PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego stawia się ściany wewnętrzne?



Kamila 123
03-06-2004, 13:35
Witam, mam pytanie z czego stawia się teraz ściany wewnętrzne w mieszkaniach? Nie mam zielonego pojęcia o budowaniu i remontach. Kiedyś przychodził "Pan Henio" - targał ze sobą cegły czy pustaki, machał kielnią, brudził niemiłosiernie zaprawą ale po tygodniu stała wielka ściana ze schnącym tynkiem. Teraz ekipy proponują jakieś ściany z profilami z karton-gipsu. Podobno robi się szybko, taniej niż tradycyjnie tylko nie można wieszać szafek. Odziedziczyłam mieszkanie w bloku z 1982 r na Ursynowie (wielka płyta). Mieszkanie ma niefunkcjonalny układ i muszę przesunąć dwie ściany (nie są nośne). Jak to zrobić, z czego i ile to będzie kosztowało? Pewnie znów mnie naciągną bo się nie znam :oops: . Pomóżcie!

neptunek
03-06-2004, 14:55
Co do scian dzialowych, nie nosnych, proponuje tak:
1. jezeli nie zalezy ci na wyciszeniu i na szafkach to karton-gips - bedzize szybko, w miare czysto, ale i glosno
2. jezeli zalezy ci na wyciszeniu pomieszczen albo na szafkach to tylko cos murowanego i najlepiej ciezkiego (palona cegla dziurawka) albo pustaki porowate typu Porotherm, nigdy SUPOREX bo to niesie jak diabli (niesie glos ;))

Kamila 123
03-06-2004, 15:08
Z tymi szafkami to prawda - żadnej nawet półeczki czy obrazka :( ?

A jak będzie z ceną co tańsze?

neptunek
03-06-2004, 15:11
Ufff co do cen to ja sie nie wypowiem bo po prostu nie jestem na "nowych" cenach.

Podobno jakies kolki sa ze szafeczke mala mozna powiesic, ale to juz ryzyko ;)

Kamila 123
03-06-2004, 15:46
Dzięki za info. Może ktoś już robił takie wyburzanie i stawiał ściany? Napiszcie.

RysieK
07-06-2004, 11:01
Cześć

Ściany z regipsu można wyciszyć. Jak wiesz, że coś ciężkiego chcesz powiesić to to miejsce można odpowiednio wzmocnić wstawiając stelaż.

Ja mam na takiej ścianie "powieszony" piec, -wewnątrz jest odpowieni stelaż.

Czy będzie szybciej i czyściej to zależy od wykonawcy.

Pozdrawiam
RysieK

marblah
07-10-2004, 20:32
Między płytami gipsowymi jest konstrukcja szkieletowa , jeżeli wiesz gdzie chcesz cokolwiek powiesic należy w tych miejscach umiejscowić w/w konstrukcję. Ja w ten sposób mam zawieszone naczynie wzbiorcze do c.o.

pitbull
08-10-2004, 07:51
Jesli nie jest b. ciezkie to stosujesz specjalne kolki go plyt.

preev
10-10-2004, 19:35
ja mam bojler elektryczny 120 l. na takiej odpowiednio wzmocnionej ściance i jest OK :wink:

marblah
15-10-2004, 18:29
Stosuję typowe kołki do płyt kartonowo-gipsowych.