teraz tam tak cicho i nic się nie dzieje :cry:

Jakie ogrzewanie zastosujecie w domu? Czy robicie rekuperator i odkurzacz centralny? Na jakie okna się decydujecie?

Pozdrawiamy,
Basia i Michał

kasiamarcin
28-04-2007, 14:29
Basiu,

Przez długi weekend będziemy opijać stan zero :wink: :lol: :lol: :lol: a juz w najbliższy piątek dalej do roboty i niech sie mury pną do góry :D

Na dole wodne ogrzewanie podłogowe, poza tym bedzie ogrzewanie gazem. Na dole dochodzi jeszcze kominek, ale nie zakładamy przy nim płaszcza wodnego. Rekuperatora brak.

Odkurzacz centralny jest nieprzewidziany. Niespełna trzy lata temu nabyliśmy cudowne urzadzenie zwane rainbow'em i kwestia odkurzania została zamknieta raz na zawsze.

A co do okien ... na dole plastiki, na górze poza wolim okiem tylko i wyłącznie połaciowe-dachowe, gdyż zrezygnowaliśmy z lukarn.

A czy Wy w garażu będziecie układac terakotę, czy też pozostawicie beton i przykryjecie go farbą?

Bep
28-04-2007, 16:22
Witam wszystkich po dłuższej przerwie!

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta moje posty, ale teraz będę tu częściej.

Obecnie jestem na etapie kończenia ścian parteru. Miło popatrzeć przez okno w kuchni, chociaż przeciągi jak diabli :)

Przeczytałem posty dot. stropu i napiszę o sugestiach mojego wykonawcy:
-projektant, który przygotowywał mi zmianę na terivę zapomniał, że słupki od więźby dźwigają naprawdę bardzo dużo kg, a pustaki (jak sama nazwa wskazuje puste w środku) mogą tego nie utrzymać, co zaowocuje pęknięciami (pesymizm czy prawda, trudno powiedzieć, ale zmiana na monolityczny w całości ze słupami wspierającymi i drobnymi przeróbkami kosztowała mnie 1800 PLN :-? )
-na parterze chudziaka zostawiliśmy w jednym poziomie, ale góra jest obniżona nad garażem-trzy skosy w pokoju na górze i tak zmniejszają powierzchnię użytkową, a niższy pokój to szybsze spotkania z sufitem
-strop monolityczny, ale ze względu na różnicę poziomów bedzie lany na 2 razy

Dachówkę wybrałem Creaton Keraphanne miedzianka. Dekarz daje sobie rękę odciąć, że wyropi zakładkową, chociaż inni są odmniennego zdania. Mam nadzieję, ze nie bedę pierwszą ofiarą zakładki na Librze :)

Maxtorka: przepraszam za brak zdjęć, ale nadrobie to w tym tygodniu. Kupiłem, jak mówiłaś, Canona 400 i mam całą furę fotek. Jeżeli nie sprawi to problemu, to napisz, proszę, jak wysokie i szerokie okno macie od ogrodu w salonie. Zastanawiam się nad usunięciem jednej warstwy Porothermu, bo trochę namieszałem z wymiarami okien.

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki!
Bep

Basia Z.
28-04-2007, 20:44
KiM,
opijajcie, opijajcie :D Może za nasz stan zero też, bo my sobie zawsze mowimy, że opijemy kolejny etap i na mównieniu się konczy :)

My, niestety, czekamy z budową, gdyż ekipa jest na innym placu boju. Z drugiej strony mamy przynajmniej czas na załatwienie kredytu i dogranie wszystkich szczegołów. Czekam z niecierpliwością na następne fotki :lol:


Bep,
fajnie, że jesteś spowrotem :D
Dziękujemy za kciuki i trzymamy za Ciebie także :lol: :lol:
U nas strop będzie monolityczny tylko w części mieszkalnej. Nad garażem będzie teriva "bis". Mój wykonawca mówi, że to jest do przyjęcia.
Mam nadzieję, że rzeczywiście tak bedzie.
Czy zostawileś wieniec na fundamencie, czy z niego zrezygnowałeś?
Jeśli chodzi o ciężar dachu, to nasz wykonawca zwraca na to szczególną uwagę. Mimo, że dom będzie z silki 18, to ściany nośne w domu będą już z silki 24 (żeby było solidniej).
Jaki bedziesz miał klinkier na kominach? My tez bedziemy mieli dachowkę Creatona, miedź angobowaną, ale karpiówkę i zastanawiam się jaki kienkier zastosować, aby pasował.

Sluchajcie!!!
Mam cały czas dylemat z oknami w salonie. Zastanawiam się czy nie zastosować wszystkich okien w salonie takich tarasowych. Byłoby zdecydowanie widniej, a nie trzeba poszerzać okien kosztem miejsca na ścianie. Bedziemy mieli pompę cepła. więc i tak nie trzeba miejsca na grzejniki. A jak bedzie u Was???

Pozdrawiam Was bardzo gorąco,

Bep
28-04-2007, 21:36
Basia Z.,
wieńca nie robiłem, chociaż faktycznie słyszałem, że dobrze jest go zrobić. Wykonawca powiedział, że przy takim "małym" budynku nie jest to konieczne. Ściany mam Porotherm 30 (zima zima w górach) i 25 wśrodku (nośne oczywiście; różne wymiary wydatnie utrudniły pracę fachowcom 8) ) a bloczki fundamentowe z bardzo dobrej cementowni. Mam nadzieje, że podołają bez wieńca.

Jeżeli chodzi o okna, to jestem właśnie po burzy mózgów :-? Przenieśliśmy drzwi na taras na ścianę od jadalni, na ścianie od ogrodu wstawiliśmy (he he, tzn zostawiamy otwór w ścianie :D ) na szersze okno (210)i umieszczone centralnie. Na marginesie, projektant wstępnie mówił, że zmiana otworów okiennych nie jest istotna, ale jak się okazało trzeba to zgłosić do starostwa :x . Okna mam 25 cm od sufitu i zastanawiam się, czy to ma sens czy też obniżyć o jeszcze jedną warstwę pustaków. Parapety zasugerowano mi na około 1 m, ale bedą raczej na jakieś 80-85 cm (a ściana już stoi :( )- napiszcie, proszę, jakie są Wasze doświadczenia z wysokością parapetów.

Do klinkieru jeszcze nie dotarłem, mam za to cały styropian i wełnę w magazynie. Uciekamy przed ceną :P

Z budowlanym pozdrowieniem i kielnią w ręce
Bep

kasiamarcin
29-04-2007, 06:23
Zdecydowaliśmy się zrobić okna tarasowe od strony jadalni oraz pozostawić te, które były od strony salonu. Dodatkowo wykusz w jadalni robimy bez "słupków" tak jak to widac na zdjęciach u Maxtorki, robimy je do samej ziemi - bez parapetów.

A propos parapetów i naszych z nimi doswiadczeń. Więc zasadniczo są żadne. Mieszkamy w bloku, a tu są na wysokości 85 cm. i wyglądają naturalnie. Metr to chyba jednak za wysoko.

Basia Z.
29-04-2007, 22:46
Dziękuję Wam za odzew a propos okien :D . Jesli chodzi o wyjscie na taras to oczywiscie będzie z jadalni i raczej na 99% zostawię okienka w salonie takie 180X180. Mój projekt jest przygotowany pod taką zmianę (bo to moja pierwotna myśl) i tak zostawię. Trudno. Mam nadzieję, że nie będę żałowała :roll:

Bep,
ja, niestety, również nie mam doswaidczenia z wysokością parapetów. Mieszkam w takim dziwnym nowym budownictwie, w pokojach okna mam do samej ziemi, a w kuchni i łazience na jakiejś nietypowej wysokości 120 cm. jest to zdecydowanie za wysoko. Żeby zamknąć okno (a wzrostu jestem karzełkowatego :( ) muszę wspinać się na blat :-?
Ocieplenia oczywiście jeszcze nie mam. Na razie czekamy na kredyt, więc zakupy ograniczamy do tych najbardziej niezbędnych.
Natomiast myślę o klinkierze, gdyż to taki wybór, który wymaga trochę czasu, aby dopasować do reszty i wiem, że w tym ekipa już mi nie pomoże. Jeszcze oczywiście nie będę kupowała, ale jak moi majstrowie znowu wejdą na budowę, to nie bedzie czasu nad tym myśleć. Boję się kupowania czegoś "na czas", bez możliwości zastanowienia się, dopasowania itp.
Bep, proszę naciesz nasze spragnione oczy zdjeciami Twojego domku :D :P :lol:

KiM,
u nas tez nie będzie słupów w wykuszu. Też myślałam o powiekszeniu okien do samej ziemi. Jednak zostają na normalnym poziomie (oczywiście po wielkiej burzy naszych mózgów). Jedno co zostaje, to dylemat czy robic je otwieralne czy też nie. Jeśli otwieralne, to czy środkowe tylko, czy tylko boczne, czy wszystkie? U nas w okolicy jest Libra z takim wykuszem bez słupków. Okna nie są tam otwierane. Cała konstrukcja wygląda znacznie lżej, jednak jak je zimą myć na dworze na drabinie :-? :-?

Pragnęłam zrobić z tego domu taki bardzo otwarty na ogród, nowoczesny, typu rezydencja. Jednak uważam, że w tym projekcie należy z tym uważać, aby nie przedobrzyć.

Kiedyś powiedziała mi jedna Pani architekt, że ze zmianami wielkości okien, ich ilości i kształtu należy bardzo uważać. Wzięłam to do siebie i teraz bardzo analizuję, zanim coś zmienię :-?

