PDA

Zobacz pełną wersję : Vetrex



flyer2
23-08-2012, 12:34
Witam.Czy ktoś miał montowane okna przez firmę Profil z Warszawy przedstawiciela firmy Vetrex.Jaką macie o nich opinię?

witek86
23-08-2012, 14:24
poszukaj w lokalnych grupach budujących pewnie będzie łatwiej

finlandia
23-08-2012, 16:07
Albo zadzwoń do fabryki, poproś z kimś obslugującym region Warszawy i zapytaj kogo poleca.
W interesie fabryki jest podać Ci sprzedawcę dobrego, bo kto by sam się pchał w potencjalne kłopoty. Sprawdź najlepiej 2-3 dystrybutorów - wiem z pewnego źródła, że czasem ceny między nim są różne o blisko 20% co dla takiego samego standardu montażu jest zwyczajnym zdzierstwem.

MMichal
24-08-2012, 05:32
Witam


Albo zadzwoń do fabryki, poproś z kimś obslugującym region Warszawy i zapytaj kogo poleca.
W interesie fabryki jest podać Ci sprzedawcę dobrego, bo kto by sam się pchał w potencjalne kłopoty. Sprawdź najlepiej 2-3 dystrybutorów - wiem z pewnego źródła, że czasem ceny między nim są różne o blisko 20% co dla takiego samego standardu montażu jest zwyczajnym zdzierstwem.

sprawdzić jak najbardziej TAK ale z tym, że 20% różnica w usłudze - bo chyba o tym mowa, skoro okna są te same - to zdzierstwo to już bym się nie do końca zgodził, wszak zrobić coś i Zrobić Coś - oczywiście przy takim samym standardzie - to jednak różnica, czasami lepiej te 20% dopłacić i mieć np czysto, schludnie, szybciej itp.

Pozdrawiam

finlandia
24-08-2012, 05:50
Nie, 20% wartosci calosci, bo widzialem takie wyceny.
Full opcja ulugi moze przekladac sie co najwyzej na 10% wiecej w wartosci calego zamowienia, dlatego napislem - ze przy podobnym standardzie (czyli by w porownywanych wycenach byly np. uwzglednione tasmy)

MMichal
24-08-2012, 06:29
Witam


Nie, 20% wartosci calosci, bo widzialem takie wyceny.
Full opcja ulugi moze przekladac sie co najwyzej na 10% wiecej w wartosci calego zamowienia, dlatego napislem - ze przy podobnym standardzie (czyli by w porownywanych wycenach byly np. uwzglednione tasmy)

no to Ci, którzy sprzedają "to samo" za 20% więcej muszą miec SUPER sprzedawców albo Ci drudzy zaniżają ceny :)

Pozdrawiam

mera?
24-08-2012, 14:24
Może różnica bierze się z tego, że ten tańszy nie uznaje reklamacji, serwisów, czasem odbiera telefony a czasem nie...
ten droższy może mieć wyższe koszty związane z odpowiednią ilością zatrudnionych osób, większy salon wystawowy i lepszą renomę na lokalnym rynku ?
Jeżeli ma wyższe ceny - pozostaje tylko pogratulować :) ups...zapomniałem się - przecież to forum dla konsumentów

finlandia
24-08-2012, 22:04
MEraś,a Ty masz dopiero 41 postów? A ja kojarzę Cię od dawna. Mniejsza z tymi konsumentami - niech tez wiedzą, jakie realia bierzemy pod uwagę.
Konkurencja to dobro i zło zarazem.

mera?
25-08-2012, 09:00
MEraś,a Ty masz dopiero 41 postów? A ja kojarzę Cię od dawna. Mniejsza z tymi konsumentami - niech tez wiedzą, jakie realia bierzemy pod uwagę.
Konkurencja to dobro i zło zarazem.

