PDA

Zobacz pełną wersję : jakie du?e drzwi tarasowe?



elczak
04-06-2004, 13:04
Jakie macie duże drzwi, które prowadzą na taras?

Mamy wyjście na taras od północy jedno i zachodu drugie. Drzwi mają 1500/2300cm - 2 sztuki i jedno okno bez funkcji 750/2300. Nie wiem czy nie za małe- to projekt budowa mam nadzieję w sierpniu, ale nie wiem czy z tymi drzwiami to nie błąd.

kroyena
04-06-2004, 13:46
Duże tak z rzutu wynika na oko (chociaż niejeden podobno umarł :-? ), że jakieś 1,8-2 szerokie i jakieś 2,2-2,3 m wysokie. Sztuk dwie przedzielone słupkiem. Tylko, że otwieraja się wg. projektu jeno na połowie szerokości.

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=175

Mam toto, :lol: sorki, będę miał od strony połudnowej z widokiem na pozostałość działki. Ze względu na wystawkę planuję zrobić pergolę z rusztowaniem ustawionym N-S. W lecie jak zazieleni to ocieni, zimą bez zieleni ogrzeje :D .

Boli mnie to, że jeno 1/2 otworu wg projektu się rozwiera z punktu funkcjonalności czy ktoś już to przerabiał?

Z drugiej strony dostęp ze środkami czystosci pełen, a koszty wykonania niższe.

nurni
04-06-2004, 14:49
U nasz będą jedne 2x90 cm, a drugie trzyczęściowe składane w harmonijkę na jedną stronę 3x80 cm, wysokości chyba 2,10 m.

Pozdrawiam

wiaterek
04-06-2004, 17:39
Ja mam 1.8 x 2.3 m, dwa skrzydla, jedno rozwieralno-uchylne, drugie rozwieralne z ruchomym slupkiem
Witek

krzskr
08-06-2004, 14:52
A tak przy okazji to jak działa ten "ruchomy słupek" - po otwarciu drzwi sie go wyjmuje czy co?

Pozdr

tchrzano
08-06-2004, 15:34
Ja mam troje drzwi 1500x2100 (jedne na dole i dwoje na gorze)

galeonik
08-06-2004, 15:44
Projektant przewidział 300x240 cm(h) na taras. Nie wiem jak taką kobyłę rozwiązać: dzielić na dwa czy trzy???? Widziałem piękne przesuwne 2 częściowe - ale cena.... Czy na drzwiach balkonowych robicie zewnętrzne rolety? Ja chciałbym: niech złodziej włazi przez zwykłe okno, ale niech nie wybija okna w drzwiach: szyby po 1500x2300. :cry:

w.rob
08-06-2004, 15:56
4000 x 2300 - będzie trochę światała :lol: i przestrzeni dla salonu


4 skrzydał, zewnętrzne stałe, szklone w skrzydle, wewnętrzne przesuwne bez słupka - po rozsunięciu zostaną prawie dwa metry "wolnej ściany"...

pozdrowionka

Wwiola
08-06-2004, 21:43
Robicie takie szerokie te drzw, czy to znaczy, że szerokość 1,5m to mało. Ja tak projektuje i teraz się zastanawiam. Ze światłem w salonie nie ma problemu, bo od strony jadalni jest niemal w całości przeszklony wykusz.

echo
09-06-2004, 10:31
też mamy problem z dobraniem szerokości drzwi tarasowych,
W projekcie było tak:
salon 23 m2 - jedne drzwi 3-skrzydłowe (drzwi czy okno tarasowe) 270 x 220.
Powiększyliśmy salon i jest tak:
salon 30 m2 - 2-skrzydłowe drzwi tarasowe (czy okno) 180x220 oraz jedno okno 144x146 - jednak teraz zastanawiamy się czy nie bedzie za mało światła w związku ze zmniejszeniem drzwi tarasowych.
Czy dla 30m2 powinniśmy zostawić 3-skrzydłowe drzwi + okno, czy wystarczą 2-skrzydłow + okno (2-skrzydłowe mamy już kupione, ale można dokupić 1-skrzydłowe i je razem połączyć)pomóżcie w wyborze.... :)

