PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze energetyczne



pablo8206
15-08-2012, 09:14
Witam wszystkich!

Mam następujący problem. Dotyczy działki na której chce wybudować dom. Jednak problem jest taki że prąd jest w odległości około 500 m od działki. Działka jest puki co nie na mnie tylko na brata i pytam czy jest sens w ogóle przeprowadzać to na mnie bo gdyby nie było sensu się zarażać to dam sobie spokój. Czy ktoś doprowadzał prąd aż tak daleko?

byry007
15-08-2012, 10:05
Energetyka ciągnie do 200 m w cenie jednego KW a dalej jest pewnie koszt wykopu kabla i koszt ludzi ale nie wiem jak to jest dokładnie

zbyszek57
15-08-2012, 12:53
Pablo, a na jakiej podstawie chcesz podpisać umowe z Energetyka na dostawę prądu do nieswojej dzialki? Przydzial mocy dostaje sie na podstawie aktu własności, na ziemie i na dom:)
Albo masz swoja nieruchomośc, albo masz pozwolenie na budowe i przydzial mocy , uzyskany na podstawie owego pozwolenia.
Inaczej zapomnij o marzeniach

pablo8206
17-08-2012, 07:27
Pablo, a na jakiej podstawie chcesz podpisać umowe z Energetyka na dostawę prądu do nieswojej dzialki? Przydzial mocy dostaje sie na podstawie aktu własności, na ziemie i na dom:)
Albo masz swoja nieruchomośc, albo masz pozwolenie na budowe i przydzial mocy , uzyskany na podstawie owego pozwolenia.
Inaczej zapomnij o marzeniach

A to to akurat nie problem bo działka w każdej chwili może być moja, a dokładnie połowa tej działki. Tak tylko pytam czy ktoś tak daaleko doprowadzał prąd i jak energetyka do tego podchodzi czy jest sens myśleć o budowie na tej działce. Pozdrawiam.

gall86
17-08-2012, 10:09
Złóż wniosek o wydanie warunków to się dowiesz jak się sprawy mają. Jeżeli działka jest na brata to niech brat wyśle. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, a da obraz sytuacji.