być może z innego forum ;)

dzimberto
29-01-2013, 17:59
WITAM .CHCIAŁEM OPOWIEDZIEC JAK TO FIRMA VETREX ROBI KLIENTÓW W KONIA.W 2012 W SIERPNIU ZAMONTOWAŁEM OKNA VETREX ALPHALINE FUL WYPAS OPRÓCZ SZPROSÓW.OCZYWISCIE ZANIM SIE ZDECYDOWAŁEM PRZESTUDIOWAŁEM OPINIE I KOMENTARZE NA TEMAT TEJ FIRMY.OKNA SĄ JUZ ZAMONTOWANE OK PÓL ROKU.JAKIE BYŁO MOJE ZDZIWIENIE GDY BEDĄC NA DZIAŁCE I OGLĄDAJĄC DOM ZOBACZYŁEM ŻE JEDNA SZYBA JEST PĘKNIĘTA TO ZDAŻYLO SIĘ 21.12.2012.W NOCY BYŁO -19mrozu.MAŁO MNIE SZLAG NIE TRAFIL.WYDAŁEM NA TE OKNA PONAD 17TYS A TY TRAFIŁ SIE BUBEL.OCZYWISCIE PAKIET 3SZYBOWY 0,5..ZGŁOSIŁEM REKLAMACJE A TU CO??????NIE MOGĄ UZNAC REKLAMACJI BO JEST BEZSASADNA.ZA PĘKNIĘCIA STŁUCZENIA NIE ODPOWIADJĄ.NIE BYŁA SZYBA NICZYM I NIGDZIE UDERZONA A JESTO SZYBA ZEWNĘTRZNA

dzimberto
29-01-2013, 18:10
Okna montowała mi firma interpres z włocławka więc z mojej winy tu nie mogło się nic stac.wychodzi na to ze ja mam zapłacic za wade wabryczną????bo to ewidętnie wada fabryczna.myśle ze firma press glass wspólnie tak skonstruowała warunki gwarancji by klienci płacili za wady a firma uwzględniała jak najmniej reklamacji.widocznie firmie vetrex nie zależy na klientach skoro robi ich po cichu w konia.jesli by był większy mróz i popękały mi wszystkie szyby to co?????ja mam zapłacic za nie bo firma nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci.to są jaja jakieś,śmiech na sali!!!!!!!.jutro wysyłam odwołanie od decyzji do firmy vetrex a jesli odmówią naprawy gwarancyjnej to za pośrednictwem prawnika wejde na droge sądową jesli vetrex ma w nosie klientów a może press glass dostawca pakietów szybowych dla tej że firmy.poczekam na odpowiedż

GraMar
29-01-2013, 18:47
Okna montowała mi firma interpres z włocławka więc z mojej winy tu nie mogło się nic stac.wychodzi na to ze ja mam zapłacic za wade wabryczną????bo to ewidętnie wada fabryczna.myśle ze firma press glass wspólnie tak skonstruowała warunki gwarancji by klienci płacili za wady a firma uwzględniała jak najmniej reklamacji.widocznie firmie vetrex nie zależy na klientach skoro robi ich po cichu w konia.jesli by był większy mróz i popękały mi wszystkie szyby to co?????ja mam zapłacic za nie bo firma nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci.to są jaja jakieś,śmiech na sali!!!!!!!.jutro wysyłam odwołanie od decyzji do firmy vetrex a jesli odmówią naprawy gwarancyjnej to za pośrednictwem prawnika wejde na droge sądową jesli vetrex ma w nosie klientów a może press glass dostawca pakietów szybowych dla tej że firmy.poczekam na odpowiedż

