PDA

Zobacz pełną wersję : projekt REALNY pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

sergiejt
12-06-2015, 11:10
- w kuchni zmieniliśmy pozycję drzwi wychodzących na korytarz ( w korytarzu nie ma szafy wnękowej) oraz dodaliśmy "słoikownię"


A gdzie dokładnie dodaliście słoikownię?

nahrebi
12-06-2015, 18:41
Wymyśliliśmy coś takiego:


320501

NOWAKI
12-06-2015, 19:46
Do powyższego. Poczyniliśmy kilka zmian:
- w pokoju na dole dodaliśmy jeszcze jedno okno
- w kuchni zmieniliśmy pozycję drzwi wychodzących na korytarz ( w korytarzu nie ma szafy wnękowej) oraz dodaliśmy "słoikownię"
- w salonie drzwi balkonowe zmienione z 180cm na 220cm (szkoda że nie 240cm)
- w sypialni powstała garderoba
- wiatrołap dostał nową ściankę do szafy wnękowej
- nadproża w oknach podwyższone o 20cm na rolety
- parter podniesony o 20cm pod rekuperację.

To tyle - miłego budowania :)

witam
odnośnie nowej ścianki w wiatrołapie do szafy wnękowej...jak? nie ma tam zbyt wiele miejsca...
będę wdzieczna za odpowiedź.

NOWAKI
12-06-2015, 19:50
witam
nie wiem jak WY ale ja obawiam się białych okien,drzwi, bramy garażowej....ale jednocześnie podoba mi sie elewacja zgodna z projektem.
Czy ktoś ma juz skończony dom, elewację ale z ciemnymi oknami: grafit, szare itp i chciałby sie pochwalić zdjęciami?:)
zastanawiam się czy ładnie by to wyglądało....
dzięki!

Qshaq
12-06-2015, 20:04
Odnośnie elewacji, też mamy dylemat. Mianowicie konserwator zabytków nakazuje na naszym terenie czerwoną dachówkę, i jakoś się to trochę kłóci z projektowanym wykonaniem. Zastanawiamy się nad odcieniami w stylu raweny, chyba to będzie bardziej odpowiednie niż w realnym. Przy okazji zrobiłem z auta zdjęcie (nielegalnie i bezprawnie pewnie) mileny chyba, którą regularnie podglądam w okolicy, ale jej właściciel się niestety nie udziela tutaj. Wygląda nieźle z czerwonym dachem, ale sam już nie wiem http://s9.postimg.org/6s06oquov/2015_06_06_20_39_35.jpg

nahrebi
12-06-2015, 20:41
witam
odnośnie nowej ścianki w wiatrołapie do szafy wnękowej...jak? nie ma tam zbyt wiele miejsca...
będę wdzieczna za odpowiedź.

Scianka szeroka na 40cm. Z renderu wynika że wiele miejsca nie ucieknie. Przynajmniej kurtki i buty nie będą na widoku.
320511

sony87
13-06-2015, 09:31
witam wszystkich!
od kilku miesięcy obserwuje temat, w końcu zakupiliśmy z żoną projekt Rawena II (ze względu na wyższe ścianki kolankowe oraz większą kuchnię - żóna chce mieć zamkniętą kuchnię)
zmiany jakie chcemy zrobić to m.in.
- usunięcie podcienia i powiększenie przez to salonu (chcemy wyrównać ścianę jak w Realnym)
- likwidacja balkonu i zmiana okien na zwykłe - nie balkonowe
- rezygnujemy raczej z kominka
- w pomieszczeniu nad garażem zastanawiamy się nad podzieleniem go na mniejsze + dodanie okna dachowego (tylko jeszcze nie wiem czy od południa czy północy to okno)
- kuchnię chlelibyśmy maxymalnie powiększyć( likwidacja spiżarni) i zamknąć od strony salonu , zastanawiam się tylko czy ze stołem w kuchni nie będzie za ciasno...ma ktoś takie doświadczenie?
- zastanawiam się czy zmieniać schody żeby były wygodniejsze, macie jakieś rady ? niektórzy z tego co widziałem wydłużali schody nad garaż robiąc takie jakby półpiętro.
- czy ma ktoś może projekt ogrzewania podłogowego ?
- chciałbym w jakiś sposób zwiększyć wysokość pomieszczenia -garażu, żeby miał co najmniej 2,5 m wysokości (może kiedyś uda mi się w miejscu garażu zoorganizować pomieszczenie ugługowe-gabinet), czy lepiej podnieść strop czy obniżyć posadzkę i dołożyć schodek między częścią mieszkalną a garażem?

zyh
13-06-2015, 12:58
@ NOWAKI
my mamy orzechowe okna ale elewacja to tylko klej i siatka, może za kilka lat odłożymy:) zdjęcia są chyba wcześniej.
@sony87
widzieliście, jest ciasno chyba, że zrobicie otwartą kuchnie na salon bądź kuchnie w gabinecie a w kuchni jadalnie, ktoś już coś takiego wykoncypował. podłogówkę zrobi Ci dobry hydraulik bez projektu, są zasady jak rozkładać pętle i tego się fachowiec trzyma.

Anna 88
13-06-2015, 20:42
Qshaq

Jeżeli to pocieszające mogę Ci powiedzieć że my rownież mielismy przeboje z konserwatorem i również mamy narzucony kolor dachu w naszym przypadku była to czerwień (ceglasty) lub brąz. wczytajcie się może i u Was tak jest. Zawsze to troszeczkę więcej dachówek do wyboru. Jak widze jak wstawiają zdjęcia osoby które maja dachówkę szarą, grafitową itp i pieknie białą i szarą elewację to mnie zazdrość zżera, ale cóż... takie życie ;) I teraz mam ten sam dylemat a mianowicie jaki kolor elewacji mamy zrobić, chodź jak w przypadku Zyh pierw bedzie sama siatka i klej.
Pochwalę się naszym domkiem, w którym również zmieniliśmy320620320621320622320623320624 kilka rzeczy np. rezygnacja z balkonu (zostały same okna balkonowe i barierki (jak dojdzie styropian będzie to lepiej wyglądało), dodaliśmy daszek za kotłownią (na drzewo, pelet, rowery itp), poszerzyliśmy okno w salonie wstawiając przesuwne na 2,5m :)

Anna 88
13-06-2015, 20:52
Coś nie moge dodać wszystkich zdjęci a chciałam jeszcze barierki i kolor dachówki w słońcu... no nic. Może ktoś ma jakieś pomysły na kolor elewacji?? Ten biały i szary bardzo nam się pooba ale czy będzie pasował do takiej dachówki?? a może szarość zmienić np na kawe z mlekiem??? czekolade?? widział ktoś takie połączenia???

zyh
13-06-2015, 21:32
max możesz dodać 5 zdjęć. moja kobieta właśnie ma plan na kawę z mlekiem plus ciemno brązowe dodatki, jakieś pasy gdzieś:)

sony87
14-06-2015, 11:43
@Anna 88, dodaj jeśli możesz te zdjęcia w kolejnym poście. Jesteśmy ciekawi.
Fajny pomysł z tym daszkiem z tyłu, na pewno się przyda.

@zyh
aż tak ciasnow Waszej kuchni nie było :) a Rawena ma nieco większą kuchnię więc żona ma nadzieję, że się jakoś pomieścimy (Jej kuchnia=Jej królestwo więc zostawiam decyzję żonie:) )
możesz mi jeszcze napisać jak u Was wygląda wysokość w garażu ? bo z tego co pamiętam było chyba dość wysoko

My wczoraj odwiedziliśmy murarza i wstępna wycena za robociznę stanu surowego otwartego (bez dachu), czyli fundamenty, schody, kominy, murarka itd. powiedział nam około 19 tys. zł - projekt Rawena II (planujemy budowę z betonu komórkowego H+H lub Solbet - spoiwo - klej.)
Co myślicie i tej wycenie ?
cały czas zastanawiamy się też nad sposobem ogrzewania, tzn gaz lub paliwa stałe (własny las), mógłby się ktoś wypowiedzieć jak tam sezon grzewczy w przypadku gazu wyszedł ?

Qshaq
14-06-2015, 16:18
Qshaq

Jeżeli to pocieszające mogę Ci powiedzieć że my rownież mielismy przeboje z konserwatorem i również mamy narzucony kolor dachu w naszym przypadku była to czerwień (ceglasty) lub brąz. wczytajcie się może i u Was tak jest. Zawsze to troszeczkę więcej dachówek do wyboru.
Spodziewam się, że to ten sam konserwator, skoro też masz wpisane Wrocław. Przy okazji, może dałoby się Ciebie odwiedzić i na żywo podpatrzeć stan zaawansowania i efekty zmian? My narzucony mamy odcień czerwonego, tj. ceglasty, albo czerwony, o brązowym nie ma nic w pisemku. Właśnie też taki kolor nam chodzi po głowie, i całkiem możliwe że na tym się skończy, ale w dalszym ciągu dylmatem jest kolor stolarki. Czy zostawić wszystko białe jak w oryginale, czy jednak kombinować?

Sony87 my też zrezygnowaliśmy z balkonu i będziemy mieć zwykłe okna, wygląda to nieźle. A co do pomieszczenia nad garażem, to jest jeszcze w fazie "zastanawiania" się, ale na wszelki wypadek już robimy 2 okna zamiast jednego, tak jak ktoś tu już wcześniej wrzucał.

Anna 88
14-06-2015, 20:00
Qshaq

Jeżeli to ten sam konserwator to mogę powiedzieć ze bylam tak zdesperowana hihihi, że napisałam nawet pismo z prośba o zgodę na zmiane, jednak... nic z tego, otrzymalam odmowę :( Jeżeli chodzi o kolor okien to myślę że okna koloru drewna, typu złoty dąb, orzech itp będzie jak najbardziej pasowały. My mamy kolor okien Winchester czego na zdjęciach nie widać ale jak oglądałam realizacje już zrealizowane w internecie to bardzo mi się ten kolor spodobał i jestem z niego naprawdę zadowolona. I widzialam również realizacje tego koloru z biało szarą elewacją (niestety kolor dachu był grafitowy :()
Skoro tylko 5 zdjęć mogę wrzucić to wrzucam kolejne, barierki, okno tarasowe i dachówkę w slońcu.

Zyh to jak zrealizujecie przed nami elewacje bialo - kawowo z mlekiem to pochwalcie się ;) jestem ciekawa bardzo efektu, bo szukam czgos takiego ale coś znaleźć nie mogę.

320716320717320718320719

Anna 88
14-06-2015, 20:30
Qshaq napisałam wiadomość na priva :)

pola24
15-06-2015, 14:07
Mi się czerwony dach nie podoba.
Zawsze chciałąm mieć ciemny dach i jasną elewacje. Coś takiego sobie zrobimy 320784320785
a słupy zmieniliśmy na takie w kształcie trapezu, jak na tym zdjeciu. Myśle że doda to tylko uroku.

zyh
15-06-2015, 20:32
@sony wysokość garażu to 2.60m z 8cm styropianu.

muli
15-06-2015, 21:22
Mam pytanko odnośnie kuchni. Czy likwidowaliście ścianę nośną pomiędzy kuchnią a salonem i działową między kuchnią a przedpokojem?
Pozdrawiam.

pomiędzy kuchnią a salonem poszerzyliśmy przejście i zrobilismy otwór do samego sufitu (w stropie wstawione zostało dodatkowe zbrojenie).
pomiędzy kuchnią a przedpokojem ściana została, wejście zostalo tylko trochę przesunięte tak aby szafki i lodówka pasowały,a zlikwidowaliśmy wnękę w tej ściance.320829320830

muli
15-06-2015, 21:36
witam
nie wiem jak WY ale ja obawiam się białych okien,drzwi, bramy garażowej....ale jednocześnie podoba mi sie elewacja zgodna z projektem.
Czy ktoś ma juz skończony dom, elewację ale z ciemnymi oknami: grafit, szare itp i chciałby sie pochwalić zdjęciami?:)
zastanawiam się czy ładnie by to wyglądało....
dzięki!

my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)
320832

markul
16-06-2015, 20:38
Qshaq



Możecie podać wymiary okien na piętrze od strony salonu???

markul
16-06-2015, 20:42
my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)
320832

Piękne macie ogrodzenie, zdradzicie skąd i za ile?

