PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o profile CD60 i wełnę



Maciek81
16-08-2012, 10:34
Witam,

z góry przepraszam jak pytanie już było ale szukałem szukałem i nie potrafiłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Ocieplam poddasze, pomiędzy krokwie zostało położone 15 cm wełny Rockwool Toprock, do tego w poprzek Panowie kładą teraz 5 cm Superrock. I pytanie moje takie: czy w profileCD60 wkłada się wełnę? Sugerowałem żeby tak robili ale z wielkim zdziwieniem stwierdzili że z czymś takim się jeszcze nie spotkali.

Twierdzą że dają tej wełny (5cm) tyle ze i tak wchodzi ona w ten profil. Przeszukując internet nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W skrócie: dawać czy nie dawać tej 5-tki w profile?

Z góry dziękuje za pomoc.

Trociu
17-08-2012, 06:59
A te profile licują się z wełną, czy są jakby nakładane na nią?

Jeżeli się licują, czyli ta 5cm warstwa wełny wkładana jest jakby nie, to oczywiście, że i w profilach musi być wełna.
Jeżeli profile de facto dociskają tą 5cm warstwę, to juz w nie nie musisz wkładać dodatkowo.

Tomek W
20-08-2012, 13:19
Witam,
Zalecane jest wypełnianie profili metalowych (profili cd), dzięki czemu nie będą one stanowiły liniowych mostków termicznych. Bardzo często wykonawcy jednak wykonują izolację poddasza w taki sposób, że nabijają na wieszaki maty czy płyty i następnie dociskają profilem. Profil dociska wełnę w taki sposób, że zostaje wypełniony. Jednak, aby zmniejszyć straty ciepła w poddaszu należy zachować ciągłość izolacji, co zapewnia m.in. wypełnianie profili metalowych CD.