PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie czujek PIR



kalio
15-09-2012, 22:42
Witam ostatnio budza mnie coraz czesciej falszywe alarmy w zwiazku z tym czym wyczyscic czujnik pir jak i soczewke ??

yaiba83
16-09-2012, 09:38
Sprężone powietrze, ściereczka z mikrofibry, nieagresywny detergent, na sucho ręcznik papierowy.

kasprzyk
16-09-2012, 20:04
Witam

Te fałszywki na różnych czujkach, o różnych porach czy jest jakaś powtarzalność ?
pzdr

kalio
17-09-2012, 21:17
jedna czujka w porze nocnej, a ostatnio i wieczornej, zastąpiona nową - jest ok, stara czeka na reanimacje

dendrytus
18-09-2012, 06:53
Witam ostatnio budza mnie coraz czesciej falszywe alarmy w zwiazku z tym czym wyczyscic czujnik pir jak i soczewke ??

Sprężone powietrze, ściereczka z mikrofibry, nieagresywny detergent, na sucho ręcznik papierowy.
Tak rodzą się miejskie legendy. Za jakiś czas legenda urośnie i będzie głosiła, że soczewki trzeba czyścić rano i wieczorem.

rzufik1
21-09-2012, 08:40
jedna czujka w porze nocnej, a ostatnio i wieczornej, zastąpiona nową - jest ok, stara czeka na reanimacje

czyżby aqua plus ?

kalio
29-09-2012, 22:47
nie czujki to bingo - znowu wyje czyżby to przewody ???

yaiba83
30-09-2012, 09:24
Tak rodzą się miejskie legendy. Za jakiś czas legenda urośnie i będzie głosiła, że soczewki trzeba czyścić rano i wieczorem.

Nie napisałem, że trzeba czyścić codziennie.
Ale jak np u mnie w firmie na warsztacie są tak zakurzone i pokryte mchem, że goście zastanawiają się co to na ścianie wisi to wg ciebie jeszcze nie czas na czyszczenie czujki?

yaiba83
30-09-2012, 09:25
czyżby aqua plus ?

A co? są jakieś negatywne opinie na temat tych czujek. Ja mam u siebie w domu zamontowane. Póki co działają, ale martwi mnie twoja wypowiedź. Możesz coś więcej napisać?

dendrytus
30-09-2012, 10:12
Nie napisałem, że trzeba czyścić codziennie.
Ale jak np u mnie w firmie na warsztacie są tak zakurzone i pokryte mchem, że goście zastanawiają się co to na ścianie wisi to wg ciebie jeszcze nie czas na czyszczenie czujki?

Czystość czujki nie wpływa na fałszywe alarmy.
Jeśli jest brudna, to po prostu będzie słabiej wykrywać ruch. I tyle.
Czujki powinno się czyścić, aby bród nie przeszkadzał detekcji ruchu.
Jeśli czujka powoduje fałszywe alarmy, to albo mamy jakieś uszkodzenie albo mamy zewnętrzny czynnik powodujący alarm. Tym czynnikiem nie będzie brud na czujce.

robertsz
30-09-2012, 11:10
Chyba, że coś sobie żyje wewnątrz czujki i wszczyna te fałszywe alarmy.

rzufik1
30-09-2012, 11:24
A co? są jakieś negatywne opinie na temat tych czujek. Ja mam u siebie w domu zamontowane. Póki co działają, ale martwi mnie twoja wypowiedź. Możesz coś więcej napisać?

jak lubisz kłopoty to Aqua jest ich początkiem:) lubi robić fałszywe.
Tak zwykle 10packa 1 do 2 do wymiany była.

ale co ciekawe instalatorzy to masochiści bo i tak wiedzą że czujnik lubić dać ciała a i tak je montują.


BINGO to czujnik bardzo ale to bardzo czuły. Polecam dać go na 3 impulsy i ewentualnie skręcić PIRA :) i będzie spokój .

yaiba83
05-10-2012, 20:58
A jakie inne dobre czujki ruchu polecacie?