Qshaq
17-06-2015, 20:09
my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)
320832

Nam też się podoba, i to w dużej mierze ze względów na walory wizualne wybraliśmy ten projekt. Nasz błąd, że nie wzięliśmy pod uwagę opinii konserwy, a nie chcemy kombinować i robić "na opak". Mimo, że w naszej okolicy z czerwonym dachem będziemy się wręcz wyróżniać. Zazdrościmy, ale mimo wszystko będziemy kombinować z odcieniami czerwonego. Najwyżej wyjdzie kicha... elewacja nie jest dożywotnia ;)

muli
17-06-2015, 20:19
Piękne macie ogrodzenie, zdradzicie skąd i za ile?

dzięki:)
ogrodzenie to prezent od Teścia, wyrób własny - ma zakład spawalniczy :) koszt (długość 25 m, wysokość 130 cm) materiału, cynkowania i malowania proszkowego to ok. 9 tys. , wykonanie dla nas było 0 zł :)
wzór wzięliśmy z internetu: http://www.konsport.com.pl/pp-002-p64.html

markul
17-06-2015, 20:27
Witajcie. Muszę się pochwalić, że w tym tygodniu na naszej działeczce działo się więcej niż przez 2 poprzednie lata:
1. wykoszone 50% bliżej nieokreślonej roślinności ;)
2. skrzynka z prądem już sobie stoi
3. no i jest pierwszy zarys naszego realnego, tylko trzeba się dobrze wpatrzeć bo ten sznurek na zdjęciu jest trochę nie widoczny. No ale najważniejsze że my widzimy już tam prawie ściany naszego przyszłego domku :)

321142

Miejmy nadzieję, że teraz będę już częstszym gościem na forum już nie tylko jako obserwator :wiggle:

markul
17-06-2015, 20:35
dzięki:)
ogrodzenie to prezent od Teścia, wyrób własny - ma zakład spawalniczy :) koszt (długość 25 m, wysokość 130 cm) materiału, cynkowania i malowania proszkowego to ok. 9 tys. , wykonanie dla nas było 0 zł :)
wzór wzięliśmy z internetu: http://www.konsport.com.pl/pp-002-p64.html

szkoda, że tak daleko. dałbym teściowi zarobić :)

sergiejt
17-06-2015, 20:47
my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)
320832

Ogrodzenie fajne, ale pomyśl o wysypaniu żwiru pod ogrodzenie, bo brakuje podmurowki.

mikka234
18-06-2015, 09:03
Witajcie. Muszę się pochwalić, że w tym tygodniu na naszej działeczce działo się więcej niż przez 2 poprzednie lata:
1. wykoszone 50% bliżej nieokreślonej roślinności ;)
2. skrzynka z prądem już sobie stoi
3. no i jest pierwszy zarys naszego realnego, tylko trzeba się dobrze wpatrzeć bo ten sznurek na zdjęciu jest trochę nie widoczny. No ale najważniejsze że my widzimy już tam prawie ściany naszego przyszłego domku :)

321142




Miejmy nadzieję, że teraz będę już częstszym gościem na forum już nie tylko jako obserwator :wiggle:

Mam pytanie odnośnie prądu. jak to jest u Was. My podpisywalismy umowe w ubieglym roku w pażdzieniku i w PGE powiedziano nam że nastapila zmiana przepisów i nie mozemy podłączym pradu na własną rekę tylko to PGE ma mozliwośc przyłącza i ma na to czas 18 ms od podpisania umowy.... tak więc mają czas do kwietnia 2016 a nam potrzebny jest prąd bo jesli uda nam sie dokończyc budowe w tym roku to i tak nie dostaniemy pozwolenia na zamieszkanie dopoki nie podlączą nam prądu. Pisaliśmy juz pismo o przyspieszenie prac...ale to i tak nic nie daje..powiedzieli ze takich pism mają wiele a muszą wykonac terminowe przyłącza.... Normalnie załamka...

zyh
18-06-2015, 10:25
@mikka234
złóż wniosek o prowizorkę budowlaną, kosztuje to troszkę bo ok 100 miesięcznie + zużycie ale masz prąd od razu a na przyłącze to czekasz w między czasie. w taryfie G i tak nie podpiszesz umowy, ponieważ nie masz instalacji w domu i żaden elektryk nie wyda Ci zaświadczenia o wykonaniu instalacji, które jest potrzebne do podpisania umowy w dystrybucji na taryfę G.

muli
18-06-2015, 13:17
Ogrodzenie fajne, ale pomyśl o wysypaniu żwiru pod ogrodzenie, bo brakuje podmurowki.

taki jest plan. zamiast podmurówki krawężniki i kamienie

tomaszklakier
18-06-2015, 21:20
Witam,
Dziś przypadkiem będąc w woj.pomorskim niedaleko Gdańska znalazłem taki oto piękny domek :)
Czy na forum znajdę właściciela tej inwestycji ?
321318

mikka234
19-06-2015, 08:23
@zyh
Dzięki za pomoc. Dzis właśnie przyjechali nam podłączać prąd :D więc nie musimy na szczęście nic robić :)

pola24
20-06-2015, 10:25
Witam,
Dziś przypadkiem będąc w woj.pomorskim niedaleko Gdańska znalazłem taki oto piękny domek :)
Czy na forum znajdę właściciela tej inwestycji ?
321318

a w jakiej miejscowości byl ten domek?

Pewnie tutaj własciciela nie ma, z pomorskiego jesteśmy chyba tylko ja. No i ty.
A my budujemy kiełpinie

MilenaIIBudowa
20-06-2015, 15:04
321479321480321481321482321483

Witam

Nasza Milenka ma elewację w jasnym kolorze (tynk silikonowy termoogragnika), blachodachówka czarna, podbitka w kolorze antracytowym tak jak okna. Nam takie połączenie bardzo się podoba i może dzięki zdjęciom będziemy mogli komuś pomóc w podjęciu decyzji :)

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich budujących :)

NOWAKI
20-06-2015, 20:25
321479321480321481321482321483

Witam

Nasza Milenka ma elewację w jasnym kolorze (tynk silikonowy termoogragnika), blachodachówka czarna, podbitka w kolorze antracytowym tak jak okna. Nam takie połączenie bardzo się podoba i może dzięki zdjęciom będziemy mogli komuś pomóc w podjęciu decyzji :)

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich budujących :)

no no.. domek pięknie się prezentuje, w porównaniu z tym co widzieliśmy ostatnio to jak nie ten sam dom :)
a będziecie dodawać jakieś "ozdobniki" czy tak zostanie?
pozdrawiamy!

themichals
21-06-2015, 13:41
@MilenaIIBudowa @muli
Co to za dachówka ;) ?

tomaszklakier
22-06-2015, 16:31
a w jakiej miejscowości byl ten domek?

Pewnie tutaj własciciela nie ma, z pomorskiego jesteśmy chyba tylko ja. No i ty.
A my budujemy kiełpinie

Bardzo blisko Kiełpina bo w Kolbudach. :)
Zanim wybrałem projekt właściwy widziałem kilka takich domów, ale nigdzie na forum nie znalazłem o tych domach informacji (woj.mazowieckie). Jeden stoi przy drodze łączącej Ciechanów i Płock. Niektórzy inwestorzy nie uczestniczą na forum i chwała tym, którzy udzielają się na forum.
Ja będę budował na obrzeżach Elbląga.

bratpit77
22-06-2015, 19:57
wrzucę kilka zdjęć ze środka pewnie komuś się przyda

salon - brak jeszcze listew ale przyjdzie na to czas :)

321752321753321754

bratpit77
22-06-2015, 19:58
Kuchnia - brak mebli :)

321755321756321757321758321759

bratpit77
22-06-2015, 20:00
pokój na dole

321760321761

jeden z pokoi na górze

321762321763321764

bratpit77
22-06-2015, 20:02
Łazienka na górze - brak mebli pod umywalkami :)

321765321766321767321768

Qshaq
22-06-2015, 20:34
321479321480321481321482321483

Witam

Nasza Milenka ma elewację w jasnym kolorze (tynk silikonowy termoogragnika), blachodachówka czarna, podbitka w kolorze antracytowym tak jak okna. Nam takie połączenie bardzo się podoba i może dzięki zdjęciom będziemy mogli komuś pomóc w podjęciu decyzji :)

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich budujących :)

Pewnie, że pomaga. Każdy post ze zdjęciami pomaga niesamowicie. Bardzo ładny tynk, szkoda, że nie możemy mieć dachu w tych kolorach.
Zazdrościmy :)

mikka234
23-06-2015, 11:21
Bratpit dzieki za zdjęcia-powoli wyobrazam sobie nasz dom-choć dopiero powstają ściany :)

ps. Mogę wiedzieć ile kosztowało lustro do łazienki? Bo poluję na takie :)

bratpit77
23-06-2015, 11:34
Bratpit dzieki za zdjęcia-powoli wyobrazam sobie nasz dom-choć dopiero powstają ściany :)

ps. Mogę wiedzieć ile kosztowało lustro do łazienki? Bo poluję na takie :)

360 zł

Anna 88
23-06-2015, 12:07
Łazienka na górze - brak mebli pod umywalkami :)

321765321766321767321768



Rozkład łazienki widzę mamy taki sam łącznie z miejscem na kaloryfer :) przynajmniej wiem jak to będzie wyglądało ;) A na dole macie wszedzie panele?? łącznie z kuchnią?? czy to płytki?? Bo my wszędzie panele planujemy

bratpit77
23-06-2015, 12:11
Wszędzie panele oprócz przedpokoju przy głównych drzwiach tam będą płytki , na górze wykładzina oprócz jednego pokoju w którym są panele

pola24
23-06-2015, 20:16
Wszędzie panele oprócz przedpokoju przy głównych drzwiach tam będą płytki , na górze wykładzina oprócz jednego pokoju w którym są panele


A gdzie łazienka dolna? Możesz pokazac schody??

bratpit77
23-06-2015, 21:07
Łazienka dolna jeszcze nie skończona , schody się robią

mikka234
24-06-2015, 16:37
A gdzie łazienka dolna? Możesz pokazac schody??

Przyłączam się do pytania o dolną łazienkę. Czy ktoś już ma wykończoną (niekoniecznie umeblowaną), bo jakos nie moge sobie jej wyobrazić (nie mamy jeszcze ścian działowych)?

Qshaq
24-06-2015, 18:59
@zyh
Dzięki za pomoc. Dzis właśnie przyjechali nam podłączać prąd :D więc nie musimy na szczęście nic robić :)

Też macie wąską skrzynkę? Bardzo nam na tym zależało, i w ostatniej chwili okazało się, że można takie cudo u nas wstawić, ze względu na to, że nie jest planowana od nas dalsza rozbudowa (czyt. jesteśmy na końcu świata).322023

mikka234
24-06-2015, 20:03
Też macie wąską skrzynkę? Bardzo nam na tym zależało, i w ostatniej chwili okazało się, że można takie cudo u nas wstawić, ze względu na to, że nie jest planowana od nas dalsza rozbudowa (czyt. jesteśmy na końcu świata).322023

Nie, my mamy taką "normalną", ale nam to nie przeszkadza :)

pola24
27-06-2015, 18:52
Macie może zdjęcie schodów? Tnz szalunku . Tak żeby bylo widac jak to jest zrobione szczególnie.

tryfan
27-06-2015, 21:44
Macie może zdjęcie schodów? Tnz szalunku . Tak żeby bylo widac jak to jest zrobione szczególnie.

W załączeniu zdjęcia z moich schodów.

Beata &Mariusz
28-06-2015, 08:12
Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz

pola24
28-06-2015, 10:36
Tryfan dzuekuje bardzo. A czy masz może jeszcze zdjęcie od spodu? Szczególnie na tym zakrecie

tomaszklakier
28-06-2015, 10:46
Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz

Witajcie!
Ja będę budował z projektu podobnego tj. MARLENA i nie będę miał komina wentylacyjnego ponieważ robimy rekuperację. Może to właśnie zależy od zastosowanej wentylacji ?
Pozdrawiam

tomaszklakier
28-06-2015, 10:55
Przyłączam się do pytania o dolną łazienkę. Czy ktoś już ma wykończoną (niekoniecznie umeblowaną), bo jakos nie moge sobie jej wyobrazić (nie mamy jeszcze ścian działowych)?

322433
322434
322435

Znalazłem blog na którym widać budowę domu podobnego do naszych projektów i taka oto łazienka na dole. Na zdjęciach widnieje źródło strony.

tryfan
28-06-2015, 12:38
Tryfan dzuekuje bardzo. A czy masz może jeszcze zdjęcie od spodu? Szczególnie na tym zakrecie

pola24 - przejrzałem swoje zdjęcia i niestety nie mam zdjęcia od spodu. Może to z góry z innego ujęcia będzie podpowiedzią - wszak od dołu tylko podpórki pod widoczne z góry płyty.

tryfan
28-06-2015, 12:42
Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz

My też zrezygnowaliśmy całkowicie z tego komina na rzecz wentylacji mechanicznej.

Co do kominów - w projekcie nie ma kominków wentylacji kanalizacji. Nasz hydraulik przekonywał, że jeśli nie chcemy w domu czuć nieprzyjemnych zapachów to lepiej to zrobić. Więc wyprowadziliśmy dwa kominki wentylacyjne na dach. To tak do przemyślenia.

pola24
28-06-2015, 13:09
Dziekuje. O to chodziło i bardzo nam pomogłeś.

sasza78
29-06-2015, 08:30
my mamy kominki wentylacyjne, faktycznie nie ma przewidzianego kominka do kanalizy, wiec my ten który miał być do okapu poświecilismy na rzecz kanalizacji.. a w kuchni bedzie okap pochłaniacz..

sasza78
29-06-2015, 08:33
322547
322548

nasza Lenka już w kompletnym ubranku :)

tryfan
12-07-2015, 21:03
322547
322548

nasza Lenka już w kompletnym ubranku :)

No nikt nie chwali, a przecież jest co. Pięknie! I jaka działka duża. Podobają mi się kolory.
My podobnie, ale jednak okna wymyśliliśmy w złotym dębie, tak aby wszystko nie było antracytowe. W antracycie jest dach, rynny, parapety i drzwi. Patrząc na waszą kolorystykę stwierdzam, że to łamanie złotym dębem nie było może tak konieczne.

pola24
13-07-2015, 16:03
sasza ładnie zrobiliście :D ja równiez bede miała podobnie. Elewacja bardzo jasna coś jak śmietana ciemny dach i okna. Tylko chcemy dodac coś przy oknach bo tak trochę pusto.

A swoją drogą w ciągu 2 tyg robią u mnie konstrukcję dachu. Także prace idą do przodu.

violcia88
13-07-2015, 17:09
322547
322548

nasza Lenka już w kompletnym ubranku :)

też byśmy chcieli być na takim etapie :)
Bardzo mi się podoba dachówka, z jakiej to firmy?
Pozdrawiam.

sasza78
14-07-2015, 12:32
dziekuję wszystkim.. :) im częsciej patrzę na nasz domek tym bardziej mi sie podoba :)

Tryfan my tez najpierw mieliśmy miec okna złoty dąb ale w ostaniej chwili zmieniliśmy zdanie :) wyszło fajnie, ale złoty dab tez piękny dodaje takiego ciepła domkowi.

violcia88 dachówka to allegra 9- winerberger antracyt ceramiczna.

piotr-srem
16-07-2015, 13:00
Witam, wszystkich budujących Realnego i pochodnych. Od długiego czasu przeglądam forum, budowa już ruszyła i jestem na etapie stropu a do końca wakacji będzie robiona więźba dachowa. I tu mam pytanie Czym wykańczaliście swoje kominy systemowe ponad dachem?

tryfan
16-07-2015, 17:58
Witam, wszystkich budujących Realnego i pochodnych. Od długiego czasu przeglądam forum, budowa już ruszyła i jestem na etapie stropu a do końca wakacji będzie robiona więźba dachowa. I tu mam pytanie Czym wykańczaliście swoje kominy systemowe ponad dachem?