Wwiola
09-06-2004, 14:20
Jeżeli chodzi o ilośc światła, to powierzchnia przeszkleń (bez ram !!) ma wynosic od 1/8 do 1/12 powierzchni podłogi, więc na 30 m2 potrzebujesz 3,75m2 przeszkleń więc wystarczy tyle ile masz teraz. Należy jeszcze brac pod uwage rozmieszczenie tych okien, by nie było ciemnych kątów

duduś
09-06-2004, 18:32
My mamy właśnie 150 / 230 - podzielone chyba 90/60 i wszystko było by ok. gdyby pani sprzedająca uprzedziła mnie że nie mogę tej większej części zamknąć tak aby mniejsza była otwarta , no i że w tej mniej. nie ma klamki tylko taki haczyk od środka Tak więc co do wielkości to mi odpowiada ale ciągle mi się zamykają- nast . razem kupiłabym rozsuwaneOczywiście mam plastiki - nie mogły być wyższe bo wtedy w 1/3 szyby musiałaby być poprzeczka ( jak w blokach), i polecam taką klameczkę na zewnątrz żeby móc wejść jak się przymkną

myciek
09-06-2004, 19:04
U mnie dwie pary drzwi - każde to 2x90szerokie i 230 wysokie. 90 to wystarczająca szerokość, żeby wychodzić przez jedno otwarte skrzydło. A oczywiście jak przyjdzie tłum gości to otwieramy na pełną szerokość.
Było pytanie co to jest ruchomy słupek: to taka nazwa rozwiązania, w którym jedno skrzydło ma schowaną klamkę. Czyli najpierw jedyną widoczną klamką otwieram jedno skrzydło a potem (jeśli chcę) otwieram tą schowaną dźwigienką drugie skrzydło. duduś ma właśnie ruchomy słupek i zwraca uwagę na ograniczenie: skrzydła nie są równocenne.
Była też cytowana tęsknota za drzwiami przesuwnymi. Też takie chcieliśmy i ... dobrze, że się nie zdecydowaliśmy. Powód - drzwi przesuwne są znacznie węższe bo przecież otwiera się tylko jedno skrzydło. U nas oba skrzydła po otwarciu nie sterczą na środek pokoju tylko układają się wzdłuż ściany więc nie ma co tęsknić za przesuwnymi.

Gierga
09-06-2004, 19:22
przesuwane 180/223 w salonie oprócz tego jescze będe miała duży wykusz od samej podłogi ;)

joola
09-06-2004, 19:43
U nas oba skrzydła po otwarciu nie sterczą na środek pokoju tylko układają się wzdłuż ściany więc nie ma co tęsknić za przesuwnymi.
myciek, czy to znaczy, że masz drzwi harmonijkowe?Jeśli tak to napisz jak się sprawują.Widziałam w M&S takie drzwi harmonijkowe, ale jak tylko pytam o takie gdzie indziej, to wszyscy mi odradzają(czy dlatego, że nie mają takich w ofercie :o )Cenowo są droższe, ale nie droższe niż przesuwane.
pozdrawiam

nnatasza
09-06-2004, 19:52
My mamy (już wstawione) z jednej strony salonu 304/238 - troje drzwi w tym jedne z ruchomym słupkiem. Z drugiej strony od frontu mamy witrynę narożnikową 5m - światla nie zabraknie 8) !

smartcat
14-06-2004, 11:48
U nas oba skrzydła po otwarciu nie sterczą na środek pokoju tylko układają się wzdłuż ściany więc nie ma co tęsknić za przesuwnymi.
myciek, czy to znaczy, że masz drzwi harmonijkowe?Jeśli tak to napisz jak się sprawują.Widziałam w M&S takie drzwi harmonijkowe, ale jak tylko pytam o takie gdzie indziej, to wszyscy mi odradzają(czy dlatego, że nie mają takich w ofercie :o )Cenowo są droższe, ale nie droższe niż przesuwane.
pozdrawiam

Właśnie półtora miesiaca temu wstawiłem takie harmonijkowe od Gebauera ( 3 skrzydła - 2 składane harmonijkowo 250x230). Trudno po takim czasie oceniać walory ekspolatacyjne ale pod wzgledem estetyki jestem zachwycony takim rozwiązaniem - jak sie wszystko otworzy to "dziura w scianie" na ogród jest ponad dwa metry szeroka. Okucia ROTO NT chodzą jak sie patrzy!

