PDA

Zobacz pełną wersję : Przejście do sypialni przez łazienkę , co o tym sądzicie ? Planik.



syberia
02-10-2012, 18:39
http://imageshack.us/a/img266/6048/planik.png

ściana na której jest kibelek jest niska , około 120 cm


http://imageshack.us/a/img217/2738/widok2.png


http://imageshack.us/a/img825/2206/widok1i.png

Scarlet
02-10-2012, 18:52
Dlaczego tak ? Osobiście wolałabym zamienić miejscami łazienkę z sypialnią.

syberia
02-10-2012, 18:58
Ale wtedy musiałoby się wchodzić z łazienki do garderoby :/

Scarlet
02-10-2012, 19:06
W takiej sytuacji chyba wolałabym zrezygnować z wc , byłoby wtedy dojście do sypialni i z garderobą nie byłoby problemu.

syberia
02-10-2012, 19:12
Tak chciałam zrobić, ale mąż się nie zgadza , wc musi zostać i koniec . Dlaczego taki układ przeszkadzałby Ci ?, szukam wad których może sama nie dostrzegam.
Ale nawet gdyby nie było wc, to to wejście do sypialni też byłoby koślawe , wtedy wejście do łazieki przesunęłoby się tam gdzie teraz jest tv i otwierające się drzwi dotykałyby do łożka , poza tym do łazienki chodziłoby się naookoło .

dez
02-10-2012, 19:15
Zdecydowanie zlikwidować WC i zrobić normalne przejście do sypialni. Co w sytuacji gdy ktoś z domowników będzie brał kąpiel i się zamknie a Ty np zostawisz kluczyki do samochodu w sypialni? Kompletnie niepraktyczny układ. Brak WC w tym wypadku to dodatkowa oszczędność bo nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia żeby zostawić tam toaletę.

Scarlet
02-10-2012, 19:18
Pewnie kwestia przyzwyczajenia, widziałam łazienki np. tylko dla rodziców, ale do nich wchodzi się tylko z sypialni, nie maja drugich drzwi. Może w takim razie zrezygnować z garderoby i w jej miejsce przenieść wc ?

syberia
02-10-2012, 19:19
No w sumie nikt się u nas nie zamyka na klucz , likwidacja wc nie wchodzi w grę . Napradę wymyśliłam coś dziwaczego*? Nikt tak nie ma ?

Scarlet
02-10-2012, 19:23
A likwidacja garderoby wchodzi w grę ?

Scarlet
02-10-2012, 19:25
Łazienka jest spora ( taka jak pokój ?) , może trochę ją zmniejszyć zeby do sypialni zrobić "normalne" wejście ?

syberia
02-10-2012, 19:30
Nawet gdybym zlikwidowała garderobę to po przesunięciu wc w tę stronę pozostanie mi jakaś marna mała szafa.

dez
02-10-2012, 19:32
Przeglądałem dziesiątki projektów i pierwszy raz widzę taki układ ale to Twój dom i jeśli dla Ciebie to nie problem to zrób jak w projekcie. Dla mnie rozwiązanie jest bardzo oryginalne, ale to nie znaczy że tak jest źle.

syberia
02-10-2012, 19:33
Tak wiem , łazienka jest spora , ale musi taka zostać , spełnia wymogi osób niepełnosprawnych . Wszyscy na razie jesteśmy sprawni , ale nigdy nic nie wiadomo .

Scarlet
02-10-2012, 19:39
To jest jedyna garderoba w domu, tzn. to jest dom parterowy ?

syberia
02-10-2012, 19:47
Założyłam sobie max 150 m2 zabudowy i chcieliśmy żeby na dole była wygodna master bedroom , poza tym chciałam żeby pozostałe pomieszczenia też nie były klitami , np garaż ma 24 m wiatrołap 7 , spiżarnię wcisnęłam pod schody i jakoś się zmieściłam ze wszystkim , poza tym z garderoby do pralni będzie coś w rodzaju transportu na brudy , ponadto z górnej łazienki zsyp na pranie i wszystko mi się udało, tylko to przejście przez sypialnię .... nie wiem sama , ale kusi mnie żeby tak zrobić
Analizując to może to będzie wygodne ....wychodzisz z sypialni i idziesz sobie prosto do łazienki . Poza tym chyba częściej chodzę do*łazienki niż do sypialni ,poprawić makijaż , zrobić coś z włosami , umyć zęby , ręce , odświeżyć się i wtedy musiałabym chodzić przez sypialnię do łazienki