A jakie kominki wybraliście? My już mamy swojego faworyta (tu prawie doszło do rozwodu 8) ). Nie wiemy jednak czy znajdziemy do takiej obudowy odpowiedni wkład, aby to wszystko zagrało.

Pozdrawiam Was serdecznie świątecznie :P

Olek_77
30-04-2007, 17:01
Witam witam
Fundamenty wylano, uff. Ze względu na warunki gruntowe mieliśmy dużo zmian w konstrukcji fudamentów, nasza najszersza ława - 1.30 m - czyli jak pod pałac kultury :-)
Piszecie o oknach - my mamy zaplanowane 4 szt w równym wymiarze - 200 x 240 cm - dwa w salonie, dwa w jadalni - zrezygnowaliśmy zupełnie z wykuszu. Mam nadzieję, że będzie to efektownie wyglądać.
Czy planujecie jakiś klinkierek na elewacji?
Basia, podziel się kominkiem :-)
Pozdrawiam,
O.

Basia Z.
30-04-2007, 19:32
Olek_77,
hip, hip, huraaaa :D :D Gratulacje!!!

ławy rzeczywiście pokaźne :o Ile metrów betonu na nie poszło??
U nas poza kominem, nie planujemy klienkieru na budynku. Zresztą zrezygnowalabym chętnie też z niego na kominie, ale to większy problem.

Nie mam takiego zdjęcia kominka, żebym mogła je wkleić. W kazdym razie upatrzeliśmy sobie oglądając kiedyś film "Miłość w przejściu podziemnym". Po wielu burzliwych dyskusjach zobaczyliśmy ten jeden, jedyny :D
Film w końcu udało się nam zdobyć, więc wykonawca będzie robił kominek na podstawie filmu :-? :P Tam, niestety, było otwarte palenisko, więc musimy znaleźć taki wkład, który bedzie pasował do całości. Nie lada wyzwanie. Nie wiem czy się uda :D

Po Waszej informacji znowu zaczeliśmy dyskutować o poszerzeniu okien chociaż do 2,0 m szerokości :( .
Zaprzyjaźniona rodzina, która już mieszka w Librze poinformowala nas, że gdyby mogli to poszerzyliby okno w salonie. Dlatego też między innymi mamy takie dylematy :roll: :cry: :-?
Pozdrawiam,

kasiamarcin
30-04-2007, 20:47
Basiu,

co do kominka ... taki gdzieś wypatrzyliśmy i tego sie będziemy trzymać :)

http://i45.photobucket.com/albums/f86/Marcys_1/dsc0062ti2.jpg

Basia Z.
01-05-2007, 14:43
Do takiego kominka pasowałby może taki wkład:

http://www.e-kominki.eu/kominki-linea/kfdesign/1180-w.jpg

jest to mój faworyt, gdyż można podnieść szybkę do góry i zrobić z niego palenisko. Co Wy na to??

Morla
04-05-2007, 14:57
:D Kochani,
Ja tez mam Libre II w budowie:
- w 2005 na jesieni postawilismy fundamenty
- w 2006 cały roczek niestety nic się nie działo na naszej budowe
- w 2007 od wakacji będziemy stawiać stan surowy otwarty :D

Pozdrawiam wszystkich librowiczów i nieśmiało przyłaczam sie do dyskusji :oops: .

Basia Z.
04-05-2007, 15:12
Witaj Morla,

im nas więcej tym lepiej :D :P :lol:
Można by powiedzieć "tym więcej pomysłów"
Napisz jakie zmiany w projekcie wprowadzasz?

Basia Z.
05-05-2007, 20:06
KiM,
gratuluję postępów na budowie :D
Zauważyłam, że ściany macie murowane na równi z fundamentami. Trochę mnie to zainteresowało, gdyż nasz wykonawca powiedział, że mur bedzie stawiany 10 cm w głąb budynku. Musieliśmy praktycznie juz się zdecydowac na grubość ociepenia. U nas będzie 15 cm wełny mineralnej, więc uskok bedzie na 5 cm. A jaki jest Wasz system budowy?
A do czego słuzy ta opaska z cegieł?

kasiamarcin
06-05-2007, 03:15
Basiu,
nie dziękujemy, by nie zapeszać ;)

Nasze mury jak widac sa stawiane równo z fundamentami i jak narazie nikt nie zgłasza zastrzeżeń co do tego. Ocieplenie bedziemy mieć na zewnątrz budynku ze steropianu, 12 albo 15. Opaska z cegieł zwana rolką, to miejsce na poziom podłogi w budynku. Kolega małżonek Marcyś nie dogadał się z własna żoną, no i nasz Eduardo de Kielnia i na to znalazł rozwiązanie. ;) Ale jeśli mnie spytacie czemu cegły, a nie cos innego? Od razu odpowiem, że nie wiem. Ja od tego w końcu nie jestem. W każdym razie do końca przyszłego tygodnia powinny stać mury parteru :lol:

Bep
06-05-2007, 09:54
kasiamarcin:
chudziaka trzeba oblać, to fakt bezsporny :P Mam nadzieję, że polewaliście też ławy fundamentowe, bo jak nie, to nie zazdroszczę :wink:

Basia Z.:
nasze pustaki Porotherm 30 stawiane były 3 cm na zewnątrz i 2 cm do wewnątrz (25 cm to grubość bloczka fundamentowego). Dodajemy styropian 10 i po zrobieniu klinkieru na fundamencie powstanie kapinos ok. 4 cm do swobodnego skapywania wody ze ściany. Taką mam przynajmniej nadzieję...

Jutro obiecuję Wam zdjecia z mojej budowy.

Jeszcze jedno, zaprzyjaźniona pani architekt namówiła nas na okno w garażu. Będzie vis-a-vis drzwi z części mieszkalnej i na wysokości ok 175 cm. Mozna też pomyśleć o szybach w drzwiach, ale jakoś nie mam do tego zaufania. Bez okien garaż faktycznie będzie ciemny i każde wejscie do niego zaczynalibyśmy od masowania ściany :)

Witaj Morla, trzymamy kciuki!

Pozdrawiam wszystkich i do jutra!

Basia Z.
06-05-2007, 16:05
Bep,
u nas kapinos będzie miał 5 cm. Nasz wykonawca twierdzi, że kapinos 4-5 cm jest OK.
jeśli chodzi o garaż, to tak jak pisałam wczesniej, caly czas myślę o jego doświetleniu. Mój mąż chciał luksfery, ale ja nie. Nie podobają mi się i uważam, że nie pasują do charakteru naszego budynku. Myślałam o dwóch okna w garażu,takiej wielkosci, jak okno w kotłowni. Ale może, tak jak mówi Twoja pani architekt, jedno wystarczy.
Czy mogę Cię poprosić o więcej szczegółów dot. tego okna? Jak duże będzie itp. Będę bardzo zobowiazana. Nam niestety Pani architekt się nie udała i nie bardzo mam kogo pytać o takie porady. Miałam panią od aranżacji wnętrz, ale miała poważny wypadek samochodowy, więc i na tej płaszczyźnie nie wypaliło. Szukałam innych aranżatorów, ale nie rozumieli mnie tak dobrze, jak ta pierwsza pani.
Czekamy oczywiście na zdjęcia :D :P :) 8)

Pozdrawiam Was,

kasiamarcin
06-05-2007, 22:05
Bep,

Zdecydowanie były oblane i ławy i fundamenty i chudziak. Ba, nawet te mury co ich jeszcze nie ma ;) :lol: Spójrz w naszą stopkę, a znajdziesz tam link do relacji z naszej budowy.
Nam tez podoba się pomysł na doświetlenie garażu popzez dodanie okna. Najprawdopodobniej zdecydujemy sie na dwa małe okna, takie jak w spiżarni i będą w tym miejscu garażu, o którym powiedziałeś.

Basiu,
Pełna zgoda co do sprawy luksferów. Zdecydowanie nie pasują do charakteru tego budynku.

Basia Z.
07-05-2007, 07:34
Bep,

Nam tez podoba się pomysł na doświetlenie garażu popzez dodanie okna. Najprawdopodobniej zdecydujemy sie na dwa małe okna, takie jak w spiżarni i będą w tym miejscu garażu, o którym powiedziałeś.

Basiu,
Pełna zgoda co do sprawy luksferów. Zdecydowanie nie pasują do charakteru tego budynku.

A będą otwieralne czy tylko jako fix? Zastanawiam się nad tym,
gdyż otwierane to dodatkowy "słaby" punkt w domu.
Do wietrzenia raczej nie będą mi służyły, gdyż w razie
potrzeby mogę otworzyć zarówno drzwi do ogrodu,
jak i bramę garażową.

Co o tym myślicie?

kasiamarcin
07-05-2007, 16:02
A po co maja sie otwierać? Nie widzę takiej potrzeby. Wentylacja i tak jest zapewniona poprzez otwartą bramę. Poza tym tak jak mówisz, to kolejny słaby punkt w budynku.
I jedna uwaga, my nie będziemy mieli drzwi do ogrodu. Zamykamy garaż ściana, a pomieszczenie na manele ogrodowe stanowić będzie część z oddzielnymi drzwiami bez przejścia do domu.

Basia Z.
07-05-2007, 22:02
I jedna uwaga, my nie będziemy mieli drzwi do ogrodu. Zamykamy garaż ściana, a pomieszczenie na manele ogrodowe stanowić będzie część z oddzielnymi drzwiami bez przejścia do domu.

No tak, też o tym myślałam. Rozumiem, że będziecie mieli wejscie do kotłowni przez łazienkę? Takie rozwiązanie widziałam. Czy zupełnie oddzielone?

Ja w kotłowni będę miała pralkę.

