PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka z tworzywa na przeciekający balkon czy folia w płynie?



szoko
06-09-2012, 17:29
Witam,

mam następujący problem. Na balkonach pod wylewką została zrobiona izolacja z papy. Jednak balkon mimo to przecieka. Pomyślałem, że może zasmaruję go folią w płynie. Zacząłem już oczyszczać go po tynkarzach :/ , gdy naszła mnie myśl o zastosowaniu podłogi z żywicy. W związku z tym mam pytanie, czy takie wykończenie podłogi byłoby wodoszczelne? Czy możecie polecić kogoś kto mógłby wykonać taką podłogę w okolicach Wrocławia/Trzebnicy? Ile to kosztuje? Czy folia w płynie + kafle jest lepszym rozwiązaniem?
Dodatkowo zaznaczę, że blaszany okap wokół krawędzi balkonów jest położony dopiero na wylewkę, więc nie wiem czy to nie przekreśla wykonanie podłogi z żywicy ze względu na grubość takiego wykończenia? Jeśli taką żywicę nakłada się warstwą np. 5mm, to ładnie by to przykryło tą blachę razem z mocującymi ją śrubami. Jednak widziałem gdzieś tu reklamę o podłogach z żywicy grubości 0,4mm, co chyba w moim przypadku nie zdało by egzaminu.
proszę o rady.

bajanadjembe
06-09-2012, 21:19
A przeglądałeś rozwiązania systemowe (alpol, sopro, kerakol, mapei... )?

szoko
06-09-2012, 21:27
Nie, nic nie przeglądałem, bo mnie w trakcie czyszczenia tych balkonów tknęło i zszedłem na dół zadać pytanie. Poczytam. Mam nadzieję, że obejdzie się bez skuwania wylewki na balkonach:)

.ajk
08-09-2012, 16:07
Folia w płynie to straszna lipa, zastosuj rozwiązanie systemowe jak pisze bajanadjembe. Ja u siebie robiłem systemem mapelastic z Mapei i nic nie cieknie

szoko
11-09-2012, 21:40
Dzięki za rady.Zrobiłem jednak tą "lipną" folię.Wydałą mi się najłatwiejsza w położeniu. Jak się sprawuje, dam znać po ulewach. Pozdrawiam.

szoko
16-09-2012, 10:34
Mała aktualizacja: po nałożeniu 2 warstw folii przyszedł deszcz i padał przez 24h. Nic nie przeciekło. Nałożę jeszcze 3cią warstwę na wszelki wypadek.Nakładałem pędzlem, bo wydawało mi się najdokładniejsze-przy szpachelce jakoś za grubo wychodziło-może kwestia wprawy, przy wałku mniej dokładnie chyba.Pozdrawiam