My oblozylismy płytka klinkierowa Noc Polarna z Przysuchy. Kolor antracyt nawiązujący do koloru dachu. Na to czapa betonowa, barwiona na szaro, wylana przez ekipę na budowie.
Teraz z tej samej serii Noc Polarna zrobiliśmy parapety zewnętrzne (są dostępne kształtki parapetowe), a na koniec będziemy z tej samej płytki co na kominie robić cokoły.

piotr-srem
17-07-2015, 07:42
Dzięki za odp. Jak możesz dołącz zdjęcie komina z bliska.

tryfan
17-07-2015, 08:19
Dzięki za odp. Jak możesz dołącz zdjęcie komina z bliska.

Proszę bardzo:

piotr-srem
17-07-2015, 09:56
Wygląda super. Już wiem jak zrobię.
A ocieplenia ile zostało położne? W projekcie jest 5cm wełna.

tryfan
18-07-2015, 14:19
Wygląda super. Już wiem jak zrobię.
A ocieplenia ile zostało położne? W projekcie jest 5cm wełna.

Nie zrozumiałem pytania? O które ocieplenie ci chodzi? Bo 5 cm to chyba tylko ściana między garażem a domem...

piotr-srem
20-07-2015, 12:36
Nie zrozumiałem pytania? O które ocieplenie ci chodzi? Bo 5 cm to chyba tylko ściana między garażem a domem...

Chodziło mi o docieplenie widocznej części komina nad dachem.

kam2015
20-07-2015, 16:44
może takiego http://rawena2dobredomy.blogspot.com/

sergiejt
23-07-2015, 12:35
kam2015 widzę że rośnie kolejny domek z serii Realny/Milena/Rawena. Pochwal się skąd jesteś?
Jakieś zmiany wprowadziłeś w projekcie, widzę tylko strop monolityczny (robiłeś osobny projekt stropu czy nie)?
Czy jeszcze jakieś zmiany wprowadziłeś?

kam2015
26-07-2015, 09:24
raczej zmiany "kosmetyczne". zlikwidowałem wykusz przy wyjęciu na taras zyskując około 3m2 salonu, strop nad garażem zalany zamiast z terivy, podwyższony garaż o jeden pustak dzięki temu wejdzie brama 2250 na 5000 (trzeba dobrze wymierzyć schody, żeby nie wyszło więcej zabiegowych), komin murowany. dodałem nowe fotki na http://rawena2dobredomy.blogspot.com/

JaEwa
03-08-2015, 14:56
Witam wszystkich. My również budujemy z mężem dom RAWENA. Nasz dom jest w stanie surowym. (gołe ściany) Mam pytanie odnośnie planu realizacji inwestycji i zakres finansowania robót. Czy ktoś wyliczał te rodzaje prac budowlanych do banku? Chcemy wziąć kredyt na dalszą budowę domu. Czy ktoś mógłby podzielić się tą informacją?

rawenalodzkie
03-08-2015, 23:42
Heja, szybkie pytanko, ile metrow elewacji Wam wyszło?
próbuje oszacować koszt ocieplenia i wykończenia od zewnątrz
u mnie akurat Rawena z pojedynczym garażem, ale chciałbym mieć zgrubną liczbę choćby z innego bliźniaczego projektu

pozdrawiam!

zyh
04-08-2015, 10:00
mi wyszło ok 220 m2, garaż jest poszerzony o metr.

tryfan
04-08-2015, 20:54
Witam wszystkich. My również budujemy z mężem dom RAWENA. Nasz dom jest w stanie surowym. (gołe ściany) Mam pytanie odnośnie planu realizacji inwestycji i zakres finansowania robót. Czy ktoś wyliczał te rodzaje prac budowlanych do banku? Chcemy wziąć kredyt na dalszą budowę domu. Czy ktoś mógłby podzielić się tą informacją?

Poniżej nasz kosztorys przedstawiony do kredytu:

I. ETAP I - STAN ZEROWY
1 Roboty ziemne 5000
2 Fundamenty 30000
3 Izolacje przeciwwilgociowe 8000
II. ETAP II - STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
4 Ściany konstrukcyjne 44000
5 Stropy 28500
6 Schody i balustrady 22000
7 Dach - konstrukcja 28600
8 Dach - pokrycie 40000
9 Obróbki blacharskie 1000
10 Ściany działowe 8300
11 Stolarka okienna 32500
12 Stolarka drzwiowa 27400
III. ETAP III - STAN WYKOŃCZENIOWY WEWNĘTRZNY I ZEWNĘTRZNY
13 Tynki wewnętrzne 25000
14 Elewacje 30000
15 Podłoża i posadzki 12000
16 Roboty malarskie 15000
IV. INSTALACJE
17 Instalacja gazowa 2000
18 Instalacja elektryczna 19000
19 Instalacja wodno-kanalizacyjna 25000
20 Instalacja C.O. 22000
V. POZOSTAŁE: PRZYŁĄCZA DO BUDYNKU, ZAGOSPODAROWANIE TERENU, INNE
21 Przyłącza techniczne 22000
22 Drogi, chodniki, ogrodzenie, oświetlenie zewnętrzne 32300
23 Wentylacja mechaniczna 17600
24 Roboty przygotowawcze 18000
25 Wykończenie kuchni i łazienek 40000
OGÓŁEM KOSZTY BUDOWY (obowiązkowo poz. 1-21) 555200

piotr-srem
05-08-2015, 07:37
Wilczanka na bogato. A ile z tego jeśli miałbyś wyrazić w procentach udało się zaoszczędzić lub wręcz przeciwnie?

JaEwa
05-08-2015, 08:19
Dziękuję bardzo za podanie kosztów. Właśnie o to mi chodziło;-) Pozdrawiam;)

tomaszklakier
07-08-2015, 12:13
Wilczanka na bogato. A ile z tego jeśli miałbyś wyrazić w procentach udało się zaoszczędzić lub wręcz przeciwnie?


Bardzo dobre pytanie ! :) Odpowiedź może być różna bo zależy pewnie od upodobań i możliwości inwestora. Ja będę rozpoczynał budowę "Marleny" i realnie chcę zmieścić się ze wszystkim w maks 350.000zł z ekipą budowlaną (nie licząc działki) lecz tu nie mam doświadczenia bo jeszcze nie zacząłem budować. Niemniej jednak do Banku warto faktycznie podać wyższą wycenę , ale nie zawsze trzeba brać taki kredyt jak wynika to z podanej wyceny. Wynika to z tego,że niektóre Banki przeliczają w ten sposób wkład własny i marża Banku może być wtedy niższa.
Znalazłem kilka dni temu w jednym z Banków załącznik do kredytu hipotecznego "Kosztorys planowanych prac" i Bank zamieścił tam informację jak poprawnie powinien być zachowany przybliżony podział udziału % danego etapu w kosztach budowy domu i tak : I.Stan zero 10-20% II Stan SZ. 20-40% III. Prace wew. instalacyjne i część wykończeniowych 20-45% IV. Pozostałe prace wyk 5-15% V. Uzbrojenie terenu 5-15%
Pozdrawiam

kam2015
08-08-2015, 13:58
u mnie bank wyliczył koszt budowy na około 360000 zł i taki kredyt musiałem wziąć (mam nadzieję nie wykorzystać całego :no: ). te ceny które podałeś są trochę zawyżone. ja mam Rawenę w stanie surowym zamkniętym z blacho-dachówką, hydrauliką i chudziakiem. żadna z tych wyliczeń się nie pokrywa z tym co musiałem zapłacić. ale pewnie ceny zależą od regionu Polski. u mnie są znacznie niższe. dodałem kilka nowych fotek: http://rawena2dobredomy.blogspot.com/

JaEwa
09-08-2015, 08:58
No tak, ceny, które tu są podane są wysokie. Ja mam stan surowy tak jak wcześniej pisałam, ale o wiele mniej zapłaciłam za takie roboty jak tu sa wyliczone. No bank wyliczył mi, że na dokończenie budowy domu muszę wydać jeszcze 300 tys. ale zamierzam zmieścić się max. w 200-230 tys.

sergiejt
10-08-2015, 09:01
Ja mam stan surowy tak jak wcześniej pisałam, ale o wiele mniej zapłaciłam za takie roboty jak tu sa wyliczone.
A możesz napisać realne koszty jakie poniosłaś do teraz?
Masz surowy otwarty z dachem (blacha czy dachówka)?
Podobnie kam2015 czy możesz napisać o swoich kosztach?
Wiem że kilkanaście stron dalej jest napisane o kosztach SSO/SSZ, ale chciałbym znać jak najbardziej aktualne :)

aniach_07
10-08-2015, 10:43
A możesz napisać realne koszty jakie poniosłaś do teraz?
Masz surowy otwarty z dachem (blacha czy dachówka)?
Podobnie kam2015 czy możesz napisać o swoich kosztach?
Wiem że kilkanaście stron dalej jest napisane o kosztach SSO/SSZ, ale chciałbym znać jak najbardziej aktualne :)

Moi Drodzy,
ja aktualnie mam SSZ, buduję Milenę2.
Koszty, jakie aktualnie poniosłam:
- Stan zero - 38000 zł
- Sciany nośne, strop monolityczny, schody komin - 62000 zł
- więźba 9800 zł
- dachówka Creaton Titania oraz folia na dach Delta Plus - 34000 zł.
- okna 3 szybowe wraz z roletami zewnętrznymi wszędzie elektryczne, drzwi zewnętrzne wejściowe oraz te do kotłowni - 24000 zł
- robocizna do tego stanu 45000 zł.

Następne prace zaplanowane:
- elektryka 12000 zł
- hydraulika 12000 zł
- C. O., kominek 22000 zł
- elewacja 26000 zł


I dalej to już wg gustu.

JaEwa
10-08-2015, 12:17
Tak mniej więcej do stanu którego mam, koszt budowy wyniósł mnie ok.85 tys. zł chyba coś takiego (z robocizną murarzy, koparką, betoniarką na zalanie stropu no i materiał oraz swoje drzewo). Póki co to pokryty papą.

violcia88
10-08-2015, 13:24
Moi Drodzy,
ja aktualnie mam SSZ, buduję Milenę2.
Koszty, jakie aktualnie poniosłam:
- Stan zero - 38000 zł
- Sciany nośne, strop monolityczny, schody komin - 62000 zł
- więźba 9800 zł
- dachówka Creaton Titania oraz folia na dach Delta Plus - 34000 zł.
- okna 3 szybowe wraz z roletami zewnętrznymi wszędzie elektryczne, drzwi zewnętrzne wejściowe oraz te do kotłowni - 24000 zł
- robocizna do tego stanu 45000 zł.

Następne prace zaplanowane:
- elektryka 12000 zł
- hydraulika 12000 zł
- C. O., kominek 22000 zł
- elewacja 26000 zł


I dalej to już wg gustu.

aniach_07 czy te powyższe koszty to same materiały + robocizna 45 tysięcy?

Z ciekawości chciałam spytać z jakiej firmy macie okna?

Pozdrawiam, Wiola

aniach_07
10-08-2015, 17:39
aniach_07 czy te powyższe koszty to same materiały + robocizna 45 tysięcy?

Z ciekawości chciałam spytać z jakiej firmy macie okna?

Pozdrawiam, Wiola

Tak to ceny materiału i robocizny do SSZ, z wszystkimi elementami (rynny, odgromówka na dachu, itd.).
Okna i rolety mamy ALUPLAST 3-szybowe o wsp. U=0,9 białe od środka i antracyt na zewnątrz z okuciami WinkHaus, rolety również antracyt, drzwi zewn. wejściowe i od kotłowni również KMT.
:)

kasiap43
12-08-2015, 20:32
Witam!
To mój debiut zarówno jeśli chodzi o budowę domu jak i udział na jakimkolwiek forum. Kupiliśmy z mężem projekt Realny II. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Będziemy budować w gm. Długołęka pod Wrocławiem. Przeczytałam już wszystkie informacje z forum i dały mi dużo do myślenia. Chętnie nawiązałabym bliższy kontakt z forumowiczami z okolic Wrocławia.
Kasia

Qshaq
15-08-2015, 19:19
Witam!
To mój debiut zarówno jeśli chodzi o budowę domu jak i udział na jakimkolwiek forum. Kupiliśmy z mężem projekt Realny II. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Będziemy budować w gm. Długołęka pod Wrocławiem. Przeczytałam już wszystkie informacje z forum i dały mi dużo do myślenia. Chętnie nawiązałabym bliższy kontakt z forumowiczami z okolic Wrocławia.
Kasia

W samej Długołęce masz forumowicza ;) A tak poza nim to my budujemy kawałek za Oleśnicą coś na bazie Realnego II... jest dużo zmian, także ciężko powiedzieć że to to samo. Najważniejsze to częściowe podpiwniczenie i likwidacja balkonu, przeniesienie kuchni, otwarty korytarz, powiększenie schodów i usunięcie jednego z okien na parterze (konsekwencja otwartego hallu). Na razie mamy ściany... wygląda to mniej więcej tak
http://s14.postimg.org/a7iu9wfgx/2015_08_06_17_11_19.jpg
http://s14.postimg.org/d0c1txftd/2015_08_06_17_11_39.jpghttp://s14.postimg.org/551if466p/2015_08_06_17_12_59.jpg
http://s14.postimg.org/7l3bsyo9d/2015_08_06_17_13_14.jpg
http://s14.postimg.org/ni23pognl/2015_08_06_17_13_16.jpg
http://s14.postimg.org/kf1dmb1ox/2015_08_06_17_13_28.jpg
http://s14.postimg.org/abh93wac1/2015_08_06_17_13_42.jpg

kasiap43
16-08-2015, 21:28
Hej!
Dzięki za informacje. Miło patrzeć jak powstaje dom. My nie planujemy dużych zmian. To znaczy teraz kiedy przeczytałam cały wątek to może uda się przemycić jakieś przy budowie, jak np. zmiana szerokości schodów. W naszym projekcie zlikwidowaliśmy wykusz w kuchni, ale chcemy włączyć wnękę z przedpokoju. Kuchnia będzie mała, trudno. Zrezygnowaliśmy też z balkonu. Za to chcemy zrobić zadaszony taras wzdłuż budynku. Zastanawiamy się też nad rekuperacją i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Czy ktoś słyszał lub ma i jedno i drugie? Zastanawiam się, czy te instalacje się wzajemnie nie wykluczają? Nie mam zbyt wiele czasu na szukanie takich informacji ale na razie na nic nie natrafiłam. Może źle szukam.