Bep
08-05-2007, 00:24
Witam, niestety trochę po północy (wbrew obietnicom, ale praca nie dała mi szans ;) ).

Wysyłam kilka fotek z budowy. Mam nadzieję, że nie za dużo.

Starczy słów, teraz fakty :)

1. Na początku była łąka...
http://img519.imageshack.us/img519/1512/img0008bw3.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/2273/img0009ml7.jpg

2. Później zaczęła się jazda...
http://img519.imageshack.us/img519/4271/img0226is5.jpg

3. Prawdziwa zabawa dopiero przed nami - ławy i fundamenty...
http://img519.imageshack.us/img519/7346/img0251bo2.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/7166/img0239df9.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/756/img0260oe9.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/5069/img0263vy1.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/5190/img0280en7.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/627/img0282rh2.jpg

4. Moja córeczka na Księżycu :)
http://img519.imageshack.us/img519/8720/img0283hf5.jpg

5. Fundament przed laniem chudziaka...
http://img519.imageshack.us/img519/7154/img0285mx0.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/5529/img0288ev3.jpg

6. I po chudziaku ze styropianem (oczywiście opite ;) )
http://img519.imageshack.us/img519/812/img0309ut8.jpg

7. Góry: Karkonosze i Porotherm.
http://img519.imageshack.us/img519/6920/img0313fj4.jpg

8. I kolejne etapy ścian parteru...
http://img519.imageshack.us/img519/4772/img0389ci8.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/9960/img0392du8.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/1340/img0394zv7.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/2125/img0396mn8.jpg

9. Zapraszam do salonu...
http://img519.imageshack.us/img519/2652/img0399lj7.jpg

10. I do kuchni...
http://img519.imageshack.us/img519/3505/img0401if6.jpg

11. ewentualnie na (prawie) zadaszony taras...
http://img519.imageshack.us/img519/6932/img0402go6.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/6077/img0404zq4.jpg

12. Tyły..
http://img519.imageshack.us/img519/4014/img0406zt0.jpg

13. Lub do garażu...
http://img519.imageshack.us/img519/3697/img0408ry6.jpg

To tyle. Mam nadzieję, że Was nie zamęczyłem.

Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu!
Bep

Basia Z.
08-05-2007, 10:41
Bep,

dziękujemy za zdjęcia. Zazdroszczę zaawansowania budowy, a najbardziej widoków :D

Basia Z.
08-05-2007, 20:48
Bep,
intrygują nas te rury czarne na zewnątrz domu, przy narożnikach. Cóż to takiego? O czym zapomnieliśmy :-?

Bep
09-05-2007, 07:19
Basia Z.
Są to studzienki rewizyjne od drenażu. Rury są wokół domu, a te grube wystające są do ewentualnego czyszczenia po zapchaniu. Od tej najniższej mamy odprowadzenie do wykopanej studni z kręgami betonowymi (woda do podlewania ogrodu etc.) i z niej do rowu melioracyjnego. Spadek jest minimalny, ale udało się go zachować.
Nie wiem, czy zawsze trzeba robić odwodnienie terenu, ale u nas pod domem jest glina i nie ma innej opcji.
Oczywiście po zakończeniu prac i wyrównianiu terenu (a będziemy mieli przy tym kupę roboty :-? )wystające rury przycina się do odpowiedniej wysokości i przykrywa pokrywami z tworzywa lub metalu.

Pozdrawiam serdecznie
Bep

Basia Z.
09-05-2007, 07:36
Rozumiem i jestem spokojniejsza :D
Robiliśmy badanie geologiczne gruntu i u nas nie ma potrzeby wykonywania takiego drenażu. To co przewidujemy, to odprowadzenie deszczówki z rynien do specjalnej beczki. W przyszłości chcielibyśmy wykorzystywać ją do podlewania ogrodu.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Czy masz i możesz wklieć zdjecie tego okienka w garażu? Czy będzie ono otwierane? Jakiej szerokości będzie brama garażowa? Czy poszerzaliście garaż?

U nas też będzie strasznie dużo pracy "w terenie" 8) . Działka ma 5100 m i jest strasznie zaniedbana. Przez wiele lat nieużytkowania jej okoliczni sąsiedzi zrobili sobie śmietnik :evil:

Bep
09-05-2007, 08:20
Basia Z.

Garaż poszerzyliśmy o 120 cm. Brama będzie miała 5 m szerokosci i prawdopodobnie będzie Hormana.
Zdjęcie okna postaram się wkleić wieczorem (muszę zrobić je w terenie). Wymiary 120 x 60. Będzie co najmniej uchylane. Chociaż jeszcze nad tym myślimy.
Pozdrawiam
Bep

Basia Z.
09-05-2007, 10:01
U nas także barama Hoorman :D 5 m lub 5,5 m. Z tłoczeniami L, 4 cm ocieplenia, z automatyką.
Garaż poszerzyliśmy o 1 m.

Bep
09-05-2007, 12:12
To prawie tak samo (też tłoczenia i ocieplenie z automatyką)
Nasz przedstawiciel powiedział, że różnica w cenie między 5 a 5,5 to ok. 1700 PLN. Niby w kosztach całego domu to niewiele, ale boimy się o kasę na wykończenie, a pół metra nie robi aż takiej różnicy. Mamy nadzieję :-?
Bep

Basia Z.
09-05-2007, 12:37
Myślę, że należy przemyśleć sprawę funkcjonalnosci takiej bramy. Bo, jeśli okaże się, że ta 5 m nie jest OK, to może lepiej wykończyć coś w środku później, a zainwestować to 1700 zł w szerszą bramę. Bramy raczej nie wymienisz i jak nie dopasujesz to będziesz się wściekał na swoją oszczędność, oczywiście nie pamietajac już o tych oszczędzonych pieniażkach.
Tak podchodzę do sprawy (przynajmniej na razie, póki budowa nie zmusi mnie do skrajnych kompromisów) :wink:

Bep
09-05-2007, 15:09
Masz racje, tylko że po rozmowach ze znajomymi (i oglądnięciu ich bram z przymiarkami) doszliśmy do wniosku, że 5 wystarczy.
Podobnego zdania był gość ze sklepu, odradzał nam 6 m, twierdził, że 5 wystarczy. Poza tym w szerszych bramach nie ma całego asortymentu wykończenia.
Forum to dobra sprawa-można kilka rzeczy jeszcze raz przemyśleć :)

Bep
09-05-2007, 15:12
Oczywiście mówie o jednym dużym i jednym małym aucie. Hammer będzie stał na zewnątrz :wink:

Basia Z.
09-05-2007, 22:10
Oczywiście mówie o jednym dużym i jednym małym aucie. Hammer będzie stał na zewnątrz :wink:

Dla niego wybudujesz drugą Librę :D

Tak, forum to rzeczywiście bardzo dobre miejsce na wymianę doświadczeń.
A jakich wykończeń nie mają te szersze? Ja myśle max. o 5,5 m.

Bep
09-05-2007, 22:29
Z tego co pamiętam, to powyżej 5 m nie ma opcji z kasetonami i chyba nie wszystkie kolory. Dokladnie jednak nie pamiętam :oops:
Wybraliśmy wstępnie złoty dąb, a Wy?

Basia Z.
10-05-2007, 06:25
AAAa, to się źle zrozumieliśmy, gdyż ja nie będę miała bramy z kasetonami tylko z tłoczeniami (czyli tymi paskami) i chyba największymi czyli L. Kasetony mi nie pasują, gdyż chcę mieć bardzo proste drzwi, a do nich już taka brama nie bardzo mi gra. No chyba, że coś się w tej kwestii zmieni :wink:
Okna będziemy mieli Urzędowskiego, ciemny brąz, więc i brama nie moze być koloru zlotego dębu, chociaż widziałam ją u naszego dystrybutora i rzeczywiście jest piękna. Wygląda jak drewniana :D

Basia Z.
10-05-2007, 06:31
Zastanawiam się nad podbitką. Bardzo podoba mi się biała, do tego białe rynny, ale nie wiem czy to nie będzie za bardzo problematyczne i niepraktyczne. Nie bardzo bym chciała co dwa lata demontować podbitkę :-?
Przyznam, że trochę "przejadły" mi się już domy z ciemną podbitką, ale zapewne i u nas wygra rozsądek i taka będzie. A jak u Was?

Macie jakiegoś dobrego dekarza? Cieślę udało mi się znaleźć, ale nie wiem jak będzie z dekarzem. Zresztą u nas w 3City wszystko jest zwariowane. Nie mogę dostać nawet nadproży na za miesiąc. Nie przyjmują zamówień. O cenach za materiały i robociznę nie wspomnę :-?

Bep
10-05-2007, 12:54
Podbitke zrobimy raczej drewnianą, niekoniecznie ciemną. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z białą, nie wiem, jak z utrzymaniem jej w czystości i trwałością koloru. Wygląda jednak ciekawie.

Też mamy dwie osobne ekipy od więźby i dachówki, choć ze sobą współpracujące. Kładziemy dachówkę zakładkową zgodnie z podpowiedzią dekarza. Ma on ponad 20 lat doświadczeń i kilka nagród w gazetach niemieckich, niemniej jednak trochę drżę o efekt końcowy. Jak zrobimy to pokaże zdjęcia, mam nadzieję, że nie ku przestrodze :wink:
Ceny (co pewne wszystkich nas interesuje) to 11 tys za więźbę i ok. 25 za dachówkę. Netto i sama praca oczywiście :-?
Na szczeście nadproża kupiliśmy bez problemów, ale porotherm (wiadaomość z wczoraj) podrożał w ciągu 4 miesięcy o 100%. Kondolencje dla tych, co zaczną budowę w nast roku :o
Zdjęcie okna w garażu prześlę jutro, bo wczoraj nie zdążyłem (przepraszam :oops: ).

