PDA

Zobacz pełną wersję : Podloga w garazu, plytki czy wylewka tylko malowana?



1cacek
01-06-2004, 13:15
Podloga w garazu, plytki czy wylewka tylko malowana, co jest lepsze i bardziej funkcjonalne. Co polecacie z jakich materialow? Dzieki.

dekadent
01-06-2004, 14:25
my daiśmy gres, najtańszy w Castoramie kosztuje poniżej 20 PLN/m2, a dużo łatwiej zachować czystość...
do tego mały spadek i odwodnienie przy bramie garażu, a problem błota pośniegowego masz prawie rozwiązany 8)

tom soyer
01-06-2004, 18:24
my daiśmy gres, najtańszy w Castoramie kosztuje poniżej 20 PLN/m2, a dużo łatwiej zachować czystość...
do tego mały spadek i odwodnienie przy bramie garażu, a problem błota pośniegowego masz prawie rozwiązany 8)

jezdziliscie juz jakims autem po tym gresie?

dekadent
02-06-2004, 08:53
niewiele... a co, popęka? wg klasy twardości powinien wytrzymać...

M@M
02-06-2004, 09:06
Ja również mam taki gres i sprawdza się bez problemów. Pewnie, że autostrada zrobiona z mokrego gresu prtzypominałaby lodowisko, ale garaż to raptem kilka m kw i jeździ się przecież bardzo wolno.

Wowka
02-06-2004, 09:13
Moim zdaniem posadzka w garażu powinna być szorstka. Nie chodzi tylko o jeżdżenie ale o stąpanie po mokrych czy też pokrytych śniegiem z błotników płytkach. Ja u siebie mam beton zagruntowany unigruntem. Zapobiega to pyleniu. Gruntowanie można co jakiś czas ponowić.
Nie jest to co prawda tak reprezentacyjne ja gres ale spełnia swoją rolę.

Inka1
02-06-2004, 10:54
Mam płytki gresowe, łatwo się sprząta. Nie są zupełnie głatkie - więc się zimą nie ślizgałam :wink:

Józia S.
02-06-2004, 11:02
Ja też już kiedyś poruszałam ten temat.
W swoim garażu położę posadzkę przemysłową.
Jest to taka gruba warstwa nakładana wałkiem, chyba epoksydowa(?), w każdym razie dwuskładnikowa. Droga jak cholera, bo ok. 100-150 zł. za m2, ale na wieki. Nie tłucze się, nie pęka, nie ściera, nie ślizga. W halach przemysłowych są takie. Są w różnych kolorach. Nie wiem, dlaczego nikt tego nie stosuje.

darekm
02-06-2004, 11:06
Droga jak cholera, bo ok. 100-150 zł. za m2, ale na wieki.
...
Nie wiem, dlaczego nikt tego nie stosuje.

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :wink:

Pozdrawiam

Barti4
02-06-2004, 11:23
Ja mam gres surowy (inny blyszczacy jest szkliiony) Gres surowy trzeba zabezpieczyc razem z figami, coby nie lapaly zabrudzen. latwo sie sprzata i ni czorta sie na nim nie slizgam. POLECAM!!! . Mam samochod 1800kg masy wlasnej i jezdze po nim i jest ok. Jedyne czego pilnuj to nie moze byc pustych przestrzenie pod plytka bo wyedy faktycznie mogla by sie zalamac.
Co do scian, to pomalowalem olejna, dzieki czemu mam w pelni szorowalna powloke i tez latwo sie ja bardzo zmywa....

Tomasz M.
02-06-2004, 12:07
Barti, czy zabezpieczałeś ten gres takim samym płynem jak się stosuje do zabezpieczania fug - np. Atlasu - czy inaczej?

nnatasza
02-06-2004, 13:18
Ja też już kiedyś poruszałam ten temat.
W swoim garażu położę posadzkę przemysłową.
Jest to taka gruba warstwa nakładana wałkiem, chyba epoksydowa(?), w każdym razie dwuskładnikowa. Droga jak cholera, bo ok. 100-150 zł. za m2, ale na wieki. Nie tłucze się, nie pęka, nie ściera, nie ślizga. W halach przemysłowych są takie. Są w różnych kolorach. Nie wiem, dlaczego nikt tego nie stosuje.

Józiu - też o tym myślałam (ale z powodu ceny chyba jednak pozostanę przy gresie technicznym) - na jakiego producenta się zdecydowałaś?

Pikumar97
02-06-2004, 13:24
Ja podczas wylewania posadzki (betonu) w garażu po prostu zatrę ją na głatko. Widaćtaki gładki beton czasami na parkingach podziemnych, lub halach przemysłowych. Podadzka taka jest bardzo twarda, nie pyli, łatwa w uczymaniu czystości, nie widać na niej specjalnie brudu i ma tą zalete że nie kosztuje zupełnie NIC tylko dodatkowe pare godzin pracy przy zacieraniu.
Polecam

Wiech
02-06-2004, 13:42
Wylewki robiłem mixokretem a w garażu specjalnie zacieraczką talerzową dla uzyskania gładkości pod malowanie np. betondurem .Wiech.

Pikumar97
02-06-2004, 14:04
dokładnie tak jak pisze Wiech - można zacierać mechanicznie np. tależem ale po zatarciu nim wylewka nie jest jeszcze idealnie gładka, jest chropowata, dlateko należy ją jeszcze wygładzić metalową pacą tzw. blichówką wtedy już jest cacy :D i nie trzeba jej niczym malować. :lol: ( jedyna uwaga taka posadzka gdy jest mokra jest bardzo śliska - jednak mniej niż np gresowa)

Józia S.
03-06-2004, 11:00
Józiu - też o tym myślałam (ale z powodu ceny chyba jednak pozostanę przy gresie technicznym) - na jakiego producenta się zdecydowałaś?

Nnatasza,
wezmę Sikę. Z duuużym rabatem. :D