PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić mocny beton? Wersja brukselkowa



amstrong89
16-09-2012, 15:51
Zostało mi trochę cementu i kończy się jego termin ważności. Myślałem nad wylaniem kawałka podłogi. I tu mam pytanie: Czy można rozrobić w betoniarce np; 25l wody 50 kg cementu i dodać trochę żwiru? Czy będzie to B15-20? Czy rozrobienie samego cementu z wodą wchodzi w gre?

Arkadly
16-09-2012, 16:39
Nie wiem, jaki masz ten cement, ale oczywiście możesz sobie go pomieszać i do czegoś użyć. Nie radzę jednak stosować takiego betonu zamiast betonu z profesjonalnej wytwórni do elementów konstrukcyjnych.
Jeśli to ma być chudziak na podłogę, to jasne, jesli docelowa wylewka to nie jestem pewien, czy Ci wyjdzie równo i czy dasz radę z zacieraniem itd.

A oto przepis domowy na B15:

25 kg (19 l) cementu
- 54 kg (34 l) piasku
- 125 kg (74 l) żwiru
- 15 l wody

amstrong89
17-09-2012, 08:10
Tak to ma być chudziak pod podłoge. Ze względu na to że będe na niej stawiał ściany działowe chce zrobić mocny beton. Mam 1 i 2 32,5R. Robiłem ostatnio właśnie B15 i B 20. Ten drugi wychodzi strasznie gęsty i ciężko go wymieszać w betoniarce ale dało rade. Chce spróbować zrobić coś mocniejszego.
A sam cement z wodą? Może przy odpowiedniej proporcji wody z cementem uzyska się B-25. Wiem że klase betonu sprawdzi się tylko w labolatorium ale niektóre osoby po politechnice moze takie eksperymenty prowadziły?

Jarek.P
18-09-2012, 08:52
Sam cement pomieszany z wodą da Ci po prostu zbrylony cement, to w ogóle nie będzie beton.

J.