PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NASTKA pracownia ARCHIPELAG



rafaljot
15-12-2003, 20:55
kupilem nastke z archipelagu czekam na kontakt od ludzi ktorzy buduja lub zbudowali juz ten dom

rafaljot
15-12-2003, 20:55
kupilem nastke z archipelagu czekam na kontakt od ludzi ktorzy buduja lub zbudowali juz ten dom

Barti
28-12-2003, 19:50
Cześć,

Ja zamierzam kupić Nastkę tylko zaskoczony jestem kubaturą, która według autora projektu wynosi 828 m3. To trochę dużo biorąc pod uwagę powierzchnię zabudowy wynoszącą 128 m2. Czy w projekcie jest to podane? Kolejny problem to wysokość budynku, kąt nachylenia dachu i jego powierzchnia. Czy w projekcie coś na ten temat wspominają bo w danych na stronie internetowej ani w katalogu nie ma tych informacji.
Domek jest prześliczny, jak z bajki. My z żona zaczynamy na wiosnę. Ciekawe czy znajdzie sie osoba która taki domek już zbudowała?

Pozdrawiam

Barti

Barti
28-12-2003, 19:50
Cześć,

Ja zamierzam kupić Nastkę tylko zaskoczony jestem kubaturą, która według autora projektu wynosi 828 m3. To trochę dużo biorąc pod uwagę powierzchnię zabudowy wynoszącą 128 m2. Czy w projekcie jest to podane? Kolejny problem to wysokość budynku, kąt nachylenia dachu i jego powierzchnia. Czy w projekcie coś na ten temat wspominają bo w danych na stronie internetowej ani w katalogu nie ma tych informacji.
Domek jest prześliczny, jak z bajki. My z żona zaczynamy na wiosnę. Ciekawe czy znajdzie sie osoba która taki domek już zbudowała?

Pozdrawiam

Barti

Barti
29-12-2003, 17:11
Moi Drodzy,

Prosze o pomoc w wyborze projektu. Jest to już drugie moje podejście do wyboru projektu, pierwsza była IRMA Archipelagu, teraz padło na NASTKĘ - też Archipelagu. Czy ten śliczny domek ma jakieś znaczące wady. Może będzie drogi w budowie? Może drogi w utrzymaniu? Licze na Waszą pomoc.

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=368&ExtraNavText=Nastka

Na stronie jest poważny błąd: kubatura netto = 482 m3
Poza tym nie ma takich danych jak: wysokość budynku 9,36m, kąt nachylenia dachu 47st., powierzchnia dachu 310m2.

Pozdrawiam

Barti

Barti
29-12-2003, 17:11
Moi Drodzy,

Prosze o pomoc w wyborze projektu. Jest to już drugie moje podejście do wyboru projektu, pierwsza była IRMA Archipelagu, teraz padło na NASTKĘ - też Archipelagu. Czy ten śliczny domek ma jakieś znaczące wady. Może będzie drogi w budowie? Może drogi w utrzymaniu? Licze na Waszą pomoc.

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=368&ExtraNavText=Nastka

Na stronie jest poważny błąd: kubatura netto = 482 m3
Poza tym nie ma takich danych jak: wysokość budynku 9,36m, kąt nachylenia dachu 47st., powierzchnia dachu 310m2.

Pozdrawiam

Barti

Ivo
29-12-2003, 19:20
Jak dla mnie bardzo ciekawy domek - zwłaszcza układ pomieszczeń :)

Kuchnia z przejściem do jadalni i salonu, dodatkowy pokój na parterze (może się przydać przy późniejszym wykańczaniu poddasza), wygodna kotłownia, miejsce na duż aszafę w przedsionku...

Zewnętrznie - plusy to prosty dach, zwarta bryła budynku...

Zastanawia mnie tylko dlaczego komin jest na zewnętrznej ścianie - może warto byłoby go trochę przesunąć i "odwrócić" - ale to tylko moja skromna opinia.

No i uważaj na piękne okno balkonowe - zaokrąglenia mogą podwyższyć koszt okna.

A jeszcze - zmiast dwóch okien połaciowych w pokojach warto dołożyć jedno do suszarni :)

A do czego służą te schody obok pokoju na parterze..?

