PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BW-02 pracownia DOBRE PROJEKTY



niuniaj
15-11-2010, 10:14
Witam prsze o info czy ktoś buduje juz ten sliczy domek?

jack.s
16-11-2010, 02:28
Witam prsze o info czy ktoś buduje juz ten sliczy domek?

Ja buduje w kuj-pom. Mam stan surowy otwarty..tj. zadaszenie nad częścią mieszkalną jeszcze niekompletne natomiast garaż już pod papą.
Pozdrawiam.
Jacek

pomian75
16-11-2010, 19:41
Ja buduje w kuj-pom. Mam stan surowy otwarty..tj. zadaszenie nad częścią mieszkalną jeszcze niekompletne natomiast garaż już pod papą.
Pozdrawiam.
Jacek

Witam
mam pytanie czu budujesz w wersji z garażem i z kotłownią na paliwo stałe (węgiel) ściśle z projektem czy są jakieś zmiany?
a w kuj-pom to daleko od grudziądza?
Pozdrawiam
Irek

jack.s
16-11-2010, 21:49
Witam
mam pytanie czu budujesz w wersji z garażem i z kot��owni�� na paliwo sta��e (w��giel) ��ci��le z projektem czy s�� jakie�� zmiany?
a w kuj-pom to daleko od grudzi��dza?
Pozdrawiam
Irek

tak, tj. wersja z garażem i kot��owni�� na groszek. Zmiany w projekcie tylko kosmetyczne tj. na górze likwidujemy drzwi z lazienki na stryszek, zamiast tego zrobimy drzwi z garderoby w sciance dzialowej nad garażem. ��cianki dzia��owe w projekcie na poddaszu wszystkie s�� z regipsów, zamierzamy zrobi�� je z bk Solbet 12 (po��ówka).

Z Grudzi��dza to oko��o 70km.

pomian75
17-11-2010, 15:21
Ja też o tym myśle i chyba to dobry pomysł, bo regipsy to niewiele taniej a jednak na tym się nic nie powiesi,
a nie podwyższałeś poddasza o jeden pustak , bo mi tak niektórzy radzą tylko niewim czy nie zepsuje to bryły budynku
i jeszcze jakie schody? całe drewno czy obkładany beton
Mam nadzieje że nie jestem zbyt wścipski :)
pozdr

sebass_
20-12-2010, 17:56
Witam serdecznie,

Poszukuję kogoś, kto buduje lub zamierza budować dom BW-02 z pracowni z Jeleniej Góry.

Oto link do niego:
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW02.html

Początkowo z żoną byliśmy zdecydowani na projekt OLIWKA http://www.projekty.ign.com.pl/?id=182&p=detail jednak po analizie i konieczności dokonania szeregu zmian zdecydowaliśmy się na BW-02.

Proszę o opinie, co sądzicie i ewentualnie na jakim jesteście etapie i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Pozdrawiam i zapraszam do grona BW-02 - byłbym wdzięczny za zdjęcia z realizacji.

maja285
02-01-2011, 15:14
witam, też jestem na 99% zdecydowana na ten projekt. powstrzymuje mnie tylko brak opinii dotycząca tego biura projektowego, boje się np. ze będzie miał masę błędów :( Ze zmian napewno likwidacja tego okna na dachu (lukarna???) na rzecz zwykłego dachowego, i gdzieś wciśnięcie garderoby na górze, a miejsce nad garażem zaadaptowac na pracowniędla męża.

Marzena Konin
03-01-2011, 13:19
Witam serdecznie i pozdrawiam w Nowym Roku. My z mężem również jesteśmy prawie zdecydowani na kupno projektu BW-02. Planujemy dokonać kilku istotnych zmian np rezygnacja z garażu, podpiwniczenie części budynku i przeniesienie kotłowni do piwnicy. Wysłałam zapytanie do biura projektów czy istnieje możliwość uzyskania zgoda na te zmiany i bardzo szybko dostałam odpowiedź, że nie ma problemu z uzyskaniem pozwolenie na dokonanie tych i innych zmian, tak więc myślę, że problemów za kontaktem z biurem w przyszłości również nie będzie. Pozdrawiam i życzę szybkiej realizacji marzeń.

sebass_
03-01-2011, 17:29
Również pozdrawiam w Nowy Rok i z przyjemnością stwierdzam że dzisiejszego dnia odebrałem zamówiony projekt BW-02 w odbiciu lustrzanym :no:.