echo
14-06-2004, 14:42
też mamy problem z dobraniem szerokości drzwi tarasowych,
W projekcie było tak:
salon 23 m2 - jedne drzwi 3-skrzydłowe (drzwi czy okno tarasowe) 270 x 220.
Powiększyliśmy salon i jest tak:
salon 30 m2 - 2-skrzydłowe drzwi tarasowe (czy okno) 180x220 oraz jedno okno 144x146 - jednak teraz zastanawiamy się czy nie bedzie za mało światła w związku ze zmniejszeniem drzwi tarasowych.
Czy dla 30m2 powinniśmy zostawić 3-skrzydłowe drzwi + okno, czy wystarczą 2-skrzydłow + okno (2-skrzydłowe mamy już kupione, ale można dokupić 1-skrzydłowe i je razem połączyć)pomóżcie w wyborze.... :)

wg obliczeń niby jest OK, jednak wydaje mi się, że dodając dodatkowe skrzydło (aby otrzymac okno tarasowe potrójne) salon zyska wizualnie, będzie większy optycznie i jaśniejszy
jednak czy po powiększeniu okien mogę coś stracić (oprócz wydatku na okno) np. ciepło uciekające przez szybę 1,1?????
waham się co zrobić... :o

myciek
15-06-2004, 00:14
joola - nie mam drzwi harmonijkowych. Po prostu u mnie drzwi są w narożniku, więc nie mam problemu ze skrzydłem sterczącym na środek pokoju.

Jasiu
15-06-2004, 08:20
A ja mam coś co się nazywa absyda (o ile czegoś nie pokręciłem :)) czyli przeszklony narożnik. Z tego tylko dwa skrzydła (chiba po 90cm) są rozwierno-uchylne.

Normalnie otworzone jest tylko jedno skrzydło. Jak jest ładnie i duży ruch otwieramy dwa. Nie ma jakiś problemów ze światłem czy ściskiem w przejściu.

IMHO rodzaj drzwi na tars zależy od samego tarasu. Najładniejsze są szerokie, rozsuwane. Najlepiej jeśli można całkowicie otworzyć jedną ścianę. Ale u nas średnio by to pasowało.

w.rob
15-06-2004, 08:26
Robicie takie szerokie te drzw, czy to znaczy, że szerokość 1,5m to mało. Ja tak projektuje i teraz się zastanawiam. Ze światłem w salonie nie ma problemu, bo od strony jadalni jest niemal w całości przeszklony wykusz.

wydaje mi się, że 1,5 m powinno również być bardzo OK
zależało nam jednak na maksymalnym otwarciu salonu na taras i ogród - stąd te prawie 2 metry otwartej przestrzeni po rozsunięciu drzwi tarasowych...
chcielibyśmy w przyszłości jakoś fajnie zagospodarować południowo-zachodnią część ogródka, która będzie przylegać do salonu i tarasu (taras ok 30m2)

pozdrowionka

echo
17-06-2004, 19:38
też mamy problem z dobraniem szerokości drzwi tarasowych,
W projekcie było tak:
salon 23 m2 - jedne drzwi 3-skrzydłowe (drzwi czy okno tarasowe) 270 x 220.
Powiększyliśmy salon i jest tak:
salon 30 m2 - 2-skrzydłowe drzwi tarasowe (czy okno) 180x220 oraz jedno okno 144x146 - jednak teraz zastanawiamy się czy nie bedzie za mało światła w związku ze zmniejszeniem drzwi tarasowych.
Czy dla 30m2 powinniśmy zostawić 3-skrzydłowe drzwi + okno, czy wystarczą 2-skrzydłow + okno (2-skrzydłowe mamy już kupione, ale można dokupić 1-skrzydłowe i je razem połączyć)pomóżcie w wyborze.... :)

wg obliczeń niby jest OK, jednak wydaje mi się, że dodając dodatkowe skrzydło (aby otrzymac okno tarasowe potrójne) salon zyska wizualnie, będzie większy optycznie i jaśniejszy
jednak czy po powiększeniu okien mogę coś stracić (oprócz wydatku na okno) np. ciepło uciekające przez szybę 1,1?????
waham się co zrobić... :o