syberia
02-10-2012, 19:48
Nie sonata , to jest dom z poddaszem , tam są schody , projekt poddasza jeszcze nie skończony


http://imageshack.us/a/img20/2444/poddasze.png

syberia
02-10-2012, 19:57
Poza tym patrzcie jak jest pięknie , wchodzisz do łazienki i widzisz stojące (na murku od kibelka ) małe kwitnąse na biało kwiatki , na wprost jest umywalka 100 cm , nad nią duże lustro , po obydwu stronach lustra jakieś ładne oświetlenie i dwa okna po bokach lustra , normalnie czad! w prawo ciągnie się blat , na nim lusterko ( światło dzienne ) a przy blaciku pufka do siedzenia ( teraz tak mam w łazience i zapewniam że to bardzo wygodne ) wanna ma 170 x75 aprysznic , 160x100 będzie deszczownica i zmieszczą się 2 osoby ( jak ekologicznie , oszczędność wody )

syberia
02-10-2012, 20:00
A może inne wady tego projektu ? jak ktoś widzi to niech powie , proszę , bo niedługo idę do architekta żeby to rysował .

wymyśliłam jeszcze parę innych dziwacznych rozwiązań odnośnie planów domów

Scarlet
02-10-2012, 20:01
Faktycznie są schody :)
Pewnie nie ma nic złego w wchodzeniu do sypialni przez łazienkę, po prostu nie widziałam takiego rozwiązania, czułabym się trochę klaustrofobicznie nie mając wyjścia z sypialni na korytarz. Nie otworzysz drzwi w sypialni, bo będziesz mieć widok na łazienkę.... Wiem,że w sypialni sie przede wszystkim śpi, ale nie podoba mi się taki układ pomieszczeń . To subiektywne odczucie. Osobiście wolałabym zmniejszyć garderobę i zrezygnować z wc tak żeby do sypialni zrobić wejście z korytarza, ewentualnie przenieść wc w inne miejsce np. minimalnie zmniejszyc łazienkę. Moja niechęć do takiego rozwiązania wynika z tego że nie lubię pomieszczeń przechodnich - bez względu na to czy to łazienka, czy sypialnia , wolę do kazdego mieć osobne wejście. To twój dom i jeśli tak będzie ci wygodnie to ok. :)

Scarlet
02-10-2012, 20:06
To jeszcze inaczej - skoro sypialnia to tylko sypialnia ( nie wiem dlaczego najważniejsza jest łazienka ? Można na górze zrobic taką dużą, wypasioną a na dole skromniejszą, ale to moje zdanie) to w takim razie wciśnij gdzieś w sypialni garderobę np. za łózkiem a zrezygnuj z tej na korytarzu i przenieś tam wc.

syberia
02-10-2012, 20:06
Może i masz rację z tym brakiem wyjścia na korytarz i związaną z tym klaustrofobią .. własnie o takie uwagi mi chodzi , muszę to przemyśleć , zawsze dobrze jest poznać opinię innych. Może architekt wybije mi to z głowy ... ale niech spróbuje na tej powierzchni się ze wszystkim pomieścić

syberia
02-10-2012, 20:11
Właśnie Sonato , chodzi o to że na dole ma być wypasiona , od razu wykluczaliśmy master bedroom na górze . To na górze to jeden wielki pokój córki ( z możliwością podziału na dwa , gdyby doszło kiedyś do sprzedaży domu ) i drugi gościnny w ktroym postawię rowerek treningowy ( może kiedyś dla kogoś będzie sypialnią z garderobą )
no i ta łazienka z zsypem na pranie . w tej garderobie w gościnnym będziemy przechowywać różne graty

Scarlet
02-10-2012, 20:15
Ja wcisnęłabym wc w łazienkę, w miejsce gdzie teraz jest kabina. Resztę na pewno dałoby się logicznie rozplanować, skoro łazienka jest duża. Taki układ ma jeszcze jeden plus - taniej wybudować wc przy łazience :) No chyba że koszty nie są ważne...

