PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie światła otworu garażu



moncik
09-09-2012, 16:21
Hej. Teraz i tak już jest pozamiatane, ale może na następna budowę będziemy mądrzejsi. ;-) Jak prawidłowo ocieplić otwór garażowy, tj górę i boki. Posadzkę już mniej więcej wiem. Boki i górę mam obłożone 2 cm styropianem, ale to mi wygląda na jeden wielki mostek termiczny. Z drugiej strony nie bardzo mam pomysł jak to można inaczej zrobić.

Pawel78
09-09-2012, 18:02
A jaki współczynnik U ma brama, że tak pytasz?

homecactus
09-09-2012, 19:12
Hej. Teraz i tak już jest pozamiatane, ale może na następna budowę będziemy mądrzejsi. ;-) Jak prawidłowo ocieplić otwór garażowy, tj górę i boki. Posadzkę już mniej więcej wiem. Boki i górę mam obłożone 2 cm styropianem, ale to mi wygląda na jeden wielki mostek termiczny. Z drugiej strony nie bardzo mam pomysł jak to można inaczej zrobić.
Dać 5 cm styropianu?:-)

moncik
09-09-2012, 19:18
Około 1,20. Jaki związek?

tubek
11-09-2012, 10:12
Bez przeginania. Mostek termiczny będzie praktycznie zawsze. Jak nie na otworze to przy posadzce chyba, że ktoś zna "betonowy styropian".

Wszystko zależy od bramy i możliwości ocieplenia ościeży.
Brama segmentowa montowana od wewnątrz pozwala na obklejenie ościeży praktycznie dowolną grubością ale trzeba pamiętać, że to zmniejsza otwór. Co więcej trzeba pamiętać, że montaż prowadnicy musi być do ściany a nie styropianu. Czyli mostek i tak zawsze będzie bo krawędź wewnętrzna nie jest ocieplona a jedynie zasłonięta uszczelką.
Pozostałe bramy pozwalają na zakrycie ramy bramy czyli grubość jest ograniczona.

Domyślam się po U, że jest to brama segmentowa.
W zupełności wystarczy zakryć całe ościeża 2cm styropianu. Tu chodzi tylko o sam fakt by zakryć czymkolwiek. Garaż i tak przecież będzie z reguły chłodnym miejscem. Jeśli jest w bryle garażu to zamiast zastanawiać się nad mostkiem w otworze garażu lepiej ocieplić ściany wewnętrzne/sufit i odciąć garaż od pomieszczeń.
Dodatkowo polecam dokleić uszczelkę piankową na wewnętrznej stronie ościeży (pomiędzy ścianę a uszczelkę prowadnicy).