PDA

Zobacz pełną wersję : remont dachu kopertowego



kopigol
27-06-2002, 22:37
Mam problem z dachem domu wybudowanego w latach 80-tych.
Dach jest kopertowy, na strop nasypana jest szlaka na nią położona szlichta i papa co dwa lata konserwowana (smarowana )
Jakim sposobem docieplić dach i czy konieczne jest usunięcie szlaki? Konstrukcja stropu to tragaże teowniki co 0,80m i dziurawka zalewana . Proszę o porady.

pitbull
28-06-2002, 07:47
Nie rozumiem, to co jest warstwa koncowa dach, czy stropodach
Czy to jest dach o konstrukcji stalowej kopertowy, czy stropodach w ksztalcie koperty?

kopigol
29-06-2002, 22:13
Stropodach

kopigol
29-06-2002, 22:14
Stropodach , Strop z teowników idziurawki zalewanej a na to szlaka, szlichta i papa .

pitbull
01-07-2002, 07:57
OK. To wszystko zalezy od tego co chcesz osiagna i czy Twoj stropodach przyjmie dodatkowe obciazenie nowo projektowanych warstw oraz czy stan techniczny dotychczasowych jest dobry. Ale to powienien stwierdzic konstruktor.
Mozesz zrobic na tym co jest stropodach tzw. odwrocony, czyli papa, styrofoam na wpust i pióro, flizeline i warstwe dociskowa ze zwiru lub keramzytu.
Mozesz zrobic tez dach zielony
Mozesz zdjac poprzednie warstwy, docieplic i zrobic pape termozgrzewalna jako koncowa warstwe.

kopigol
01-07-2002, 22:30
Tak jeżeli zdecyduję się na zdjęcie poprzednich warstw to z czego docieplać. Czy z wełny , czy ze styropianu albo jakie materiały zastosować tak ażebym miał na dłuższy czas spokój z tym dachem proszę o radę albo o podpowiedzenie gdzie szukać rady i na jakie rozwiązanie się zdecydować. Wiadomo że o wszystkim decydują pieniądze ale jeżeli miałbym do wyboru dwie nie dużo różniące się oferty , a jedna gwarantowała by solidność i dłuższy okres gwarancyjny przy założeniu poprawności wykonania to ta oferta jest poza konkurencją. Proszę o szersze potraktowanie mojego pytania

03-07-2002, 07:46
Ja bym docieplil ze styrofoam i zrobil tzw stropodach odwrocony, czyli izolacja p.wilgociowa, styrofoam
(drozszy ale lepszy) na wpust i pióro i zwir. Odpada konserwacja a i pozostale warstwy sa dobrze chronione.
Idz do architekta, niech ci zrobi dwie oferty roznego sposobu rozwiazania twojego problemu z przedmiarem robót.
Informacj mozesz tez poszukac na jakichs targach budownictwa i w ksiazkach ogolnobudowlanych.
"Po nitce do klebka".

pitbull
03-07-2002, 07:46
Ja bym docieplil ze styrofoam i zrobil tzw stropodach odwrocony, czyli izolacja p.wilgociowa, styrofoam
(drozszy ale lepszy) na wpust i pióro i zwir. Odpada konserwacja a i pozostale warstwy sa dobrze chronione.
Idz do architekta, niech ci zrobi dwie oferty roznego sposobu rozwiazania twojego problemu z przedmiarem robót.
Informacj mozesz tez poszukac na jakichs targach budownictwa i w ksiazkach ogolnobudowlanych.
"Po nitce do klebka".

kopigol
04-07-2002, 22:16
Dziękuję za rady ale po dzisiejszej ulewie zaciekła mi woda (pokazała się na suficie 1 z pokoji). Wnioskuję z tego że dach mi zawilgotniał i jeżeli teraz to wszystko przykryję to mogę nie wyjść z wilgoci ,obawiam się że z moimi tragażami może nie być za dobrze .
W przypadku gdybym zdecydował się na zrzucenie szlaki to wtedy czym ocieplić.

pitbull
05-07-2002, 06:54
Tak jak pisalem powyzej. A szlake koniecznie musisz zrzucic i osuszyc konstrukcje oraz zabezpieczyc.

kopigol
05-07-2002, 22:18
Dziękuję za radę jestem zobowiązany .