Basia Z.
10-05-2007, 20:42
Oczywiście myślałałam o jasnej (bialej) podbitce drewnianej.

Jeśli chodzi o cieślę, to życzy sobie 14,5 tys. zł :-? Netto oczywiście. Ceny dekarza nie znam, ale obawiam się, że niższa niż 25 tys. nie będzie, a raczej wyższa.

Na zdjęcie spokojnie poczekam, proszę nie przepraszać. Wiem co to znaczy brak czasu :(

Pozdrawiam serdecznie

Bep
10-05-2007, 21:07
Dziękuję za wyrozumiałość. Postaram się wynagrodzić czekanie zdjeciami podciągów w salonie i zbrojenia nadproży nad garażem i oknami. Nie wiem jak inni forumowicze - jak nie będą zainteresowani (tak jakoś dużo zdjeć ostatnio umieściwłem na forum) to wyślę na priva.

Pozdrawiam
Bep

Basia Z.
10-05-2007, 21:20
Dziękuję za wszystkie zdjęcia. Czy to na priva czy na forum. Jak dla mnie to wydaje mi się, że jest to dopowiednie forum do wklejania wszelkich zdjęć i dzielenia się informacjami. W prawdzie zostaliśmy tylko my na tym forum :P , ale może jeszcze ktoś zawita i wykorzysta nasze doświadczenia, przemyślenia i wnioski.

Maxtorka
11-05-2007, 07:10
Witam Was Kochani :D
Cieszę sie że wreszcie wątek żyje a u Was się tak duzo i fajnie dzieje :D
Będę Wam gorąco kibicowała :D

Bep , jesli jeszcze nie jest za późno podaje wymiary naszego okna w salonie - 360x160 .

Pozdrowionka :D

Basia Z.
11-05-2007, 07:34
Maxtorka,
jak fajnie, że jesteś i będziesz nam kibicowała. Zawsze to raźniej jak ktoś doświadczony "przygląda" się naszemu budowaniu. :D :P :wink:

Maxtorka
11-05-2007, 08:23
Basiu , czekam też na zdjęcia :D
Nic tak nie cieszy oka jak widać że mury pną się do góry :D

I zapraszam do nas jak będziecie w okolicy :D

Basia Z.
11-05-2007, 09:06
Maxtorka,
bardzo, bardzo dziękuję za zaproszenie. Jak będę u moich dziadków,
na pewno przyjedziemy się przywitać :P
Postępy naszych prac możesz zobaczyć w naszym katalogu
(odnośnik w stopce). Na razie cisza na budowie,
gdyż ekipa buduje dwa domy i teraz jest na innej budowie :-?

Pozdrawiam cieplutko Librowiczów :wink: ,

Olek_77
11-05-2007, 16:39
Hej i hallo
Jak miło popatrzeć na librowe prace :-)
U nas powoli ale do przodu. Pogoda nam ostatnio nie dopisuje, majster się krzywi na deszczyk :-(
Zajęci budowaniem czekamy na drugiego potomka, ostatnim przedporodowym tchem biegam po hurtowniach i zamawiam zamawiam wybieram i zamawiam.
Obecnie top temat (oprócz synka w drodze) to dachówka. Odradzają nam wszyscy Robena naturalną (choruję na esówkę) bo ponoć zarasta na zielono szybko. Co powiecie na ten temat?
Pozdrawiam,
jeszcze w jednym kawałku
O.

Basia Z.
11-05-2007, 21:33
Olek_77,
trzymamy kciuki za Twój poród. Oby synek urodzi się zdrowy.
A pierwsze dzieciątko to chłopiec czy dziewczynka?

Ja jeszcze takich zakupów jak Ty nie robię :( .
Cały czas czekamy na kredyt. A oszczędzona kaska poszła na przyłącza, papierki, stan zero, silkę i więźbę :-?
Jednak jeśli chodzi o dachówkę to doświadczenia niestety nie mam. My wybieramy Creatona, karpiówkę. Może ktoś inny się wypowie?
Czekamy na Wasze zdjęcia :)

Bep
12-05-2007, 08:08
Na początku obiecane Basi Z. zdjęcia:

-okno w garażu (120x60)
http://img142.imageshack.us/img142/5456/img0409la9.jpg

-wylewane nadproże bramy garażowej
http://img142.imageshack.us/img142/507/img0421se6.jpg

-podciągi w salonie (zapytajcie ekipy, czy wygnie Wam pręty 18tki :o ; my musieliśmy załatwiać to "na zewnątrz" )
http://img208.imageshack.us/img208/9503/img0412tn6.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/73/img0414ul2.jpg

Przepraszam za bałagan na budowie, obiecuję poprawę :roll:

Maxtorka
Dziękuje za wymiary okien. Kiedyś już Cię o to męczyłem :wink: i wziąłem pod uwagę przy projektowaniu. Powiększyliśmy okno do ogrodu do 210 cm, 180 ma to na taras. Był to kompromis między doświetleniem salonu (okna są od płd-płd-zach) a możliwością ustawienia mebli.

Olek_77
Przede wszystkim trzymam kciuki za pomyślne "rozpęknięcie".
Po drugie raczej odradzałbym dachówkę naturalną. Faktycznie zarasta w ciągu 2-3 lat i pojawia się zielonkawy nalot. Angoba, nawet najprostsza, jednak przed tym chroni. Mój dekarz nawet nie chciał rozmawiać o naturalnej dachówce (chociaż to absolutnie nie musi być dla nikogo argument). Jako jedyną zaletę wymienił jednakowy kolor przy docinaniu (środek jest taki sam jak powierzchnia).

Basia Z.
Nasza dachówka to Creaton KeraPhanne czerwona miedz.

Pozdrawiam serdecznie!
Bep

Basia Z.
12-05-2007, 19:46
Bep,
bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie zdjęcia. Jesli chodzi o pręty 18,
to jest dokonana na nie adaptacja i są zastąpione 12-tkami,
Za każdą 18 będą dwie 12. Mój wykonawca już wcześniej "krzyczał",
że na budowie nie da rady takich wygiąć.

Cały czas zastanawiam się nad powiekszeniem tych nieszczęsnych okien w salonie. No i oczywiście nad oknem/oknami w garażu :-?
Czas ucieka, a ja taka niezdecydowna :evil:

Czyli dachówki bedziemy mieli takie same. Może jak zobaczę Waszą na dachu, to też się skuszę na KeraPhanne.
Kobieta zmienną jest, a ja już szczególnie :P

http://www.modre.pl/galeria/photo12.jpg

Jak szukaliśmy domu wykończonego karpiowką Creaton miedź angobowana, to wskazano na całe osiedle, gdzie dachy pokryte są tą dachóweczką :lol: .
No i jak tu się nie zakochać :D
http://www.modre.pl/galeria/photo14.jpg

Basia Z.
12-05-2007, 20:17
Bep,
na tych zdjęciach powyżej podbitka jest jasna. Wydaje mi się, że wygląda to bardzo elegancko.

Bep
12-05-2007, 20:18
Basia Z.

Mój wykonawca też mówił, że projektant domu dał się ponieść z tą 18tką :D
Ponieważ nie było większych problemów z załatwieniem gięcia zostaliśmy przy pierwotnych założeniach.

Nad oknami zastanawiać się będę jeszcze miesiącami. To chyba normalne, że człowiek nie do końca wie, czy będą dobre. Okaże się w praniu :wink:

KeraPhanne jest dachówką zakładkową, zobaczymy czy nie będzie "piała". Jak zamierzacie kończyć dach we wrześniu/październiku to zdąże Wam podesłać fotki. Zobaczymy co wyjdzie.

Osiedle piękne. Jeszcze trochę i nasze domy też tak będą wyglądać. Miejmy nadzieję 8)

Pozdrawiam
Bep

Bep
12-05-2007, 20:22
Basia Z.

Faktycznie, podbitka wygląda bardzo elegancko. Tylko jak z utrzymaniem jej w należytym porządku :roll: Jeszcze trochę i też wybiorę białą :-?

Basia Z.
12-05-2007, 20:31
Bep,
Dach zapewne będzie robiony nie wcześniej niż w październiku.
Może nawet w przyszłym roku, jeśli nie znajdziemy dobrego dekarza.
Bierzemy pod uwagę również opcję sprowadzenia dobrego dekarza
z innego regionu Polski.
Mamy wolne mieszkanie, w kórym mógłby przez ten okres czasu sobie tam mieszkać.
Naszym pierwotnym założeniem było zrobienie całego dachu, zadeskowanie otworów i "przezimowanie".
Na wiosnę chcieliśmy zacząć wykończeniówkę. Ale zobaczymy jak będzie.

Tak, osiedle jest rzeczywiście piękne. Te zdjęcia nie oddają jego klimatu.
No i najpięknieszych domków nie ma na zdjęciach. Nasze na pewno tez będą takie piękne :D . Tylko nad okolicą muszę trochę popracować 8)

Nie wiem jak ta biała podbitka będzie w utrzymaniu czystości. I to mnie martwi :-?

Bep
12-05-2007, 20:58
Basia Z.

Jak skończymy dach i nie będzie straszył to można porozmawiać z dekarzem, czy nie pojechałby do Was. Do Gdyni kawałek ma, ale jeździł już nawet do Danii :) Za miękkie kosze z karpiówki dostał kilka nagród, ale zobaczymy na froncie, czy nie na wyrost :wink: (miękkich koszy nie będzie, bo dachówka zakładkowa).