Czy w firmie montującej kupowałeś także okna, czy ona tylko montowała a Ty sam kupowałeś?
Zawsze masz prawo dochodzić swoich praw, może była fabrycznie uszkodzona, może ekipa mogła doprowadzić do mikrouszkodzeń? To także załadunek, transport, rozładunek, wnoszenie, montowanie-możliwości jest mnóstwo.
Każdego z kupujących może to spotkać, współczuję!
http://www.vetrex.com.pl/poradnik/do-pobrania.html

dzimberto
29-01-2013, 21:50
W tej firmie zamawialem te okna i ta firma mi je montowala.co z tego jak gwarantem jest firma vetrex a nie interpres.to śmieszne jak można sprzedawać produkt i zachwalac go a potem nie uznać gwarancji .moje okna to alphaline .teraz to maja nazwę 90+.ciepla ramka pakiet 3 szybowy 0,5 dwustronny kolor ukryte zawiasy cienkie spawy.oni są niepowazni

dzimberto
29-01-2013, 22:04
Myślałem ze vetrex jest poważna firma ale cóż.jako duży producent powinien dbać o renomę.rece opadają .najlepsże ze niedawno rozmawiałem z gościem o d nich z firmy z Tczewa i mówił ze dobry zakup zrobiłem .ze będę zadowolony i będę się cieszył.zona chciała tańsze ale ja wolałem droższe i lepsze by nie było problemów z gwarancja.sorki za pisownia ale pisze na tablecie.pozdrawiam

agnieszkakusi
30-01-2013, 07:49
Dzimberto, dlaczego oskarżasz Vetrex? Skąd pewność, że to wada fabryczna? Możesz wstawić zdjęcie tej stłuczki?

dzimberto
30-01-2013, 18:59
To wytłumacz mi jak to możlowe ze nikt narazie nie mieszka w domu o szyba pękła.dzień wcześniej byłem na działce i wszystko b yło ok .w nocy było-19 a nastepnego dnia jestem na działce w domu i szyba jest pęknięta??????????????????nikt jej nie dotknął bo okno jest na piętrze.apropos dzis dzwoniłem do serwisu powiedziałem jak sprawa wygłada żę nikt narazie nie mieszka w domu i szybe wymienią.do dobra wiadomiość

dzimberto
30-01-2013, 19:03
Gdyby to była moja wina to nie reklamowałbym bo i tak by wyszło na jaw,a nie chce robić z siebie durnia który stłukł szybe i mysli ze dostanie nową.zły produkt trzeba wymienić jeśli ma gwarancję

GraMar
31-01-2013, 06:06
dzis dzwoniłem do serwisu powiedziałem jak sprawa wygłada żę nikt narazie nie mieszka w domu i szybe wymienią.do dobra wiadomiość

Gratulacje, oby nam wszystkim budującym kłopoty kończyły się po miesiącu!!

T12345T
31-01-2013, 17:27
To wytłumacz mi jak to możlowe ze nikt narazie nie mieszka w domu o szyba pękła.dzień wcześniej byłem na działce i wszystko b yło ok .w nocy było-19 a nastepnego dnia jestem na działce w domu i szyba jest pęknięta??????????????????nikt jej nie dotknął bo okno jest na piętrze.apropos dzis dzwoniłem do serwisu powiedziałem jak sprawa wygłada żę nikt narazie nie mieszka w domu i szybe wymienią.do dobra wiadomiość

Dziamberto pewnie byłbyś zaskoczony, ale opisane przez Ciebie zjawisko można uzasadnić i wcale nie musi wynikać z błędu producenta... okien.

agnieszkakusi
31-01-2013, 17:41
I widzisz jednak Vetrex nie jest taki zły;)