POWODZENIA!!!!
Bardzo mi się podoba ten projekt... :lol:

Ivo
29-12-2003, 19:20
Jak dla mnie bardzo ciekawy domek - zwłaszcza układ pomieszczeń :)

Kuchnia z przejściem do jadalni i salonu, dodatkowy pokój na parterze (może się przydać przy późniejszym wykańczaniu poddasza), wygodna kotłownia, miejsce na duż aszafę w przedsionku...

Zewnętrznie - plusy to prosty dach, zwarta bryła budynku...

Zastanawia mnie tylko dlaczego komin jest na zewnętrznej ścianie - może warto byłoby go trochę przesunąć i "odwrócić" - ale to tylko moja skromna opinia.

No i uważaj na piękne okno balkonowe - zaokrąglenia mogą podwyższyć koszt okna.

A jeszcze - zmiast dwóch okien połaciowych w pokojach warto dołożyć jedno do suszarni :)

A do czego służą te schody obok pokoju na parterze..?

POWODZENIA!!!!
Bardzo mi się podoba ten projekt... :lol:

magi
30-12-2003, 19:24
milusi
Ja zrobiłabym przejście między kuchnią a korytarzem. Nie musisz latać ze smieciami przez salon.

magi
30-12-2003, 19:24
milusi
Ja zrobiłabym przejście między kuchnią a korytarzem. Nie musisz latać ze smieciami przez salon.

Barti
30-12-2003, 23:10
Co tak mało?
Proszę o więcej!

Napiszcie co myślicie o tym domu.
Może ktoś słyszał gdzie taki stoi albo ktoś zaczyna budowę.

Barti

Barti
30-12-2003, 23:10
Co tak mało?
Proszę o więcej!

Napiszcie co myślicie o tym domu.
Może ktoś słyszał gdzie taki stoi albo ktoś zaczyna budowę.

Barti

cubetto
31-12-2003, 13:35
Projekt bardzo mi się podoba.
Na +: duże pomieszczenie gospodarcze, na górze wygodna łazienka i suszarnia - bardzo przydatne, dach prosty - który jest ozdobą tego domu, powierzchnia użytkowa rozsądna.

Na - : brak spiżarni, najlepsze rozwiązanie to spiżarnia dostępna bezpośrednio z przedsionka, wiatrołapu.
Okno z salonu na taras jest piękne, ale też sporo będzie kosztować.

JA mógłbym w takim domu mieszkać. :)

cubetto
31-12-2003, 13:35
Projekt bardzo mi się podoba.
Na +: duże pomieszczenie gospodarcze, na górze wygodna łazienka i suszarnia - bardzo przydatne, dach prosty - który jest ozdobą tego domu, powierzchnia użytkowa rozsądna.

Na - : brak spiżarni, najlepsze rozwiązanie to spiżarnia dostępna bezpośrednio z przedsionka, wiatrołapu.
Okno z salonu na taras jest piękne, ale też sporo będzie kosztować.

JA mógłbym w takim domu mieszkać. :)

Renia
01-01-2004, 15:38
magi,
jak zrobi przejście między kuchnią a korytarzem, to nie będzie mógł w wiatrołapie zrobić szafy ubraniowej na całej długości, a szkoda byłoby takiej szansy nie wykorzystać. To idealne miejsce na zostawianie butów, płaszczy, kapeluszy, czapek, szalików, rękawiczek, parasoli.......... wiesz ile takich rzeczy jest w okresie zimy, a jak domowników jest kilku, to gdzie to wszystko nieść - na pokoje ?
Ogólnie niewiele zmieniłabym w tym domu, jest funkcjonalny.
Dla mnie dużą zaletą jest gabinet na dole i obszerne sypialnie na górze.
Pochwalam wybór.

Renia
01-01-2004, 15:38
magi,
jak zrobi przejście między kuchnią a korytarzem, to nie będzie mógł w wiatrołapie zrobić szafy ubraniowej na całej długości, a szkoda byłoby takiej szansy nie wykorzystać. To idealne miejsce na zostawianie butów, płaszczy, kapeluszy, czapek, szalików, rękawiczek, parasoli.......... wiesz ile takich rzeczy jest w okresie zimy, a jak domowników jest kilku, to gdzie to wszystko nieść - na pokoje ?
Ogólnie niewiele zmieniłabym w tym domu, jest funkcjonalny.
Dla mnie dużą zaletą jest gabinet na dole i obszerne sypialnie na górze.
Pochwalam wybór.

