PDA

Zobacz pełną wersję : Pokój studenta - jak pogodzić biurko, łóżko, komodę, 2 szafki i tv ?



neoxxx
30-09-2012, 19:01
Witam - bardzo Was proszę o pomoc w drobnym przemeblowaniu mojego niewielkiego pokoju. W pokoju znajduje się biurko, łóżko, szeroka komoda, 2 szafki i jedna szafa narożna. Ta ostatnia jest właśnie najbardziej kłopotliwym elementem mojego pokoju, gdyż jak widzicie na poniższym planie - istnieje wyłącznie jedno słuszne miejsce umiejscowienia tejże szafy - co w znacznym stopniu ogranicza pole manewru. Do szafy nie mogę dosunąć biurka ani łóżka, bo ograniczy to otwieranie drzwi.

Ścięty róg pokoju po lewej stronie to wyjście na balkon - są to plastikowe, przeszklone podwójne drzwi. Wejście do pokoju zostało zaznaczone na rysunku po prawej stronie - drzwi drewniane. Obydwie szafki, i komoda mają wysokość około 90cm, natomiast narożna szafa jest wysoka na 2metry.

139446

Teraz o co mi chodzi... chciałbym zrobić małe przemeblowanie ale mogę ruszyć jedynie 2 szafki, łóżko i biurko. Mam TV - 32" (szeroki na około 75cm) i chciałbym aby był on widoczny z łóżka oraz aby nie znajdował się za moimi plecami kiedy siedzę przy biurku (po boku jak najbardziej ok). Na biurku znajduje się monitor i chciałbym aby nie był on z telewizorem "na przeciwnych ścianach". Telewizor może być umieszczony np na jednej z szafek, komodzie ale mogę go także powiesić na scianie - jest bardzo cienki (3,5cm), więc nie będzie odstawał.

Jeżeli chodzi o oświetlenie pokoju i umieszczenie tv to nie ma to dla mnie szczególnego znaczenia, gdyż wszystkie okna posiadają żaluzje.

to co przyszło mi do głowy, to np powiesić tv po lewej stronie biurka na ścianie - wadą tego rozwiązania jest to, że latem będzie problem z otwarciem drzwi balkonowych (choć przyznaję, że bardzo rzadko je otwieram - częściej korzystam z funkcji uchylenia)

139464

Druga możliwość roszada - biórko z szafką na miejsce łóżka i odwrotnie a tv ląduje na szerokiej komodzie. Wadą tego rozwiązania będzie jednak fakt, że wejście do pokoju robi się nieco wąskie.

139465

Rozważam także ewentualność aby wyrzucić jedną z blizniaczych szafek.

Proszę, pomóżcie jak doprowadzić ten pokój do ładu :)