dzimberto
31-01-2013, 18:51
słuchaj t12345t jest takie powiedzenie CHESZ UDERZYC PSA ,KIJA ZAWSZE ZNAJDZIESZ.ZJAWISKO ZJAWISKIEM.NASTĘPNY MĄDRALA.WSZYSTKO MOŻNA WYTŁUMACZYĆ JAK SIĘ CHCE.CIEKAWE CO TY BYŚ ZROBIŁ JAK BY TOBIE PĘKŁA SZYBA I TOBIE NIE UZNALI GWARANCJI?ALBO ZLE ZAMONTOWANE OKNO ALBO WADA FABRYCZNA.CO JA MAM WSPÓLNEGO Z TYM PĘKNIĘCIEM?JEDYNE TO ŻE JESTEM WŁAŚCICIELEM TEGOŻ OKNA.JAK POWIEDZIAŁEM ZE NIKT W DOMU NIE MIESZKA TO OD RAZU INNA ROZMOWA.ROZUMIEM ZE MOZE BYC PRZECIĄG I TRZAŚNIE OKNO I MOŻE PĘKNĄĆ SZYBA.TAK SAMO MOŻNA SKAZAĆ KOGOŚ KTO JEST NIEWINNY.WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.JA CHIAŁBYM BYC FAIR I CHCĘ BY VETREX BYŁ ZE MNĄ FAIR.KUPIŁEM ICH OKNA A NIE INNEGO PRODUCENTA CZYLI IM ZAUFAŁEM.ZAUFAŁEM JAKOŚCI .CZY JA ZA DUŻO WYMAGAM.KLIENT PŁACI I WYMAGA

Charlie
31-01-2013, 19:02
... to mówisz, że cieszysz się "dzimberto" z tego, że Ci szybkę wymienią i wiosna idzie.

T12345T
31-01-2013, 19:34
CZY JA ZA DUŻO WYMAGAM.KLIENT PŁACI I WYMAGA

posłuchaj dzimberto, po pierwsze nie krzycz na mnie drukowanymi literami. Po drugie ja jestem bardzo, ale to bardzo prokonsumencki jednak jak słyszę argument "płacę i wymagam", to przechodzę na drugą stronę barykady. Twoje prawo składać reklamacje, ich prawo ją odrzucić. Takie są reguły gry. Nie zgadzasz się idź do sądu może wygrasz, może nie. Sędziemu nie płacisz, więc za dużo nie możesz od niego powymagać. Jedynie pozew drukowanymi literami jakby co.

dzimberto
31-01-2013, 19:39
Byłem wkurzony na vetrex i dział reklamacji.nie mówie że vetrex to zła firma

T12345T
31-01-2013, 19:56
Byłem wkurzony na vetrex i dział reklamacji.nie mówie że vetrex to zła firma

Dzimberto nawet gdybyś mówił, to mnie tam nic do tego. Irytację rozumiem, ale wiem też jakie są, a właściwie mogą być reguły gry. Ty reklamujesz, oni przyjmują lub nie. Takie prawo. Co dalej wiadomo, więc... co się tu marnować. Masz załatwioną sprawę i jest ok. Mogło być inaczej i też byłoby ok do czasu rozstrzygnięcia sporu, a wierz mi mógłbyś stracić rok i dopiero wtedy się zdziwić, że zapłaciłeś a wymagać nie możesz:-).

Charlie
31-01-2013, 20:13
wygrał by sprawę w sądzie.
Sąd powołuje w takich przypadkach biegłych z http://www.imp.edu.pl/
Ich expertyzy nie mają równych sobie.

T12345T
31-01-2013, 22:04
wygrał by sprawę w sądzie.Sąd powołuje w takich przypadkach biegłych z http://www.imp.edu.pl/
Ich expertyzy nie mają równych sobie.

Charlie, niektórzy mają Cię tu za eksperta od szkła. No może. Ja bym z góry jednak nie zakładał, kto wygra w sądzie ze zwykłej procesowej i eksperckiej ostrożności. Nie widziałem, nie stwierdziłem przyczyny, nie wypowiadam się w kwestii ostatecznych rozstrzygnięć, a już na pewno sądowych.Tyle.

A co do biegłych, to sąd powołuje takich jacy są wpisani na listę właściwego sprawie Sądu Okręgowego.

