PDA

Zobacz pełną wersję : Aranżacja kuchni - pomocy;)



Uram85
27-09-2012, 19:31
Witam Wszystkich :) Mam ogromy dylemat dotyczący ergonomicznego rozplanowania mebli i sprzętu w mojej kuchni. Jedyne co wiem to to, że zlewozmywak chciałbym mieć na wprost okna. Nie mam pojęcia gdzie najlepiej ustawić lodówkę oraz piekarnik który chciałbym mieć na podwyższeniu. przewody wentylacyjne niejako wymuszają układ płyty indukcyjnej. Zmywarka zapewne niedaleko umywalki, ale jak to wszystko rozplanować na tak dużej powierzchni a jednocześnie w tak niewielkim polu manewru? mam również w projekcie propozycje ustawienia części mebli kuchennych w prawym górnym rogu kuchni(na zdj) ale czy mogę coś tam umieścić ze sprzętu?...ehhh jednym słowem będę wdzięczny za każdą sugestię...

Pozdrawiam Was Serdecznie

138961

tel***s
27-09-2012, 20:49
Układ kuchni mało ustawny :) to fakt a mam pytanie dot. wejścia z holu, czy jest możliwość zmniejszenia wejścia do 90 cm ? wtedy ustawiłabym lodówkę i słupek z piekarnikiem właśnie na tej ścianie.

Uram85
27-09-2012, 21:02
Hej tella-haus
Teoretycznie da się zmniejszyć to wejscie jednak zaciemni nam to bardzo przedpokój, bo przeszklone drzwi tarasowe wpuszczą nam tam przez szersze wejscie troszke wiecej swiatła. tak mi się przynajmniej wydaje... kurcze głowię się cały czas nad jakimś, a to jedno z moich przemyśleń...:)139009

tel***s
28-09-2012, 09:28
Ja np. nie wyobrażam sobie mieć płyty grzewczej na połowie okna :) Na dzisiaj wieczór postaram się przygotować małą wizualizację z układem mebli mam nadzieje, że to Panu pomoże.

Proszę tylko o informację jaki styl mebli Pan preferuje

tel***s
28-09-2012, 18:37
Poniżej wysyłam propozycję ustawienia mebli, okap wyspowy niestety sufit podwieszany go nie utrzyma, dlatego trzeba montować na stelażu do sufitu, a dopiero później w suficie podwieszanym. Proszę pamiętać, że to jest tylko propozycja układu mebli :)
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

139104139105139106

Elfir
30-09-2012, 13:14
Okno masz za nisko! 86 cm to zdecydowanie za mało - min. 90 cm.
Jest szansa na poprawienie tego?
Inaczej w zasadzie szafki kuchenne ci nie wejdą.

Moje propozycje:
http://images42.fotosik.pl/598/8eba1217403f7660.jpg

1. Przesuwasz otwór wejściowy od strony holu bez jego zmniejszania robiąc miejśce na zabudowę w U. Stół mozna dac bardziej na środku. Lodówka koło zlewu, słupek z piekarnkiem zabudowany ścianką z płyty gk.
Na ścianie od salonu przeszklone wiszące szafki lub płytka szafa

2. przesuwasz i zmniejszasz otwór wejściowy do kuchni od strony holu. Dodatkowo robisz dwa wąskie doświetla (możesz wstawić w nie witraże lub szyby) po obu stronach wejścia.
Wejście do salonu przesuwasz na środek ściany.

Zabudowę robisz z wyspą. Po obu stronach zlewu wysokie słupki. Po obu stronach drzwi balkonowych wysokie, wąskie wiszące przeszklone witrynki.
Na ścianie od salonu komódka/bufet.

Uram85
30-09-2012, 17:25
Poniżej wysyłam propozycję ustawienia mebli, okap wyspowy niestety sufit podwieszany go nie utrzyma, dlatego trzeba montować na stelażu do sufitu, a dopiero później w suficie podwieszanym. Proszę pamiętać, że to jest tylko propozycja układu mebli :)
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

139104139105139106

Wow:) Jestem Pod wrażeniem pięknej wizualizacji:) Bardzo podoba mi się rozwiązanie z narożnym piekarnikiem:) no i mamy całkiem dużo miejsca na blacie:)
Myślę że to jest rozwiązanie które wprowadzimy w życie:)
Bardzo dziękuję za pomoc!!!
Serdecznie pozdrawiam Tella-haus

Uram85
30-09-2012, 17:29
Okno masz za nisko! 86 cm to zdecydowanie za mało - min. 90 cm.
Jest szansa na poprawienie tego?
Inaczej w zasadzie szafki kuchenne ci nie wejdą.

Moje propozycje:
http://images42.fotosik.pl/598/8eba1217403f7660.jpg

1. Przesuwasz otwór wejściowy od strony holu bez jego zmniejszania robiąc miejśce na zabudowę w U. Stół mozna dac bardziej na środku. Lodówka koło zlewu, słupek z piekarnkiem zabudowany ścianką z płyty gk.
Na ścianie od salonu przeszklone wiszące szafki lub płytka szafa

2. przesuwasz i zmniejszasz otwór wejściowy do kuchni od strony holu. Dodatkowo robisz dwa wąskie doświetla (możesz wstawić w nie witraże lub szyby) po obu stronach wejścia.
Wejście do salonu przesuwasz na środek ściany.

Zabudowę robisz z wyspą. Po obu stronach zlewu wysokie słupki. Po obu stronach drzwi balkonowych wysokie, wąskie wiszące przeszklone witrynki.
Na ścianie od salonu komódka/bufet.

Również bardzo Ciekawe rozwiązania, też zastanawialiśmy się nad wyspą:) mebelki i tak bedą wykonywane na zamówienie także myślę że z tą wysokością 86 nie powinno być problemu. Bardzo dziękuję za bardzo interesujące sugestie:) Jak zwykle niezawodni użytkownicy forum Muratora:) Pozdrawiam Elfir

tel***s
01-10-2012, 11:47
Ciesze się, że mogłam pomóc :) Pozdrawiam serdecznie

Elfir
01-10-2012, 19:09
także myślę że z tą wysokością 86 nie powinno być problemu.

Będzie bqardzo wielki problem - będzie w cholere niewygodnie pracować przy zbyt niskich meblach!
Skoro wzór z lat 60 -tych (dla wzrostu 155-165 cm) to 85 cm - to przy wzroście 170 cm wysokość 90 cm to minimum. Z reguły ludzie mają 92-95 cm a nawet 100 cm.

Miśka76
01-10-2012, 20:24
A te niskie to są dobre dla staruszków, ja nie jestem wysoka, a jak jestem u babci, to muszę stać przy stole i zlewie na przykurczonych nogach. NAtomiast dla babci, która jak twierdzi, teraz rośnie w dół, są idealne :)