jasny gwint!!!
powiększać drzwi balkonowe czy nie???
jeszcze mam czas i możliwości :D

joola
18-06-2004, 01:18
echo Też mam salon ok.30 m a w nim:na dłuższej ścianie drzwi tarasowe 1.80x2,30 oraz okno 1,50x1,50 i na krótszej ścianie okno 1,50x1,50, myślę, że potrójne drzwi tarasowe będą ok. :wink:, tak jak piszesz będzie jaśniej i ładniej.Qurczę myślę, że z powodu jednego okienka nie zamamrzniesz w domku :o :wink:
pozdrawiam

echo
18-06-2004, 09:25
dzięki, dzięki....
może ktoś jeszcze coś doradzi :wink:

Rav
18-06-2004, 09:50
Ja raczej nic nie doradzę, ponieważ nie wiem jaki będzie efekt końcowy, ale ja mam podobnie jak Echo: salon 32 m2 a w nim drzwi tarasowe 180x230 i okno 146x146. Z tym, ze salon z jednej strony jest zupelnie otwarty na jadalnię w której jest duże okno a z drugiej na klatkę schodową, gdzie też jest okno.
Duże znaczenie mają też oczywiście strony świata. U mnie akurat okno tarasowe wychodzi na południe a to drugie na zachód, więc światła powinno być pod dostatkiem.
U moich rodziców jest salon 25 m2 i mają południowe okno 146x146 i zachodnie 146x146. Pokój jest bardzo widny.

Rav
18-06-2004, 09:53
Zapomniałem dopisać, że bardzo ważna jest też kolorystyka wnętrza i ilość mebli. Bylem ostatnio u znajomych, którzy mają bardzo duży salon (na pewno ponad 30m2) i super duże 4-skrzydłowe wyjście na taras i jeszcze okno z boku. Mimo to wcale nie wydawało się, że pomieszczenie jest super widne. Dość ciemne ściany i zagracenie meblami robi swoje...

sakus
18-06-2004, 10:47
U nas w salonie (27 m kw) mamy 2 okna.
Tarasowe 2,7 x 2,3 podzielone na 2 części (2x1,35m) rozsuwane(jedna część zachodzi na drugą). Jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Zabiera mało miejsca po otwarciu, ale zabiera więcej kasy przy zakupie :( . Ale taki był nasz wybór.

echo
18-06-2004, 13:53
Ja raczej nic nie doradzę, ponieważ nie wiem jaki będzie efekt końcowy, ale ja mam podobnie jak Echo: salon 32 m2 a w nim drzwi tarasowe 180x230 i okno 146x146. Z tym, ze salon z jednej strony jest zupelnie otwarty na jadalnię w której jest duże okno a z drugiej na klatkę schodową, gdzie też jest okno.
Duże znaczenie mają też oczywiście strony świata. U mnie akurat okno tarasowe wychodzi na południe a to drugie na zachód, więc światła powinno być pod dostatkiem.
U moich rodziców jest salon 25 m2 i mają południowe okno 146x146 i zachodnie 146x146. Pokój jest bardzo widny.

u mnie strony świata tak samo jak u Rav

joola
18-06-2004, 18:30
Oj zazdroszczę wam tych stron świata. U mnie okna w salonie będą wychodziły na północny wschód i północny zachód :(
pozdrawiam

echo
20-06-2004, 14:05
tak, strony świata są OK :D , ale co zrobić z drzwiami tarasowymi: dokupić i powiększać czy zostawić???? :o

Teska
20-06-2004, 14:19
moje drzwi tarasowe sa szerokie na metr wysokie 2 m..i sa od północy...i szczezrze powiem bardzo sie ciesze z takiego usytułowania. a dlaczego??? wszyscy sie przekonaja jak to jest sieedziec w południowym słoncu na tarasie...nawet pod parasolką..

joola
20-06-2004, 23:14
Teska- to też właśnie tym się pocieszam, a z moich okienek będę mogła podziwiać wschód (fzhut :wink: ) i zachód słońca.