sergiejt
17-08-2015, 19:09
Co myślicie nad taką adaptacją poddasza (projekt Milena):
- przesunięcie ścianki między pokojami, aby wyprostować wejście do pokojów
- ścianka działowa między pokojem dolnym, a garderobą
-otwarcie garderoby na przedpokój
- wstawienie okna dachowego na korytarzu (od strony kuchni)
- podział strychu na dwa pokoje: graciarnia i pralnia.
327915
https://drive.google.com/file/d/0BxjJxEnyhSwgcFBtNHFZdWVtdEU/view?usp=sharing
czekam na Wasze uwagi :)
Jakoś nie dane mi było obejrzeć na żywo domku Milena, ale już kilku forumowiczów pewnie mieszka, więc mają wyobrażenie na moje zmiany czy mają sens?

tomaszklakier
19-08-2015, 21:11
Witam sergiejt !
Jeszcze chwilkę potrwa jak rozpocznę budowę jednak w projekcie mam wyprostowaną ścianę, garderobę z wejściem z przedpokoju i tam wstawiamy okno dachowe. Co do pomieszczenia nad garażem to w planach jest aby zrobić tam niewielką garderobę ( z prawej po wejściu) , pralnię z suszarnią ( z lewej ) i jakiś pokój (bo na dole nie będę miał małego pokoju.
Załączam zdjęcie garderoby jaką chciałbym mieć oraz rzut z korytarza na wejście do garderoby, jest źródło na zdjęciach bo sam nie pamiętam skąd je pobierałem, ale mam nadzieję ,że nikt nie będzie miał mi tego za złe. 328051328052

sergiejt
20-08-2015, 05:54
Dzieki za odpowiedz.
Zastanawiam sie tylko czy garderobę zamykać czy otworzyć zyskujac przy okazji trochę światła w przedpokoju?

Jawal
25-08-2015, 11:37
Dzień dobry,
Planujemy budowę domu wg projektu Milena 2 w Krakowie. Chciałabym zapytać o koszt wykonania elementów dekoracyjnych elewacji tj bonie, opaski okienne, gzymsy. Nam firma, która będzie budować dom w systemie generalnego wykonawstwa wyceniła te prace na 25 tys netto. Wydaje mi się że trochę drogo. Czy można wiedzieć ile to kosztowało u Pana lub u innych uczestników forum?

tryfan
25-08-2015, 20:46
Wilczanka na bogato. A ile z tego jeśli miałbyś wyrazić w procentach udało się zaoszczędzić lub wręcz przeciwnie?

Coż, może faktycznie na bogato, ale jakoś tak wyszło. W zasadzie powiedziałbym, że się sprawdziło, w niektórych pozycjach może nawet za mało.
Porównując z kosztorysem otrzymanym razem z projektem, myślę, że nie jest aż tak bardzo źle. Raz, że kosztorys nie uwzględnia wykończenia terenu, ba - nie uwzględnia instalacji wewnętrznych, a i bez tego sumarycznie jest 400000. Poza tym co w kosztorysie wykonywałem np. ocieplenie pianką poliuretanową, nie wełną mineralną; dodatkowo wentylacja mechaniczna. No i oczywiście w pozycjach, gdzie wygląd ma znaczenie (jak np. płytki, dachówka, brama garażowa, itp, itd) znaczący głos żony podnosił koszty :-)


Witam!
To mój debiut zarówno jeśli chodzi o budowę domu jak i udział na jakimkolwiek forum. Kupiliśmy z mężem projekt Realny II. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Będziemy budować w gm. Długołęka pod Wrocławiem. Przeczytałam już wszystkie informacje z forum i dały mi dużo do myślenia. Chętnie nawiązałabym bliższy kontakt z forumowiczami z okolic Wrocławia.
Kasia

Tak jak pisał Qshaq - prowadzę budowę (już prawie koniec) w samej Długołęce. W razie pytań zapraszam do kontaktu na priv. Pozdrawiam.

tomaszklakier
27-08-2015, 21:07
A ja żyję nadzieją na realizację w kwocie niższej niż 400.000 zł już do zamieszkania, ale pewnie wszystko wynika od możliwości inwestora (próbuję wierzyć,że tak jest :) )

zyh
28-08-2015, 10:58
u nas bez działki wyszło ok 400kPLN więc jest możliwe wybudowanie za tą kwotę do zamieszkania

realnyII
31-08-2015, 08:09
Witam serdecznie na forum. :)
Czy ktoś z Państwa buduje dom wg projektu realny II lub podobny w okolicach Olsztyna lub Ostródy?

realnyII
01-09-2015, 09:07
u nas bez działki wyszło ok 400kPLN więc jest możliwe wybudowanie za tą kwotę do zamieszkania Czy mógłby Pan/ Pani wskazać koszty ( chociażby w przybliżeniu), stanu surowego otwartego, zamkniętego i takiego "pod klucz".
My również chcielibyśmy zmieścić się w takiej kwocie - 400 tys. zł., ale jesteśmy na samym początku drogi - nie podjęte jeszcze zostały żadne decyzje związane z budową oprócz zakupu działki i wyboru projektu..
Czy instalował Pan jakieś dodatkowe urządzenia ( np. pompy ciepła, rekuperator itp.) , które w momencie budowy podnoszą jej koszt? Budowa była w całości wykonywana przez firmę / osoby wynajęte, czy też metodą gospodarczą? pozdrawiam

zyh
01-09-2015, 19:19
@ realnyII
we wcześniejszych wątkach pisałem o poszczególnych kosztach:)
ekstrawagancje:
- wszędzie styropian grafitowy, 30 podłoga, 24 ściany, 20 na skosach murowanych;
- pompa ciepła PW;
- rekuperacja;
- kominek z płaszczem wodnym;
murowanie i ocieplenie zewnętrzne jedna firma, środek ja, dekarz i cieśla w jednej osobie, elektryka trochę ja trochę elektryk, wykończenie wewnątrz, oprócz tynków i podłóg, łazienek i mebli w kuchni to ja i spółka. brak elewacji zewnętrznej.

pola24
03-09-2015, 18:35
Witam serdecznie na forum. :)
Czy ktoś z Państwa buduje dom wg projektu realny II lub podobny w okolicach Olsztyna lub Ostródy?

Chyba do mnie masz najbliżej :D Buduję w pomorskim w Kiełpinie. Pewnie jakieś 2 godzinki drogi

realnyII
03-09-2015, 19:05
Chyba do mnie masz najbliżej :D Buduję w pomorskim w Kiełpinie. Pewnie jakieś 2 godzinki drogiNa jakim jesteś etapie budowy?

pola24
04-09-2015, 09:26
Na jakim jesteś etapie budowy?

Własnie obijamy dach a za 2 tyg mają przyjechać okna:D

sergiejt
04-09-2015, 10:50
Własnie obijamy dach a za 2 tyg mają przyjechać okna:D
Budujesz Milene I?
A możesz napisać coś o kosztach ile Was kosztowało do tej pory?
Dach z czego planujesz robić?

pola24
04-09-2015, 11:00
Tak milenę.
My narazie zostaniemy przy papie, gdyż musimy się szybko wyprowadzić. Planujemy do września przyszłego roku. Póżniej oczywiście czarna dachówka. O kosztach nie napiszę ci zbyt wiele bo tego nie zapisuje. A moj mąż ma własną firmę budowlaną i budujemy systemem gospodarczym. Bardzo dużo zaoszczedze na robociźnie.

aniach_07
04-09-2015, 19:23
Moi Drodzy!
Ile wyszło Wam powierzchni ścian do tynków wewnętrznych?

Beata &Mariusz
05-09-2015, 20:18
Witam serdecznie na forum. :)
Czy ktoś z Państwa buduje dom wg projektu realny II lub podobny w okolicach Olsztyna lub Ostródy?
Wiosną zaczynamy budowę Leny w Jonkowie :-)
Pozdrawiamy,Beata i Mariusz

realnyII
06-09-2015, 07:09
Super, my też chcemy ruszyć wiosną. Jesień i zimę rezerwujemy na zapoznanie sę z tematem, podejmowanie decyzji i całą papierologię. Chętnie powymieniamy się doświadczeniami na poszczególnych etapach. :)

realnyII
06-09-2015, 08:53
Mam pytanie dotyczące schodów - jaka jest ich oryginalna szerokość wg projektu? Przeglądając wątek zauważyłam, że część osób sygnalizowało, że są wąskie i przez to niewgodne..

sergiejt
06-09-2015, 10:14
Mam pytanie dotyczące schodów - jaka jest ich oryginalna szerokość wg projektu? Przeglądając wątek zauważyłam, że część osób sygnalizowało, że są wąskie i przez to niewgodne..
Wg projektu mają 90cm szerokości

Beata &Mariusz
06-09-2015, 12:25
Super, my też chcemy ruszyć wiosną. Jesień i zimę rezerwujemy na zapoznanie sę z tematem, podejmowanie decyzji i całą papierologię. Chętnie powymieniamy się doświadczeniami na poszczególnych etapach. :)
Gdzie dokladnie budujecie, w samym Olsztynie?

realnyII
06-09-2015, 16:15
W okolicach Gietrzwałdu.

wyszoma
06-09-2015, 19:07
milena II - u nas około 500 m2 łącznie z sufitami, trochę mamy podniesioną ściankę kolankową (koło 25 cm)




Moi Drodzy!
Ile wyszło Wam powierzchni ścian do tynków wewnętrznych?

gonki
06-09-2015, 20:37
Witam wszystkich budujacych :-) Aktualnie jestesmy na etapie stropu - projekt rawena. Budujemy w okolicach Olesnicy. Planujemy pompe ciepla PW. Czy uzytkownicy pomp moga podzielic ze z nami swoimi doswiadczeniami? Jakie pompy polecacie/odradzacie? Bedziemy wdzieczni za wszystkie informacje. Pozdrawiamy

siwa7182
07-09-2015, 06:26
Witam serdecznie na forum. :)
Czy ktoś z Państwa buduje dom wg projektu realny II lub podobny w okolicach Olsztyna lub Ostródy?

Witam
Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego . Obecnie kończymy ocieplanie, w środku hydraulika i elektryka czekamy na tynki i posadzki. Budujemy w okolicy Mrągowa Realny z powiększonym garażem i małą piwniczką.Pozdrawiam

realnyII
07-09-2015, 07:05
Witam
Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego . Obecnie kończymy ocieplanie, w środku hydraulika i elektryka czekamy na tynki i posadzki. Budujemy w okolicy Mrągowa Realny z powiększonym garażem i małą piwniczką.Pozdrawiam
A czy byłaby możliwość umówienie się z Państwem, żeby zobaczyć dom i porozmawiać?
Byłoby to dla nas bardzo pomocne - my też chcemy duży garaż, być może z kanałem.

aniach_07
07-09-2015, 11:52
milena II - u nas około 500 m2 łącznie z sufitami, trochę mamy podniesioną ściankę kolankową (koło 25 cm)

Bardzo dziękuję za info.
Moi tynkarze wyliczyli nam 600 m2, a ścianki kolankowe mam takie jak w projekcie. Dodam, że mam trochę obniżowy strop o jakieś 10 cm w stosunku do projektu...
Chyba muszę sama pomierzyć powierzchnię:)

realnyII
07-09-2015, 12:17
Czy ktoś z Państwa wyliczał szacunkowe koszty budowy domu wg kalkulatora: http://kb.pl/budowa/pietrowy-bez-piwnicy albo innego, podobnego ?
Czy cena ostateczna okazała się zbliżona do kwoty wyliczonej tego typu kalkulatorem?
Czy w ogóle można się tym sugerować?
Cena SSO z fundamentami, dachem i elewacją zewnętrzną wyszła mi tu ok. 160 tys. zł...

siwa7182
07-09-2015, 13:37
A czy byłaby możliwość umówienie się z Państwem, żeby zobaczyć dom i porozmawiać?
Byłoby to dla nas bardzo pomocne - my też chcemy duży garaż, być może z kanałem.

Oczywiście, zapraszamy .Napiszcie tylko kiedy Wam pasuje,przeważnie popołudniami jesteśmy na budowie.

realnyII
07-09-2015, 13:55
Oczywiście, zapraszamy .Napiszcie tylko kiedy Wam pasuje,przeważnie popołudniami jesteśmy na budowie. Super :) Nam najbardziej odpowiada piątek albo weekend, ponieważ w pozostałe dni dość długo pracujemy i pewnie dojechalibyśmy do Państwa zbyt późno. Proszę podać na pw dogodny termin, a my postaramy się dostosować.

realnyII
12-09-2015, 07:50
Podbijam temat ponownym zapytaniem - czy ktoś z Państwa buduje lub zbudował dom wg projektu realny/ milena/ rawena na Warmii lub Mazurach? Czy można umówić się, aby zobaczyć efekt?

