PDA

Zobacz pełną wersję : Wideodomofo instalacja, jak to zrobić?



Robin.1988
18-08-2012, 07:46
Witam,

Mam rozprowadzone okablowanie w domu, schemat poniżej, jednak ja nie mam okablowania instalacji telefonicznej.

Schemat instalacji z liniami telefonicznymi.

http://images.dipol.com.pl/images/Image133.gif

opis:

Projekt oparty na systemie SignalNET może zapewnić takie możliwości jak:

- transmisja sygnałów satelitarnych i telewizyjnych, umożliwiająca odbiór w każdym pomieszczeniu, dowolnego programu telewizji naziemnej,
- możliwość podłączenia w każdym pomieszczeniu tunera satelitarnego do odbioru z 2 satelitów,
- transmisję do wszystkich pomieszczeń programu płatnej platformy lub dowolnego programu satelitarnego (z pomieszczenia, w którym znajduje się zwrotny przewód koncentryczny),
- transmisję programu z DVD, odtwarzacza divix, itp. (z pokoju, w którym znajduje się koncentryczny przewód zwrotny),
- możliwość podpięcia telewizji kablowej do wszystkich pomieszczeń poprzez doprowadzenie sygnału do skrzynki domNET lub Dipol.
- możliwość podłączenia telefonu i Internetu w każdym pomieszczeniu.
-współpracę telefonów z domofonem,
- współpracę instalacji telewizyjnej z wideodomofonem (dzwoniący na ekranie telewizora, otwieranie drzwi pilotem)
- możliwość uruchomienia sieci komputerowej, niezależnie od sposobu doprowadzenia sygnału (zarówno od strony piwnicy, jaki i od strony anteny - instalacje bezprzewodowe)
-możliwość zainstalowania kamery monitorującej wraz z zapisem obrazu bez dodatkowych instalacji kablowych.

Komunikacja wideo i głosowa, otwieranie furtki odbywać może się za pomocą centrali wideodomofonu.
Jednak obraz i dźwięk z wideodomofonu podłączę dodatkowo do instalacji TV jak na schemacie (na każdym TV będzie można podglądnąć, co się dzieje, dźwięk i wideo).

Chcę zamontować wideodomofon, jednak nie wiem jakie urządzenia kupić i jak to połączyć. Głównie chodzi mi o rozdzielenie/przejścia kabli, abym mógł wszystko
wpiąć gdy już będę podłączał urządzenia.

1. Kamerę z wideodomofonu chcę podłączyć do rejestratora CCTV, tak aby rejestrator nagrywał(obraz i dźwięk) gdy będzie ruch w okolicy bramy.

2. Kamerę (obraz i dźwięk), podłączyć do instalacji antenowej, (aby na każdym TV móc oglądać obraz z kamery i dźwięk)

3. W opisie do schematu okablowania signalnet wyczytałem że jest możliwość otwierania furtki z pilota do TV, w jaki sposób to działa?

4. W domu maja być 2 monitory do obsługi wideodomofonu.

5. Czy jest możliwość przyłączenia do centrali niezależnej słuchawki bezprzewodowej, za pomocą której będę mógł otworzyć furtkę będąc np. w ogrodzie, lub w celu komunikacji głosowej z osobą przy wideodomofonie gdy oglądam TV? Lub wykorzystanie do tego telefonu komórkowego?

niestety nie ma i nie będzie okablowania instalacji telefonicznej, wiec połączenie

wideodomofon ---> bramotel ---> centrala telefoniczna ---> telefony

nie jest możliwe

6. Czy istnieją elektrozamki ryglowe do bram przesuwnych?

7. Jak podłączyć bramę wjazdową do wideodomofonu? (aby za pomocą drugiego przycisku ją otworzyć i/lub zamknąć)

a) z elektrozamkiem odryglowanie zamka, włączenie napędu bramy przesuwnej (otwarcie), zamknięcie bramy zaryglowanie zamka

b) bez elektrozamku włączenie napędu bramy zamykanie i otwieranie.

8. Czy jest możliwość sterowania pilotem TV otwieranie i zamykanie bramy, i furtki?

W tym momencie jest samo okablowanie w domu, jednak jeszcze jeżeli chodzi o połączenie (brama -- dom) to mogę jeszcze dorzucić kable.

Jestem na etapie wyboru wszelkiego sprzętu wideodomofon, centralka, rejestrator, kamery, anteny, itp. itd.

Jaki sprzęt wybrać aby to wszystko działało?
Wszelkie propozycje mile widziane, dziękuję za pomoc.

dendrytus
18-08-2012, 21:23
Jaki sprzęt wybrać aby to wszystko działało?
Wszelkie propozycje mile widziane, dziękuję za pomoc.
Skontaktuj się z twórcami tej bajki. Powinni wiedzieć jak działają ich bajki w praktyce.