PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna ściany



ham123
12-08-2012, 22:50
Pomocy!!

Mam pytanie dotyczące izolacji akustycznej. Jest to problem z sąsiadami zza ściany.
Chciałbym wytłumić dźwięk dochodzący z pomieszczenia za ścianą. Nie chcę, żeby w pokoju słychać było krzyki i ryki sąsiada zza ściany - chyba nikt nie lubi takich "atrakcji".

Czytałem, że najlepszym (z mojego punktu widzenia) wyjściem byłoby założenie izolacji akustycznej PO DRUGIEJ STRONIE ŚCIANY (tzn. u sąsiada). Chodzi o to, że izolowanie ściany od mojej strony podobno dałoby gorsze rezultaty (wtedy sąsiad mniej słyszałby hałasy dochodzące ode mnie, ale to niespecjalnie mnie obchodzi). Izolacja U NIEGO wytłumiłaby hałas dochodzący DO MNIE (i na odwrót). Nie wiem, czy warto zakładać izolację akustyczną również po swojej stronie ściany, czy z punktu widzenia hałasu dochodzącego do mnie zza ściany dużo to da? Bo jednak zmniejszyłoby to powierzchnię mojego pokoju o parę cm.

Natomiast założenie izolacji akustycznej u sąsiada z pewnych względów JEST możliwe i on nie będzie miał nic do gadania jeśli tylko ja pokryję koszty.

Jak to zrobić? Jakich materiałów użyć żeby maksymalnie wygłuszyć dźwięk? Pomóżcie bo jestem zielony. Szukałem tematów na forum ale nic nie ma, jest tylko o izolacji akustycznej drzwi czy wygłuszaniu stropów/podłóg, ale nie ścian!
Słyszałem o korku akustycznym, ale czy to dużo daje? Ile centymetrów użyć? Czy materiały typu Apaflex nadadzą się do takich rzeczy?

Z góry wielki dzięki za pomoc!!!

Raźny
23-08-2012, 12:57
Płyty z pianki otwarto komórkowej PIR / PUR Takich min. używają do wygłuszania ścian w studiach nagraniowych, ewentualnie karton gips i wełna. tylko na gumie, filcu.