Laprathus
12-09-2015, 19:29
Witam dołączam do wątku, przeczytałem wszystkie posty i kłaniam się nisko wszystkim uczestnikom w/w temat. Jestem z Olsztyna i planuję rozpocząć budowę na wiosnę 2016 roku. Nie jestem budowlańcem ale ostatnie 3 miesiące przeznaczyłem na dokształcanie się w tym zakresie. Dom będę budował wg projektu Milena odbicie lustrzane. W projekcie planuje wprowadzić liczne zmiany a mianowicie:
Zlikwidować podcień w salonie tj. jest to w projekcie realny, kuchnię powiększyć o wnękę z korytarza, pod schodami zrobić schowek, na poddaszu likwidacja balkonu i wstawienie normalnych okien, likwidacja wszelkich kominów z uwagi na to, że nie będę ich potrzebował ponieważ ogrzewanie planuje gazowe natomiast wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Ogrzewanie podłogowe po całości. Ściany planuje wykonać z silikatów 18 i na to ocieplenie styropianem 20cm. Budżet w jakim planuje się zamknąć to 300 tys. działkę uzbrojoną już posiadam. Pragnę dodać, że bardzo podobają mi się Wasze realizację i zazdroszczę takiego etapu.

realnyII
13-09-2015, 09:18
Witam Kolegę z Olsztyna. Widzę, że niektóre z rozważanych przez Pana zmian są podobne do naszych planów - ogrzewanie gazowe, podłogówka, rekuperacja, powiększenie kuchni czy wykorzystanie wnęki pod schodami (my chcemy włączyć ją do łazienki). Chcemy też podnieść poddasze o 1 lub 2 pustaki. Zastamawiam się nad wielkością okien ( musimy maksymalnie doświetlić salon) i martwi mnie szerokość schodów, które bardzo chciałabym zobaczyć w realu.

Laprathus
13-09-2015, 10:51
Witam kolegę;-) jeżeli chodzi o podniesienie poddasza o jedną lub 2 cegiełki to ja również rozważam taką zmianę jednakże nie jestem do końca co do niej przekonany, po pierwsze dlatego, że w tych domkach realny/milena poddasze i tak jest w miarę wysokie, a podniesienie poddasza spowoduje, że budynek straci na estetyce oraz mogą wystąpić wówczas nieprzewidziane problemy. U znajomego, który podwyższył poddasze o 1 pustak majstry nie przewidzieli, że okno przez to będzie wyżej i teraz na palcach musi stawać aby wyglądnąć przez okno, zdaje się błąd który nie powinien mieć miejsca a jednak wystąpił. Jeżeli chodzi o kwestię przerobienia schodów to też muszę coś w tym temacie wymyślić bo z tego co czytam na forum to jest to bolączka tych projektów a ostatnie czego chcę, to żeby przez źle zrobione schody dzieciak zleciał mi ze schodów, ps. dziecka jeszcze nie mam ale może będzie;]Widziałem, że na oddzielnym temacie poszukujesz geodety, projektanta do adaptacji projektu myślę, że w tym temacie mogę ci pomóc. Jeżeli chodzi o firmy budowlane to mam ich dużo jednakże sam nie wiem na jaką się zdecydować. Materiały budowlane to tutaj mam problem bo nie mam żadnych dojść, trzeba będzie latać po hurtowniach i ustalać ceny targować rabaty. Jeżeli chodzi o obejrzenie domu gotowego to mi również na tym zależy, z tego co czytałem forum to jakiś miły Pan z Ostródy zapraszał do siebie, podał numer telefonu trzeba będzie wejść z nim w kontakt i grzecznie poprosić o możliwość obejrzenia.

Sandra25
14-09-2015, 15:02
Witam kolegę;-) jeżeli chodzi o podniesienie poddasza o jedną lub 2 cegiełki to ja również rozważam taką zmianę jednakże nie jestem do końca co do niej przekonany, po pierwsze dlatego, że w tych domkach realny/milena poddasze i tak jest w miarę wysokie, a podniesienie poddasza spowoduje, że budynek straci na estetyce oraz mogą wystąpić wówczas nieprzewidziane problemy. U znajomego, który podwyższył poddasze o 1 pustak majstry nie przewidzieli, że okno przez to będzie wyżej i teraz na palcach musi stawać aby wyglądnąć przez okno, zdaje się błąd który nie powinien mieć miejsca a jednak wystąpił. Jeżeli chodzi o kwestię przerobienia schodów to też muszę coś w tym temacie wymyślić bo z tego co czytam na forum to jest to bolączka tych projektów a ostatnie czego chcę, to żeby przez źle zrobione schody dzieciak zleciał mi ze schodów, ps. dziecka jeszcze nie mam ale może będzie;]Widziałem, że na oddzielnym temacie poszukujesz geodety, projektanta do adaptacji projektu myślę, że w tym temacie mogę ci pomóc. Jeżeli chodzi o firmy budowlane to mam ich dużo jednakże sam nie wiem na jaką się zdecydować. Materiały budowlane to tutaj mam problem bo nie mam żadnych dojść, trzeba będzie latać po hurtowniach i ustalać ceny targować rabaty. Jeżeli chodzi o obejrzenie domu gotowego to mi również na tym zależy, z tego co czytałem forum to jakiś miły Pan z Ostródy zapraszał do siebie, podał numer telefonu trzeba będzie wejść z nim w kontakt i grzecznie poprosić o możliwość obejrzenia.

Laprathus okna w salonie są niestandardowe i sa naprawdę duże ale jest super oświetlony ,my zmniejszyliśmy tylko ich wysokość o 10 cm z uwagi na fakt ze po prostu po zrobieniu posadzki wychodziły by wówczas stanowczo za nisko ,ten sam problem jest z wielkością okna w kuchni typowe z projektu 180/160 oczywiście to kwestia gustu ale po pierwsze za nisko wychodzi a pod oknem wg projektu jest zlew a kuchnia sama w sobie jest waska a okno 180 ogranicza głębokość szafek po bokach ,Mamy okno 150 /150.Pozdrawiam

wyszoma
14-09-2015, 19:29
Aniach - ja poprosiłam o podanie m2 do tynków architektów z dobrychdomów.pl - tam gdzie projekt kupiłam
i taką dostałam odpowiedz:

- parter - cześć mieszkalna: ściany 187m2, sufit 70m2
- parter - garaż i kotłownia: ściany 98m2, sufit 43m2
- piętro - cześć mieszkalna: ściany 72m2
- strych: ściany 41m2
Uwaga: ściany działowe i wykończenie wewnętrzne dachu – płyty gipsowo – kartonowe.

i ekipa która nam robiła tynki policzyła nawet 10m2 MNIEJ niz podał nam ten Pan z dobrychdomów.pl
wiec Twoi coś chyba dwa razy będą tynkować ;-)



Bardzo dziękuję za info.
Moi tynkarze wyliczyli nam 600 m2, a ścianki kolankowe mam takie jak w projekcie. Dodam, że mam trochę obniżowy strop o jakieś 10 cm w stosunku do projektu...
Chyba muszę sama pomierzyć powierzchnię:)

aniach_07
14-09-2015, 21:16
Bardzo dziękuję Wyszoma:)
Różnica wynika chyba z tego, że u mnie na poddaszu wszystkie ściany są murowane...
Mam taką nadzieję:)




Aniach - ja poprosiłam o podanie m2 do tynków architektów z dobrychdomów.pl - tam gdzie projekt kupiłam
i taką dostałam odpowiedz:

- parter - cześć mieszkalna: ściany 187m2, sufit 70m2
- parter - garaż i kotłownia: ściany 98m2, sufit 43m2
- piętro - cześć mieszkalna: ściany 72m2
- strych: ściany 41m2
Uwaga: ściany działowe i wykończenie wewnętrzne dachu – płyty gipsowo – kartonowe.

i ekipa która nam robiła tynki policzyła nawet 10m2 MNIEJ niz podał nam ten Pan z dobrychdomów.pl
wiec Twoi coś chyba dwa razy będą tynkować ;-)

snajperjuve
15-09-2015, 07:36
Witam
Forum obserwuje od kilku tygodni, i wreszcie chciałem sie ujawnić z zamiarem budowy Realnego 2(lustro). Poczyniłem juz pierwsze kroki ku temu, nie licząc niezbędnej papierologii. Buduję w okolicy Mińska Mazowieckiego, gdyby był ktoś na forum z okolicy u którego budowa została ukończona lub jest na bardziej zaawansowanym etapie, to proszę bardzo o kontakt. Fundamenty u mnie już stoją. Poniżej foty

wyszoma
15-09-2015, 13:34
moje ściany na poddaszu tez są murowane ....

aniach_07
15-09-2015, 17:33
moje ściany na poddaszu tez są murowane ....


Czyli jednak muszę rozliczyć moich fachowców z ich pracy...
... więc miara w dłoń i działamy:)

kam2015
19-09-2015, 13:44
rozliczać fachowców trzeba już od początku budowy. załóżmy odchylenie na pionie ściany przekłada się na grubość tynku. ja miałem taką sytuacje na ścianie działowej pomiędzy bliźniaczymi pokojami na górze. ściana była odchylona więc z jednej strony trzeba było dać grubszy tynk dołem ściany a z drugiej strony na górze doszło ze dwa centymetry na grubości tynku. co się oczywiście przekłada na koszty materiałów tynkarskich. http://rawena2dobredomy.blogspot.com/ poziomice i kątowniki w dłoń. :yes:

wyszoma
19-09-2015, 14:44
kam2015 ma oczywiście racje,
my tez jedną scianę mieliśmy ładnie pochyloną :-) tą ma której ejst komin - pomiędzy strychem a schodami
a może Twoi tynkarze policzyli jeszcze skosy na poddaszu (część mieszkalna i strych)?
tam jest chyba jakies 115 metrów


Czyli jednak muszę rozliczyć moich fachowców z ich pracy...
... więc miara w dłoń i działamy:)

pawjus
20-09-2015, 19:29
witam wszystkich po długiej przerwie. mam pytanie dotyczące ferelnych schodow w realnym II odbicie lustrzane. moi fachowcy zle wykonali schody i zwlaja wine na mnie ponieważ podniosłem sciane kolankowa ale przecież sciana kolankowa nie podnosi stropow wiec chody zostają bez zmian tylko dach idzie wyżej.. sytuacja wygląda nastepujaco. iż moi budowlancy wykonali 4 schody zabiegowe zamiast 3 a tego ostatniego prostego schodka przed wejściem na strych nad garaz po prostu nie. po tych schodach nie da się normalnie wchodzić ponieważ na schodach zabiegowych w największym punkcie miescisie pol stopy.. ktoś może mi podac jaka powinna być wysokość i szerokość/glebokosc każdego schodka prostego...?? u mnie te wymiary roznia się w granicy max do 1,8 cm nie wiem czy to tak może być wykonane??? proszę o wasza opinie... z góry dziekuje.

pawjus
20-09-2015, 19:33
czy tak powinny wygladac zgodnie z projektem schody?? głownie chodzi mi o ten schodek prosty który jest nad trzecim schodkiem zabiegowym. fotka w załączniku331293

bratpit77
21-09-2015, 08:04
Kolejna osoba łącznie ze mną robi schody zgodnie z projektem i powstaje dziura do łazienki. Tam powinno się przesunąć ten spocznik w kierunku łazienki żeby zamurować i mieć na czym oprzeć gazobeton lub cegłę , a tak będziesz kombinował przy tynkach z zabudowaniem tego. Ja to zabudowałem od wewnątrz płytą OSB potem siatka i tynk. Na razie nie pękło. Schody wyglądają na prawidłowo wykonane , ja jedynie nie lałem tego ostatniego schoda dopiero jak robiłem posadzki to ustaliłem to tak żeby ostatni schód był na równo z wykładziną. A to kilka fotek moich schodów.
331340331341331342331343331344

JaEwa
24-09-2015, 16:47
Hej. W jakim programie robicie projekty? Bo chciałabym coś zrobić, ale zupełnie nie mam pojęcia jaki program można ściągnąć. Ktoś podpowie? Czy może ktoś Wam robił projekty/ wizualizacje?

milenka 2
28-09-2015, 21:03
Podobają mi się bardzo wnęki na drewno kominkowe czy ktoś zrealizował taki pomysł? może mógłby podrzucić jakieś zdjątka?chodzi mi konkretnie o projekt milena,realny itp

zyh
29-09-2015, 17:21
332426
to jest nasza radosna twórczość odnośnie kominka z wnęką.

tomaszklakier
30-09-2015, 19:42
Dzień dobry,
U mnie prace już trwają. Jak dobrze pójdzie to powinno udać się w tym roku zamknąć budynek chociaż w SSO.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga budowlanego w którym na bieżąco wstawiam informację o kosztach jakie ponoszę. Informacja może być przydatna dla osób zaczynających budowę i oczywiście część kosztów nie musi być ponoszona. U mnie więcej środków zostało przeznaczonych na koparki i sprzęt ciężki ze względu na trudniejszy teren.
http://www.projektmarlena.mojabudowa.pl
Pozdrawiam serdecznie.

BQU
01-10-2015, 19:31
Witajcie,

U nas też w końcu prace ruszyły. Budujemy Realny 2 z kilkoma zmianami w Krakowie. Postęp prac wraz ze zdjęciami dokumentuję tutaj:

http://mojrealny2.blogspot.com/

Pozdrowienia dla wszystkich!

sergiejt
03-10-2015, 06:13
Witajcie,
U nas też w końcu prace ruszyły. Budujemy Realny 2 z kilkoma zmianami w Krakowie. Postęp prac wraz ze zdjęciami dokumentuję tutaj:
Pozdrowienia dla wszystkich!

No, no, na płycie fundamentowej to chyba jeden z nielicznych z grupy Realny/Milena/Rawena.
Mam dodatkowe pytania, więc proszę przeczytaj PW.
Pozdrawiam

BQU
03-10-2015, 11:04
Wiadomość poszła na priv.
Mnie nie było trudno przekonać do płyty, chociaż oczywiście w najbliższym otoczeniu mam zatwardziałych zwolenników fundamentów (większość z nich nie wie dlaczego woli fundamenty od płyty ;) ).
Zdecydowały względy praktyczne (czas i prostota wykonania, cena).

