PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawnie wykończyć komin systemowy płytką klinkierową?



turalyon
13-08-2012, 18:24
Witam. Pomoże ktoś? Jak poprawnie wykonczyc kominy systemowe płytkami klinkierowymi żeby nie poodpadały? Na jakiej wysokości najlepiej zacząć te płytki układać? Dawać styropian na ocieplony komin shiedla?

eniu
13-08-2012, 19:53
Nie wiem po co ocieplać ocieplony komin? Płytki nie odpadną, jak ich tam nie dasz.
Jak przykleisz, prędzej czy później zaczną spadać. Daj łupek albo struktonit (imitacja
łupka). Mocuje się to na druty, albo przykręca.

bajanadjembe
14-08-2012, 16:48
Ja dałam wełnę, klej z siatką, płyta osb (podobno niedobrze, że tam jest) na to struktonit. Pięknie i sucho. Nic nie ma prawa odpadać.

(Eniu, chodzę za Tobą...)

eniu
15-08-2012, 08:27
Ja dałam wełnę, klej z siatką, płyta osb (podobno niedobrze, że tam jest) na to struktonit. Pięknie i sucho. Nic nie ma prawa odpadać.

(Eniu, chodzę za Tobą...)

...miło, kiedyś to nawet mnie to kręciło...:)

Lopesjus
15-08-2012, 09:30
Nie wiem po co ocieplać ocieplony komin?

U mnie komin stanowi dość spory fragment ściany zewnętrznej. Nie ocieplić go, to jakby założyć futro z dziurą na plecach...

eniu
15-08-2012, 09:52
Ja się tylko odniosłem do pytania, czy ocieplać ocieplone...

eniu
17-10-2012, 05:53
To nie kwestia płytki, tylko chemii pod nią użytej. Dobry grunt, klej wysokoelastyczny typu Sopro No.1 400 i nie ma prawa nic odpaść.

Kominy, kominki i wszystkie elementy pracujące termicznie wymagają czegoś lepszego, niż pan Henio kupi na przecenie u znajomego w sklepie. Poproście fachowca o dwuletnią gwarancję i szybko się okazę kto takie wyklajnie potrafi robić i ile faktycznie kosztuje poprawnie wykonana usługa.


Trudno się nie zgodzić....