PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety nadstawne - uszczelnienie



donzenon
22-09-2012, 22:13
witam,
Jestem "szczęśliwym"(?) posiadaczem rolet nadstawnych. Niestety mam okno na zachód skąd permanentnie wieją wiatry. O ile w lecie jest to niezauważalne o tyle w zimie mroźny wietrzyk wdziera się do mieszkania.
Oczywiście w środku puszki rolety są te styropianowe wkładki ale raczej niewiele dają. Problemem są szpary po 7-10mm po obu stronach elementów rolety(zaznaczyłem te miejsca na załączonym przekroju).
Moje pytanie czy są jakieś uszczelki lub inne sposoby na powstrzymanie mrozu?

witek86
23-09-2012, 09:09
ok tamtędy wwiewa wiatr ale do domu wchodzi przez puszkę?czy może połączenie puszki z oknem?

MMichal
23-09-2012, 09:41
Witam

Tak z moich obserwacji to w 95% przypadkach winne jest właśnie połączenie roleta-okno, zazwyczaj wykonywane na zwykły adapter pcv bez żadnego dodatkowego uszczelnienia.

Pozdrawiam

donzenon
23-09-2012, 11:15
Tych miejsc jest kilka, dlatego myślałem ze najprościej będzie uszczelnić od zewnątrz miejsca wlotu:)

Załączam zdjęcie z opisem sytuacji gdzie są przedmuchy:
1. nie na całej długości ale miejscowo pomiędzy puszką a listwą(ozdobną?)
2. tu między puszką a ścianą są widoczne ubytki ale z drugiej strony również tędy wieje a szpara jest 0,5-1mm maksymalnie
3. tędy wiało najwięcej, dlatego wymieniłem sznurki systemu ręcznego na elektryczne silniki, niestety uszczelnienie silikonem niewiele dało bo się skurczył od mrozu
4. tu również wieje z puszki - ten długi panel, który zaślepia dostęp do rolety od strony mieszkania, jest za krótki o 1mm i tędy mnie atakuje dziadek mróz.


Czy istnieje jakaś możliwość uszczelnienia tych miejsc? pianka montażowa odpada przy tak małych szparach, z kolei silikon się skurczył(pkt 3) ale może są jakieś niekurczące?
No i ciągle pozostaje opcja uszczelnienia od zewnątrz, może takie szczotki jak stosuje się w drzwiach szaf przesuwnych coś pomogą?

witek86
23-09-2012, 11:52
pozycja 1 winne złe połączenie puszki z oknem zapewne nie ma taśmy.
pozycja 2 jak przez takie coś wieje to zastanawiał bym się jak wygląda sytuacja z warstwą pianki
pozycja 3 możesz wymienić rewizje na taką bez otworu na pasek
pozycja 4 powinno być ładnie spasowane ale musi być minimalnie luzu aby otworzyć klapę rewizyjną
jak na pozycję 1 i 2 bez większej ingerencji nie masz szans nic zrobić to pozycje 3i4 możesz "załatać" wymieniając styropian (o ile jest) z rolety na coś lepszego
na fotce tylko kolor listwy adapcyjnej się rózni od koloru okna czy tak jest w realu?

donzenon
23-09-2012, 18:49
Tak, listwa adaptacyjna w rzeczywistosci jest innego koloru(odcienia). Próbowałem ją wydłubać i z tego co widzę ma profil kątownika.

Wszelkie opcje, również te wymagające lokalnych destrukcji, biorę poważnie pod uwagę bo ogrzewanie tanie nie jest a pokój pełni funkcję sypialni i dla komfortu w nocy muszę więcej grzać:(
Jeśli już zabiorę się za 1 i 2 to czym wypełnić te szpary/ubytki? Jakaś masa, żywica? Taśma raczej odpada bo nie wyciągnę okna żeby ją założyć;)

Mógłbyś mi nieco naświetlić opcję "wymienić styropian na coś innego"? Tak w środku mam styropian, o dosyć fikuśnych kształtach, ale na co go mógłbym wypełnić (utrzymując podobne kształty) ?

witek86
24-09-2012, 10:38
Tak, listwa adaptacyjna w rzeczywistosci jest innego koloru(odcienia). Próbowałem ją wydłubać i z tego co widzę ma profil kątownika.