Beata &Mariusz
03-10-2015, 12:05
Witam
Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego . Obecnie kończymy ocieplanie, w środku hydraulika i elektryka czekamy na tynki i posadzki. Budujemy w okolicy Mrągowa Realny z powiększonym garażem i małą piwniczką.Pozdrawiam

Dzień dobry,
Czy mogę wiedzieć ile zapłaciliście za instalację elektryczną?

siwa7182
04-10-2015, 08:22
Witam
Koszt instalacji elektrycznej do tej pory to ok.6 tyś. z robocizną mamy rozciągniętą instalacje po całym domu plus przewody antenowe pozdrawiam

Beata &Mariusz
04-10-2015, 12:02
Siwa7182 dziękuję za odpowiedź.
Wysłałam prwatną wiadomość. Pozdrawiam,Beata

tomaszklakier
04-10-2015, 12:22
Witam,
Przeszukałem forum i nie znalazłem (lub nie umiem) postów nt. ilości zakupionego materiału na budowę ścian nośnych. Wydaje mi się,że temat mógłby ułatwić zakup nie tylko mi , ale również innym inwestorom. Stoję właśnie przed zadaniem zakupu betonu komórkowego ( rozmiar 24x24x59) i wg moich wyliczeń niezbędny będzie zakup ok 2300 szt. Mój projekt to MARLENA garaż jednostanowiskowy + 1m szerokości więcej. Zastanawia mnie ile Państwo potrzebowaliście materiału na budowę ścian w zależności od projektu i wymiarów materiału. Wg moich wyliczeń na metr kwadratowy powinienem zużyć 7 szt. betonu komórkowego. Ile metrów kwadratowych ścian nośnych po odjęciu otworów okiennych i drzwiowych mają orientacyjnie Państwa projekty? Jeśli dobrze wyliczyłem wszystkie ściany nośne u mnie w projekcie to wahają się w przedziale 300-330 m2 ( tak na szybkie liczenie do weryfikacji)

Pozdrawiam
Tomasz

siwa7182
04-10-2015, 17:31
Witam!Niestety nie dostalam zadnej wiadomosci.Pozdrawiam.

violcia88
04-10-2015, 17:57
Cześć,

jeśli ktoś byłby zainteresowany, to załączam zdjęcia z poszczególnych etapów budowy naszej Raweny II. Dom budujemy pod Wrocławiem.
Obecnie jesteśmy na etapie stawiania więźby dachowej. Dom zaczęliśmy budować na początku czerwca.
https://drive.google.com/open?id=0B-h9XNY4Q3prflhZQmgwamNZejRmSEduZEFvdmozZ29JUHRuZ01j d3ZjZ3pVRWVyZGtOX2M

Jeśli ktoś miałby pytania to śmiało piszcie :-)

Pozdrawiam
Wiola

Beata &Mariusz
04-10-2015, 19:50
Witam!Niestety nie dostalam zadnej wiadomosci.Pozdrawiam.

Ajajaj, coś mi tu się kaszani znaczy się:-)

pawjus
04-10-2015, 21:23
witam poda ktoś kto robil elewacje ile wam wyszlo m2 scian zew??

Sabina#
06-10-2015, 17:32
Witam, mogłabym poprosić o wrzucenie zdjęcia/ć na którym byłby widoczny wyłaz na strych, może ktoś już ma zrobiony. Chciałabym wiedzieć gdzie można byłoby go umiejscowić.
Pozdrawiam

marszatko
07-10-2015, 08:15
witam Pawjus
my jesteśmy na etapie ocieplania Mileny - kupiliśmy 200 m2 - ale trochę nam zabraknie
pozdrawiam

pawjus
07-10-2015, 19:56
witam Pawjus
my jesteśmy na etapie ocieplania Mileny - kupiliśmy 200 m2 - ale trochę nam zabraknie
pozdrawiam

właśnie planuję zakup na 240m2 wiec może i stykanie.... a jeszcze mam pytanie do ludzi którzy ocieplają gr. 20cm jak rozwiązaliście ścianę od kuchni ??ja przymierzam się do ocieplenia jej 18 aby nie zakłucic zbytnio wyglądu krokwi ponieważ nie wydłużałem ich .....

zyh
07-10-2015, 20:46
wygląda trochę dziwnie i też nie wydłużyłem krokwi, u mnie po ociepleniu 24cm na podbitke zostało może 5cm ale jak się nie patrzysz to nie widać:)

pola24
08-10-2015, 19:51
A to nasza miena

tomaszklakier
11-10-2015, 19:35
A to nasza miena

Jak ja zazdroszczę takiego stanu :)
Powodzenia na dalszej drodze.

radekd83
11-10-2015, 20:21
czy buduje ktos aureliusza 2 z dobre domy?

sergiejt
12-10-2015, 13:30
A to nasza miena
Też chciałbym być na tym etapie.
Ile Was wyniósł stan obecny SSO?

violcia88
12-10-2015, 20:47
Cześć,

Widziałam, że dużo osób robi u siebie wentylację mechaniczną z rekuperacją. Mam pytanie do właścicieli tego rozwiązania. Jak prowadziliście rury wentylacji, stawiając rekuperator w kotłowni? Jak przeszliście z rurami nad część właściwą domu ze strony garażowej, w którym miejscu dokładnie ?

Nam instalator radził przejść z kotłowni do garażu pod sufitem (RAWENA II). Potem wykręcić zaraz za kominem w lewo (w stronę domu). Potem w garażu skierować rury pionowo wzdłuż komina na pierwsze piętro, na strych. Tam ze strychu przebić się przez ścianę nośną do pokoju z balkonem. Prowadzić rury wzdłuż podłogi aż do drzwi wejsciowych tego pokoju i potem w górę pionowo na stryszek nad piętrem (wiąże się to ze zrobieniem jakiejś szafy na tej ściance, żeby nie widać było zabudowy rur). Tam rozprowadzić już wentylację po całym domu (1 piętro i parter). Zamierzamy stosować rury aluminiowe. Czy ktoś podobnie przeciągnął rury wentylacji.... ? Czy mieliście inne koncepcje, np podwieszenie rur, poprowadzenie pod skosem?
333890333891333892
Na początku myśleliśmy żeby wyjść z rurami na malutki stryszek nad częścią garażową, a potem przejść na stryszek nad główną częścią domu. Jednak tam prawie nie ma miejsca, a poza tym jest ściana szczytowa.

Szukamy najlepszej możliwej opcji.

Pozdrawiam
Wiola

zyh
13-10-2015, 08:18
u nas rekuperator stoi w pomieszczeniu nad garażem przed kominem. Stąd jest wejście rurami na strych(mamy murowane skosy), ze strychu są nawiewy i wyciągi z piętra, w garderobie w sypialni jest zejście rur parterowych i rozprowadzone po posadzce. czerpnia i wyrzutnia od rekuperatora idą wzdłuż ściany kolankowej i schodzą do garażu a stamtąd na zewnątrz.

violcia88
13-10-2015, 21:20
Dziękuję Zyh.
Możesz tylko bardziej opisać ten fragment: Stąd jest wejście rurami na strych(mamy murowane skosy)?


Zrobiliśmy podsumowanie wydatków dla naszej Raweny. Zakres robót:
- roboty fundamentowe
- stan zero (w tym 18 wywrotek piasku 20 ton !!!)
- ściany parteru (porotherm Eder)
- stropy
- schody lane
- mury na poddaszu
- 1 komin w części garażowej
- ścianki działowe
- instalacje (kanalizacja w ławie, przyłączenie wody, GWC)

Koszty wyniosły (brutto)
Robocizna (jedna ekipa murarska dla całości robót + instalacje druga ekipa): 47900 zł
Materiały: 69104 zł
Całość: 117000 zł

Pozdrawiam
Wiola

rawenalodzkie
13-10-2015, 22:40
hej
co do prowadzenia rekuperacji, u mnie reku bedzie stal w kotlowni w rogu przy scianie zewn i drzwiach do kotlowni.
stamtad od razu wyjscie do czerpni tuz pod stropem oraz przez scianke dzialowa kika metrow przy scianie wgłąb garażu do wyrzutni (mam tylko jedno okno a konkretniej luskfere w garażu).
głowne kanały na dom idą pionowo od rekuperatora w górę przez strop poźniej pod skosem na strych przy ścianie zewn. Tam są redukcje na pokój nad garażem i przez ścianę nośną nad klatką schodową lecą nad garderobe, tam odpowiednie redukcje do pomieszczeń na poddaszu oraz piony do wentylacji dołu. Kanały od tych pionów dalej idą w posadzce.
zostawiłem na etapie budowy 10 cm na styropian na stropie (kanały 6cm + 4cm przykrycia), prawdopodobnie 6 by wystarczyło ale nie miałem wtedy pewności co to będą za kanały, jaka firma itp.. same kanały płaskie z ocynku uginają się, sztywne są tylko przy ściankach. dlatego mysle ze te dodatkowe 4cm na usztywnienie tego styropianem nie było złym pomysłem.

pomieszczenie nad garażem będzie przedzielone ścianą g-k na pralnie, te skośnie kanały zmieszczą się w pralni, tam też planuje awaryjne wejście na strych.

zalety wg mnie:
-reku w kotłowni (kwestia hałasu)

wady:
- czerpnia i wyrzutnia nisko i na jednej i tej samej ścianie
- przejście nad częścią strychu do której z uwagi na układ krokwi nie da się dostać (nad spocznikiem), w przypadku problemów czeka mnie zrywanie płyt g-k.
- 10 cm stryro eps100 na cały strop trochę kosztuje :-(

ps. możliwych wariantów jest wiele, jedni chceli mi robić wyrzutnie przez komin (kanal wentylacyjny) i reku nad wejściem do pomieszczenia nad garażem) ten wydal mi sie najprostszy ale wykorzystałem pewne kruczki (podzielony pokoj nad garazem i luksfera w garażu).

pozdro
Dawid

zyh
14-10-2015, 08:05
W projekcie skosy są lekkie czyli wełna i karton-gips i jeżeli u Was będzie tak samo, to przed ociepleniem dachu poprowadzą instalację , jeśli oczywiście zgodzicie się na umieszczenie urządzenia w tym pomieszczeniu. ja mam wymurowane skosy na poddaszu. taka mała uwaga jak piszę, nie dajcie sobie powiesić urządzenia na ścianie, niech stoi, w przeciwnym przypadku będą drgania się przenosić przez ścianę, pompy ciepła też nie wieszajcie. hałas z pompy pracującej jest znikomy by stawiać ją w garażu, za mało miejsca na kolejne urządzenie moim zdaniem(a ja nie robiłem ściany działowej w garażu).

realnyII
15-10-2015, 13:29
Witam, czy mógłby mi ktoś podać wymiary okien zastosowane w projekcie Realny?

ania.sad
19-10-2015, 18:50
Witam
Koszt instalacji elektrycznej do tej pory to ok.6 tyś. z robocizną mamy rozciągniętą instalacje po całym domu plus przewody antenowe pozdrawiam

Witam serdecznie
Jesteśmy na etapie kupowania projektu i mieszkamy od Pani stosunkowo niedaleko, chciałam zapytać czy byłaby możliwość obejrzenia Pani domku?
Jeśli tak to bardzo proszę o kontakt [email protected]

siwa7182
20-10-2015, 11:41
Pani Aniu zapraszam serdeczne tyle że teraz wylewamy posadzki. Zapraszam za tydzień na maila wyślę kontakt. Pozdrawiam Asia

realnyII
22-10-2015, 10:28
Pani Aniu zapraszam serdeczne tyle że teraz wylewamy posadzki. Zapraszam za tydzień na maila wyślę kontakt. Pozdrawiam Asia
A czy moglibyśmy również się wprosić - ponownie -już po wylaniu posadzek? :)
Jesteśmy b. ciekawi, jak wyglądają wnętrza już z podłogami - szczególnie, jak wysokie faktycznie wyszły ścianki kolankowe, bo zastanawiamy się o ile je podnieść w projekcie.

siwa7182
23-10-2015, 10:09
A czy moglibyśmy również się wprosić - ponownie -już po wylaniu posadzek? :)
Jesteśmy b. ciekawi, jak wyglądają wnętrza już z podłogami - szczególnie, jak wysokie faktycznie wyszły ścianki kolankowe, bo zastanawiamy się o ile je podnieść w projekcie.

Oczywiście zapraszam .Dzwońcie w przyszłym tygodniu to umówimy termin pozdrawiam :)

kam2015
24-10-2015, 09:44
dodałem nowe zdjęcia na http://rawena2dobredomy.blogspot.com/ zapraszam

izabell007
24-10-2015, 14:21
Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie podbitki w projekcie Milena. Ile Wam wyszło metrów i z czego najlepiej zrobić podbitkę? Mój fachowic chce 40 zł za mb, a wyliczył 110 m.
A i jeszcze ile metrów wyszło Wam ocieplenia poddasza.

tomaszklakier
25-10-2015, 19:24
dodałem nowe zdjęcia na http://rawena2dobredomy.blogspot.com/ zapraszam

Śledzę od dłuższego czasu i zdecydowanie polecam, bardzo pomocny blog :) A przy okazji zazdroszczę już takiego stanu :)

mojabudowa1
28-10-2015, 08:30
Witam wszystkich,
zainteresowani jesteśmy projektem Realny 2, jednakże bardzo chcielibyśmy zobaczyć go na żywo.
Czy jest ktoś z województwa kujawsko-pomorskiego? Bardzo będziemy wdzięczni za możliwość obejrzenia Realnego.

inyoureyes
07-11-2015, 21:12
Witam wszystkich. Dołączamy do grona budujących,zakupiliśmy z mężem projekt Realny II Lustrzane odbicie. Wstępnie ustaliliśmy z architektem zmiany,ale bardzo byśmy chcieli zobaczyć dom na żywo i ewentualnie bądż nie zmienić koncepcję. Bardzo proszę o kontakt osoby budujące na śląsku bądż w małopolskim. Pozdrawiam.

Sabina#
08-11-2015, 18:40
336764336765336766336767

tomaszklakier
11-11-2015, 22:05
336764336765336766336767

Pani "Sabino" gratuluję już takiego stanu. Czy byłoby możliwe dodanie zdjęć z wnętrza domu ?
Pozdrawiam. Tomasz

wyszoma
12-11-2015, 14:20
to i my sie pochwalimy naszym etapem,
teraz prace przeniosły się do środka .....


337351337352

Urszula K.
13-11-2015, 10:06
jaką macie wysokość w pomieszczniach na parterze???

