PDA

Zobacz pełną wersję : obróbka blacharska komina a mokry komin



katiaXX
16-08-2012, 10:59
Witam, często korzystam z porad forumowych, sama rzadko pytam, nie potrafię na forum znaleźć odpowiedzi na moje pytanie , mam nadzieję, że nie oberwie m się za opieszałość w poszukiwaniach ;).
Sprawa jest taka : dach 41 stopni, pełne odeskowanie, papa, położona blacha, obróbki wyglądają na estetyczne, blacharz polecony, kominy ocieplone i zaciągnięte siatką z klejem. 3 dni opadów, wchodzimy na budowę i komin (systemowy) od jednej strony od (zachodniej) zamoczony przez długość jakiegoś metra od dachu. Blacharz tłumaczy to w ten sposób, że komin jest nieotynkowany i woda spływa po kleju, że to normalne że są zacieki od strony z której zacina deszcz, jak będzie otynkowany nie będzie problemu. Dziś ma podjechać, wszystko jeszcze obejrzeć i zaciągnąć komin grubiej klejem. Czy możliwe że komin zacieka z tego powodu ? . Drugi komin jest cały suchy. No i nie wiem czy on mi kit wstawia czy jak ...

Jan P.
16-08-2012, 13:49
Pewnie wstawia. Wrzuć zdjęcie . Jan.

katiaXX
16-08-2012, 16:31
ok, postaram się zrobić zdjęcia chociaz nie wiem czy wpełznę na dach żeby zrobić zdjęcia z bliska ;/ trochę myszkowałam po forum i wiem , że z zamokniętym kominem mają problem ci którzy obłożyli komin klinkierem czy cegłą ale spoina nie taka jak trzeba i komin również zalewa tak więc myślę, że skoro tak, to przy takim kominie niedokończonym tylko zaciągniętym klejem to tym bardziej może przeciekać ....

Andrzej Wilhelmi
16-08-2012, 23:29
Czym masz ocieplony komin? Czy jest czapa na kominie? Ocieplony komin daje 100% gwarancji szczelności pod warunkiem, że papa jest wyłożona na komin systemowy a ocieplenie schodzi na papę a do tego za kominem jest zamontowana rynienka odprowadzająca tak jak nad oknem połaciowym. Pozdrawiam.