Jeżeli jesteście mobilni, to zapraszamy po skończeniu dachu na wizję lokalną.
Bep

Basia Z.
13-05-2007, 02:50
Bep,
:P dziękuję za zaproszenie na "wizję lokalną". Oczywiście moblini jesteśmy.
Jeśli nie znajdziemy żadnego dobrego dekarza u nas, być może uda nam się "dogadać" z Waszym :) .

Będę bardzo zobowiązana za kolejne zdjęcia z Waszej budowy. Jestem ciekawa jak dalej obrabia się te podciągi.
A swoją drogą byłam już w niejednej Librze i nawet nie przypuszczałam, że tam takie "mosty" pobudowano :roll:

Poznaliśmy wspaniałych ludzi we Wrocłwiu, którzy mieszkają w Librze. Jak byliśmy u nich na "wizji lokalnej" :D padł pomysł, aby zrobić kiedyś zjazd Librowiczów :D Uważam, że to super pomysł. Co Wy na to?

Maxtorka
13-05-2007, 18:03
Maxtorka,
bardzo, bardzo dziękuję za zaproszenie. Jak będę u moich dziadków,
na pewno przyjedziemy się przywitać :P
,

No ja myślę 8) :wink:
Serdecznie zapraszam :D

A jak będziecie do Bepa na wizję lokalną jechać , to tak czy owak , przez Osielsko musicie przejechać , cudów nie ma 8) :wink:

Basia Z.
13-05-2007, 19:04
Maxtorka,
a no cudów nie ma :P Przez Osielsko będziemy jechac jak nic. Zajedziemy i do Was na chwilkę :D 8)

Gorąco pozdrawiam,

Maxtorka
13-05-2007, 19:21
Maxtorka,
a no cudów nie ma :P Przez Osielsko będziemy jechac jak nic. Zajedziemy i do Was na chwilkę :D 8)
,

No to jesteśmy "po słowie" 8) :lol:

Buziaki :D

Basia Z.
13-05-2007, 19:28
No to jesteśmy "po słowie" 8) :lol:

Buziaki :D

Buziaki :D :P

Basia Z.
17-05-2007, 19:47
kasiamarcin,
Ale u Was szybko mury powstały. Kurcze, a my cały czas na tym samym etapie :-?
Czy możecie wkleić zdjęcie Waszego garażu? Najbardziej interesuje mnie oczywiście okno :wink:
Chyba mam jakąś fobię na okna. Ciagle piszę tylko o nich. Coś ze mną jest nie tak :-?

Bep,
a co u Ciebie? jak postępy na budowie?

kasiamarcin
17-05-2007, 19:56
no proszę, proszę, człowiek wyjedzie sobie na tydzień "poszaleć" w wielkim świecie, a tu tyle sie dzieje ;) :lol:

dzięki Waszym radom zdecydowalismy sie na dwa okna w garażu wielkości takiej samej jak te przy wejsciu. Basiu wejście do kotłowni będzie z garażu, a do garażu normalnie z holu. Nie będzie przejścia przez łazienkę, a pralnia i pralka będzie stała po prawej stronie przy wejściu na strychu. Łatwiej bedzie zbierac brudne ubrania. W końcu sypialnie są na górze.

Co do okien, przy najblizszej okazji wkleimy zdjęcia okien z garażu. Może w poniedziałek, bo wtedy znowu zaczynają sie prace u nas. Generalnie są takie same jak te przy wejściu

Basia Z.
17-05-2007, 20:04
kasiamarcin,
ja jak zwykle o oknach. Rozumiem, że te tarasowe będą do samej podłogi? Czy z salonu tez będziecie mieli wyjście na taras? Czy to drugie okno w salonie będzie do podłogi czy normalnej wielkości?

Czy okna w garażu zgłaszaliście do wydziału architektury czy zrobicie to w projekcie powykonawczym?

kasiamarcin
18-05-2007, 04:18
kasiamarcin,
ja jak zwykle o oknach. Rozumiem, że te tarasowe będą do samej podłogi? Czy z salonu tez będziecie mieli wyjście na taras? Czy to drugie okno w salonie będzie do podłogi czy normalnej wielkości?

Czy okna w garażu zgłaszaliście do wydziału architektury czy zrobicie to w projekcie powykonawczym?

Okna na taras i w jadalni bedą do samej podłogi.
Wyjście na taras będzie i z salonu i z jadalni.
Drugie okno w salonie jest normalnej wysokości
Ewentualne zmiany w oknach zgłosimy w projekcie powykonawczym.

Basia Z.
25-05-2007, 23:43
kasiamarcin,
dziękuję Wam bardzo za zdjęcia okien. U nas też będą dwa.

Ale macie szczęście z tymi materiałami budowlanymi :P
Nam już też zwożą naszą Silkę, którą zakupiliśmy w styczniu. Muszę jednak z przykrością stwierdzić, że jakość materiałów jest coraz gorsza :cry:

Bep
28-05-2007, 22:32
Witam Wszystkich!

Cieszę się, że prace na Librami posuwają się do przodu.
Dzisiaj zalałem strop nad częścia mieszkalną, nad garażem już 2 tygodnie mamy sufit :) Różnica w czasie wynika z różnicy w poziomach.

Poniżej parę fotek:

1. Zbrojenie stropu (to tylko połowa, albo inaczej dolna warstwa :-? ).
http://img522.imageshack.us/img522/8958/img0465ue5.jpg

2. Strop po wylaniu, polaniu Bolsem i wodą :P
http://img522.imageshack.us/img522/6281/img0509en1.jpg

3. Szalunek na schody
http://img522.imageshack.us/img522/6161/img0466jn9.jpg

4. I po zalaniu betonem, chociaż widać tylko część wylaną razem ze stropem nad garażem (tak dla obrazu łazienki na dole- po zdjęciu szalunku bedzie trochę większa)
http://img522.imageshack.us/img522/8451/img0493xh0.jpg

5. Na tym etapie jesteśmy (na drabinie tato sprawdza, czy dobrze polaliśmy :wink: :
http://img522.imageshack.us/img522/6540/img0503je9.jpg

6. Drzewo obok domu. Ale chodzi o pręty zostawione w stropie do zrobienia słupków do wieńca (wzmocnienie konstrukcji)
http://img522.imageshack.us/img522/7738/img0482ci9.jpg

To na razie tyle.
Pozdrawiam i trzymam za Wszystkich kciuki!

Bep

Basia Z.
29-05-2007, 08:34
Bep,

dziękuję bardzo za te zdjęcia. Bardzo wiele mi one dają.
Masz bardzo starannie prowadzoną budowę, no i jak pięknie strop Bolsem polany :wink: :P :D . Zaraz jak tylko wejdzie do mnie ekipa, też zaopatrzę się w taki środek do podlewania. Postawię go na budowie, to może szybciej dojdziemy do etapu stropu 8)


Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie

kasiamarcin
31-05-2007, 20:59
Bep,

Gratulacje :)

My gonimy Cie powoli ;) u nas zalany jest juz strop garażu, a do najbliższego poniedziałku powinna być zalana pozostała część stropu.

Basia Z.
01-06-2007, 08:34
Tylko ja z tyłu zostałam :cry:

Czy podnosicie wysokość ścian parteru, czy pozostawiacie bez zmian?
Mam wrażenie, że jak zrobi się podłogówkę to będzie jakoś strasznie mało miejsca między oknem a sufitem. A moze tylko mi się wydaje?

Maxtorka
01-06-2007, 20:28
Witajcie Librowicze :D

Prace jak widzę pełną parą . Tak dalej trzymać :D
Bep jakie Ty masz cudne widoki :D
Basiu myslę że powinniście podnieść parter o jeden porotherm .
2,60 to naprawdę mało przy takiej dużej otwartej przestrzeni .
My podniesliśmy i mamy 2,85 i jest super.

Pozdrowionka :D

kasiamarcin
02-06-2007, 05:56
Basiu,

My za radą Maxtorki podnieslismy o jeden pustak wysokośc parteru, a w zwiazku z "niedogadaniem się" naszym z poziomami parteru (garaż i pozostała część), dodatkowo poziom zostanie podniesiony o pół pustaka, czyli łącznie podnieslismy poziom o 1,5 pustaka :)

Maxtorka, my sie nie chwalimy
ale naszym widokiem Cię "powalimy"

bo mamy niemały staw
i pływac mozemy wpław

:wink: :D :lol: :D

Maxtorka
03-06-2007, 07:18
Maxtorka, my sie nie chwalimy
ale naszym widokiem Cię "powalimy"

bo mamy niemały staw
i pływac mozemy wpław

:wink: :D :lol: :D

:lol: :lol:
Uwielbiam pływać , nawet kiedyś trenowałam :D
Z niecierpliwością czekam na zdjątka :D ( tylko kto mnie z tego powalenia podniesie ? :wink: )

Basia Z.
03-06-2007, 23:27
Maxtorka, kasiamarcin,
dzięki Wam serdecznie za rady. Napiszcie proszę, czy nie będzie to głupio wygladało jeśli tylko podniosę parter o jeden pustak, a nie będę ruszała konstrukcji dachu? Czyli okap pozostałby niewydłużony.

Zrobiliśmy sobie taką małą symulację na komputerze i nie wyglądało to źle, ale komputerom to ja tak bardzo nie ufam :wink:

Bep
06-06-2007, 21:57
Witam ponownie!