rafaljot
03-01-2004, 19:07
WITAM! TAK SAMO JAK TY Z ZONA PLANUJEMY RUSZYC Z BUDOWA NA WIOSNE TAK ZE MAM NADZIEJE ZE BEDZIEMY NA BIEZACO SIE INFORMOWAC I SLEDZIC PRZEIEG NASZYCH ROBOT ORAZ WYMIENIAC SIE DOSWIADCZENIAMI
ODPOWIEM NA KILKA TWOICH PYTAN
KAT NACHYLENIA DACHU TO 47, 26.5 STOPNI
MAX WYSOKOSC KALENICY NAD POZOIMEM TERENU 9,36m
POWIERZCHNIA DACHU 310,2 m LUB 250,5m niestety w projekcie sa podane dwie zupelnie inne dane
WYSOKOSC BUDYNKU 9,36

Pozdrawiam
Rafaljot

rafaljot
03-01-2004, 19:07
WITAM! TAK SAMO JAK TY Z ZONA PLANUJEMY RUSZYC Z BUDOWA NA WIOSNE TAK ZE MAM NADZIEJE ZE BEDZIEMY NA BIEZACO SIE INFORMOWAC I SLEDZIC PRZEIEG NASZYCH ROBOT ORAZ WYMIENIAC SIE DOSWIADCZENIAMI
ODPOWIEM NA KILKA TWOICH PYTAN
KAT NACHYLENIA DACHU TO 47, 26.5 STOPNI
MAX WYSOKOSC KALENICY NAD POZOIMEM TERENU 9,36m
POWIERZCHNIA DACHU 310,2 m LUB 250,5m niestety w projekcie sa podane dwie zupelnie inne dane
WYSOKOSC BUDYNKU 9,36

Pozdrawiam
Rafaljot

pestek
05-01-2004, 22:35
Ładny dom. Brak mi tylko pomieszczenia na składowanie WIELU RÓZNYCH RZECZY (przydałaby się piwniczka). Duży błąd: brak wejścia do kuchni od strony korytarza, daje się później we znaki. Duży plus: kominki i komin, zdobi i praktyczne.

pestek
05-01-2004, 22:35
Ładny dom. Brak mi tylko pomieszczenia na składowanie WIELU RÓZNYCH RZECZY (przydałaby się piwniczka). Duży błąd: brak wejścia do kuchni od strony korytarza, daje się później we znaki. Duży plus: kominki i komin, zdobi i praktyczne.

pestek
05-01-2004, 22:36
Zapomniałem o spiżarce. Nie wyobrażam sobie tego nie mieć w domu, bardzo ułatwia życie.

pestek
05-01-2004, 22:36
Zapomniałem o spiżarce. Nie wyobrażam sobie tego nie mieć w domu, bardzo ułatwia życie.

magi
06-01-2004, 21:06
http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=3863
http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=3864
Zrobiłabym mniejszą szafę. Są trzy szafki w wiatrołapie i jedna zaraz po wyjściu. Dla mnie byłoby ok.

magi
06-01-2004, 21:06
http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=3863
http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=3864
Zrobiłabym mniejszą szafę. Są trzy szafki w wiatrołapie i jedna zaraz po wyjściu. Dla mnie byłoby ok.

brzuzens
09-01-2004, 12:04
Hej,
nam tez sie bardzo podoba ten domek - zastanawiamy sie miedzy Nastka a Cyprysem z Horyzontu
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=9

Cyprys ma ta przewage ze bardzo latwo mozemy powiekszyc garaz na dwustanowiskowy, w Nastce chyba tak latwo sie nie da (ale moge sie mylic)

pzdr.
Brzuzens

brzuzens
09-01-2004, 12:04
Hej,
nam tez sie bardzo podoba ten domek - zastanawiamy sie miedzy Nastka a Cyprysem z Horyzontu
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=9

Cyprys ma ta przewage ze bardzo latwo mozemy powiekszyc garaz na dwustanowiskowy, w Nastce chyba tak latwo sie nie da (ale moge sie mylic)

pzdr.
Brzuzens

małygg
09-03-2004, 10:31
Czy ktoś zdecydował się na "NASTKĘ" ? Może ktoś już buduje ten dom ? Bo razem z żoną byliśmy zdecydowani na "HANIĘ" , ale ostatnio jak zobaczyliśmy "NASTKĘ" to mamy poważny dylemat co wybrać , czy Nastka nie będzie za duża i jak wyglądają koszty jej budowy ?