echo- dołóż to jedno okno!
pozdrawiam

echo
21-06-2004, 07:36
Teska- to też właśnie tym się pocieszam, a z moich okienek będę mogła podziwiać wschód (fzhut :wink: ) i zachód słońca.

echo- dołóż to jedno okno!
pozdrawiam
chyba tak zrobię, dzięki :wink:

kroyena
21-06-2004, 11:04
Niby moje duże będą 2x po 2m szerokości od południa, ale docelowo w lecie za dużo przez nie słońca nie będzie wpadać do salonu. Wymyśliłem sobie pergolę z rusztm prostopadłym do muru, a na niej pnące róże. To w lecie. Zimą natomiast dzięki układowi rusztu jak liści nie będzie to słoneczko będzie saloon nagrzewać, a tak w ogóle to wszystko zależy do czego te drzwi i na co przez nie patrzeć. My będziemy patrzeć na działkę przez drewniany taras z pergolą. Inni będą kupować huśtawki z baldachimem, a wymyśliłem, że kupimy tylko huśtawkę i dopniemy do konstrukcji pergoli. Nie wiem kiedy to będzie, ala będzie uparty jestem. a wtedy saloon nam się rozrośnie do około 60 m kw. z tego połowa wolna od podatku katastralnego bo i taki wprowadzą.

elczak
29-06-2004, 10:21
My chyba zwiększymy z 1500/2300 do 2000/2300, ale żeby być w zgodzie z prawem i nie mieć problemów przy odbiorze musimy złożyć do starostwa zmiany do pozwolenia tzn projekt z nowymi wymiarami (chyba tylko elewacje i rzuty-mam nadzieję), ale to znowu pieniądze dla projektanta.

echo
29-06-2004, 10:24
My chyba zwiększymy z 1500/2300 do 2000/2300, ale żeby być w zgodzie z prawem i nie mieć problemów przy odbiorze musimy złożyć do starostwa zmiany do pozwolenia tzn projekt z nowymi wymiarami (chyba tylko elewacje i rzuty-mam nadzieję), ale to znowu pieniądze dla projektanta.
mój kierownik twierdzi, że wystarczy wpis w dzienniku???? :o

elczak
29-06-2004, 10:28
No właśnie problem w tym, że od 1 czerwca zmieniły się przepisy i podobno nie można nic zmienić w elewacji, nasza projektantka nie chce iśc na zmiany bez zgody urzędu, podobno kontrolują i nie chce mieć problemów (bo ona musi podpisać zmiany-chyba)

Andrzej - Chrząstawa
30-06-2004, 14:12
Drzwi na taras? 4x175x235 i 2x160x235. Razem 6 drzwi podwojnych. I naswietle 50x235. Powinno wystarczyc.

Alupin
02-07-2004, 02:10
Ja mam 2300x1800

przez nie mi sie włamali

mam takie 3 szt

pchelek
02-07-2004, 09:12
A nie lepiej drzwi na taras o standardowej wielkości i obok wielka szyba w stałym szkleniu. Kwiatki będzie widać, będzie bezpiecznie, niższe koszty - stałe szklenie jest wielokrotnie tańsze od wielkich drzwi tarasowych. A szyba może być 0,7 - są takie.

w.rob
28-07-2004, 16:50
No właśnie problem w tym, że od 1 czerwca zmieniły się przepisy i podobno nie można nic zmienić w elewacji, nasza projektantka nie chce iśc na zmiany bez zgody urzędu, podobno kontrolują i nie chce mieć problemów (bo ona musi podpisać zmiany-chyba)


coś mi się wydaje, że ktoś próbuje naciągnąć Cię na kasę...
taka zmiana wielkości okna nie stanowi dużego odstępstwa od zatwierdzonego projektu i wystarczający będzie wpis do dziennika budowy (przynajmniej tak twierdzi mójkierownik budowy)
sprawdź to dokładnie, bo szkoda kasy i nerwów na bieganie z projektem zamiennym...