Urszula K.
13-11-2015, 10:07
śliczny

Urszula K.
13-11-2015, 10:20
do bratpit77 jaką masz wysokość w środku?

wyszoma
13-11-2015, 11:17
u nas około 2,83 m



jaką macie wysokość w pomieszczniach na parterze???

monikamariusz
13-11-2015, 11:39
Witam,

U nas w zeszły czwartek zalany został strop nad parterem. Trwają rozmowy co do dalszych prac. Pogoda jak na razie jest łaskawa ale wiadomo że zmienić się może w każdej chwili :)

Super pomysł z ta spiżarką pod schodami i wejściem do niej od garażu. Aż szkoda że nie pomyśleliśmy też o tym.



Witaj,

Planujemy zakup projektu Rawena II w odbiciu lustrzanym i rozpoczecie budowy latem 2016. Widze, ze tez budowales taki domek. Czy bylby mozliwy kontakt z Toba celem wymiany doswiadczen? Chetnie bysmy zobaczyli jak wyglada ten dom w rzeczywistosci, bo my rowniez z Bielska :)

to moj adres email: [email protected]

pozdrawiamy Monika i Mariusz

Urszula K.
13-11-2015, 12:00
ale na gotowo już? chodzi mi po wszystkich wykończeniach? bo w projekcie jest 2.70 jak się nie myle

Urszula K.
13-11-2015, 12:01
i to potem niziutko będzie

Urszula K.
13-11-2015, 12:06
wyszoma ile ci wyszedł stan surowy otwarty w przybliżeniu?

Sabina#
13-11-2015, 12:19
Panie Tomaszu w najbliższym czasie postaram się dodać zdjęcia wnętrza domu
Pozdrawiam
Sabina

wyszoma
13-11-2015, 12:28
stan surowy otwarty dokładnie: 134.709,68 pln


wyszoma ile ci wyszedł stan surowy otwarty w przybliżeniu?

wyszoma
13-11-2015, 12:31
prawie na gotowo, została do połozenia tylko terakota lub/i deski


ale na gotowo już? chodzi mi po wszystkich wykończeniach? bo w projekcie jest 2.70 jak się nie myle

NOWAKI
15-11-2015, 19:55
Witam

po etapie studiowania forum przechodzimy do kolejnego: chwalenia się naszymi postępami w budowie Mileny II :)
pozdrawiamy budujących!

337722337723

Urszula K.
17-11-2015, 14:12
Nowaki
Z czego budujecie dom????

Urszula K.
17-11-2015, 14:14
Przy skosach lanych blachodachowka czy lepiej dachowka???? Moge prosic o rady????

NOWAKI
17-11-2015, 21:15
Nowaki
Z czego budujecie dom????

Witam
Porotherm.

Sandra25
20-11-2015, 20:02
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od upodobań i tego co chcemy ,my mamy przy skosach blachodachówke;)

pola24
21-11-2015, 15:17
338207338207 nasza milenka 338208

Urszula K.
21-11-2015, 15:30
Dachowka roben ???? Jaki model ??! Cena????? Ktos moze sie wypowiedziec prosze

#Paweł
21-11-2015, 16:06
Witam,

interesuje mnie projekt Rawena II i w związku z tym mam pytanie do osób, które zbudowały Rawene. Jakie wymiary mają schody (szerokość, wysokość stopnia). Czy są wygodne czy strome/wąskie? Gdzieś w tym temacie ktoś poruszał temat schodów, nie wiem w którym projekcie, ale pamiętam, że ktoś je poszerzał, interesuje mnie Rawena. Bardzo proszę o opinię osób użytkujących te schody.

Dziękuję i pozdrawiam!
Paweł

NOWAKI
21-11-2015, 19:10
Witam,

interesuje mnie projekt Rawena II i w związku z tym mam pytanie do osób, które zbudowały Rawene. Jakie wymiary mają schody (szerokość, wysokość stopnia). Czy są wygodne czy strome/wąskie? Gdzieś w tym temacie ktoś poruszał temat schodów, nie wiem w którym projekcie, ale pamiętam, że ktoś je poszerzał, interesuje mnie Rawena. Bardzo proszę o opinię osób użytkujących te schody.

Dziękuję i pozdrawiam!
Paweł

hey
napisz email do Dobre Domy z prośbą o przesłanie zwymiarowanych rzutów, tam są wymiary schodów itd.

#Paweł
22-11-2015, 09:43
OK tak zrobię, dzięki!

Mimo wszystko proszę jeszcze o opinie osób, które już te schody mają. Czy w użytkowaniu są wygodne czy strome, wąskie? Czy zmienialiście ich rozmiar w stosunku do tego co jest w projekcie?
Za podpowiedzi będę wdzięczny

Pozdrawiam
Paweł

realnyII
23-11-2015, 08:44
OK tak zrobię, dzięki!

Mimo wszystko proszę jeszcze o opinie osób, które już te schody mają. Czy w użytkowaniu są wygodne czy strome, wąskie? Czy zmienialiście ich rozmiar w stosunku do tego co jest w projekcie?
Za podpowiedzi będę wdzięczny

Pozdrawiam
Paweł
Schody mają 90cm i wg mnie są dość wąskie - tzn. chodzić po nich można swobodnie, ale wnoszenie większych przedmiotów może być trudne. My jesteśmy na etapie projektowania budynku ( w oparciu o projekt realny II) i architekt sugerował ich poszerzenie przynajmniej o 5 do 10 cm.

#Paweł
24-11-2015, 11:15
Właśnie o to mi chodziło. Dziękuję za opinię realnyII . Projekt bardzo mi odpowiada, ale boję się właśnie że będzie za wąsko na schodach, są też dosyć wysokie (strome), bo stopień ma chyba 19cm...

Pozdrawiam
Paweł

borys86
25-11-2015, 10:19
witam,
jestem na etapie budowy poddasza i chciałbym wykonać betonowe skosy. Mam prośbę do tych co wybrali własnie takie rozwiązanie o kilka zdjęć. Najbardziej interesuje mnie miejsce łączenia się stropu nad garażem ze stropem z części mieszkalnej w obrębie klatki schodowej.

wyszoma
20-12-2015, 14:25
Pola 24 - brama i wejściowe jakie ładne, stylizowane na średniowieczne? co do za producent, ręczna artystyczna robota chyba ;-)
a na serio ładnie Wam wyszła Milenka, jakie pokrycie dachowe zaplanowałaś?



338207338207 nasza milenka 338208

Urszula K.
29-12-2015, 16:20
Czy znajde wybudowany dom w okolicy Tarnow????

pola24
30-12-2015, 15:23
Pola 24 - brama i wejściowe jakie ładne, stylizowane na średniowieczne? co do za producent, ręczna artystyczna robota chyba ;-)
a na serio ładnie Wam wyszła Milenka, jakie pokrycie dachowe zaplanowałaś?

Wyszoma heheh tak, mąż sam zrobił je z desek, tak żebyśmy mogli na zimę zamknąć. A na wiosne kupimy normalne :D
U nas na pewno bedzie czarna dachówka i bardzo jasna elewacja. Taka śmietana, jasny krem.

malgorzatagigla
31-12-2015, 18:36
Witam ja buduje Millene w Opolskim też zrobiłam takie zmiany ale zostawiłam balkony. Przód też wyrównałam z garażem

kemot_p
05-01-2016, 08:17
Prawdopodobnie z żoną zdecydujemy się na projekt o bryle w kształcie litery T- podobny do Mileny, Realnego, Tuliusza, Przy Cyprysowej, albo któryś z nich. Również, jak część osób piszących w tym wątku będziemy chcieli wykonywać lany strop nad poddaszem. Chciałbym zapytać osób, które taką zmianę wykonywały - czy wymaga ona wzmocnienia ścian, fundamentów? Czy są dodatkowe słupy na poddaszu? Czy zwiększa się wysokość budynku (bo rozumiem, że aby zachować wysokość pomieszczeń na poddaszu trzeba podnieść ścianę kolankową.
Dziękuję za odzew i pozdrawiam.

zyh
05-01-2016, 16:55
@ kemot_p
żadnych zmian konstrukcyjnych nie robiłem, wszystko wg projektu, ścianę kolankową i tak warto podnieść o jedną szychtę, z tym że ja murowałem skosy z połówki BK, co szychtę bednarka, co półtora pustaka zbrojenie trójkątne. na górze dałem ściany z BK i w stropie nad parterem mam w salonie 3belki Terrivy pod ścianą z piętra a pod ścianą w sypialni podciąg. nic nie przeliczane, dobry murarz sam da radę. oczywiście w tym rejonie nadzór nie odbiera budów jednorodzinnych:)

marod25
07-01-2016, 01:01
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zaczynam budowę MILENY z pojedynczym garażem fundamenty już są. Mam takie pytanie planuje budowę z betonu komórkowego Solbet może ktoś wie około ilu sztuk potrzeba BK 24 x 24 x 59 a ile sztuk 12 x 24 x59 . Pozdrawiam i z góry dziękuje .

kemot_p
07-01-2016, 06:11
@ kemot_p
żadnych zmian konstrukcyjnych nie robiłem, wszystko wg projektu, ścianę kolankową i tak warto podnieść o jedną szychtę, z tym że ja murowałem skosy z połówki BK, co szychtę bednarka, co półtora pustaka zbrojenie trójkątne. na górze dałem ściany z BK i w stropie nad parterem mam w salonie 3belki Terrivy pod ścianą z piętra a pod ścianą w sypialni podciąg. nic nie przeliczane, dobry murarz sam da radę. oczywiście w tym rejonie nadzór nie odbiera budów jednorodzinnych:)
Dzięki za odpowiedź. Że dobry murarz da radę ze skosami to ja się nie martwię, zastanawiam mnie tylko, czy fundament, ściany nośne wytrzymają to dodatkowe obciążenie i nie będą np. pękać - chyba bezpieczniej jednak to przeliczyć...
A czy w związku z laniem skosów masz jakieś dodatkowe słupy na poddaszu, czy nie trzeba? Z jednej strony ten strop opiera się pewnie na wieńcu - a z drugiej?

zyh
07-01-2016, 18:35
powiem lepiej, mam dachówkę i po przeliczeniu z dekarzem wyszło 30 ton:) a teraz troszkę historii: popytaj się jak kiedyś budowali domy i co dawali w ławy(o ile w ogóle je lali) strop dodatkowo wspiera się na ścianach działowych na korytarzu z BK 24cm i pomiędzy pokojami i sypialnią a łazienką BK 12cm, dodatkowo zbrojenie pracuje na uginanie i trzyma strop. możesz ewentualnie zrobić na górze(na strychu) skosów podciągi dodatkowo przez długość domu jeżeli będziesz murować(tak zrobił sąsiad), jeżeli będziesz robić monolit to zapytaj murarza:)

Lusis
07-01-2016, 19:18
Witam, przymierzam się do złożenia dokumentów w starostwie o pozwolenie na budowę. Mój kierownik a zarazem architekt powiedział, że projekt jest zgodny z moimi warunkami zabudowy i mogę go złożyć bez adaptacji, a wszelkie zmiany zapisze się później w dzienniku. W związku z tym mam pytanko; czy ktoś też tak składał, czy jednak konieczna jest ta adaptacja????Jakoś mam co do tego wątpliwości.

tomaszklakier
07-01-2016, 21:06
Witaj marod25,
Ja co prawda mam projekt MARLENĘ z jednym miejscem na auto plus poszerzony garaż o jeden metr i na dolnej części mieszkalnej wewnątrz ścianę z BK gr 24 mam tylko przy schodach, część garażową podniesioną o jeden pustak i zamawiałem Solbet 24X24X59 dokładnie 29 palet. Do końca nie mam przemurowanych ścian na piętrze między częścią mieszkalną i garażem, ale myślę,że tyle mi wystarczy jak nie zostanie jedna paleta. Ale to będę wiedział jak więźbę skończą a teraz mróz to jest przerwa. Aktualnie jestem przed zakupem BK na ściany działowe , ale jeszcze nie liczyłem ile będę potrzebował.

tomaszklakier
07-01-2016, 21:17
Witam, przymierzam się do złożenia dokumentów w starostwie o pozwolenie na budowę. Mój kierownik a zarazem architekt powiedział, że projekt jest zgodny z moimi warunkami zabudowy i mogę go złożyć bez adaptacji, a wszelkie zmiany zapisze się później w dzienniku. W związku z tym mam pytanko; czy ktoś też tak składał, czy jednak konieczna jest ta adaptacja????Jakoś mam co do tego wątpliwości.