Pewnie nie przejdzie rezygnacja z garażu ? :)

syberia
02-10-2012, 20:22
No myślałam o wc w miejscu prysznica , ale to nie powiększy mi garderoby a zmniejszy łazienkę i powiększy przestrzeń komunikacyjną ( teraz ma ona tylko 9 m2) ten garaż ... no nie wiem , może byłabym w stanie zrezygnować na rzecz wiaty , w końcu płyta fundamentowa droga jest , webasto tańsze

Kwitko
02-10-2012, 21:44
A ja bym zrobiła drzwi do łazienki koło tej małej ścianki z wc, oczywiście ścianka normalna do sufitu, zmieniłabym układ łazienki aby wejście do prysznica było na krótkiej ściance od strony łazienki, a wanna byłaby na tej dłuższej. Pomysł z przejściem do sypialni przez łazienkę w której jest wc nie bardzo mi się podoba :no:

Scarlet
03-10-2012, 10:06
Wszystko się zmienia jeśli możesz zrezygnować z garażu :) . Przemyśl raz jeszcze jak ma wyglądać parter bez garażu, na pewno będzie wygodnie i praktycznie ( bez przechodnich pomieszczeń).

bury_kocur
03-10-2012, 11:01
Nie bardzo ten układ jak dla mnie :no: Może, nie tykając garderoby, zlikwidować ten mały wucecik dostępny z korytarza i tam zrobić wejście do sypialni (np dać drzwi przesuwne), w miejscu prysznica zrobić wc ogólnodostępne z wejściem z korytarza i przeprojektować łazienkę, żeby się wszystko zmieściło?
Nie zrozum mnie źle - fajnie to by mogło wyglądać, jak opisujesz - ale kibelek w pomieszczeniu przechodnim, a na dodatek z niepełną ścianką, jest na mój gust dyskwalifikujący ten pomysł. Są różne sytuacje życiowe przecież - w niektórych może to być bardzo niekomfortowe.

KrzysztofLis2
03-10-2012, 12:41
Szczerze?

Nie wiem, kto tu jest głupszy -- inwestor, czy architekt.

Kwitko
03-10-2012, 13:01
Różne sytuacje życiowe - ładnie to ujęłaś :D

syberia
03-10-2012, 13:21
Sonata , bez garażu to wiem że nie byłoby problemu , ale jakoś tak chyba ten garaż zostanie ... mąż czasem coś przy samochodzie lubi zrobić ... poza tym opony i takie tam rzeczy
Na razie jak widzę to niestandardowe rozwiązanie nie wzbudza entuzjazmu , tak to ze mną jest , zawsze podoba mi się coś co większości wydaje się brzydkie lub dziwaczne ( nie uważam tego za wadę tylko za zaletę )

do Krzysztof Lis, dla wyrażenia swojej opinii mógłbyś zastosować bardziej oględną formę , poza tym architekt jeszcze tego nie widział.

bury_kocur
03-10-2012, 13:26
Ależ, syberio, ja jestem fanką niestandardowych rozwiązań! I daleko mi do tego, co uznaje większość. Ale to nie jest brzydkie ani dziwaczne, tylko niepraktyczne.

KrzysztofLis2
03-10-2012, 13:43
Wedle życzenia.

Nie wiem, kto tu bardziej cierpi na brak zdrowego rozsądku -- inwestor, czy architekt.

Ja rozumiem, że w dawnych czasach to się kąpało w kuchni, kury trzymało w salonie a spało na sianie w stodole, ale jak dla mnie to jest jakiś totalny absurd. Proponuję jeszcze dla udziwnienia:
* wchodzić do salonu przez kotłownię,
* wchodzić na poddasze schodami na zewnątrz,
* zrobić wejście do domu tylko przez garaż.

Ja rozumiem, że każdy buduje dom "dla siebie na lata", ale czasem bywa tak, że dom trzeba sprzedać. Im więcej takich niepraktycznych (ja bym powiedział, że zwyczajnie głupich) pomysłów, tym trudniej go będzie sprzedać w razie czego.

Jak się tak upieracie nad osobną toaletą, to można zamienić ją miejscem z fragmentem łazienki (tym za "plecami" sedesu).

plusfoto
03-10-2012, 13:59
Bardzo mi się to podoba zwłaszcza jak sypialnia będzie pełniła rolę gościnnej. Siedzę sobie na kibelku a tu gość za moimi plecami w swojskim klimacie ( smrodku) myk do pokoju.:lol2:

syberia
03-10-2012, 14:15
Na razie wszystkie proponowane rozwiązania skutkują np likwidacją garderoby , zmniejszeniem powierzchni łazienki , powiększeniem przestrzeni komunikacyjnej .
oczywiście biorę pod uwagę możliwość sprzedaży domu , dlatego się tak zastanawiam nad tym rozwiązaniem , gdybym była mniej rozważna zrobiłabym tak bez pytania kogokolwiek o opinię

Osobna toaleta umieszczona w miejscu za plecami kibelka spowoduje przesunięcie drzwi z sypialni do łazienki w miejsce gdziie teraz wisi tv , poza tym tam jest za mało miejsca przy otwartych drzwiach skrzydło będzie dotykało łożka

syberia
03-10-2012, 14:18
plusfoto , sypialnia nie nigdy nie będzie pełniła funkcj sypialni gościnnej

plusfoto
03-10-2012, 14:24
Nie ma znaczenia czy gościnna czy własna. W/g mnie takie przejście jest krępujące nawet dla domowników. Jeszcze bym przebolał gdyby tam nie było kibelka tylko sama łazienka i to pod warunkiem że służy ona tylko osobom z sypialni.

Scarlet
03-10-2012, 14:52
Ja rozumiem, że każdy buduje dom "dla siebie na lata", ale czasem bywa tak, że dom trzeba sprzedać. Im więcej takich niepraktycznych (ja bym powiedział, że zwyczajnie głupich) pomysłów, tym trudniej go będzie sprzedać w razie czego.



I to jest bardzo dobry argument ! Ja wymyśliłam że wystarczy mi jedna, duża łazienka na poddaszu ( !) a teraz planuję sprzedaż domu i już wiem że będę się z tego pomysłu długo tłumaczyć.


plusfoto , sypialnia nie nigdy nie będzie pełniła funkcj sypialni gościnnej

Jeśli nie sprzedaż domu ...

Jak duża jest sypialnia ? Nie można tam zrobić garderoby ? Albo wyrównać ścianę, tam gdzie teraz jest podcień. Wiem, to juz duże zmiany, ale warto je przemyślec.

syberia
03-10-2012, 15:15
sypialnia z garderobą są równe , mają po 10 metrów
ściany nie wyrównam bo to zwiększy pow zabudowy i stracę zadaszony taras.

jedyne co mi właśnie przeszkadza w obecnym rozwiązaniu to możliwość kłopotów ze sprzedażą ( o tym już myślałam wcześniej )
chyba nie ma sposobu na to żeby zachować wygodny układ i wielkość pomieszczeń*w tym metrażu domu


nooo jeden sposób może jest , rezygnacja z wanny

Scarlet
03-10-2012, 15:17
Sypialnia z garderobą są równe ? Chyba chodziło o łazienkę ?

syberia
03-10-2012, 15:22
tak chodziło o łazienkę i sypialnię*, pomyłka

frelka
03-10-2012, 16:12
Ktoś już coś podobnego sugerował w tym wątku:
139998

Dla mnie wchodzenie do sypialni przez łazienkę odpada.

Scarlet
03-10-2012, 16:48
Dokładnie tak!

syberia
03-10-2012, 18:10
Przygotowuję nową wersję . Frelka dzięki za planik , ale brak przejścia złazienki do sypialni , takie latanie naokoło gościnnej toalety .
myślę że Wasze uwagi odwiodą mnie od tej przejściowej łazienki , ale głównym Waszym atutem jest fakt możliwych trudności przy ewentualnej sprzedaży .

syberia
03-10-2012, 21:53
Nowa wersja , niby wszystko jest , ale jakoś mi się nie podoba , coś za daleko jest do garderoby ... w tamtym układzie siedząc na łóżku można było pogapić się na ciuchy w szafach i pomyśleć w co się ubrać .


http://imageshack.us/a/img14/256/bezprzechodniej.png

plusfoto
03-10-2012, 22:22
Przerzuć łazienkę tam gdzie garderoba i wilk będzie syty i owca cała. Po nad to uwzględnisz też piony kanalizacyjne i wodne. bedą skupione w jednym miejscu a nie rozwalone po całym poziomie.

syberia
04-10-2012, 06:37
Nie mogę przerzucić łazienki tam gdzie garderoba, bo łazienka musi być z oknem, a wtedy miałabym okna od północy ( a to ma być dom mocno energooczędny )
sprawa rozwlekości instalacji wodnej jest mi znana, ale wygoda przede wszystkim

plusfoto
04-10-2012, 09:21
Czyli źle go ustawiłeś w/g stron powinno być tak.
140169
Rozumiem że okna w łazience muszą być. Bo jeśli nie to wtedy pozbywasz się jeszcze tych dwóch małych pierdółek które obecnie są a na energooszczędność będą miały spory wpływ. Rozważ możliwość zainstalowania świetlika.

syberia
04-10-2012, 11:48
Ja wiem*że tak powinien być usytuowany , ale zawsze wszystkie plany są prezentowanie elewacją frontową na dół , świetlika nie chcę , okna mają być po obydwu stronach lustra , dą wąskie to prawda , od wewnątrz będzie to ładnie wyglądało ( kocham symetrię I a na zewnątrz te okna lączy się pasem jakiejś okładziny i jest harmonia


http://imageshack.us/a/img717/646/elewacjaogrodowa.png

a poza tym jak z tym świetlikiem ? tam ma być poddasze użytkowe .

KrzysztofLis2
04-10-2012, 15:37
Serio projektujesz dom tak a nie inaczej, bo zamierzasz "leżąc na łóżku patrzeć na ubrania w garderobie i zastanawiać się, co na siebie ubrać"? Naprawdę, nie wiem, co powiedzieć. Jesteś straszną egoistką. Zamierzasz w domu mieszkać sama, bez partnera, bez uwzględnienia jego potrzeb?

Dlaczego on nie ma możliwości "leżąc na łóżku patrzeć na zawartość lodówki i zastanawiać się, co zjeść na śniadanie"?

Zupełnie nie wiem, co powiedzieć w takiej sytuacji. Absurd do kwadratu.


Bardzo mi się to podoba zwłaszcza jak sypialnia będzie pełniła rolę gościnnej. Siedzę sobie na kibelku a tu gość za moimi plecami w swojskim klimacie ( smrodku) myk do pokoju.:lol2:
To nic.

Wyobraź sobie: jesteś nastolatką, która przyszła do koleżanki po szkole, pierwszy raz w życiu jesteś u niej w domu. Zachciewa Ci się "numeru dwa", idziesz do kibelka, zamykasz drzwi z korytarza i oddajesz się przyjemności.
WTEM NAGLE drugimi drzwiami wchodzi ledwo ubrany, nieogolony, zaspany tatuś koleżanki, który właśnie odsypiał drugą zmianę. I zastaje Cię ze spuszczonymi gaciami, głupią miną i kawałkiem papieru toaletowego w łapie.

syberia
04-10-2012, 18:35
Krzysztof lis, koleżanki córki nie będą szwedac po parterze , popędzą zaraz na poddasze gdzie jest pokój córki i druga łazienka

poza tym dziwaczne wnioski wyciądasz , jak ktoś chce się gapić na ubrania w szafie to jestem egoistką ? poza tym tak właśnie się projektuje , analizuje się zachowania ludzi , jak żyją , czym się zajmują , co lubią*robić

ja np teraz mam szafę naprzeciwko lóżka , otwieram ją siadam na łóżku i patrzę co mam do wyboru , to jest wygodne i chciałabym żeby w nowym domu też tak było.