Wszystko dotarło i projekcik czeka do przeanalizowania. Co do zmian rzeczywiście biuro nie stwarza problemów a architekt sympatyczny i służy pomocą odpowiadając na każde pytania. Co do zmian w naszym projekcie to jedynie myślimy o poszerzeniu garażu o 30 cm ( nie trzeba dokonywać żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych) oraz zastanawialiśmy się również jak Ty maja285 nad likwidacją lukarny zastępując ją oknem połaciowym. Jednak po konsultacji z projektantem - odradził nam to rozwiązanie ze względu na istotne zmniejszenie się pokoju.

aneta19
04-01-2011, 12:32
Witam
Też jesteśmy zdecydowani na projekt BW -02 w odbiciu lustrzanym, początkowo myśleliśmy o wariancie z kuchnią od frontu, jednak po namyśle i usytuowaniu domku
( wejście od strony południowej ) jednak zostajemy z salonem od frontu. Jutro wybieramy się jeszcze do architekta i jak wszystko będzie ok to budujemy BW - 02.

sebass_
04-01-2011, 16:08
Projekcik stosunkowo młody bo z maja 2010 roku - ciekawe czy ktoś już buduje i czy doczekamy się jakiś fotek z realizacji..

maja285
04-01-2011, 20:25
a czy Wasi architekci adaptujący wypowiadają się pozytywnie o projekcie???
W jakiej kwocie myślicie się zamknąć jeśli chodzi o budowę (bez działki) Myślicie że z 300.000 da radę????

kerad76
05-01-2011, 12:41
Dziś zamówiłem ten projekt i tez wszystko mnie interesuje np. ile wyniesie budowa to chyba najważniejsze, jeżeli chodzi o to czy ktoś buduje ten dom to znalazłem tylko stronkę z projektem BW-01, ale można sobie zobaczyć bo to podobne domki a tam są fotki z realizacji. Pozdrawiam i czekam na nowe wpisy. link do fotek BW-01 http://picasaweb.google.com/jack.staniszewski/BW0102?authkey=Gv1sRgCKTDzpax7-OXnwE&feat=email#

sebass_
05-01-2011, 16:51
Grono sympatyków rośnie :) Co do kosztów budowy ciężko określić - bo trzeba się zastanowić ile zrobimy sami czyli czy będziemy budować systemem gospodarczym czy przyjdzie firma i wszystko nam wybuduje. Ja przewiduje wprowadzić się i zmieścić się w 200 tys zł a nawet mniej. Ostatnio byłem w podobnym domku jednak facet bardzo dużo robił sam i zamknął się w 100 tys do wprowadzenia. Wydaje mi się że jest to mimo wszystko realna kwota i na pewno wielu znajdzie się takich którzy zaprzeczą - ja jestem dobrej myśli!

sebass_
05-01-2011, 16:52
maja285 byłaś u architekta? Co powiedział na temat projektu?

maja285
07-01-2011, 12:25
Wtajcie, projektu jeszcze nie pokazywałam u architekta.
100tys.??????? wydaje mi się że nie ma szans aby teraz wybudwać dom w tej kwocie, nawet własnymi rękami. same materiały muszą kosztować więcej, a gdzie instalacje elektryczna, wod.-kan, ogrzewanie???? fundamenty, stolarka i dach i nie ma 100 tys.

sebass_
08-01-2011, 18:49
wszystko wyjdzie w praktyce - zobaczymy jak zaczniemy budować....
czy robiliście jakieś zmiany w projekcie?? Właśnie przeglądam projekt i powiedźcie mi: wywietrznik w spiżarce gdzie ma wylot? I jeszcze jedna rzecz czy w projekcie nie powinno być rzutu ścian zewnętrznych z rzeczywistymi wymiarami ścianek tzn. do okna nad oknem, nad drzwiami itd.?

Sławomir78
21-01-2011, 09:27
Witam. Dołączyliśmy do zainteresowanych budową domku BW02. Zamówiliśmy właśnie ten projekt, no i czekamy na odbiór. Długo trwało wybranie( rozważaliśmy m.in. BW01 i W-27.12d, i inne). Jednak pozostało na tym. Kontakt i porady z biura były wzorcowe. Pozdrawiamy.

jack.s
31-01-2011, 02:22
Wtajcie, projektu jeszcze nie pokazywałam u architekta.
100tys.??????? wydaje mi się że nie ma szans aby teraz wybudwać dom w tej kwocie, nawet własnymi rękami. same materiały muszą kosztować więcej, a gdzie instalacje elektryczna, wod.-kan, ogrzewanie???? fundamenty, stolarka i dach i nie ma 100 tys.

zbudowałem bw-01 z garażem, cena robocizny - stan surowy otwarty 24000zł - dach pokryty papą - koszt robocizna + materiał to 100000zł. Pozdrawiam

Marzena Konin
24-02-2011, 09:15
Witam wszystkich. Dołączyliśmy z mężem do grupy pragnących wybudować BW-02, a właściwie to BW-03, który jest najmłodszym dzieckiem pracowni z Jeleniej Góry powstałym w styczniu br. Mieliśmy kupić BW-02 lustro, ale narodził się "03" i na niego padł wybór. Właśnie przedwczoraj go otrzymaliśmy a w poniedziałek przekazujemy naszemu architektowi do adaptacji. Zmian w projekcie będzie bardzo niewiele, tylko takie powiedzmy kosmetyczne. Pozdrawiam

pioput
25-02-2011, 07:57
Witam wszystkich. Dołączyliśmy z mężem do grupy pragnących wybudować BW-02, a właściwie to BW-03, który jest najmłodszym dzieckiem pracowni z Jeleniej Góry powstałym w styczniu br. Mieliśmy kupić BW-02 lustro, ale narodził się "03" i na niego padł wybór. Właśnie przedwczoraj go otrzymaliśmy a w poniedziałek przekazujemy naszemu architektowi do adaptacji. Zmian w projekcie będzie bardzo niewiele, tylko takie powiedzmy kosmetyczne. Pozdrawiam

Witam,
Też jestem zainteresowany kupnem tego projektu. Bardzo funkcjonalny domek. Ponieważ front działki mam od wschodu, projekt BW-03 jest najbardziej odpowiedni z całej trójki (BW-01,02 i 03). Projekt faktycznie jest dość "świeży". Czy byłaby możliwość przesłania na maila ([email protected]) rzutów (rys. tech.) parteru, pietra oraz frontu i boku budynku w celu konsultacji z moim architektem adaptującym? Jeśli tak to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w budowie.
Piotr

asiamaracin
08-03-2011, 08:23
Witamy wszystkich my tez z mężem mamy już projekt BW-03.( lustro) Podobnie jak przed nami mieliśmy kupować BW-02, ale tam chcieliśmy wprowadzać zmiany, które są już BW-O3. Teraz załatwiamy sprawy papierkowe i jak tylko uzyskamy pozwolenie (wcześniej przyłącz prądu itp.) ruszamy z budową. Jak wszyscy ciekawi jesteśmy ile wyniesie koszt budowy... zobaczymy . Zachęcam wszystkich do dzielenia się na bieżąco informacjami o przebiegu budowy. Pozdrawiamy

P.S Polecam biuro dobreprojekty. Bardzo dobry kontakt. Wysyłka w umówionym terminie.

sebass_
09-03-2011, 08:57
My obecnie mamy projekt u architekta - poszerzamy garaż o 60 cm i to w zasadzie tyle jeśli o zmiany. Obecnie działeczka jest adaptowana i wszystko wrysowywane. W między czasie czekamy jeszcze na warunki przyłączenia z vatenfala - jednak u nich na coś się doczekać lub przyspieszyć z góry porażka! Mam nadzieje że w maju ruszymy z budowa :)

Sławomir78
10-03-2011, 19:40
Witam. Już po adaptacji i zmianach ( garaż poszerzony o 90 cm. , w kotłowni okno a drzwi na zewnątrz zamiast okna w składzie opału, skład opału powiększony o schowek w tyle garażu- bez dodatkowego okna. Okna nad garażem szczytowe) Planujemy nie robić okien dachowych w pokoju od frontu i na klatce schodowej. Jutro do starostwa.:yes:

Sławomir78
10-03-2011, 19:44
Zapomniałem do zmian dopisać o tym , że z garażu przez kotłownię przejście do domu też będzie.

kristoph
17-03-2011, 22:13
Witam,
ja też jestem zainteresowany domem BW03 mam więc prośbę do posiadaczy projektu o przesłanie na maila [email protected] rzutów domu oraz kosztorysu choćby ogólnego.
Chodzi o kredyty itd.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Ps. Plan zagospodarowania in progres.

niuniaj
19-03-2011, 14:04
Witam serdecznie wszystkich, u Nas budowa właśnie ruszyła. Mamy już wylane fundamenty a od poniedziałku zaczynaja stawiać ś48611ciany :)

zebra-reklama
19-04-2011, 15:19
Witamy. My również ruszyliśmy z bw-02 w odbiciu lustrzanym.
Doszliśmy już do stropu - teraz przerwa technologiczna w postaci wysychania betonu :-)
Po świętach ruszamy z piętrem i dachem :-)
Wszystko wg. projektu nie wprowadzaliśmy żadnych zmian oprócz 1 małej kosmetycznej zmiany w postaci poszerzenia wejścia do salonu.
Mamy nadzieję zmieścić się w 220 tyś. zł. i jest szansa że nam się uda. Stan surowy stawia firma - 34 tyś reszta - prace wykończeniowe we własnym zakresie.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tym projektem na naszego bloga : http://www.bw-02.mojabudowa.pl/ będziemy się starali w miarę możliwości go aktualizować.
Pozdrawiamy :-) Basia i Sebastian

sebass_
29-05-2011, 18:36
My właśnie doczekaliśmy się na pozwolenie na budowę - jutro odbieramy w starostwie :)

Powiedzcie mi, jaki robiliście fundament, taki jak w projekcie czy monolityczny - wylewany aż do stanu "0"? Co proponujecie?

gwit76
19-10-2011, 20:39
Witam
Ja również byłem już zdecydowany na Oliwkę do czasu znalezienia projektu BW 03 (zmienione położenie kuchni w stosunku do BW 02). Układ jest świetny i zawiera wszystko to o co trzeba adaptować Oliwkę. Zastanawia mnie jednak znaczna różnica w kosztorysach obu projektów (tych zamieszczonych na stronach internetowych). Niby wymiary i powierzchnie podobne, a BW 03 sporo droższy - dla przykładu w Oliwce mamy w sumie trzy sciany szczytowe, a w BW 03 i 02 aż cztery (widać to na zdjęciach zamiesczonych w blogu, do którego jest gdzieś tutaj link. Zamierzam przeznaczyć na budowę domu 350.000,00 zł. i zastanawia mnie czy ta kwota wystarczy. Co o tym myślicie ?



Witam serdecznie,

Poszukuję kogoś, kto buduje lub zamierza budować dom BW-02 z pracowni z Jeleniej Góry.

Oto link do niego:
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW02.html

Początkowo z żoną byliśmy zdecydowani na projekt OLIWKA http://www.projekty.ign.com.pl/?id=182&p=detail jednak po analizie i konieczności dokonania szeregu zmian zdecydowaliśmy się na BW-02.

Proszę o opinie, co sądzicie i ewentualnie na jakim jesteście etapie i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Pozdrawiam i zapraszam do grona BW-02 - byłbym wdzięczny za zdjęcia z realizacji.

gwit76
19-10-2011, 20:44
Witam,
ja też jestem zainteresowany domem BW03 mam więc prośbę do posiadaczy projektu o przesłanie na maila [email protected] rzutów domu oraz kosztorysu choćby ogólnego.
Chodzi o kredyty itd.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Ps. Plan zagospodarowania in progres.

Ja również dołączam się do do tej prośby - jeśli byłby ktoś tak uprzejmy to byłbym bardzo wdzięczny - email: [email protected]
Pozdrawiam

gwit76
21-10-2011, 20:48
No i stało się dzisiaj kurier dostarczy projekt BW 03. Teraz adaptacja, papiery i do banku (a tu już pewnie nie będzie tak różowo hehe).

Sławomir78
22-11-2011, 16:03
Witam. Mam fundamenty do BW02. Poszerzony garaż o 90 cm. Schowek pod schodami zaniżony -90cm, do ławy. Zaś będzie przejście z garażu przez kotłownię na korytarz.

pioput
16-12-2011, 12:17
No i stało się dzisiaj kurier dostarczy projekt BW 03. Teraz adaptacja, papiery i do banku (a tu już pewnie nie będzie tak różowo hehe).

Z projektem BW-03 zapraszam tutaj;):
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?185795-Projekt-BW-03-pracownia-Jelenia-G%C3%B3ra

Piotr

gwit76
05-03-2012, 12:55
Witam
Proszę o informację na temat ilości betonu b20 i stali, zużytych na ławy fundamentowe, jeśli to nie problem to proszę o podanie cen

Sławomir78
28-03-2012, 20:00
Nie pamiętam dokładnie, ale wyszło ok. 250 strzemion, 300 metrów drutu (u mnie 16mm), 22m/3 betonu. Ława ok 50-55cm szeroka.