UKF
30-07-2004, 11:43
w.rob, a gdzie można to sprawdzić? Czy przypadkiem nie jest tak, że co inspektor, to inna interpretacja czy coś jest odstępstwem istotnym czy nie?

echo
30-07-2004, 12:17
echo Też mam salon ok.30 m a w nim:na dłuższej ścianie drzwi tarasowe 1.80x2,30 oraz okno 1,50x1,50 i na krótszej ścianie okno 1,50x1,50, myślę, że potrójne drzwi tarasowe będą ok. :wink:, tak jak piszesz będzie jaśniej i ładniej.Qurczę myślę, że z powodu jednego okienka nie zamamrzniesz w domku :o :wink:
pozdrawiam

tak zrobiłem: zostawiłem potrójne drzwi balkonowe 262x220 + okno w bocznej ścianie 144x146;
na razie stoja tylko ściany bez stropu ale wygląda super!!! :D
żona bardzo się cieszy, że takie duże drzwi balkonowe z widokiem na ogród

elczak
30-07-2004, 13:13
Byłam w starostwie i dowiedziałam się, że powiększenie okna to już zmiana elewacji i potrzebny jest aneks do pozwolenia na budowę, nasza projektantka za to dostanie 200 zł. Aneks w 4 egzemplarzach z naniesionymi zmianami. Lepiej zrobić tak i spać spokojnie-tak myślę

jareko
31-07-2004, 00:19
elczak - u mnie projekt wyjsciowy to jedno a chalupa wykonana to dugie - i wiesz co z byla zrobilismy? Na sam koniec architekt wszystkie zmiany wprowadzil hurtem, za taka sama oplate jakbysmy sie za kazdym razem do niego zwracali. Przynieslismy mu tylko projekt z zaznaczinymi zmianami i on juz to wszystko tak pieknie pokreslil na tym potwierdzonym przez Architekture na czerwono ze ho ho ho, Odebrali nam dom bez klopotow - mimo ze wciaz tynkow zewnetrznych nie ma i brak jednej balustrady na balkonie.
A co do drzwi tarasowych - mam w domu 2100/2500 podzielone na 3 (fix+rozwierne+fix) i w sumie nam to wystarczylo
Ale mozna tez i tak jak na zdjeciu fix+przesuwka+fix) 3200/2450 i tez jest super, tylko kasa z racji przesuwki, inna
http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/Zabia_Wola/przesuwka_zabia_wola_1.jpg

ArtiP
02-03-2005, 11:19
ja natomiast chciałbym się zapytć czy macie okna z poprzeczkami poziomymi czy całe przeszklone ewntualnie ze szprosami?

Honorata
02-03-2005, 12:05
Echo, ja też mam salon 30m2 -strony świata -głownie południowy zachód.
Mam w nim 2 okna tarasowe, jedno 2x 90 cm z ruchomym słupkiem i drugie 3 x 90 cm (180 cm z ruchomym slupkiem i 90 cm -fix) oraz okno fix 146 x 146 cm . Calosc biala, pcv, bez szprosów i przewiązek, mam nadzieje ze bedzie ok. Okna tarsowe przesuwane, sa faktycznie ladniejsze od rozwierno-uchylnych ale etz drozsze i mniej bezpieczn ejesli chodzi o ew. włam.

mój keirownik budowy mnie napenwo na kase nei naciaga, kazda zmiana wielkosci okna musi byc zgloszona do inspektoratu nadzoru, bo to zmiana wygladu fasady. tylko pytanie keidy zglaszac? na koncu? czy jeszcze w trakcei bduowy jak moze byc i tak kilka jeszcze innych zmian?

nurni
02-03-2005, 12:40
A tak wyglądają nasze drzwi tarasowe "wyłożone" na jedną stronę.
Szerokość 2,60 m, wysokość 2,40 m.
http://nurniegodom.republika.pl/images/315.jpg

Pozdrawiam

Artur_Cholys
02-03-2005, 13:34
My mamy na zachód 2020x2300 (szer-wys). Salon ma 6m szeokości.

echo
02-03-2005, 18:49
I zostało jak pisałem wcześniej, tzn od południa potrójne (razem szer 262 cm, wys 220 cm) z wyjściem na taraz - pięknie :D

mdzalewscy
02-03-2005, 18:54
mam drzwi tarasowe o szerokości prawie 180cm i to za mało :( , jak robiono mi projekt to nie wiedziałem iż to za mało myślałem że to dużo, i chciałem zamontować drzwi suwane :( , i przez tą szerokość będe miał z ruchomym słupkiem :(