Wszelkie opcje, również te wymagające lokalnych destrukcji, biorę poważnie pod uwagę bo ogrzewanie tanie nie jest a pokój pełni funkcję sypialni i dla komfortu w nocy muszę więcej grzać:(
Jeśli już zabiorę się za 1 i 2 to czym wypełnić te szpary/ubytki? Jakaś masa, żywica? Taśma raczej odpada bo nie wyciągnę okna żeby ją założyć;)

Mógłbyś mi nieco naświetlić opcję "wymienić styropian na coś innego"? Tak w środku mam styropian, o dosyć fikuśnych kształtach, ale na co go mógłbym wypełnić (utrzymując podobne kształty) ?

a jak wygląda gwarancja? bo jeśli wieje ci pomiędzy puszką o oknem to ewidentnie błąd montażowy!
aby to naprawić nie widzę innej opcji jak wymontowanie i złożenie na nowo samemu możesz jedynie bawić się w sylikony itp

wymiana styropianu na coś innego polegać może na udanie się do firmy gdzie kupiłeś roletę i zapytanie czy mają w ofercie wkładki neoporowe
która ma korzystniejszy współczynnik przenikania ciepła jak styropian.fikuśny kształt jest po to by zwijający się pancerz nie blokował się właśnie o wypełnienie

malux20
24-09-2012, 10:59
plus wkładka styropianowa na szerokości klapy rewizyjnej

witek86
24-09-2012, 11:28
plus wkładka styropianowa na szerokości klapy rewizyjnej

ten właśnie styropian ma zastąpić wkładka neoporowa

MMichal
24-09-2012, 16:54
Witam

wg zdjęcia to całość trzeba zdemontować i wykonać montaż ponownie oczywiście poprawiając szczelność połączenia roleta-okno oraz całościowy montaż, z moich obserwacji puszka rolety zapewne nie jest wcale mechanicznie połączona z murem, dodatkowo kiepsko zaizolowana i po czasie powstają nieszczelności.

Pozdrawiam

witek86
25-09-2012, 10:15
Witam

wg zdjęcia to całość trzeba zdemontować i wykonać montaż ponownie oczywiście poprawiając szczelność połączenia roleta-okno oraz całościowy montaż, z moich obserwacji puszka rolety zapewne nie jest wcale mechanicznie połączona z murem, dodatkowo kiepsko zaizolowana i po czasie powstają nieszczelności.

Pozdrawiam

uwzględnij wypowiedź zainteresowanego że wyciąganie okna nie wchodzi w grę

MMichal
25-09-2012, 16:23
Witam


uwzględnij wypowiedź zainteresowanego że wyciąganie okna nie wchodzi w grę

no tak, ale tylko w taki sposób można temat całościowo załatwić, każde inne wyjście to prowizorka mniejsza lub większa będzie.

Pozdrawiam

witek86
26-09-2012, 10:27
jak się nie ma co się lubi:)

donzenon
15-10-2012, 21:47
Dzięki za wskazówki:)
Wyciąganie okna nie wchodziło w grę gdyż "tu się mieszka" i większy bajzel nie wchodził w grę. Postawiłem na prowizorkę ;) Puszka-okno po obu stronach silikonem pokleiłem, natomiast puszka-mury dokonałem większej rozróby: z zewnątrz obudowane to jest boazerią po jej zdjęciu, w okolicach przyokiennych, znalazłem sporo pustych przestrzeni(niektóre głębokie na 7cm) które wypełniłem pianką montażową. Mam nadzieję że minimalnie poprawi to mój Pałac Zimowy tzn pokój sypialny.
Została jedynie kwestia wlotu przez samą puszkę i jej otwór rewizyjny. Może uda mi się wydobyć od dewelopera kto produkował te rolety żebym wiedział gdzie szukać neoprenów.