PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie ze stanu surowego otwartego



Crips
12-08-2012, 23:22
Witam na forum :)
Chciałbym się dowiedzieć, ile orientacyjnie wyniesie mnie wykończenie domu (bez żadnych mebli) o pow. ~140mkw ze stanu surowego otwartego. W domu znajduje się: salon, kuchnia, łazienka, kotłownia (na parterze) oraz 3 sypialnie, łazienka i garderoba (na piętrze). Nie chodzi o jakieś luksusowe wykończenia, tylko zwykły standard. Do działki doprowadzony jest prąd (do granicy działki), kanalizacja (przy domu).
Szczególnie chodzi mi o to, jaki będzie koszt stolarki okiennej (zakładając ok. 12-14 okien + drzwi wejściowe + 3-4 drzwi balkonowe, nie licząc drzwi wewnętrznych), koszt położenia elektryki, koszt tynkowania, założenia C.O., ocieplenia dachu, oraz ocieplenia z zewnątrz, wylania podłóg (nie licząc już paneli podłogowych/parkietów/terakoty).

Aktualnie są to tylko mury oraz dach (blacho-dachówka), chciałbym dom doprowadzić do stanu używalnego. Zapewne nie byłoby robione wszystko na raz, ale stopniowo może dałbym radę.

Proszę o taki kosztorys ogólnikowy, bo wiem, że nie wszędzie ceny są takie same i nie wszystko da się dokładnie określić.
Z góry dzięki :yes: