PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma scian fundamentowych - pilne



obpi
05-09-2012, 09:41
Witam,

Przepraszam za slowo "pilne" w temacie, ale mam doslownie 1-2 godziny na uzyskanie informacji. Ekipa wlasnie zaczyna klasc izolacje pozioma na scianie fundamentowej (pomiedzy bloczki a porotherm) i mam dylemat. Otoz plan byl taki, ze sciana bedzie posmarowana dysperbitem, a na to polozone 2 warstwy papy podkladowej MAMBA S35 MAX. Moje pytania:
- czy jest sens dawac 2 warstwy tej papy, czy wystarczy 1?
- jesli 2 warstwy to czy kleic je ze soba czy mur to docisnie?
- czy wystarczy ze rolka (1m) bedzie pocieta na 3 czesci (po 33cm), czyli w srodku domu bedzie okolo 5-7cm zakladki do polaczenia z izolacja podlogi?

Z gory dzieki za wszelkie informacje.

obpi
05-09-2012, 10:17
Nikt nie podpowie?

smigloxxx
05-09-2012, 10:22
Dobrze myślisz bloczek dociśnie możesz ją pociąć na paski my dajemy termozgrzewalna i palnikiem ja podgrzewamy .

obpi
05-09-2012, 10:33
Czyli wystarczy dysperbit pod pape? Bedzie ona polozona jeszcze zanim dysperbit wyschnie.

A co z 2 warstwami takiej papy? Jest sens? I czy fakt ze ta papa ma na wierzchu taka drobna podsypke nie spowoduje, ze beda drobne szpary miedzy warstwami? Mur bedzie na tym robiony z porothermu 25.

smigloxxx
05-09-2012, 10:45
Dysperbit to tylko podkład pod izolację lepszy jest Izohan wl bądz wm . Co do szpar zaprawa będzie na tej podsypce od bloczka jak by jej nie było to ciężko, było by murować na tej śliskiej Papie wszystko by latało . Nie martw się bo wpędzisz się w paranoję pierwszy dom zapewne .Pisz do mnie na prv to ci podpowiem co dalej jak masz obawy w dalszych etapach.

obpi
05-09-2012, 10:50
Czyli papa jednak powinna by jakos przyklejona do bloczkow od spodu?

Co do szpar, to nie chodzi mi o szpary miedzy papa a murem, tylko czy nie powstana szpary pomiedzy dwoma warstwami tej papy? I czy te warstwy trzeba kleic ze soba?

smigloxxx
05-09-2012, 10:52
Papa się sprasuje pod ciężarem ściany.

obpi
05-09-2012, 11:07
Ok, wielkie dzieki za informacje. Jeszcze dwa pytania:

- czy 33cm paski wystarcza? Zostanie wtedy 5-7cm na polaczenie z izolacja podlogi
- czy papa powinna byc polozona na rowno z bloczkiem od strony zewnetrznej, czy tutaj tez powinna byc zakladka? Fundament jest juz zaizolowany styropianem.

smigloxxx
05-09-2012, 12:12
Papa powinna się łączyć z izolacją wewnątrz budynku ( tą wystawką 5-7 cm ) bądź większą ja najeżdżam papą na styropian na równo .

obpi
05-09-2012, 12:55
Ok, dzieki za info.