PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc brązowiejącym iglakom



a-k-a
04-06-2004, 18:57
jak? pozdrawiam ana

Pinus
04-06-2004, 19:27
A dlaczego brązowieją?
To trzeba wiedzieć, żeby ewentualnie pomóc.

a-k-a
05-06-2004, 08:05
nie wiem .mamy posadzonychkilka różnych krzewów i tylko na jednym zauważyłam cyprysiku lawsosa odm. iwonne brązowienie.pozdr. ana

Pinus
05-06-2004, 10:45
Jeżeli brązowienie dotyczy igieł cyprysika starych tzn. wewnątrz krzewu to jest to normalne zjawisko. Proszę zwrócić uwagę czy w miejscu starych igieł uschnietych nie wyrastają już nowe :D .
Brązowienie młodych (zewnętrznych) igieł może być jakimś problemem ale należy ustalić przyczynę. Ja zdalnie nie mam takiej możliwości.

a-k-a
06-06-2004, 07:35
serdeczne dzięki za zainteresowanie ! właśnie ten iglaczek najbardziej mi się podoba , może od mojego zapatrzenia on brązowieje ..... tak pośrodkukrzewu i bardziej przy koncu"gałęzi" ni wiem czy mogę go nawozić ? czy zastosować nawóz przeciw brązowieniu iglaków pozdrawiam ana

a-k-a
06-06-2004, 07:45
serdeczne dzięki za zainteresowanie ! właśnie ten iglaczek najbardziej mi się podoba , może od mojego zapatrzenia on brązowieje ..... tak pośrodkukrzewu i bardziej przy koncu"gałęzi" ni wiem czy mogę go nawozić ? czy zastosować nawóz przeciw brązowieniu iglaków pozdrawiam ana

mag
06-06-2004, 12:19
A kiedy je posadzilas? Jesli w tym lub zeszlym roku, to moze poprostu nie podlewasz tak czesto jak tego potrzebuja i usychaja?
Moze to byc rowniez choroba, na wszelki wypadek odetnij galazke i idz z nia do centrum ogrodniczego, albo do sklepu ze srodkami ochrony roslin, tam powinni Ci doradzic.