PDA

Zobacz pełną wersję : STARY DOM - fotki i komentarze proszę



viktoria23
02-06-2004, 15:48
Witam wszystkich .... Bardzo Was proszę o opinię ...
Po obejrzeniu fotek oczywiście .... :D

Zastanawiam się czy tej "ruiny" nie kupić .. :lol:

www.pbase.com/viktoria23/dom

no wiec, może dodam że "ZA" .. są oczywiście niska cena (niższa niż sam grunt w tej okolicy), lokalizacja extra ... okolice Wawy, pełna bliska infrastruktura miejska. ale brak mediów miejskich. jedyne media w zasięgu to prać i gaz. Inne "ZA" .. mam gdzie mieszkać przez następne 2-3 lata .... w ciągu tego czasu upłynnie ok. 140tyś pln.

A "PRZECIW" .. sami ocencie

Zapraszam do debaty ... bardzo mi jest potrzeba do podjęcia decyzji.

Ivona

PS> tylko prosze bez wyzwisk ... bo wiem ze taka decyzja jest dla większości totalną głupotą .... :roll:

Jaśka
02-06-2004, 16:49
viktoria23,
Domek slodki!!! Już widzę jak pieknie moglby wygladac!
Ale te pionowe pęknięcia... To moze byc grubsza sprawa
ZANIM ZDECYDUJESZ cokolwiek - konieczna jest ekspertyza stanu technicznego budynku. Znawca z uprawnieniami powinien to obejrzec koniecznie.
Grzyb w rogach ścian to skutek przeciekania dachu - jak widac na zdjęciach pełne deskowanie + papa, no i plesn, na dechach, to trzeba by wymienic.

Drodzy Forumowicze z rejonu WAwy, podeślijcie namiary na jakiegoś fachowca od ekspertyzy budowlanej.

Pozdrawiam,

viktoria23
02-06-2004, 21:15
Dzieki JASKA ... przynajmniej mnie nie zbeształaś .. tego boje sie najbardziej. Natomiast co do tego pękniecia .. to chyba wiem co zapisane bedzie w ocenie technicznej .... niestety ..... :( tylko zastanawia mnie, ile trzeba miej $$ zeby np. wzmocnic fundament od dołu .. czyli podkopywac i zalewac, podkopywac i zalewac .... 8) takie tam moje przemyslenia. natomiast raczej na 80% jestem pewna ze tuaj cos sie osuneło ... niestety .. ale pytan 1000ce .. kiedy?, czy to sie stało za jednym razem ... czy moze przez ciagle prace dookola .. osiedle nowych domow jednorodzinnych ..same ladne nowe BRAASY w zasiegu wzoku ... :) . pytania, pytania i jeszcze raz pytania. moze sie odezwie ktos kot da namiar na majstra/speca od stany technicznego. Dzwonilam do jednego to krzyknał mi od 5000-15000 w zalezności co sie zrobi .. :o wiec narazie wymiekłam ... dom stoi i stać bedzie .. no chyba ze ktos kupi ta dzialke ale w okolicy dzialek jest jest troche, raczej po 20tys wiecej ..ale wiekszosc warszawiaków .. widzac taki syf do rozbiorki .. omija go dookola .. woli kupic .. placyk. No zobaczymy moze czegos ciekawego sie dowiem tutaj na forum ... :roll:

pozdr i dziękuje

Ivona

jarq11
16-06-2004, 13:56
ja bym sie nie zdecydował,
bardziej zależy to od tego czy chcesz domek "uratować" tak jak jest czy przekształcić w coś co pozwoli ci wygodnie mieszkać.
chodzi mi o rozkałd wnętrz.

masa pracy, prawie jak od zera, a ciągle nie będzie widać.

czy dom jako stary nie ma ochrony konserwatorskiej?

podobaja mi się te drzewa, fajnie mieć coś tak wiekowego, a nie kilkuletniego.

Tomiz
22-06-2004, 14:22
Ja bym nie brał.
Mam mołdszy, w dużo lepszym stanie i juz żałuję, że nie zacząłem budować nowego od zera. Koszt byłby mniejszy (liczyłem) i nie musiałbym poprawiać innych.

Tomiz
22-06-2004, 14:23
Ja bym nie brał.
Mam mołdszy, w dużo lepszym stanie i juz żałuję, że nie zacząłem budować nowego od zera. Koszt byłby mniejszy (liczyłem) i nie musiałbym poprawiać innych.

Rak
02-07-2004, 08:10
???
ja to bym się zastanowił, co to znaczy 'extra lokalizacja w okolicach Warszawy'....

viktoria23
02-07-2004, 14:56
Witam .. tu autor tego wątku ....... no niestety ... sprawa nieważna .. posesja sprzedana. I nie dla działi o dziwo ... ale ktos bedzie robił ten domek .......


pozdr i dziekuje za wpisy


Ivona

Rak
05-07-2004, 08:04
ivona,
uszy do góry :D i szukaj następnej okazji. nie nerwowo...

viktoria23
06-08-2004, 14:13
Aha ... tu AUTOR wątku. Informuje, iz pod koniec tego miesiąca kupuję już domek ... ne TEN o którym mowa była w tym wątku. Zupełnie inny, maleńki kurniczek .... tylko 400 od tego poprzedniego ... tylko ze tym razem ... domek zamieszkany, z DOBRYMI fundamentami ;), wymienionymi oknami ..... i większa działką .. !!! :)