PDA

Zobacz pełną wersję : Nie minął miesiąc a parkiet ,,wybuliło" na pietrze przy ścianie zewnętrznej.



Łukasz789
03-09-2012, 20:32
Witam sprawa polega na tym ,że rodzice zamówili parkiet w pewnej firmie .Firma w cenie podanej oferowała full serwis to jest parkiet , klej , lakier , listwy itp. łącznie z usługa , dopłaciliśmy jeszcze do lakieru aby polakierowali parkiet więcej razy. Parkiet w domu przed ułożeniem sezonował się około miesiąc następny miesiąc po ułożeniu , przyklejony był chyba tylko nie zalakierowany . Wczoraj minął miesiąc od wykonania usługi a w jednym z pokoi parkiet przy ścianie zewnętrznej wybuliło. Firma chyba umywa ręce twierdząc ,że od wilgoci.a prawda jest taka ,że w tym miejscu jest bardzo sucho .Czym mogła być spowodowana taka usterka?

monkey222
03-09-2012, 20:46
Jeśli sa założone listwy to zerwij listwe w miesjcu gdzie wybulone i zobacz jaka jest szpara , jesli parkiet wciska się w ściane to dostał wilgoci i go przybyło, nie miał gdzie się rozejść i poszedł w góre. czami widziałem jak parkieciarze klinują parkiet i póżniej nie wyciągaja klinów tylko wbijają za parkiet albo obcinaja i chowają pod listwe ( często przez to wywalało podłoge bo nie miała jak zapracować przy wiekszej wilgotności)

Jesli jest to na piętrze to odpada wilgoć z gruntu ( na parterze można to brać pod uwage).
Jeśli wylewki były długo i wyschniete oraz parkiet leżkował to powinno być ok
Jeśli to sciana zewnewtrzna to nieraz są przypadki że gdzieś z dachu lub koło balkonu albo z rynien podcieka
Czasami tez może wywaliś parkiet jeśli jest duża wilgotność na polu ( jak tego lata) , jeśłi słabo wietrzone mieszkanie i nie grzane a po parkiecie było całe mieszkanie malowane na gotowo .
Wklej zdjęcia, może coś poradzimy wszyscy:P

Łukasz789
05-09-2012, 14:12
W domu u rodziców będę dopiero w weekend to zrobię zdjęcia .Z tego co dowiedziałem się telefonicznie to brak jest tego miejsca pod listwą.

superdeko
12-09-2017, 21:03
WItam - jesli mozna podepne siepod temat.
W Maju polozylem podloge.
Kladziona byla na starej PCV-ce- nie moglem jej skuc poprostu bo odchodzila po 1 cm....
Nalozylem na to preparat beton kontakt.

W jednym pomieszczeniu wybulwilo parkiet w srodku pomieszczenia.

Ostatnio pogoda zmienila sie na o wiele bardziej deszczowa i temperatury spadly.

Podaje tez zdjecia.

Pomozecie co z tym teraz zrobic ?

396592396593396594396595396596

remontujesie
14-09-2017, 15:27
Kleiłeś ją czy na opływająco układałeś?
Trochę małe dylatacje na krótkich bokach, jeśli takie same były na długich to masz powód, zdemontuj wszędzie listwy i zobacz jak to wygląda?

superdeko
14-09-2017, 20:38
Kleiłeś ją czy na opływająco układałeś?
Trochę małe dylatacje na krótkich bokach, jeśli takie same były na długich to masz powód, zdemontuj wszędzie listwy i zobacz jak to wygląda?

Witam - wszystko bylo klejone (klej dwuskladnikowy)

Sprawdze pozostale dylatacje i dam znac.