Basia Z.
Jeżeli tylko mogę pomóc zdjęciami, to bedzie to dla mnie przyjemność. Jeżeli chcesz zobaczyć konkretne rozwiązania, to daj, proszę, znać. Nie uważam swojej budowy za wzór, ale może coś wniesie ona dla nastepnych pokoleń Librowiczów :)
Parter podnieśliśmy (za namową Maxtorki) o 1 pustak i "na gotowo" będzie ok 2,88. Postaramy się wydłużyć krokwie o jakieś 10-15 cm dla zapewnienia proporcji.


kasiamarcin
Dziękuje za gratulację, ale być może za chwile to ja będę gonił Was :) Ważne, ze budowy wszystkich posuwają się do przodu 8)


Maxtorka
Widoki mamy faktycznie przyzwoite. Mieliśmy niesamowite szczęście, że udało nam się kupić działkę w takiej fajnej okolicy. Zapraszamy przy okazji na wizję lokalną.

Na koniec fotki z obecnego stadium. Zwracam uwagę na różnice poziomów wieńca na piętrze - może to mieć znaczenie dla ekipy od więźby.

http://img130.imageshack.us/img130/5120/img0536uv7.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/8752/img0537zh4.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/9098/img0538av0.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/5922/img0541cc2.jpg

Pozdrawiam wszystkich
Bep

Basia Z.
09-06-2007, 22:11
Dziękuję Wam za podpowiedzi. Podnosimy parter o jeden pustak :P
Ponieważ więźba jest już prawie gotowa , nie mogę wydłużyć krokwi, ale mam nadzieję, że dom nie straci zbytnio swoich proporcji :-?

Bep,
dziękuję Ci bardzo za zdjęcia. Dzisiaj weszła spowrotem moja ekipa, więc bardzo mi są one pomocne. :-?
Jeśli będę miała pytania, pozwolę sobie Ciebie poniepokoić. Zazdroszczę Ci taiego zaawansowania prac. Czy wydłużałeś oienka "strzelnicze"?

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie,
Basia

kasiamarcin
10-06-2007, 04:42
maxtorka
oj tam, na wszystko jest sposób ;) :D


Bep
w najbliższą środę Cię dogonimy, ale pewno znowu nam uciekniesz :)


Basia Z.
skoro już ekipa u Ciebie to pamiętaj pokazywac co nowego u Ciebie :)

Basia Z.
11-06-2007, 15:28
Ja oczywiście jeszcze w sprawie nieszczęsnych okien :-? Przepraszam Was, że tak zamęczam tym tematem, ale mój wykonawca zwrócił mi uwagę, że jeśli dodam jeden pustak od góry nie zmieniając dotychczasowych wysokości okien, to powstanie próg od sufitu do okna o wysokości około 46 cm. Ponoć to dużo i może nieciekawie wyglądać. A Wy jak dodaliście ten jeden pustak?

P.S. Ponieważ wykonawca wszedł w sobotę, dzisiaj postaram się wrzucić nowe zdjęcia. Niech tylko ten upał zelżeje, bo styki mi się przegrzewają :P 8) :wink:

Bep
11-06-2007, 20:36
Basia Z.
Ustalając wielkość otworów okiennych i wysokość parapetów stoczyliśmy prawdziwą batalię różnych poglądów i sugestii. Były chwile, że miałem wszystko rzucić i zrobić zgodnie z projektem. Na szczęście udało się dojść do porozumienia: parapety z przodu bedą na 104 cm na gotowo (to dość wysoko, ale od ulicy), z tyłu parapety na wysokości ok 88-89 cm. Okienka strzelnicze powiększyliśmy o 10 cm (oba wymiary po 10 cm) i wydaje sie, zę są ok. Od góry do okien mamy ok 25 cm, z wyjątkiem drzwi na taras i okna kwiatowego - o jeden pustak niżej, bo drzwi sysokości 2,60 to niezłe wyzwanie :D Spróbujcie może u znajomych podejrzeć odległości okien od sufitu (wszystkie nasze odwiedziny u znajomych zaczynają się obecnie dokładnym przeglądem rozwiązań budowlanych :P ) i zdecydujecie. Zawsze można domurować od dołu, nie zawsze niestety da sie podnieść nadproża :-?

kasiamarcin
Cieszę się, że u Was też prace idą pełną parą. Obecnie jesteśmy na etapie kończenia okien w lukarnach. Na pewno mnie przegonicie, bo po oknach do połowy lipca stoję z więźbą - wykonawca uzgodniony w zeszłym roku wykiwał mnie i wyjechał na zachód :evil: Znaleźliśmy nowego, ale musimy wstrzelić się w okienko jego grafiku :-?

Pozdrawiam wszystkich
Bep

kasiamarcin
11-06-2007, 21:30
Basiu,
jak jutro bedziemy wieczorem to napewno zmierzymy, jutro będą brane pomiary okien, więc i temat parapetów i w ogóle wszystko z tym wiązane bedzie ostatecznie dyskutowane i ustalane

Bep,
Przecież te nasze budowy to nie wyścigi o "złote kalesony" ;) Bylebyśmy byli na koniec wszyscy zadowoleni :)

Bep
12-06-2007, 10:14
kasiamarcin
Tak, wiem. Tylko sprawy służbowe wymagają mojego wyłączenia się z budowy od września. Dlatego zależy mi na terminowości ekip.
Pozdrawiam
Bep

kasiamarcin
13-06-2007, 14:11
Ja oczywiście jeszcze w sprawie nieszczęsnych okien :-? Przepraszam Was, że tak zamęczam tym tematem, ale mój wykonawca zwrócił mi uwagę, że jeśli dodam jeden pustak od góry nie zmieniając dotychczasowych wysokości okien, to powstanie próg od sufitu do okna o wysokości około 46 cm. Ponoć to dużo i może nieciekawie wyglądać. A Wy jak dodaliście ten jeden pustak?

P.S. Ponieważ wykonawca wszedł w sobotę, dzisiaj postaram się wrzucić nowe zdjęcia. Niech tylko ten upał zelżeje, bo styki mi się przegrzewają :P 8) :wink:

Basiu
u nas będzie tak jak w projekcie +/- 88-90 :)

Basia Z.
13-06-2007, 19:51
Ja oczywiście jeszcze w sprawie nieszczęsnych okien :-? Przepraszam Was, że tak zamęczam tym tematem, ale mój wykonawca zwrócił mi uwagę, że jeśli dodam jeden pustak od góry nie zmieniając dotychczasowych wysokości okien, to powstanie próg od sufitu do okna o wysokości około 46 cm. Ponoć to dużo i może nieciekawie wyglądać. A Wy jak dodaliście ten jeden pustak?

P.S. Ponieważ wykonawca wszedł w sobotę, dzisiaj postaram się wrzucić nowe zdjęcia. Niech tylko ten upał zelżeje, bo styki mi się przegrzewają :P 8) :wink:

Basiu
u nas będzie tak jak w projekcie +/- 88-90 :)

+/- 88-90 to wysokość czego? od posadzki do parapetu czy jak?

Kasiu i Marcinie, Bep

ale macie już fajnie dużo zrobione. Aż oczy się śmieją, jak oglądam Wasze postępy.

kasiamarcin
13-06-2007, 20:35
Ja oczywiście jeszcze w sprawie nieszczęsnych okien :-? Przepraszam Was, że tak zamęczam tym tematem, ale mój wykonawca zwrócił mi uwagę, że jeśli dodam jeden pustak od góry nie zmieniając dotychczasowych wysokości okien, to powstanie próg od sufitu do okna o wysokości około 46 cm. Ponoć to dużo i może nieciekawie wyglądać. A Wy jak dodaliście ten jeden pustak?

P.S. Ponieważ wykonawca wszedł w sobotę, dzisiaj postaram się wrzucić nowe zdjęcia. Niech tylko ten upał zelżeje, bo styki mi się przegrzewają :P 8) :wink:

Basiu
u nas będzie tak jak w projekcie +/- 88-90 :)

+/- 88-90 to wysokość czego? od posadzki do parapetu czy jak?

Kasiu i Marcinie, Bep

ale macie już fajnie dużo zrobione. Aż oczy się śmieją, jak oglądam Wasze postępy.

Basiu,
mozna przyjąc, że 90 od ostatniej warstwy surowej, czyli wylewki, a 88 od poziomu podłogi.
I jeszcze jedno, nam też sie oczy śmieją na widok stanu naszej budowy, ale gdy spojrzymy na poziom poniesionych wydatków to się nam na płacz zbiera. To tak na marginesie ;)

Basia Z.
13-06-2007, 21:04
I jeszcze jedno, nam też sie oczy śmieją na widok stanu naszej budowy, ale gdy spojrzymy na poziom poniesionych wydatków to się nam na płacz zbiera. To tak na marginesie ;)

o tak, już doznałam tego również, niestety :cry:
Kaska wypływa w zadziwiająco szybkim tempie :o

Chciałam się z Wami podzielić, że my również jesteśmy uzależnieni od banku Millenium. Mam nadzieję, że nas nie zawiedzie 8)

kasiamarcin
14-06-2007, 22:13
Chciałam się z Wami podzielić, że my również jesteśmy uzależnieni od banku Millenium. Mam nadzieję, że nas nie zawiedzie 8)

Basiu,
Poza tym, że dwa razy poprawiali umowę, to jak narazie nie mamy zastrzeżeń. Teraz czekamy na uruchomienie drugiej transzy, zobaczymy czy zdążą sie wyrobić w ustalonym przez nich terminie, musimy tylko zaliczyć obecnośc rzeczoznawcy.