Witaj,
Jest pewne,że musisz zaadaptować budynek do działki i nanieść na mapy. Jeśli odpowiadają Tobie ustawienia ścian, rozkład pomieszczeń itp to wg mnie nie musisz nic zmieniać w projekcie domu. Wg mojego doświadczenia lepiej wprowadzić zmiany pod siebie na etapie adaptacji bo np miałem to w cenie przy pierwszym spotkaniu z architektem. W moim przypadku późniejsze zmiany wiążą się z dodatkowymi opłatami i zapewne dostarczaniem dokumentacji do Starostwa. Na razie w trakcie budowy wyszło u mnie tylko kilka poprawek, ale zgłoszone zostało to kierownikowi budowy i architektowi, ale nic nie donosiłem do Starostwa, może po skończonej budowie będzie potrzebne i wg tego co otrzymałem informację są to zmiany nieistotne np przesunięcie okien, dodanie okna dachowego itp. Przy pierwszej adaptacji miałem wprowadzone zmiany, które wydaje mi się,że gdyby nie były wprowadzone to zupełnie inaczej potoczyłaby się budowa, wycena prac i inne. Dlatego proponuję posiedzieć, poczytać może forum ze wskazówkami, rzucić okiem na projekt, zweryfikować z potrzebami i na samym początku wprowadzić zmiany adaptacyjne budynku. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w drodze dążenia do realizacji celu.

marod25
08-01-2016, 02:00
Witaj tomaszklakier
Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam

sergiejt
08-01-2016, 07:24
Witaj tomaszklakier
Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam

Coś dużo tych BK? 2000szt? to ok 300m2 ścian nośnych.
Ja wyliczyłem dla porothermu ( 25x37.3x23.8 ) 220m2 ścian nośnych (nie podnoszę ściany kolankowej). Odliczyć trzeba wieniec/nadproża/słupy itp.
Ktoś mógłby to potwierdzić, czyli ilość pustaków Porotherm/BK?
Pozdrawiam

C&M
08-01-2016, 21:23
Witamy na forum. Budujemy Rawenę w woj. mazowieckim w okolicach Mińska Mazowieckiego. 342664

tomaszklakier
08-01-2016, 22:10
Witamy na forum. Budujemy Rawenę w woj. mazowieckim w okolicach Mińska Mazowieckiego. 342664

Witam serdecznie :)
Gratuluję już takiego stanu zaawansowania budowy domu !
Korzystając z okazji proszę o więcej zdjęć również wewnątrz budynku :)
A dodatkowo mam pytania odnośnie dachówki ponieważ jestem na etapie wyboru. Jaki model,kolor itp :) Podoba mi się ta zewnętrzna osłona dachówek zamontowanej na krokwiach. Co to takiego i jak to fachowo można nazwać ? :)

tomaszklakier
08-01-2016, 22:14
Witaj tomaszklakier
Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam

Marlena jest trochę mniejsza, nie podnosiłem ścianki kolankowej i jak wspominałem nie mam ścian na parterze. Może faktycznie potrzebujesz tyle materiału ze względu na projekt. Niemniej jednak może zamówić mniej i dokupić niż ma zostać ? Chyba,że dostawca zgodzi się na przyjęcie zwrotu jak zostanie coś niewykorzystane :)

NOWAKI
09-01-2016, 17:42
342791342792342793
Witam
u nas stan Mileny II jak powyżej, czeka nas w tym roku dużo pracy :)
Martwi mnie trochę cisza na forum... na pewno są tacy co mieszkają już od pewnego czasu i mogą pochwalić się wnętrzami
a może i przestrogami czego unikać, co zmienić...
Cenne rady przydadzą się nie tylko mnie :)
Pozdrawiam!

C&M
10-01-2016, 20:59
Witam, na dachu mamy blachodachówkę Venecja-Budmat grafit. A w załączeniu kilka zdjęć. Pozdrawiamy 342942 342943 342944 342945 342946

C&M
10-01-2016, 21:02
342949 342950 342951

marod25
10-01-2016, 23:08
Jutro jadę zamówić i do takiego właśnie wniosku doszedłem, że lepiej mniej zamówić niż potem miało by zostać. Dzięki

zyh
11-01-2016, 18:12
rady co zmienić, zrobcie tak jak ja, nic po moich zmianach bym nie zmieniał:P chyba, że łazienkę na górze, jest za duża:)

Jabolek
12-01-2016, 10:29
Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc :)

sony87
13-01-2016, 17:40
ja mam kolejną garść pytań do Was wszystkich :
jaka ilość m2 styropianu Wam poszła na ocieplenie ścian ? Zamierzam zakupić szary grafitowy o gr 20 cm, jeśli ktoś ocieplał styropianem 20cm i pamięta ile m3 mu poszło to bardzo proszę o informację ( buduję Rawenę II, ale mile widziane wypowiedzi osób które budowały też mniejsze domki, styro zawsze mogę dokupić a nie chciałbym przeholować, teraz ceny chyba niższe więc może kupię wcześniej)
czy kupowaliście styropian frezowany czy gładki?
i jeszcze odonośnie styropianu w podłodze, jaką grubość dawaliście ? 2x6 cm jak w projekcie to nie za mało??

sergiejt
14-01-2016, 08:53
Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc :)

1. Na forum znajdziesz parę osób co ma pompę ciepła, ale raczej czytałem o gruntowej pompie.
2. Ja decyduję się na układ mieszany tzn salon + kuchnia + łazienki + wiatrołap - podłogówka, reszta grzejniki
3. Dość dużo Milen/Realnych/Rawen jest robionych z WM, ja także planuje WM kanały planuje ułożyć na stropie (zamieniam Terive na żelbet+10cm styro i wysokość stropu wychodzi ta sama).
4. Możesz sprawdzić na stronie Dobre Domu w kalkulatorze energetycznym ile oszczędności daje dołożenie kolejnych 2-4-6 cm (każde 2cm wychodzi ok 19zł oszczędności / rok)
5. Płyta jako wygłuszenie, chyba większość zamienia to na styropian.
6. Ja wybrałem żelbet (wysokość stropu 15cm , w projekcie mam ok 2 ton stali).

Jabolek
14-01-2016, 11:43
4. Możesz sprawdzić na stronie Dobre Domu w kalkulatorze energetycznym ile oszczędności daje dołożenie kolejnych 2-4-6 cm (każde 2cm wychodzi ok 19zł oszczędności / rok)
.

Ciekawy ten kalkulator ale wg niego taniej grzać eko groszkiem lub peletem niż pompą ciepła o.O

zyh
14-01-2016, 14:07
@ Jabolek
chyba pracy domowej nie odrobiłeś bo ja mam powietrzną pompę ciepła razem z rekuperatorem i chyba pisałem jak jest rozprowadzone:) o stropach też pisałem. na parter to chyba mało 10 cm styropianu.
@ sony87
powierzchnia domu z tego co poszło mi m3 styropianu to 220m2 ułóż na zakładkę 2 warstwy, tak będzie lepiej i drugą daj z frezem, teraz sam bym tak zrobił:-)

annac1
15-01-2016, 20:45
Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc ;)

zyh
16-01-2016, 11:42
Jeśli lejesz strop bądź murujesz to murarz może zrobić podciąg i będzie ok, a jeśli będziesz robić lekki strop to nie ma ta ścianka znaczenia wg. mnie.

tomaszklakier
19-01-2016, 22:07
Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Witam,
Byłem w taki domu z tego projektu, gdzie na górze była tylko duża łazienka i jeden duży pokój ( z dwóch balkonowych). Można, ale trzeba porozmawiać z architektem.

tomaszklakier
19-01-2016, 22:11
Witam, na dachu mamy blachodachówkę Venecja-Budmat grafit. A w załączeniu kilka zdjęć. Pozdrawiamy 342942 342943 342944 342945 342946

Witam,
Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ?

realnyII
20-01-2016, 07:08
Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc ;) Można, my mamy usuniętą tą ściankę i połączone pokoje.

realnyII
20-01-2016, 07:15
Witam,
Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ? Wg projektu drzwi tarasowe mamy w wymiarze 180x245 cm (szer.x wys.), okna 180x 160 cm.

realnyII
20-01-2016, 07:20
Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc :) Odpowiedzi na kilka pytań ( z tym, że my jesteśmy na etapie kończenia projektu i starania się o pozwolenie) - planujemy wentylację z rekuperacją, ogrzewania piec gazowy, parter podłogówka, poddasze podłogówka w holu i łazience + grzejniki w pokojach, stropy lane, styropian na podłodze parteru EPS podłoga, 15 cm.

tomaszklakier
20-01-2016, 11:43
Wg projektu drzwi tarasowe mamy w wymiarze 180x245 cm (szer.x wys.), okna 180x 160 cm.

W projekcie mam 1800x2400. Otwór w świetle wysokość ma 2700 cm wysokości. Po odjęciu np wysokości podłogi ze styropianem (20 cm) i odjęciu jakiegoś progu pozostaje właśnie 2400. Zadałem pytanie bo myślałem,że może jest możliwość wstawienia niższych bo podobno okna w standardowym wymiarze z okuciami to 2300. Pozostałe okna zastanawiam się czy nie zmniejszyć wysokości do 150 cm. W kuchni (przód budynku zamiast pokoju) muszę zrobić 150cm wysokie ponieważ 160cm może być za nisko jeśli będzie blat szafek kuchennych. Zawsze to 10 cm bezpieczeństwa.

tomaszklakier
20-01-2016, 11:53
OKNA DACHOWE I WYŁAZ
Szanowni Inwestorzy,
W pokojach u góry nie mam balkonu. Okna będę miał w rozmiarze szer./wys. - 1800/1400. Zastanawiam się czy nie będzie za ciemno w tych pokojach (strona południowa) i czy montować dodatkowe okna dachowe doświetlające w ten sposób pokoje. Jak wygląda to u Was po wybudowaniu domu już z oknami tzn czy jeżeli nie ma okna dachowego to czy nie jest za ciemno ? Jeżeli nie macie okien dachowych to uważacie ,że warto byłoby mieć ?
A jak widza to inwestorzy , którzy dodali takie okno/okna dachowe ?
Taki sam dylemat mam z pokojem z przodu bo okno jest od północy a jakbym dodał okno dachowe to miałbym światło późno popołudniowego i zachodzącego słońca doświetlające ten pokój.

W którym miejscu montowaliście wyłaz dachowy koło komina (garaż) i czy musi być zbliżony wymiarem do wymaganych 0,8x0,8m ? Jakie najlepsze otwieranie klapy będzie sprawdzało się w wyłazie ?

realnyII
20-01-2016, 11:59
Ja też będę mieć kuchnię zamiast pokoju :)
Okna zaczynają mi się na wysokości 85 cm + 160cm = 245 cm. Liczę od podłogi na gruncie. W kuchni będzie okno narożne.
Na piętrze okna wys. 140 na przodzie domu, 150 w pokoju nad garażem, drzwi balkonowe 220 cm. To są okna większe niż w projekcie standardowym, ale nie robimy okien dachowych.

tomaszklakier
20-01-2016, 12:15
Ja też będę mieć kuchnię zamiast pokoju :)
Okna zaczynają mi się na wysokości 85 cm + 160cm = 245 cm. Liczę od podłogi na gruncie.

Aktualnie od chudziaka do dołu otworu okiennego mam ok 96 cm. Dojdzie ocieplenie, gres itp to będę miał ok +-76 cm do parapetu. Zmniejszając wysokość okna do 150cm będę miał +- 86 cm od podłogi do parapetu. Dlatego wtedy wyjdzie wszystko ok.
Okno z tyłu i okna na ścianie bocznej w projekcie są na wysokość 160cm i właśnie zastanawiam się czy ich też nie zmniejszyć do 150 cm (?)
Może ktoś zmniejszał okna na parterze ?

realnyII
20-01-2016, 12:26
Ja liczę te 85 cm od gotowej podłogi - tzn. wszystkich jej warstw: chudziak, izolacja, styropian, wylewka, wykończenia podłogi (panel lub gres). Przy czym mnie zależało na większych oknach ze względu na ustawienie domu.

C&M
20-01-2016, 20:42
Witam,
Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ?

Wysokość okien w pokojach na parterze mamy tak jak w projekcie 1600. Tarasowe 2400. Okien dachowych nie mamy.

Jabolek
20-01-2016, 23:10
Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?

sony87
21-01-2016, 06:55
A ją mam pytanie odnośnie wentylacji. Jak są wentylowane łazienki ? Połączone jakąś rura spiro z kominem ? Taka pozioma wentylacja działa ? Zaczynam się skłaniać ku wentylacji mechanicznej rekuperacja bo boje się że grawitacja nie da rady. Tylko czy wtedyusze robić wszędzie podwieszane sufity ? Można podobno rurki prowadzić w posadzce ale trzeba by wtedy dołożyć kilka cm i co że schodami wbtakim wypadku ?
Ile was kosztowała wentylacja mechaniczna ?

zyh
21-01-2016, 09:16
Jeśli robisz lekki strop na poddaszu to instalację do poddasza tam rozprowadzą a Ty ją ocieplisz, natomiast na parter rozprowadzona jest po stropie i jedyne co musisz dać to 6cm styropianu na piętrze, ponieważ taką wysokość mają przewody prostokątne. Ja za wentylację przepłaciłem ale wiem, że mam dobrze zrobioną i zaprojektowaną.

tomaszklakier
21-01-2016, 10:03
Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?

Witaj!
Ja jestem w trakcie budowy i niewiele mogę zobrazować w postaci fotografii, ale spieszę z informacją. W projekcie nie mam wykuszu tam gdzie standardowo miała być kuchnia. Mam usuniętą ścianę między kuchnia - pokój i kuchnia - salon (została tylko ta przy schodach). Powierzchnia parteru jest cała otwarta a kuchnia w kształcie litery U będzie właśnie w miejscu pokoju.

sony87
21-01-2016, 15:21
Zyh dzięki za odpowiedź. Każdy mówi co innego, rozmawialem z jednym wykonawcą i mówił mi żeby na parterze położyć 8 cm styro żeby było miejsce na przewody, no ale to 8 cm zamiast 5 to chyba rujnuje koncepcję schodów bo przecież gdzieś te 3 cm trzeba dołożyć a schody i tak są wysokie 19 cm. Czy ją coś źle myślę ??
Drugi wykonawcą mówi że pierwsze słyszy o rurkach w podłodze i on robi kanały w suficie = podwieszany sufit. Na poddaszu to wiadomo nie ma problemu bo i tak lekki strop z płyt k-g ale na parterze wolalbym uniknąć płyt na suficie.

sony87
21-01-2016, 15:25
W poprzednim poście popelnilem błąd, miało być 8 cm na podłodze poddaszu a nie parteru oczywiście :)

zyh
21-01-2016, 17:51
prostokątne kanały do parteru rozkłada się w warstwie styropianu na podłodze piętra, zapytaj go jak zasili anemostaty na parterze jak nie po podłodze:) no chyba, że na parterze wszędzie mieć będziesz podwieszany sufit, w takim wypadku to inna inszość.

NOWAKI
21-01-2016, 20:22
OKNA DACHOWE I WYŁAZ


W którym miejscu montowaliście wyłaz dachowy koło komina (garaż) i czy musi być zbliżony wymiarem do wymaganych 0,8x0,8m ? Jakie najlepsze otwieranie klapy będzie sprawdzało się w wyłazie ?

Hey
My mamy wyłaz nad pokojem (jednym z bliźniaczych). Z korytarza na pietrze będzie wejście na strych a ze strychu wyjście do wyłazu.
W projekcie jest chyba wyłaz z pokoju nad garażem ale wtedy potrzebne byłyby kolejne schody a tego chcieliśmy uniknąć.
pozdrawiam