PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zniszczy? owady w drewnie ?



cyprinus
02-06-2004, 13:31
Na szczęście to nie mój problem. Moja koleżanka chce zniszczyć owady żyjące w więżbie dachowej jej starego domu. Szukam dla niej preparatu skutecznego. Przy okazji proszę o poradę, jak go zaaplikować.
Pamiętam, że kiedyś było w Muratorze zestawienie takich preparatów, ale nie pamiętam, w jakim numerze.

tom soyer
02-06-2004, 15:33
u mnie podzialal V33. moge go polecic. trzeba solidnie pomalowac drewno tak aby jak najwiecej i jak najglebiej preparat wniknal w drewno.

claria
03-06-2004, 09:28
Polecam AntoX B - Inco Veritas. U mnie zadziałał rewelacyjnie.

Tomasz Zywer
03-06-2004, 16:14
mam male pytanie, czy te prace dot. drewnianego domu wykonywaliscie profilaktycznie bo dom byl stary czy poprostu sytuacja tego wymagala. Jesli to drugie to czy mozecie opisac stan w jakim znajdowalo sie drewno, jakie byly objawy?

tom soyer
03-06-2004, 16:28
mam male pytanie, czy te prace dot. drewnianego domu wykonywaliscie profilaktycznie bo dom byl stary czy poprostu sytuacja tego wymagala. Jesli to drugie to czy mozecie opisac stan w jakim znajdowalo sie drewno, jakie byly objawy?

moje drewno bylo "ruszone" przez owady. przez male kanaliki w drewnie wysypywal sie pyl. czesc krokwi miala spruchniale narozniki. krokwie o przekroju 14x14. w ten sposob uszkodzone krokwie zostaly wymienione podczas remontu.