PDA

Zobacz pełną wersję : Niska ściana kolankowa i 3 Veluxy - gdzie grzejniki?



Maciek81
23-09-2012, 14:30
Witam,

naczytałem się ostatnio o tym, że grzejniki na poddaszu powinny być umieszczane pod oknami połaciowymi w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza i zapobieganiu roszenia się szyb.

Niestety moja ściana kolankowa ma zaledwie 60 cm i teraz pytanie: jak najlepiej umieścić grzejniki w pomieszczeniu widocznym na zdjęciach poniżej:

Powierzchnia: 43 m2
3 Veluxy
Ściana kolankowa 60 cm

Czy dawać na ścianę kolankową grzejniki wys 40 cm? Czy pod każdym oknem powinien być osobny grzejnik? Mój niby-fahcowiec namawia mnie do zamontowania grzejników na ścianach bocznych- czy przy takim rozwiązaniu w zimę nie będzie kłopotów ze skraplaniem się pary wodnej na oknach?

Druga sprawa: jakiej mocy grzejniki dać na takie pomieszczenie - wymiary po podłodze to jakieś 43m2 ale są ostre skosy więc kubatura pomieszczenia sporo mniejsza. Czy przyjąć 100 W na metr czy będzie to za dużo? Dom ma 10 lat, jest ocieplony styropianem 15 cm.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 138274138275

kaszpir007
24-09-2012, 09:25
Witam,

naczytałem się ostatnio o tym, że grzejniki na poddaszu powinny być umieszczane pod oknami połaciowymi w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza i zapobieganiu roszenia się szyb.

Niestety moja ściana kolankowa ma zaledwie 60 cm i teraz pytanie: jak najlepiej umieścić grzejniki w pomieszczeniu widocznym na zdjęciach poniżej:

Powierzchnia: 43 m2
3 Veluxy
Ściana kolankowa 60 cm

Czy dawać na ścianę kolankową grzejniki wys 40 cm? Czy pod każdym oknem powinien być osobny grzejnik? Mój niby-fahcowiec namawia mnie do zamontowania grzejników na ścianach bocznych- czy przy takim rozwiązaniu w zimę nie będzie kłopotów ze skraplaniem się pary wodnej na oknach?

Druga sprawa: jakiej mocy grzejniki dać na takie pomieszczenie - wymiary po podłodze to jakieś 43m2 ale są ostre skosy więc kubatura pomieszczenia sporo mniejsza. Czy przyjąć 100 W na metr czy będzie to za dużo? Dom ma 10 lat, jest ocieplony styropianem 15 cm.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 138274138275

Możesz dać przecież grzejniki o wysokości 30-40cm ...
Po prostu będą dłuższe :)

Maciek81
24-09-2012, 09:51
@Kaszpir007: z samymi grzejnikami nie ma problemu - tak jak napisałeś można dać 40-stki. pytanie tylko: czy koniecznie muszę je dać na ścianie kolankowej pod oknami. Chciałbym tam zrobić oświetlenie a grzejniki dać na ścianach bocznych. Ale jak ma mi zimą kapać woda z Veluxów to już wolę dać te grzejniki pod okna, chociaż estetycznie to to nie będzie...

kaszpir007
24-09-2012, 12:36
Grzejniki montuje się pod oknami z powodu cyrkulacji powietrza. W oknach powinny być nawiewniki i aby nie wiało zimne powietrze grzejniki te powietrze ogrzewają. Dodatkowo pomagają w cyrkulacji powietrza i osuszają okna od wewnątrz .

Ja bym jednak dał pod oknami grzejniki.