PDA

Zobacz pełną wersję : Osadzenie okien kolankowych - prośba o pomoc



habzimierz
08-09-2012, 17:13
Mój problem polega na tym, że w pt zamontowali okna ale wg mnie nie najlepiej.
Chodzi o to, że osadzili je zlicowane ze słupem i nie ma gdzie dać docieplenia. Dodatkowo okno osadzili nie w środku otworów ale lewe osadzili maksymalnie z lewej strony, a prawe z prawej. Niby trochę na glifie można docieplić ale to nie więcej niż ze 2-3 cm. Załączam rysunek na którym wrysowałem okno i słupy + zdjęcie.

135440135441

MMichal
09-09-2012, 08:57
Witam

nie jestem ekspertem w temacie okien dachowych ale montuje się je między krokwiami i zapewne tak zostało to zrobione a część pionowa okna musiała zostać dopasowana do części połaciowej. Nie widać tutaj konstrukcji dachu i nie wiadomo czy można było zrobić to inaczej.


Pozdrawiam

habzimierz
09-09-2012, 15:48
Jasne, że część pion musiała być dopasowana do połaciowej, ale mnie w tej chwili bardziej chodzi o sposób montażu między słupami. Wg mnie najlepiej gdyby okna były montowane w środku otworu, bo wtedy można by było między słup i okno dać jeszcze docieplenie. I stąd moje obawy.

MMichal
09-09-2012, 16:25
Witam


Jasne, że część pion musiała być dopasowana do połaciowej, ale mnie w tej chwili bardziej chodzi o sposób montażu między słupami. Wg mnie najlepiej gdyby okna były montowane w środku otworu, bo wtedy można by było między słup i okno dać jeszcze docieplenie. I stąd moje obawy.

Oczywiście masz racje, tylko pytanie czy BYŁA taka możliwość aby te okna zamontować między słupami? Czyli w jakim położeniu w stosunku do słupów były krokwie i jak szerokość okna połaciowego miała się do odległości między krokwiami ?
Jeżeli chodzi o teorię to oczywiście najlepiej jakby okno było pomiędzy słupami i z każdej strony było odizolowane od słupa warstwą termoizolacyjną.

Pozdrawiam

habzimierz
10-09-2012, 12:59
Ok, a czy w takim razie wystarczy ze ociepli sie glif 2-3 cm styropianu? Nie będzie mało???
Martwi mnie też, że niespecjalnie jest miejsce na wełnę między krokwiami a ramą okna :/

MMichal
10-09-2012, 15:57
Witam


Ok, a czy w takim razie wystarczy ze ociepli sie glif 2-3 cm styropianu? Nie będzie mało???
Martwi mnie też, że niespecjalnie jest miejsce na wełnę między krokwiami a ramą okna :/

no 2-3 cm to nie jest wiele ale zawsze coś.

Co do ramy okiennej to teraz będzie ciężko chyba to poprawić, wiem, że w ofercie jednego z producentów (może jest tak u wszystkich) są okna wyposażone fabrycznie w dodatkowe "ocieplenie" nazywa się to bodajże blok WD.

Pozdrawiam