PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wykonania ogrodzenia frontowego?



KK2012
13-09-2012, 10:01
Witam! Czekam na wycenę ogrodzenia frontowego o długości 13 metrów o wyglądzie I----I-----------I----I--I----I----I

Montażu oraz zakupu przęseł nie liczę, także np. automatyki do bramy przesuwnej.

Do wykonania jest fundament o głębokości 0,8 metra i szerokości 0,2 metra, zbrojenie na całej długości , ułożenie cegieł klinkierowych w ilości 804 sztuk + fugi, pręty, czapy itp. w tym 7 słupków i 4 podmurówek.

Jakiej ceny robocizny się spodziewać za coś takiego? Orientujecie się?

Pozdrawiam!

anaszo
07-10-2012, 20:07
Podciągne troche temat ,bo coś za cicho ,a mnie tez to dopadło :rolleyes: i bardzo mnie interesuje co znawcy moga podpowiedziec ? Bardzo prosze o jakis kierunek cenowy .
pozdrawiam.

jar.os
08-10-2012, 05:53
Na moje oko 5-6 tyś

anaszo
08-10-2012, 08:17
jar.os Dziekuje bardzo za odpowiedz Ceny sa troche szalone (przynajmniej- jak to zwykle bywa- dla tych co finansuja ,a nie robią:p)
Szukam na forum i juz troche sie zapoznałam z cenami ,nie moge jednak znalezc konkretnej rzeczy a mianowicie :::wykonanie podmurówki (szalowanie ,wykop ),ułozenie murku i słupkow z gotowych elementów razem z tymi czapkami na 8 el w gore- murek na 2 el -na gotowo w metrach ,czyli jakies 2 pola po 2 m i 2 po 2,60 .+ słupki do bramy. Nie wiem jak to sie liczy od ułozenia metra, czy słupka ? czy jak kto sobie zawoła ???-o jakie to skomplikowane !! zwłaszcza wtedy kiedy trzeba płacic !!:rolleyes:
(brama to oddzielna kieszen:rolleyes:)-dzieki pzdr.

jar.os
08-10-2012, 16:16
anaszo , sam klinkier 2,5 - 3 zł szt , plus czapki , plus wykop ,pewnie ręcznie bo tego niewiele , jakiś szalunek , zbrojenie , ............trochę dlubania przy tym jest , na drugi dzień po zalaniu betonem nikt nie bedzie murował klinkieru , musi postać do czasu zdjęcia szalunków , więc wykonawca będzie się woził parę razy ze swoimi zabawkami , to też jakaś strata czasu dla niego , życzę Ci abyś znalazł wykonawcę co zrobi to w cenie ktorą podałem .

anaszo
16-12-2012, 18:43
GrzesiekOcice -dziekuje za pomoc . Wyszlo prawie tyle ,ile wyliczył jar.os i sprawa byłaby juz zamknieta, gdyby nie fakt ze brama wyszła za wysoko. Ogrodzenie juz zrobione ,niestety musimy zrobic poprawke (doróbke ) poniewaz mamy wysoko działke i brama jest za wysoko Na tyle troche :D ze robiąc kostke musielibysmy zrobic schody i wjezdzac po schodach na plac .:(