Dzieki
Lukasz

Parkiet
14-09-2017, 21:11
Kleiłeś ją czy na opływająco układałeś?
Trochę małe dylatacje na krótkich bokach, jeśli takie same były na długich to masz powód, zdemontuj wszędzie listwy i zobacz jak to wygląda?
Co ma dylatacja w obrzeżach podłogi do wybulenia na jej środku?

monkey222
15-09-2017, 05:20
Za mało info podanych. mIeszkanie czy dom, które piętro , co pod spodem , ile schła wylewka i jaka miała wilgotnosc a potem mozna szukac dalej .

Zrobic sie da - wyrwac podniesione deski , jeden pas zwęzić na maszynie, podczyscic z kleju wylewke i deski , sfazowac wyrwane deski po stronie ciętej ( bo reszta desek chyba ma vfuge) , zalakierowac fazowanie i wkleic na nowo , obciazyc do złapania kleju .( tak łopatologicznie przedstawione jak najprosciej i najtaniej naprawic bo znalezieniu przyczyny usterki)

remontujesie
15-09-2017, 14:48
Co ma dylatacja w obrzeżach podłogi do wybulenia na jej środku?

Zawsze trzeba to sprawdzić, kiedyś u klientów od wkręconego odbojnika przy drzwiach na środku pokoju po drugiej stronie pod oknem wywaliło kilka desek - tam o dziwo był użyty klej żywiczny, naprężenia działają na całą podłogę i często dają o sobie znać w miejscach gdzie np. było za mało kleju dane lub podłoże było słabsze - a propos jesteś w stanie stwierdzić czy klej został na desce czy na podłożu, czy może oderwał podłoże?

daniel.w
25-09-2017, 06:47
Podepnę się, bo jestem w temacie o obawy wielkie :)
Położyliśmy parkiet na piętrze 2 tyg temu i pech chciał, że przez ostatni czas ciągle leje i zimno i mimo, że nie otwierano okien to po położeniu parkietu z 58% zrobiło się od razu 70% wilgoci. Po tygodniu podjeżdża firma żeby wyciągnąć kliny i opieprza mnie że nie dogrzewam na parterze i że temperatura 15 st. to za mało i żeby włączyć na parterze np. farelkę i stonować powietrze na 17-18 stopni -stąd od tygodnia dogrzewam nocą i utrzymuję ok 17-18stopni na piętrze, na dole dochodzi nawet do 19stt, ale wilgoć na piętrze ciągle 70% (na dole ok. 65%).

Czy taka deszczowa pogoda nie jest zagrożeniem dla parkietu? Czy ze względu na brak możliwości przewietrzania ( na zew. wilgoć jeszcze większa) nie należy odłożyć cyklinowanie i lakierowanie na więcej niż 2 tyg. po położeniu?

superdeko
02-10-2017, 10:14
[QUOTE=monkey222;7522974]Za mało info podanych. mIeszkanie czy dom, które piętro , co pod spodem , ile schła wylewka i jaka miała wilgotnosc a potem mozna szukac dalej .

Witam - podloga jest polozona na wykladzinie PCV.
PO pierwszym wybrzuszeniu dociazylem podloge gazonami betonowymi i podloga opadla.
Wydaje mi sie ze "fuga" miedzy deskami gdzie nastapilo wybrzuszenie zaciesnila sie.
Po okolo tygodniu sciagnalem obciazenie - i po 2 dniach zobaczylem, ze podloga od nowa sie podnosi w tym samym miejscu.
Od razu ja dociazylem - ale nei wiem co teraz robic...

Zostali mi troche desek - wiec nie powinno byc problemu z materialem.
Gorsza sprawa ze to wybulwienie zaczyna sie w srobku pokoju przy sciania - i podnosi sie praktycznie na calej dlugosci.
Wymiana pierwszych desek bedzie OK – ale wlozenie astatnie w „piora bedzie praktycznie niemozliwe.

W okolicach tego miejsca przbiega pion ogrzewania.
Pomieszczenie jest na 1-szym pietrze.
Pod nim jest strefa dzienna – ogrzewana.
2 sciany sa scianami zewnetrznymi budynku.