Pozdrawiam MAŁY

małygg
09-03-2004, 10:31
Czy ktoś zdecydował się na "NASTKĘ" ? Może ktoś już buduje ten dom ? Bo razem z żoną byliśmy zdecydowani na "HANIĘ" , ale ostatnio jak zobaczyliśmy "NASTKĘ" to mamy poważny dylemat co wybrać , czy Nastka nie będzie za duża i jak wyglądają koszty jej budowy ?

Pozdrawiam MAŁY

małygg
11-03-2004, 10:04
Czekam na więcej opini na temat NASTKI 8)

Pozdrawiam MAŁY

małygg
11-03-2004, 10:04
Czekam na więcej opini na temat NASTKI 8)

Pozdrawiam MAŁY

Ewunia
11-03-2004, 14:37
Zrobiłabym mniejszą szafę. Są trzy szafki w wiatrołapie i jedna zaraz po wyjściu. Dla mnie byłoby ok.Tym bardziej, że po wejściu do domu nikt nie wiesza mokrych ubrań do szafy. Część ściany należy raczej przeznaczyć na odkryte wieszaki

Ewunia
11-03-2004, 14:37
Zrobiłabym mniejszą szafę. Są trzy szafki w wiatrołapie i jedna zaraz po wyjściu. Dla mnie byłoby ok.Tym bardziej, że po wejściu do domu nikt nie wiesza mokrych ubrań do szafy. Część ściany należy raczej przeznaczyć na odkryte wieszaki

małygg
13-03-2004, 23:24
Jeśli ktoś może coś jeszcze powiedzieć na temat Nastki , to chętnie poczytam :roll:

małygg
13-03-2004, 23:24
Jeśli ktoś może coś jeszcze powiedzieć na temat Nastki , to chętnie poczytam :roll:

maag
14-03-2004, 10:15
Jeżeli chodzi o rozwiązania funkcjonalne to na parterze wszystko ok, na piętrze nie podobają mi się drzwi do sypialń umieszczone na rogu pokoju- to błąd. Za dużo szaf w wiatrołapie mało w holu. Brak miejsca na TV.
Zmieniłbym:
- schody zabiegowe na wspocznik
- usunąłbym elementy ozdobno-bajkowe z elewacji i bryły

Obawiam się, że projekt nie jest dobrze zrobiony i mogą być problemy:
- co to za schody na ścianie zewnętrznej obok gabinetu?
- propozycja schodów zabiegowych
- drzwi w narożach pokoji
- kominy na ścianach zewnętrznych
- nie widzę wentylacji w kuchni i WC

może tyle, ale domek podoba mi się trzeba tylko dobrze sprawdzić projekt i wprowadzić parę niezbędnych zmian.

maag
14-03-2004, 10:15
Jeżeli chodzi o rozwiązania funkcjonalne to na parterze wszystko ok, na piętrze nie podobają mi się drzwi do sypialń umieszczone na rogu pokoju- to błąd. Za dużo szaf w wiatrołapie mało w holu. Brak miejsca na TV.
Zmieniłbym:
- schody zabiegowe na wspocznik
- usunąłbym elementy ozdobno-bajkowe z elewacji i bryły

Obawiam się, że projekt nie jest dobrze zrobiony i mogą być problemy:
- co to za schody na ścianie zewnętrznej obok gabinetu?
- propozycja schodów zabiegowych
- drzwi w narożach pokoji
- kominy na ścianach zewnętrznych
- nie widzę wentylacji w kuchni i WC

może tyle, ale domek podoba mi się trzeba tylko dobrze sprawdzić projekt i wprowadzić parę niezbędnych zmian.

małygg
14-03-2004, 10:52
Które elementy są ozdobno-bajkowe ? A te schody po zewnątrz to chyba wejście do piwnicy od strony podwórka , bo jest dostępna NASTKA z częściowym podpiwniczeniem .

Pozdrawiam MAŁY

małygg
14-03-2004, 10:52
Które elementy są ozdobno-bajkowe ? A te schody po zewnątrz to chyba wejście do piwnicy od strony podwórka , bo jest dostępna NASTKA z częściowym podpiwniczeniem .

