PDA

Zobacz pełną wersję : chińszczyzna etc.



kominiarz
24-08-2012, 23:07
Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.

Gosc_123
25-08-2012, 16:03
Mam na kurczaka stir-fry z nerkowcami (przepis z jakiegoś blogu, ale nie pamiętam już z jakiego :oops:
Sprawdzony i mogę polecić :yes:
Z przepisu wychodzą dwie duże porcje.


Składniki:

1 podwójna piers z kurczaka, pokrojona na kawałki (ok. 260 gram)
½ szklanki nerkowców
1 zielona papryka, pokrojona w kostkę
1,5 cm świeżego obranego imbiru, pokrojonego w niewielkie płatki (koniecznie!)
1 cebula pokrojona w kostkę
1 zielona papryczka chili, pokrojona w drobną kostkę (lub 1 czuszka - danie było pikantne, żeby złagodzic ostrosc dac połowę, albo nie kroic jej razem z pestkami)

Marynata:

2 łyżeczki sody oczyszczonej
2 łyżeczki skrobi kukurydzianej
1 łyżeczka octu ryżowego
Marynata ma w sobie to coś co sprawia, że kurczaks makował odmiennie -był niesamowicie miękki.

Sos:

1 łyżka sosu ostrygowego
1,5 łyżki sosu sojowego
6 łyżek/90ml wody
½ łyżki białego pieprzu (może być czarny)
1 łyżka cukru
1 łyżka octu ryżowego
1/4 łyżeczki oleju sezamowego
Sól do smaku (moim zdaniem nie trzeba, danie jest wystarczająco słone)

Wykonanie:

Marynujemy kurczaka w sodzie oczyszczonej przez 20 minut, potem go bardzo dokładnie płuczemy ( ja dwukrotnie wymienialam wodę)! Następnie umytego kurczaka marynujemy w skrobi kukurydzianej i occie ryżowym przez 15 minut.

Mieszamy że sobą wszystkie składniki sosu i odstawiamy.

Rozgrzewamy olej w woku (lub patelni) i wrzucamy kurczaka. Smażymy, dopóki zmieni kolor na biały i odstawiamy.

Dodajemy łyżkę oleju i dorzucamy imbir, zieloną paprykę i cebulę. Smażymy póki warzywa zmiękną, ale cały czas pozostaną lekko twarde. Na samym końcu dorzucamy papryczkę chili, smażymy jeszcze przez około 30 sekund i odstawiamy.

Na patelnię (woka) wlewamy ½ łyżki oleju i smażymy nerkowce, aż zbrązowieją.Dodajemy do nich kurczaka i warzywa i wszystko razem dobrze mieszamy. Dodajemy sos i smażymy póki zgęstnieje (u mnie bardzo nie zgęstnial). Ewentualnie solimy do smaku.

Podajemy z ryżem lub makaronem.

specjalnynikt
26-08-2012, 07:48
Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.

Oczywiście mowa o używaniu woka na gazie bo na indukcji itp nie wyjdzie za bardzo.:yes:
makaron ryżowy ,kapusta chińska,papryka,czosnek,sos sojowy,ocet z białego wina,dymka,olej,natka i danko jak tralala.

gall86
27-08-2012, 13:11
Oczywiście mowa o używaniu woka na gazie bo na indukcji itp nie wyjdzie za bardzo.:yes:
makaron ryżowy ,kapusta chińska,papryka,czosnek,sos sojowy,ocet z białego wina,dymka,olej,natka i danko jak tralala.

gdzie jest miesno ?

specjalnynikt
29-08-2012, 07:56
gdzie jest miesno ?


Potrzebuję coś fajnego na woka, może być chińskie lub tajland, macie jakieś fajne przepisy, z góry dzięki.
Przecież autor topiku nie pisze ,że koniecznie z mięsem.Nie rozumiem pytania.:no::no::no:

kominiarz
29-08-2012, 08:15
Mam na kurczaka stir-fry z nerkowcami (przepis z jakiegoś blogu, ale nie pamiętam już z jakiego :oops:
Sprawdzony i mogę polecić :yes:
Z przepisu wychodzą dwie duże porcje.