Basia Z.
14-06-2007, 22:26
Kasiu i Marcinie,
u nas też nawalili. Raz źle obliczyli zdolność kredytową, gdyż wzięli dochody z jednego miesiąca za dochody z kilku i wpadli w panikę, że starsznie nam zarobki spadły więc kredytu dać nie mogą :evil: . Potem była cisza przez jakieś małe :evil: 2 tygodnie :-? Liczyli i sprawdzali, sprawdzli i liczyli.
Wreszcie dostaliśmy info, że redyt można podpisywać :lol:

Ale nagle okazało się, że bank zagubił moje zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu i nie chcieli podpisać z nami umowy bez dostarczenia kolejnego (no, a to trwa dobry tydzień). Wreszcie się udało, ale zaświadczenie i tak musiałam drugie dostarczyć, bo inaczej nie byłoby szans na kolejną transzę. My jeszcze o drugą nie występowaliśmy. Zobaczymy czym teraz nas "zachwycą". Poza tym jest OK. Lecę teraz do Waszego Dziennika zerknąć co i jak :wink:

Dzisiaj mierzylam wstępnie wysokość od posadzki do parapetu w gabinecie (no, bo w kuchni jeszcze okna brak) i wyszło koło 85 cm na gotowo. W projekcie jest 84. Nie wiem czy to nie będzie za nisko :-? Mam jedynie nadzieję, że projektował to ktoś z głową.
A ponieważ ja wzrostem nie grzeszę, więc zbyt wysoko być nie może :wink:

Maxtorka
17-06-2007, 23:25
Basia , ja tez po rozum i inne takie stałam jak wzrost dawali ale blat kuchenny na wysokości 84cm to stanowczo za nisko . My mamy 89cm i jest super . W mieszkaniu mialam 85cm i dopiero w domku sie przekonałam że to było za nisko .

Basia Z.
18-06-2007, 12:04
Maxtorka,
dzięuję Ci bardzo za opinię i podpowiedź. Spróbuję pokombinować, żeby było wyżej. U nas są już nadproża, więc wielkiego pola manewru nie mam. Ale zawsze coś tam jest. Mozna na przykad od góry dać mniej pianki montażowej a na dole więcej czy może troszkę niższą posadzkę. Pomyślę. Dziękuję :D

Zawsze mogę okna o parę centymetrów mniejsze zamowić, ale to już będą jako niestandardowe, więc inna cena. :-?

kasiamarcin
18-06-2007, 22:20
Lecę teraz do Waszego Dziennika zerknąć co i jak :wink:

Miło nam, ze ogladasz :)
Dzisiaj rozpoczął się etap więzby.
Poza tym taka uwaga na marginesie ... budowa potrafi być bardzo mecząca emocjonalnie ;)

Basia Z.
18-06-2007, 22:45
Miło nam, ze ogladasz :)
Dzisiaj rozpoczął się etap więzby.
Poza tym taka uwaga na marginesie ... budowa potrafi być bardzo mecząca emocjonalnie ;)

Jasne, że oglądam. Wszyscy w domu oglądamy i dopingujemy Wam i Bepowi też :P


Kurcze, już więźba? :o No, no. SUPER. U mnie dopiero za miesiąc (jak wszystko dobrze pójdzie).

A myślałam, że tylko ja tak emocjonalnie podchodzę do wszystkiego co z budową związane :wink:

Zaraz lecę do Waszego Dziennika. Może już są jakieś nowe fotki :P

Basia Z.
18-06-2007, 22:52
No i byłam i widziałam poczatek więźby Kasi i Marcina :D

Bardzo fajnie to wygląda.

kasiamarcin
20-06-2007, 02:16
No i byłam i widziałam poczatek więźby Kasi i Marcina :D

Bardzo fajnie to wygląda.

eee tam narazie same murłaty, to w sumie żadna atrakcja. tak naprawdę podziwiałem chłopaków, gdy sobie defilowali po tych legarach balansując na krawędziach budynku ;)

Jutro powinien się ukazac oczom jakis zarys konstrukcji :)

Basiu,
ale Ty tu po cichutku, po cichutku i praktycznie parter już stoi :)

Basia Z.
20-06-2007, 07:48
eee tam narazie same murłaty, to w sumie żadna atrakcja. tak naprawdę podziwiałem chłopaków, gdy sobie defilowali po tych legarach balansując na krawędziach budynku ;)

Jutro powinien się ukazac oczom jakis zarys konstrukcji :)

Basiu,
ale Ty tu po cichutku, po cichutku i praktycznie parter już stoi :)

No to czekam dalej na zdjęcia więźby :P

A u nas pomalutku, pomalutku, ale do przodu :P

Basia Z.
27-06-2007, 12:44
Kasiu i Marcinie, Bep,

czy mozecie wkleić bardziej szczegółowe zdjęcia Waszych schodów? Bardzo interesuje mnie ten kawałek, któreg nie widać na zdjęciach, czyli spocznik. Jak to u Was wygląda?


Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam Was serdecznie z "jesiennej" Gdyni :-?

Olek_77
27-06-2007, 14:28
Witam szanownych inwestorów
Długo mnie nie było a tu widzę że Libry rosną w siłę
Bep, podziwiam Waszą budowę - tak schludnie wygląda. Nasi chłopcy okazali się niestety partaczami, o zbrojeniu nie chcę sobie nawet przypominać - wyglądało niemal jak rozrzucone bierki...
Wczoraj zalaliśmy betonem strop, po bojach i walkach z wykonawcami, inspektorami i kierownikami... uff. Z góry mamy widok na jezioro :-)
My mamy schody zabiegowe mimo, że chceliśmy z podestem - trochę za późno się zdecydowaliśmy, a jak się okazało konstruktor dał ciała....

A z nowości- pochwalę się - zostałam po raz drugi mamusią, mamy nowego 5tygodniowego małego librowicza, nie muszę dodawać, że jest cudny ;-)
Budowa przeszła na drugi plan.

Czekam na dalsze foty do podziwiania :-)
Ola

Pozdrawiam

Basia Z.
27-06-2007, 15:38
A z nowości- pochwalę się - zostałam po raz drugi mamusią, mamy nowego 5tygodniowego małego librowicza, nie muszę dodawać, że jest cudny ;-)
Budowa przeszła na drugi plan.



Hoooo, hoo moje gratulacje :D :P

W końcu tak wielki dom trzeba zapełnić :D U nas też dwie pociechy :P tylko już takie trochę wyrośnięte :wink: Gratuluję i życzę, aby był zdrowy i dawał Wam wiele radości.

kasiamarcin
28-06-2007, 15:13
Kasiu i Marcinie, Bep,
czy mozecie wkleić bardziej szczegółowe zdjęcia Waszych schodów? Bardzo interesuje mnie ten kawałek, któreg nie widać na zdjęciach, czyli spocznik. Jak to u Was wygląda?


Będę bardzo wdzięczna.

Basiu,
jasne, że możemy, powiedz tylko z której strony chcesz aby go obfotografować, to jeszcze dzis wieczorem wrzucę zdjęcia.
W sobotę kończymy więźbę. We wtorek ma przyjechac dachówka, elektryk juz może też od końca przyszłego tygodnia wchodzić ... no jednym słowem dzieje się cały czas :)

Olek_77
No gratulacje!!! gratulacje!!!! :D:D:D:D

Basia Z.
28-06-2007, 15:33
KiM,

obojętnie z której strony. tak, aby byly widoczne te zakręty, czyli półpiętro. I może jeszcze zakończenie ich u góry. :wink: Dziękuję bardzo, bardzo.


Aż Wam zazdroszczę, że tak dużo się dzieje. Jeli nie jest to tajemnicą, napiszcie ile zażyczył sobie Wasz dekarz za dach (moze być na priva). Coś czuję, że będę wykonawcę rzeczywiście ściągała spoza 3City, bo tutaj chyba jeleni szukają czy ja nie wiem co. W porównaniu do ceny Bepa dekarza nasz zażądał ponad trzykrotnie więcej :evil: AAAA i jeszcze cały material miał być kupowany przez niego. Na przykład ceny za okna połaciowe dał mi takie, jak w katalogu. A ja w hurtowni na dzień dobry mam 23% upustu. Tak więc szukam dalej. Jestem z kolejnym umówiona na rozmowę w sobotę. Zobaczymy. Najwyżej zadeskujemy i przezimujemy, ale mi szkoda. Chciałabym zimą coś robić i okna wstawić i bramę :roll:

kasiamarcin
28-06-2007, 16:37
KiM,

obojętnie z której strony. tak, aby byly widoczne te zakręty, czyli półpiętro. I może jeszcze zakończenie ich u góry. :wink: Dziękuję bardzo, bardzo.


Aż Wam zazdroszczę, że tak dużo się dzieje. Jeli nie jest to tajemnicą, napiszcie ile zażyczył sobie Wasz dekarz za dach (moze być na priva). Coś czuję, że będę wykonawcę rzeczywiście ściągała spoza 3City, bo tutaj chyba jeleni szukają czy ja nie wiem co. W porównaniu do ceny Bepa dekarza nasz zażądał ponad trzykrotnie więcej :evil: AAAA i jeszcze cały material miał być kupowany przez niego. Na przykład ceny za okna połaciowe dał mi takie, jak w katalogu. A ja w hurtowni na dzień dobry mam 23% upustu. Tak więc szukam dalej. Jestem z kolejnym umówiona na rozmowę w sobotę. Zobaczymy. Najwyżej zadeskujemy i przezimujemy, ale mi szkoda. Chciałabym zimą coś robić i okna wstawić i bramę :roll:

Basiu,
My płacimy kwotę rzędu ... 14-15 tys. Jak Cie dekarze jacys wkręcają to machnij ręką na nich. nam jeden tłumaczył, że trzeba będzie ciąć dachówki, bo nie wyjdzie ... Ale dzwoniliśmy do Białegostoku i oni bardzo chętnie chcieli szkolic nam dekarzy. Tak naprawdę wszystko sprowadzasię do tego, że trzeba pomyśleć. reszta jest juz prosta, czasem czasochłonna, no ale to inna para kaloszy :)
Zdjęcia wykonam jutro chyba najwczesniej

Basia Z.
28-06-2007, 19:31
[/b]

My płacimy kwotę rzędu ... 14-15 tys.