Pozdrawiam MAŁY

maag
14-03-2004, 11:26
małygg
- kominy
- nadproża okienne +/-

maag
14-03-2004, 11:26
małygg
- kominy
- nadproża okienne +/-

agnieszka czaczkowska
16-03-2004, 15:25
małygg i barti, my też z mężem- w końcu, chyba! -zdecydowaliśmy się na Nastkę. Najpierw był LMP 01, potem Elwira ale zeszło na Nastkę. Zaczniemy w przyszłym roku. Jeśli znajdziecie pierwsi już gdzieś wybudowaną to dajcie znać, też chciałabym zobaczyć ją gotową.

agnieszka czaczkowska
16-03-2004, 15:25
małygg i barti, my też z mężem- w końcu, chyba! -zdecydowaliśmy się na Nastkę. Najpierw był LMP 01, potem Elwira ale zeszło na Nastkę. Zaczniemy w przyszłym roku. Jeśli znajdziecie pierwsi już gdzieś wybudowaną to dajcie znać, też chciałabym zobaczyć ją gotową.

BK
17-03-2004, 08:01
maag, te drzwi w rogu pokoju są jak najbardziej OK - u mnie w mieszkaniu było oryginalnie na środku ściany, musiałam przesuwać, bo inaczej w pokoju nie zmieścicłyby się żadne meble. Tak to przynajmniej będzie można zabudować meblami, bardzo funkcjonalne, tylko drzwi w rogu pokoju.
Nie bardzo rozumiem po co suszarnia na piętrze - czyżby projektant przewidywał robienie prania w głównej łazience domu? :o Może zamienić tę suszarnię na bardziej funkcjonalną garderobę, a pranie i suszenie robić w pomieszczeniu gospodarczym, co ma jeszcze tę zaletę, że w lecie i tak będziesz suszyć na tarasie.
Ta suszarnia to jedyny minus.
Dom wygląda na wysoki, może jest tam jeszcze mozliwość zrobienia stryszku=składowiska?

BK
17-03-2004, 08:01
maag, te drzwi w rogu pokoju są jak najbardziej OK - u mnie w mieszkaniu było oryginalnie na środku ściany, musiałam przesuwać, bo inaczej w pokoju nie zmieścicłyby się żadne meble. Tak to przynajmniej będzie można zabudować meblami, bardzo funkcjonalne, tylko drzwi w rogu pokoju.
Nie bardzo rozumiem po co suszarnia na piętrze - czyżby projektant przewidywał robienie prania w głównej łazience domu? :o Może zamienić tę suszarnię na bardziej funkcjonalną garderobę, a pranie i suszenie robić w pomieszczeniu gospodarczym, co ma jeszcze tę zaletę, że w lecie i tak będziesz suszyć na tarasie.
Ta suszarnia to jedyny minus.
Dom wygląda na wysoki, może jest tam jeszcze mozliwość zrobienia stryszku=składowiska?

Tomaszek46
09-11-2004, 11:58
Powielu długich i żmudnych dyskusjach wybraliśmy projekt "Nastka" czy ktoś może podzielić sie swoimi doświadczeniami ??? a może ktoś wie gdzie jest budynek budowany według tego projektu ?????

jolly
09-11-2004, 12:03
idź do tematu projekty, tam już ktoś pisał o Nastce...

maxymov
09-11-2004, 12:04
szukaj w dziale PROJEKTY

Tomaszek46
09-11-2004, 12:16
Najgorsze w tym wszystkim jest to że nikt w żadnym z postów nie mówi o tym gdzie taki dom można zobaczyć

kingau
15-07-2005, 15:59
Witam;

Budujemy naszą małą Nastkę i pilnie poszukujemy osób, które wybrały ten projekt do budowy.
Jesteśmy na etapie "zamykania" parteru.Na razie idzie nieźle-byle tak dalej.

:D

kingau
15-07-2005, 15:59
Witam;

Budujemy naszą małą Nastkę i pilnie poszukujemy osób, które wybrały ten projekt do budowy.
Jesteśmy na etapie "zamykania" parteru.Na razie idzie nieźle-byle tak dalej.