MMichal
31-01-2013, 23:26
Witam

biegli sądowi :) - miałem okazję mieć styczność, no już jakiś czas temu i w zupełnie innym temacie ale ich kompetencje były hmmmm delikatnie mówiąc dość kiepskie ale wpisani byli oczywiście na odpowiednią listę jakieś 15-20 lat wcześniej i posiadali wiedzę właśnie tak odległą :)

Pozdrawiam

dzimberto
01-02-2013, 09:03
PAN Z DZIAŁU REKLAMACJI POWIADOMIŁ MNIE I PRZYJĄŁ REKLAMACJĘ,CZYLI JESTEM ZADOWOLONY.BĘDĘ W 100% JAK JUŻ SZYBA BĘDZIE WPRAWIONA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.PS.ZASTANAWIAM SIE NAD PIECEM DO DOMU NA EKOGROSZEK Z PODAJNIKIEM.MOŻĘ KTOŚ BY COŚ WRZUCIŁ COŚ NA FORUM I DORADZIŁ,TAK PO PRZYJACIELSKU OCZYWIŚCIE JAKI PIEC.DOM 120 m2..PROJEKT DOMU EWA ARCHETON.SUPOREX 24CM+15 cmSTYROPIAN TERMOORGANIKA PLATINIUM(GRAFITOWY).OKNA OCZYWIŚCIE VETREX 3SZYBY.DACH DESKOWANY DACHÓWKA.DOCIEPLENIE SKOSÓW DACHU 25CM 0,39LAMBDA ISOVER.DO TEGO BĘDZIE BOJLER140LITRÓW I OK 40m2 PODŁOGÓWKI.JEŚLI KOGOŚ URAZIŁEM I OBRAZIŁEM TO Z GÓRY PRZEPRASZAM

przemek1185
01-02-2013, 20:29
Hehe cały vertex jedyna broń na nich to tylko internet Klient musi opisać w internecie dopiero reagują

Charlie
02-02-2013, 12:52
Charlie, niektórzy mają Cię tu za eksperta od szkła. No może. Ja bym z góry jednak nie zakładał, kto wygra w sądzie ze zwykłej procesowej i eksperckiej ostrożności. Nie widziałem, nie stwierdziłem przyczyny, nie wypowiadam się w kwestii ostatecznych rozstrzygnięć, a już na pewno sądowych.Tyle.

A co do biegłych, to sąd powołuje takich jacy są wpisani na listę właściwego sprawie Sądu Okręgowego.

Wolałbym żebyś ważył słowa w momencie kiedy występujesz tu jako kompletny TEORETYK.

Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że Sąd w momencie kiedy "jego" biegły sądowy nie daje rady (z braku kompetencji oczywiście) korzysta z wiedzy odpowiednich instytutów - np. IMP. Zresztą kompetencje biegłych sądowych można podważyć właśnie expertyzą IMP - sukces murowany :)
A piszę to TEORETYKU od wszystkiego :) bo sam uczestniczyłem w kilku takich sprawach gdzie w tego typu tematach opinia IMP jest nie podważalna bo nie ma za bardzo kim ją dźwignąć. Zresztą sam to powinieneś wiedzieć jeśli masz odrobinę rozsądku.

T12345T
02-02-2013, 17:30
Wolałbym żebyś ważył słowa w momencie kiedy występujesz tu jako kompletny TEORETYK.

Jakoś mnie to nie obraża. Kompletny teoretyk brzmi nawet dumnie! :-). Chociaż z wrodzonej skromności przyznam, że daleko mi do kompletności, cokolwiek Pan ekspert pisząc to ma na myśli.


Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że Sąd w momencie kiedy "jego" biegły sądowy nie daje rady (z braku kompetencji oczywiście) korzysta z wiedzy odpowiednich instytutów - np. IMP.

Charlie mój Ty ulubiony ekspercie FM. Ja jestem tylko "kompletnym teoretykiem", Biegli są z zasady niekompetentni. Sędziowie tępi, bo powołują niekompetentnych biegłych. Na palcu boju zostajesz Ty bo byłeś raz czy dwa na sali sądowej i Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Ja to widzę trochę inaczej. Odsyłam Cię zatem (czysto teoretycznie oczywiście, bo nie wątpię, że swoje i tak wiesz) do art. 278 i 290 Kpc. Możesz też zaszczyć wszystko co pomiędzy, ale pamiętaj to grozi skażeniem wiedzą kompletnie teoretyczną! Jak już zaliczysz wstęp zerknij choćby do ciekawego wykładu Pani Sędziny Małgorzaty Brulińskiej pt "Biegły w świetle przepisów Kodeksu postępowania cywilnego i Kodeksu postępowania administracyjnego. Potem tu wróć i możemy zamienić dwa zdania na interesujący Cię temat. Kompletnie teoretyczny jakby nie było.