:o :o :o jestem w szoku. Naprawdę. Jak mogą być takie róznice cenowe :evil: . Ci wykonawcy chyba powariowali :-? .

Z góry dziękuję za zdjęcia, mogą być jutro albo kiedy indziej. Panowie schody będą robili chyba w sobotę, bądź w poniedziałek.

kasiamarcin
28-06-2007, 21:22
:o :o :o jestem w szoku. Naprawdę. Jak mogą być takie róznice cenowe :evil: . Ci wykonawcy chyba powariowali :-? .

Z góry dziękuję za zdjęcia, mogą być jutro albo kiedy indziej. Panowie schody będą robili chyba w sobotę, bądź w poniedziałek.

Basiu,
ale tzn, że co? my płacimy dużo? czy Tobie krzyknęli jeszcze więcej, bo nie bardzo rozumiemy

:roll:

Basia Z.
29-06-2007, 07:02
KiM,

Mi dekarz krzyknął 66 tys. zł za samą robociznę i jeszcze do tego zażądał, aby cały materiał na dach był kupowany przez niego. Powiedzial, że wtedy ma pewność, że wszysto jest na czas, a jego nie stac na przestoje :roll:
Ogólna oferta, jaką od niego dostalam opiewała na prawie 140 tys zł. :evil: Jak to zobaczyłam zaschło mi w gardle odrobinę. Przyznacie chyba, że to ździerstwo. Jak wcześniej pisałam cenę za okna w swojej ofercie dal mi taką jak w katalogu, bez żadnych rabatów. A ja zwykły szaraczek z ulicy na "dzień dobry" w hurtowni dostałam 23 % bez negocjacji :o

kasiamarcin
30-06-2007, 01:08
KiM,

Mi dekarz krzyknął 66 tys. zł za samą robociznę i jeszcze do tego zażądał, aby cały materiał na dach był kupowany przez niego. Powiedzial, że wtedy ma pewność, że wszysto jest na czas, a jego nie stac na przestoje :roll:
Ogólna oferta, jaką od niego dostalam opiewała na prawie 140 tys zł. :evil: Jak to zobaczyłam zaschło mi w gardle odrobinę. Przyznacie chyba, że to ździerstwo. Jak wcześniej pisałam cenę za okna w swojej ofercie dal mi taką jak w katalogu, bez żadnych rabatów. A ja zwykły szaraczek z ulicy na "dzień dobry" w hurtowni dostałam 23 % bez negocjacji :o

Basiu,
my za wieźbę płaciliśmy oddzielnie, wykonanie więźby liczone jest oddzielnie, okna tez oddzielnie. Dekarz bedzie musiał odeskowac i połozyć papę na połaci z wolim oczkiem, folie na pozostałej części, no a potem dachówki.

Poza tym są juz zdjęcia schodów i spocznika. Miłego oglądania

Basia Z.
30-06-2007, 08:23
KiM,
my za więźbę też płacimy oddzielnie. To 66 tys. to tylko cena za robociznę dekarza wraz z montażem i obróbką okien. Dziękuję serdecznie za zdjęcia. Już lecę oglądać.

kasiamarcin
30-06-2007, 23:43
KiM,
To 66 tys. to tylko cena za robociznę dekarza wraz z montażem i obróbką okien.

O Matko Kochana!!! aż mi przez cały dzień zabrakło słów do skomentowania!!!!!

Basia Z.
03-07-2007, 22:57
KiM,
To 66 tys. to tylko cena za robociznę dekarza wraz z montażem i obróbką okien.

O Matko Kochana!!! aż mi przez cały dzień zabrakło słów do skomentowania!!!!!


No mi też, mi też . Jak zobaczyłam tę kwotę to w gardle mi zaschło i chciałam uciekać ze spotkania :wink:

Bep
05-07-2007, 20:55
Witam wszystkich!

Miałem trochę przerwy, bo na budowie czekamy na cieślę do 16 lipca i w natłoku obowiązków służbowych zapomniałem o obowiązkach forumowicza :oops: Dzięki Basi Z. (pozdrawiam serdecznie!) wróciłem na właściwą drogę :P

W trakcie mojej nieobecności pojawiło się kilka wątków:
- emocje na budowie: taaaaaa, po kilku miesiącach doświadczeń mówię znajomym, że do budowy domu potrzebują dużo cierpliwości i kasy. I szczęścia. Słownik mi się czasami zaostrza :evil: szczególnie jak robotnicy nie myślą, mają w d... pieniądze inwestora i kradną. Niestety, ostatniej przypadłości nie wykorzenimy z nich chyba przez następne dwa pokolenia :(

- kasa: następne taaaaa, ginie w oczach. Najgorsze podwyżki mamy chyba za sobą, ale drżę o finanse na wykończeniówkę. Trzymam kciuki za nas wszystkich!

- dekarz i cieśla: w moim przypadku zażyczyli sobie: cieśla 12000 (zapomniałem dodać, że poprzedni, który chciał 11000 wyjechał na, o czym poinformował mnie jak do niego zadzwoniłem, że może zaczynać prace na budowie :evil: ), a dekarz 25000. Ceny za samą robociznę i oczywiście netto. Nie należy dać się zrobić na szaro i zostawiać zaopatrzenia budowy w rękach wykonawcy - koszty się dramatycznie zwiększą.

- Olek_77 Faktycznie, szef firmy pilnował porządku na budowie, chociaż pracownicy mieli wiele innych wad: bezczelność, nie liczenie się z kosztami no i na końcu trochę materiału nam rąbnęli. Na szczęście już sobie poszli.

- schody: przeprojektowaliśmy je i mamy normalne, bez zabiegu z prostokątnym spocznikiem (Basia Z. zdjecia wysłałem na priva)

Pozdrawiam wszystkich, życzę wielu promocji i kasy na dokończenie budowy :D
Bep

Basia Z.
06-07-2007, 10:26
Bep,
cieszę się, że zawróciłam Cię na dobrą drogę :D i jesteś znowu z nami :wink:

Za zdjęcie schodów bardzo dziękuję. Mój wykonawca właśnie takie chciał zrobić, a ja nie wiedziałam jak one wyjdą. Teraz, dzięki porównaniu schodów Twoich i KiM wiem, że i jedne i drugie są super. Jednak wybiorę te, na które namawia mnie wykonawca. No chyba, że coś w rozplanowaniu nie wyjdzie i tzreba będzie znowu kombinować. Zobaczymy. To temat bardzo niedalekiej przyszłości. W ogóle budowa nasza się ślimaczy, bo deszcz leje niemiłosiernie. Jeszcze trochę i się potopimy :cry:

W sprawie cieśli i dekarza to w 3City ceny robocizny jak na Zachodzie :evil: Tylko czemu nasze zarobki są jak na Wschodzie :evil: No nic. Dzisiaj powinnam podjać decyzję a propos dekarza, bo jedna firma czeka na odpowiedź, a ja najchętniej bym schowała głowę w piasek i tyle. Firma, o której myślę jest droga (42 tys. zł). U nich mogę zakupić cały materiał, oczywiście tylko w takim przypadku, jeśli ceny będą lepsze od konkurencji. Mam już oferty z innych firm i wiem jakie są ceny i jakie można dostac rabaty. Cholera (przepraszam za przekleństwo), ale nie wiem co robić. Wiem jedno, jak poczekam do wiosny na dekarza polecanego przez mojego wykonawcę to zapłacę tę samą cenę, albo więcej, bo ponoć od jesieni znowu robocizna dekarzy idzie w górę. Z drugiej strony jest mi strasznie ciężko wydać tyle pieniędzy , jak wiem, że może być taniej. I masz babo placek, a raczej dom z wolim okiem :wink:

Ile wyszło Wam betonu na strop? Muszę sobie wstępnie zabukować, bo ponoć i z ty jest problem u nas.

Bep dobrze, że już ta Twoja ekipa sobe poszła i nie wynoszą Ci materiałów. Nienawidzę takich rzeczy. Mój wykonawca opowiadał mi jak obserwuje swojego sąsiada (też budowlańca), który wraca z pracy i za każdym razem wyciąga jakieś deski, kantówki i tym podobne :o

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo gorąco i słonecznie, mimo ulewnego deszczu i jesiennej temperatury .

PS. Bep na pocieszenie rosnących cen i niedalekiej wykończeniowki mam tylko to, że również rośnie cena naszych domów. Tak myśl, będzie Ci lżej, bo inaczej można oszaleć.

Bep
07-07-2007, 09:50
Witam!

Z racji stropu żelbetowego, a nie terriva, musiałem wylać 16 kubików nad garażem (poszerzonym do 7,20 w osiach) i 25 nad częścią mieszkalną. Masakra. Ponad 10 tys zł.

Ekipa wynosiła właśnie drewno. I trochę zaprawy. I trochę stali :evil:

Gdybym był pesymistą, to powiedziałbym, że wzrost cen naszych domów spowoduje podwyżki składek ubezpieczeniowych :D (a propos- nie wiem czy macie taki zapis w umowie z bankiem, ale ja muszę ubezpieczyć dom). Ponieważ jednak jestem optymistą, napiszę, że bardzo mnie to cieszy :P

Pozdraiwam wszystkich i życze dalszych postępów na budowach (i nie tylko)!
Bep

Basia Z.
07-07-2007, 16:18
Mamy ubezpieczony dom. Inaczej nie dostalibyśmy kredytu. Miesięcznie płacimy 45 zł :evil:

Bądźmy optymistami. Wartość tych domów szybko wzrośnie. Zobaczycie :D