Składniki:

1 podwójna piers z kurczaka, pokrojona na kawałki (ok. 260 gram)
½ szklanki nerkowców
1 zielona papryka, pokrojona w kostkę
1,5 cm świeżego obranego imbiru, pokrojonego w niewielkie płatki (koniecznie!)
1 cebula pokrojona w kostkę
1 zielona papryczka chili, pokrojona w drobną kostkę (lub 1 czuszka - danie było pikantne, żeby złagodzic ostrosc dac połowę, albo nie kroic jej razem z pestkami)

Marynata:

2 łyżeczki sody oczyszczonej
2 łyżeczki skrobi kukurydzianej
1 łyżeczka octu ryżowego
Marynata ma w sobie to coś co sprawia, że kurczaks makował odmiennie -był niesamowicie miękki.

Sos:

1 łyżka sosu ostrygowego
1,5 łyżki sosu sojowego
6 łyżek/90ml wody
½ łyżki białego pieprzu (może być czarny)
1 łyżka cukru
1 łyżka octu ryżowego
1/4 łyżeczki oleju sezamowego
Sól do smaku (moim zdaniem nie trzeba, danie jest wystarczająco słone)

Wykonanie:

Marynujemy kurczaka w sodzie oczyszczonej przez 20 minut, potem go bardzo dokładnie płuczemy ( ja dwukrotnie wymienialam wodę)! Następnie umytego kurczaka marynujemy w skrobi kukurydzianej i occie ryżowym przez 15 minut.

Mieszamy że sobą wszystkie składniki sosu i odstawiamy.

Rozgrzewamy olej w woku (lub patelni) i wrzucamy kurczaka. Smażymy, dopóki zmieni kolor na biały i odstawiamy.

Dodajemy łyżkę oleju i dorzucamy imbir, zieloną paprykę i cebulę. Smażymy póki warzywa zmiękną, ale cały czas pozostaną lekko twarde. Na samym końcu dorzucamy papryczkę chili, smażymy jeszcze przez około 30 sekund i odstawiamy.

Na patelnię (woka) wlewamy ½ łyżki oleju i smażymy nerkowce, aż zbrązowieją.Dodajemy do nich kurczaka i warzywa i wszystko razem dobrze mieszamy. Dodajemy sos i smażymy póki zgęstnieje (u mnie bardzo nie zgęstnial). Ewentualnie solimy do smaku.

Podajemy z ryżem lub makaronem.



Dziękuję. Wypróbuje. Pozdrawiam.

Miśka76
02-09-2012, 16:02
Ja proponuję warzywa mrożone chińskie, makaron sojowy (który wbrew przepisowi gotuję 3 minuty), kapusta pekińska. Na wstępie podsmażam czosnek, cebulę z porem z olejem sezamowym, potem dodaję mrożonkę, polewam sosem sojowym, jak się podsmaży, dodaję kapustę i na końcu makaron sojowy (ewentualnei ryżowy). Jak ktoś je mięso, mozna osobno podsmażyć i dodać w tym momencie, co makaron.

kominiarz
02-09-2012, 16:54
Chińskie to takie alternatywne danie, można od czasu do czasu zrobić dla urozmaicenia, ale ja miałem taki okres, że mogłem jeść co dzień tak mi smakowało. np. wczoraj robiłem: podgrzewamy olej arachidowy na woku, wrzucamy wcześniej przygotowanego, pokrojonego kurczaka i mieszając podsmażamy, później leci cebulka tak z cztery sztuki pocięta w kosteczkę, następnie dodaje sos sojowy złoty, sos śliwkowy słodko kwaśny, sos czyli z imbirem do smaku, z przypraw troszkę soli, pieprz, czosnek suszony, z dwie szczypty przyprawy pięć smaków. Cały czas mieszając dodaję wcześniej przygotowane warzywa na woku, na koniec troszkę sosu teryiaki, makaron sojowy i gotowe. Smacznego.

Miśka76
05-11-2012, 17:34
A może chiński deser - banany w cieście? 4 banany ,3 jajka ,3 lyzki smietany , 3-5 lyzek maki ,2 lyzki cukru , ,cukier puder oraz olej do smazenia .
Przygotowanie: Zoltka utrzec z cukrem na jednolita mase .Dosypywac do lyzce maki ,ciagle mieszajac ,dolac smietane ,a na konce polaczyc z piana ubita z bialek .Ciasto na 30 minutek wstawic do lodowki Banany wedlug uznania pokroic i kazdy kawalek maczac w ciescie ,a nastepnie klasc na dobrze rozgrzany olej