Zresztą kompetencje biegłych sądowych można podważyć właśnie expertyzą IMP - sukces murowany :)

Otóż mój Ty znawco procedury, kompetencji biegłych nie można podważyć ekspertyzą IMP. Co najwyżej można przy jej pomocy polemizować ze stanowiskiem zajmowanym przez biegłego w konkretnej sprawie. Na sali sądowej nikt oprócz Sądu nie jest władny oceniać czyichkolwiek kompetencji w jakiejkolwiek dziedzinie.


...sam uczestniczyłem w kilku takich sprawach gdzie w tego typu tematach opinia IMP jest nie podważalna bo nie ma za bardzo kim ją dźwignąć. Zresztą sam to powinieneś wiedzieć jeśli masz odrobinę rozsądku.

No jeśli uczestniczyłeś, to gdzie mnie tam do Ciebie. Ja nie uczestniczyłem, ale wiem, że istnieje na przykład takie coś jak Instytut Szkła i Ceramiki. Nie znam producenta szkła i szyb, który by z nim nie współpracował. Znam takich, którzy jakoś nie kojarzą IMP ze swoimi działaniami rynkowymi.

Charlie
02-02-2013, 18:48
Jak tu z Tobą rozmawiać skoro sam się przyznajesz żeś teoretyk :)

P.S. chyba powinieneś wiedzieć, że ISiC, tak samo jak ITB nie ma monopolu na certyfikowanie w UE. Ale zgadza się, że Kraków jest mocno elastyczny w pewnych szklanych obszarach :)

T12345T
02-02-2013, 19:14
Jak tu z Tobą rozmawiać skoro sam się przyznajesz żeś teoretyk :)

Mój Ty nabiegleszy z biegłych ekspertów FM dla Ciebie mógłbym być jeszcze krasnoludkiem, myszką Miki, a nawet Królewną Śnieżką, że o Kubusiu Puchatku nie wspomnę.


P.S. chyba powinieneś wiedzieć, że ISiC, tak samo jak ITB nie ma monopolu na certyfikowanie w UE. Ale zgadza się, że Kraków jest mocno elastyczny w pewnych szklanych obszarach :)

Nie o to idzie co ja wiem, a czego nie wiem. Raczej odwrotnie. Jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem!!! Dyskusja z Tobą na każdy temat to stracony czas. Czy to ty napisałeś cytuję:


opinia IMP jest nie podważalna bo nie ma za bardzo kim ją dźwignąć

Pokazałem, że ma kto dźwignąć, a Ty mi wyjeżdżasz z jakimś certyfikowaniem w UE. Mowa była o opiniach wydawanych w postępowaniach sądowych i tego się trzymaj bywalcu sal sądowych.

Charlie
02-02-2013, 19:34
T - ileś tam czyli Forumowy Teoretyku - spokojnie. Zapomniało Ci się jeszcze o adwokatach na sali sądowej ale to pewnie dla Ciebie drobiazg.
Expertów z ISiC to tobie osobiście polecam :)
Pozdrawiam

dzimberto
22-02-2013, 15:21
Szyba wymieniona przez serwisanta z vetrexu 15 lutego.cała operacja trwała 15min.jestem bardzo zadowolony z tak szybkiej realizacji reklamacji.pan z działu gwarancji kilka razy dzwonił i powiadomił mnie konkretnie kiedy i o której godzinie bedzie serwisant.wszystko w 100% ok.życzę powodzenia wszystkim .znikam z forum