PDA

Zobacz pełną wersję : Wizualizacje mojego mieszkania



Kamila.mila
25-09-2012, 17:52
Dzień dobry :) z racji, że jestem nowa chciałabym się również przywitać :)

A teraz przejdę do rzeczy, kilka dni temu dostałam od Pani projektant wizualizacje mojego mieszkania i prosiłabym, żebyś spojrzeli na nie fachowym muratorskim okiem :) coś dodać a może odjąć ? Ogólnie projekt mi się podoba, jedynie nie jestem przekonana do tego mocnego koloru w holu.
Życzę miłego wieczoru :)
138548138549138550138551138552

kinka
25-09-2012, 19:28
Mnie się bardzo podoba,zamiast tego odcienia ładnie też by wyglądał turkus czy ceglasty.

Elfir
25-09-2012, 19:42
niech ci da półkę nad kaloryferem, bo będa smugi kurzu.

wyanna
25-09-2012, 20:22
Czy na pewno masz komin w miejscu, gdzie jest koza? Projektanci miewają różne pomysły a ostatnio spotkałam się z sytuacją, gdzie pani architekt wyrysowała piękny kominek, ale jak przyszło do realizacji, to okazało się, że nie ma do czego tego kominka podpiąć.... ;)

Kamila.mila
25-09-2012, 20:35
To będzie bio kominek, nie podobają mi się nowoczesne kominki, dlatego postaramy się zamówić w takim stylu :)
Jeśli chodzi o współpracę z Panią projektant to nie chcieliśmy wielkich zmian, raczej to była aranżacja, więc pola do popisu nie miała :D tym bardziej, że ograniczony budżet też stanowił problem

Elfir
25-09-2012, 20:41
biokominek nie ma takiego kształtu. W realizacji może ci wyjśc kompletnie inny efekt niż na rysunku

W tej sytuacji chyba starałabym się inaczej ustawić kanapę, o ile to możliwe (w taki sposób by nie mieć z niej widoku na kuchnię).

Kamila.mila
25-09-2012, 20:56
Mam na uwadze, że jest to tylko wizualizacja i domyślam się, że nie wyjdzie taki sam, ale zależy mi na takim kształcie, po prostu się uparłam, jak nie znajdę to dopiero będę płakać :)

Niestety musi być narożnik z racji, że przenosimy go z poprzedniego mieszkania a drzwi balkonowe przesuwają się w lewą stronę :)

Jestem wdzięczna za wszystkie rady :)

Elfir
25-09-2012, 21:10
nigdy nie widziałam takiego biokominka. Płomień w biokominkach jest stosunkowo niewielki stąd małe z reguły rozmiary samych urządzeń.

Aantenka
25-09-2012, 21:18
To ja tez sie wypowiem :)
Projekt spojny, przyjazny ale dosc minimalistyczny. Raczej dla porzadnickich, bo zeby wygladal efektownie trzeba zachowywac tez porzadek. Mnie natomiast absolutnie nie pasuje tutaj kominek/koza, w tym wydaniu, ktory moim zdaniem jest zgrzytem w tym nowoczesnym wnetrzu.

Dwie uwagi funkcjonalne: czy dobrze dedukuj\e, ze salon z aneksem laczy sie z korytarzem i dzwiami wejsciowymi do domu? Jesli tak, to nie widze nigdzie "aranzacji przedpokojowej". Chyba ze za ktorymis drzwiami jest garderoba, albo co\s blednie wydedukowalam :)
Druga uwaga: zabudowa kuchenna. Czy wystarczy miejsca do przechowywania? Zazwyczaj, jak sie rezygnuje z gornych szafek, to jest wtedy wysoka zabudowa, ktora sluzy jako spizarka. Moze plyta moze byc na przeciwnej stronie z okapem, a cala tamta sciane zrobic w wysokiej zabudowie? To co macie teraz jest ladne i lekkie, ale czy wystarczajaco praktyczne? WArto tez zwrocic uwage na usytowanie zlewu, zeby okno Wam sie otwieralo :D

To tyle :D

Kamila.mila
25-09-2012, 21:52
Już odpowiadam co i jak :) Moi rodzice dobudowali piętro domu. Za drzwiami, które są koło kuchni znajduje się przedpokój.
W kuchni będę miała same potrzebne rzeczy typu talerze, naczynia, garnki, kubki itp. itd. wszystkie rzeczy, które używać będę raz na rok będą w składziku, piętro niżej. Zlew chciałam bliżej płyty grzewczej, ale niestety okno jest niewymiarowe jedna część jest większa druga mniejsza i żeby wycelować w sam środek przy otwieraniu, będzie musiało zostać w tym miejscu :))))

Elfir - głównie to zależy mi na takim wyglądzie a czy to będzie bio kominek czy elektryczny to w sumie dla mnie nie ważne :) Ale dziękuje za cenne uwagi

Magda 34
25-09-2012, 23:07
Wizualizacja mi się podoba. Estetyczna. :yes:
Jeśli nie czujesz tego koloru, to nie zmuszaj się, albo pomaluj nim tylko ścianę z telewizorem. Co do biokominka, to ja też nie spotkałam się z takim kształtem, ale takie coś może bardziej by pasowało

http://kominki.ratur.pl/111-158-thickbox/biokominek-duzy-czarny-af-czarny.jpg

tutaj strona http://kominki.ratur.pl/biokominki/111-biokominek-duzy-czarny-af-czarny.html

joliska
26-09-2012, 06:47
Projekt bardzo ciekawy, ale IMHO biokominek w formie kozy jest nie do zrealizowania :no: Przecież bio nie ma rury do komina....

bureczek
26-09-2012, 10:06
Osobiście bardzo podoba mi sie ten projekt. I ten intensywny kolor w przedpokoju też bardzo fajnie się prezentuje.

Miśka76
01-10-2012, 20:28
Dzień dobry :) z racji, że jestem nowa chciałabym się również przywitać :)

A teraz przejdę do rzeczy, kilka dni temu dostałam od Pani projektant wizualizacje mojego mieszkania i prosiłabym, żebyś spojrzeli na nie fachowym muratorskim okiem :) coś dodać a może odjąć ? Ogólnie projekt mi się podoba, jedynie nie jestem przekonana do tego mocnego koloru w holu.
Życzę miłego wieczoru :)
138548138549138550138551138552

Mnie się ten kolor podoba, ja mam u siebie jasno fioletowy w sypialni, ale za jakiś czas chętnie przemalowałabym na taki. Podobają mi się też do takich wnętrz sztukaterie, ale wiem, ze to akurat mało popularne rozwiązanie z drugiej strony turkus z bielą tez by bardzo ładnie wyglądał.