:D

leszek2307
19-08-2005, 11:59
Witam serdecznie !!
Ja od dawna usilnie poszukuję wiadomości na temat tego projektu. Jesteśmy chyba jednymi z nielicznych jak się okazuje, którzy wybrali ten projekt i wytrwaliśmy w swoim wyborze. Mam już zakupiony projekt i właśnie daję do adaptacji.
Mam kontakt z Panią z Będzina która już wybudowała i niedługo się wprowadza, przesłala mi kilka zdjęć.
Jeżli ma Pan ochotę i czas wymienić się informacjami to bardzo chętnie przyjmę do wiadomości każdą uwagę. Ja zaczynam budowę na wiosnę, a teraz przygotowuję media żeby ruszyć z kopyta.
Mam na początek skoro Pan już zaczął kilka pytań:
czy Pan coś zmieniał w projekcie
z czego Pan buduje
w jakim mieście
i wogóle wszystko
Pozdrawiam serdecznie Leszek i Karina mój email [email protected]

16-01-2006, 11:57
witam
minęły 2 lata od ostatniego wpisu - może ktoś w tym czasie wybudował ten dom? Może podzielicie sie swoimi opiniami, kosztami, no i oczywiście zdjęciami :D :D
pozdrawiam
justa

16-01-2006, 12:00
to jest link do tego projektu - moze ktos go osądzi???????????
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=368

RobertU
28-03-2006, 23:18
Witam ponownie!
Powoli ale do przodu. Projekt mam, ale..., z pewnych powodów zmieniliśmy technologię. Będziemy stawiać dom w technologii szkieletu drewnianego. Jeśli chodzi o koszty to stan surowy zamknięty wykonany przez jedną firmę ma kosztować 130 tys zł. Umowa podpisana i zadatek już wpłacony. Śniegi ustąpiły więc zaczynamy niebawem grodzić posiadłość :D Płyta fundamentowa ma być zalana pod koniec kwietnia lub w pierwszym tygodniu maja. Konstrukcja ścian, stolarka okienna i dach kryty gontem bitumicznym mają stanąć do końca lata, choć ze względu na inne budowy prowadzone przez firmę założyliśmy w umowie, możliwe niewielkie opóźnienie. Instalacje i pozostałe prace wykończeniowe mają potrwać max do końca listopada. Całość pod klucz ma się zamknąć w kwocie 266 tys. zł wykończone z użyciem dobrych materiałów. Jakich o tym innym razem. Pewne jest że kwota końcowa się zwiększy, ja zakładam że do ok. 290 tys. ze względu na moje spore wymagania. Jeśli kogoś interesuje szczegółowy kosztorys to mogę wysłać.
Na 95% rezygnujemy z komina zewnętrznego, drzwi i okno od pomieszczenia gospodarczego zamieniamy na małe okienko jak w garazu, podobnie zamieniamy okrągłe okienko przy wejściu, rezygnujemy z bocznego wyjścia na taras ale dodajemy okno po przeciwnej stronie. W domu będzie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i inne fajne rzeczy ale jest późno i oczka mi się kleją. Może ktoś inny napisze o swoich bojach budowlanych.
Pozdrawiam

veech'u
29-03-2006, 08:49
My tez budujemy Nastke w tym roku . Planowany termin rozpoczecia to 3 Lipiec br. 8)
Technologia : Ceramika poryzowana25 + styropian15
Ze zmian, które wprowadzilismy to wykusz w miejscu 3 okien jadalni zwiekszajacy jej powierzchnie i powiekszajacy balkon na pietrze, likwidacja drzwi balkonowych obok kominka i rowniez małe okienko jak garazowe w kotłowni w miejsce drzwi duzego okna - to zgubsza tyle. Pozwolenie juz mamy i jeszcze troche czasu na przygotowania ale brak pradu :evil: :wink:

abumba
20-04-2007, 11:55
Jak wyżej... Na razie kupiliśmy projekt i jesteśmy w trakcie adaptacji. Podobno teraz jest najgorszy czas na ruszanie z budową- ceny materiałów diametralnie ruszyły w górę i nie wiemy czy wyrobimy się w 500 000 pod klucz. Budowa ma ruszyć na jesieni.
Zmiany, jakie wprowadziliśmy:

PARTER:
- powiększenie garażu o 1,5 m. Garaż w projekcie jest mały a my mamy długi i szeroki samochód, no i jeszcze musi zmieścić się motocykl ;-) Będzie to kosztem zmian konstrukcyjnych i powierzchnia użytkowa zwiększy się o jakieś 20 m2
- wydłużenie garażu o 1 m
- dodanie jednego okna w garażu (kwadratowego, o takiej samej wielkości jak reszta okien)
- poszerzenie łazienki na parterze o 30 cm
- wydłużenie łazienki o 50 cm (by się zmieścił bidet)
- "Wbicie" komina w bryłę budynku- chcemy mieć ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła do in.pomieszczeń
- likwidacja łuku w oknach z wyjściem na taras
- dodatkowe okno w salonie (150x150)
- likwidacja wyjścia/ okna na parterze (znajdującego się przy kominie)
- dodatkowe okno w gabinecie
- schody żelbetowe (w projekcie są drewniane)

