PDA

Zobacz pełną wersję : Układanie paneli podłodowych



Wyjec
20-09-2012, 11:35
Witam,
Mam chyba dość niespotykaną sytuację. Kupiłem panele podłogowe o długości jednego 138cm. Długość pokoju ma 415cm, czyli dokładną długość trzech paneli. Może to głupie pytanie, ale jak w takim wypadku przycinać panele?

Abaddon
20-09-2012, 12:32
Witam

Skoro pokój ma 415cm to nie możesz kłaść pełnych trzech paneli tylko musisz jeden przyciąć aby pozostawić miejsce z obu stron na rozprężanie paneli pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Następny rządek zaczynasz od połówki panelu, reszta układa się sama ;)

monkey222
20-09-2012, 12:49
musisz zostawiac odstęp od scian okolo 1cm ( listwa wszystko zakryje ) no i ukladaj panele na dziko później. zacznij sobie od prostej śćiany lyb od płytek używając 3 paneli + scinek a póżniej już zaczynaj tak aby łączenia się nie powtarzały ( poprzeczne)poogladaj filmiki na YOUTUBE. jest duzo

Wyjec
20-09-2012, 13:13
no tak, rozumiem :) tylko nie wiem jak zaczac 1 rzad by pozniej laczenia sie nie pokrywaly.zaczac od cale. Jak mam 1 rzad ulozyc;p

http://imageshack.us/photo/my-images/827/panelek.jpg/

monkey222
20-09-2012, 16:03
Nie ma znaczenia jak go zaczniesz bo zawsze przy ukladaniu ta dupka scinka co ci zostanie z poprzedniego rzedu to idzie na poczatek nastepnego ..
To jest taki jakby wzor w CEGIELKE na dziko I jesli mozna to tak anzwac)

np Utnij pierwszego panela od dolu zdjecia na dlugosci polowicznej i pozniej juz ukladaj dalej i ten scinek co ci zostanie z tego pierwszego rzedu to ci posłoży na poczatek drugiego. Trzeci rzad zacznij np tak ( zetnij panel na 1/3 dlugosci i ukladaj rzad ) i pozniej wszystko tak samo byle tylko laczenia poprzeczne nie byly zbyt blisko siebie .Nie powinny byc mniejsze niz szerokosc panela

Miśka76
01-10-2012, 19:49
Możesz też popytać znajomych, bo zazwyczaj sie okazuje, że ktoś już to robił, popełnil masę błędów i pomoże innym się przed nimi ustrzec ;)