Nurni masz fajne drzwi, jakie to są (z czego) i ile orientacyjnie kosztują ?

jareko
02-03-2005, 21:02
mdzelawski - wiedzialem, kurcze bylem pewny ze Cie tu znajde :) Ladne drzwi harmonijkowe? Tez mi sie podobaja :) w naturze mozesz je obejrzec w salonie firmowym ROTO na Wale Miedzeszynskim - jak bedziesz miach chuc ;) A zreszta - polecam Ci tam wizyte - zobaczysz takze przesowki wszelakie, okiennice itp bajery :)
Szczerze polecam

nurni
02-03-2005, 21:24
Nurni masz fajne drzwi, jakie to są (z czego) i ile orientacyjnie kosztują ?

Dzięki, drewniane, mahoń meranti (kolor orzech/orzech :o ) z firmy Natura. Są do obejrzenia w salonie Natury na Bartyckiej. Bardzo wygodne, najpierw otwiera się prawe skrzydło, jako samodzielne, potem po przekręceniu drugiej klamki odsuwa się całość na jedną stronę.
Z tego co pamiętam cena ok. 3.000 PLN.
Ich wielką zaletą jest ogromne wyjście na taras bez obijania się o słupki.

Pozdrawiam

Charlie
02-03-2005, 22:15
A tak wyglądają nasze drzwi tarasowe "wyłożone" na jedną stronę.
Szerokość 2,60 m, wysokość 2,40 m.
http://nurniegodom.republika.pl/images/315.jpg

Pozdrawiam

BRAVO - świetna harmonijka. W lecie wrażenia będą super - zrób sobie zajefajny taras z poziomem podłogi + 2 do 4% spadku na odpływ wody !!!

Drzwi przesuwne (np. niskoprogowe) można wykonać w max rozmiar 3600mm x 2600 mm jedno skrzydło !!!.
:lol:

nurni
02-03-2005, 22:27
Charlie Dzięki
Taras będzie łączony drewno z kostką.
Drewno będzie licować ze ścianami domu a potem kostka. Więc z wodą nie będzie problemu.

Schemacik:

IIIOOOOOOOOOOO
IIIOOOOOOOOOOO
IIIOOOOOOOOOOO
IIIOOOOOOOOOOO
IIIOOOOOOOOOOO
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

I - drewno ryflowane szer. ok. 1 m
O - kostka

Pozdrawiam

rosa
02-03-2005, 22:39
nurni ale super! Ja mam identyczny układ okien, a niestety tarasowe są dwuskrzydłowe. Gdzie byłeś 2 lata temu? Moja żona jak to Twoje rozwiązanie zobaczyła to jęknęła i zapytała się ile będzie kosztowała przeróbka. Ja mam szyby antywłamaniowe i okna P4, czy okucie w Twojej metodzie by wytrzymały i jak długo? Jakiej to firmy są okna? Drewniane? Pzdr.

nurni
03-03-2005, 08:47
nurni ale super! Ja mam identyczny układ okien, a niestety tarasowe są dwuskrzydłowe. Gdzie byłeś 2 lata temu? Moja żona jak to Twoje rozwiązanie zobaczyła to jęknęła i zapytała się ile będzie kosztowała przeróbka. Ja mam szyby antywłamaniowe i okna P4, czy okucie w Twojej metodzie by wytrzymały i jak długo? Jakiej to firmy są okna? Drewniane? Pzdr.

2 lata temu to byłem w powijakach budowlanych.
Czy z P4 by wytrzymały - jeśli dobrze pamiętem to chyba tak.
Okna drewniane firmy NATURA.

Pozdrawiam

rosa
03-03-2005, 20:33
Muszę firmie Gidanex (wykonawca moich okien) przedstawić to rozwiązanie, przynajmniej inni z tego skorzystają! Dzięki jeszcze raz nurni. Pzdr.

nurni
03-03-2005, 22:16
A najciekwasze w tym wszystkim jest to, że po przeczytaniu na forum wszystkiego o oknach (m.in. tarasowych) zauważyłem, że ludziska narzekają na drzwi otwierane. Zacząłem temat drążyć i znalazłem suwane. Dla mnie suwane wymagają za dużo siły do otwarcia i mają za wysoki próg. Gdzieś na stronach zagramanicznych zobaczyłem harmonijkę i zacząłem jej szukać u nas. Okazało się, ze akurat takie ma Natura i mój wykonawca z nimi współpracuje. Z tego co się orientuję to każdy wykonawca okien może to zrobić tylko najwyżej potraktuje to indywidulanie dokupując specjalne okucia.