- wejście do piwnicy z domu
- likwidacja wejścia do piwnicy od zewnątrz
- zamiana schodów zabiegowych na dwubiegowe (z półpiętrem)- bo jest chyba 7 trójkątnych, więc nie będzie można z nich zbiegać, mamy też małe dzieci a takie schody nie są najbezpieczniejsze
- zmiana wielkości okna na klatce schodowej (luksfery???), może okno dachowe (pociągniecie linii dachowej do daszku nad salonem?)-do przemyślenia


PODDASZE:
- zamiana miejsca łazienki z pok. 4- niestety mamy front od południa
- likwidacja jednego okna dachowego w łazience i dodanie 1 okna umiejscowionego bliżej schodów (tam, gdzie ma być suszarnia)-łazienka na górze będzie duża, więc spokojnie zmieści się suszarnia
- zamknięcie ściany między pok. 5 (obecnie łązienka) a suszarnią
- likwidacja ścianki między pok. 2 a obecną suszarnią (wydzielenie garderoby, w której znajdowało by się okno dachowe)
- 2 okna dachowe w pok. 5 (obecną łazienką)
- 2 okna dachowe w pok. 2

STRYCH: prostokątne okno

Poza tym będziemy budować z silikatów i ocieplać wełną, okna plastikowe, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Dom będzie stał w Rembertowie.
Pozdrawiam!
KasiaMN

nikita1
05-02-2008, 15:54
Typowa sytuacja: klientka zamawia usługę wraz z towarem. data montażu ustalona na powiedzmy dzień x. Klientka przesuwa w dniu x-1, na dzień x+3.ok, ale wychodzi na to, że podnajęta przeze mnie ekipa (znam ją i wynajmuję od lat ale wystawia mi fv za montaże) wtedy nie może. Ja przesuwam termin na x+4 (niestety robię to w dniu x+3, kiedy klientka czeka na ekipę-oferuje za to tzw. gratisa , koszt gratisa ok. 50 zeta). Klientka za pomoca sms-ów ŻĄDA natychmiastowego zwrotu zaliczki. Tłumaczę jej że z przyczyn niezaleznych nastapiło przesunięcie terminu, proszę o inny termin, dowolny, pasujący itd. , kwestia 2 dni i będzie po robocie. Odsetki za zwłoke -ok. Ale klientka nieugięta, żąda, rezygnuje, itd. , podaje mnie na Policję, idę wyjasniam sprawę...
Zastanawiam się czy:
a. ONA faktycznie chciała skorzystać z usługi czy tylko udawała
b. jest taka upierdliwa całe życie
c. miała zły dzień

Wyślij sms z treścia a,b lub c na nr klientki...
Towar który zamówiła a nie odebrała ja i tak wezmę z fabryki i zapłacę za niego, ale go odsprzedam komuś innemu.
Zalecam szczególna ostrożność w kontaktach z Panią: Violettą Siedlińską z Krakowa, zam. ul. Wielicka....
(tyle lat w biznesie a sie nie kapłem że Wioletta przez V ma nie po kolei...)

Koraa
18-05-2008, 19:17
Szukam osób, które zrealizowały projekt NASTKA w województwie lubelskim.
Pozdrawiam

ULANA
31-10-2008, 17:52
Budujemy w okolicach Bełżyc. 20 Km od Lublina.

MONIKA.KA
10-01-2012, 13:37
Witam wszystkich, chciałam dołączyc do nastkowej bandy, zaczynam w okolicach marca, no chyba że zima postanowi dokuczyć to trochę później
mój domek będzie w okolicach Lubartowa, czy ktoś jest z lubelskiego?

leszek2307
10-03-2012, 14:19
Ja zaczynam Nastkę w okolicach wiosny,
troche pozmieniałam, nie ma suszarni na poddaszu, przeniesiona do pomieszczenia gospodarczego na dół, z górnej suszarni będzie zrobiona garderoba
czy ktoś NASTKĘ wybudował?

Witam serdecznie :)
Polecam mój temat na forum, jedyny aktywny założony w 2005r
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?42092-Jest-nas-już-trzech-budujemy-dom-Nastka