Pozdrawiam

rosa
04-03-2005, 16:09
Jestem już umówiony wstępnie z moim wykonawcą na zbadanie technicznej strony przeróbki. nurni czy mógłbyś zamieścić linka do Tego zdjęcia + ewentualnie jeszcze trochę innych zdjęć ze szczegółami? Dzięki z góry. Pzdr.

nurni
05-03-2005, 00:33
...nurni czy mógłbyś zamieścić linka do Tego zdjęcia + ewentualnie jeszcze trochę innych zdjęć ze szczegółami...

Przykro mi ale na razie mam tylko to zdjęcie. Może przedstawiciel NATURY ma jakieś bardziej szeczgółowe zdjęcia.

Pozdrawiam

rafgam
06-03-2005, 18:28
4000 x 2300 - będzie trochę światała :lol: i przestrzeni dla salonu


4 skrzydał, zewnętrzne stałe, szklone w skrzydle, wewnętrzne przesuwne bez słupka - po rozsunięciu zostaną prawie dwa metry "wolnej ściany"...

pozdrowionka

U mnie też 410x230 z tym, że mam tylko 2 skrzydła - połowa fix i połowa przesuwne. Efekt b. sobie chwalę: widok nie przesłonięty przez liczne pionowe ramy, brak progu, łatwość przesuwania, odporność na przeciągi - możliwość zablokowania w dowolnym miejscu. Mniej sobie chwalę cenę :)

pozdrawiam
rafgam

Jerzysio
06-03-2005, 19:37
Nurni

Ja mam "harmonijke" 300 cm szer. ( czyli ok. 270 na czysto :D ) na 230 h.
I od pd. :D 8) :D 8) :D
I "harmonia" góra !
Za pare lat to standard ! :D
J

nurni
06-03-2005, 19:39
Nurni

Ja mam "harmonijke" 300 cm szer. ( czyli ok. 270 na czysto :D ) na 230 h.
I od pd. :D 8) :D 8) :D
I "harmonia" góra !
Za pare lat to standard ! :D
J

Amen :D :D :o :o

rafgam
06-03-2005, 22:10
Nurni

I "harmonia" góra !
Za pare lat to standard ! :D
J

No cóż - każda sroczka..ogonek...itp. :)
Moim zdaniem nia ma jak suwane :D
Ale oczywiście zgadzam się że im szersze wyjście na taras
tym lepiej
Pozdrawiam wszystkich szeroko otwartych (nie tylko na ogród) :D

anetina
30-04-2009, 10:51
Jakie macie duże drzwi, które prowadzą na taras?

Mamy wyjście na taras od północy jedno i zachodu drugie. Drzwi mają 1500/2300cm - 2 sztuki i jedno okno bez funkcji 750/2300. Nie wiem czy nie za małe- to projekt budowa mam nadzieję w sierpniu, ale nie wiem czy z tymi drzwiami to nie błąd.


ja mam bodajże 2,5 m szerokie
innego okna nie posiadam

salon mały :)

spamik
06-08-2009, 09:26
Witam,
Czy do otworu o szerokości 180 cm można wstawić podwójne drzwi balkonowe bez słupka po środku (to się chyba nazywa ruchomy słupek)?

anetina
06-08-2009, 09:29
Witam,
Czy do otworu o szerokości 180 cm można wstawić podwójne drzwi balkonowe bez słupka po środku (to się chyba nazywa ruchomy słupek)?


tak
słupek wtedy "idzie" z otwarciem drzwi na bok :)

agnie-cha
06-08-2009, 09:31
Raczej można , moje drzwi mają 360 i będą 4 skrzydła z ruchomymi słupkami.


Chociaż zastanawiałam się nad przesuwką ale chyba zostaną otwierane.