Nie mogę Ci zabronić pisania na tym topiku ale Twoje uwagi są DELIKATNIE mówiąc gróboskórne.

syberia
04-10-2012, 18:36
'u' oczywiście

syberia
04-10-2012, 18:43
I dlaczego nie dociera do niektórych że to jest prywatna małżeńska łazienka i nie będą tam łazić żadni goście , koleżanki córki i tym podobni , wymyślacie taki dziwaczne i głupkowate sytuacje

syberia
04-10-2012, 21:06
I mała zmiana , zaokrąglona ściana od kabiny , i do łazienki powinny być drzwi przesuwne ( chyba też nie lubię )


http://imageshack.us/a/img443/9325/okrgacianka.png

KrzysztofLis2
05-10-2012, 08:45
My wymyślamy dziwaczne i głupkowate sytuacje? Nie, dziwaczne i głupkowate to jest wejście do sypialni PRZEZ łazienkę.

Coś w stylu wchodzenia do samochodu przez bagażnik.

Naturalnie zrobisz jak zechcesz. Dopasujesz dom do swoich wymagań, zrobisz garderobę w zasięgu wzroku z łóżka, bo to ma dla Ciebie wartość większą, niż funkcjonalny układ pomieszczeń. Twoje pieniądze, Twoje decyzje. My tu na forum możemy tylko wypunktować te rozwiązania, które naszym zdaniem są nierozsądne. Bo tacy ludzie jak my mogą potem przyjść oglądać Twój dom, gdy przyjdzie Ci go sprzedać. I potem może się okazać, że Twoje priorytety powodują, że za dom dostaniesz mniej pieniędzy, niż kosztowało Cię jego zbudowanie, bo nikt inny nie potrzebuje oglądać garderoby siedząc na łóżku, za to wszyscy wolą wchodzić do sypialni prosto z korytarza, a nie z łazienki.

Im bardziej dziwaczny układ pomieszczeń zbudujesz, tym gorzej. Tym mniej funkcjonalny będzie dla innych.

Ta łazienka będzie absolutnie i wyłącznie do Waszego małżeńskiego użytku? A jak córka zapragnie się wykąpać w wannie? W drugiej łazience też będzie i wanna i prysznic?

bureczek
05-10-2012, 12:42
Temat bardzo ciężki. Wiadomo, że każdy budując swój dom chce go dostosować do własnych potrzeb. Ale muszę przyznać rację tym którzy pisali już przede mną. Przejście do sypialni przez łazienkę jest bardzo złym pomysłem i kompletnie sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Jeśli jednak tak bardzo wam zależy na pozostawieniu takiego układu może przemyślicie łazienkę połączoną z sypialnią jako integralną całość. Osobno byłby wydzielony tylko wc.

plusfoto
05-10-2012, 13:13
Przecież tak już zrobili. Łazienka jest integralną częścią sypialni. Chodzi teraz o widok na garderobę z łóżka.

syberia
05-10-2012, 15:29
Kolejna wersja, nie podoba mi się że nie ma bezośredniego połączenia*łazienki z sypialnią , trzeba wyjść na korytarz , poza tym w takim układzie zlikwidowałabym to wc dla gości , ale mąż jest za osobną toaletą gościnną i z tego nie zrezydnuje

http://imageshack.us/a/img35/43/osobnaazienka.png

plusfoto
05-10-2012, 16:07
Może i Ci się nie podoba ale jest najsensowniejsza tylko w tym układzie po co Ci ten drugi kibelek na dole jak będziesz miała na górze.

syberia
05-10-2012, 20:05
No właśnie pisałam że bym go zlikwidowała na rzecz garderoby , ale mąż się nie zgodzi .

syberia
05-10-2012, 20:06
ale już mam w głowie kolejną wersję , którą wkrótce zamieszczę ;D

Pani Dyrektor
06-10-2012, 01:52
Jak dla mnie - pomysł ok - jeszcze lepsze byłoby przejście przez garderobę - rozwiązanie znane mi ze Stanów. Pominęłabym chyba tylko przedsionek ..

joliska
06-10-2012, 08:06
I dlaczego nie dociera do niektórych że to jest prywatna małżeńska łazienka i nie będą tam łazić żadni goście , koleżanki córki i tym podobni , wymyślacie taki dziwaczne i głupkowate sytuacje

Syberio, może dlatego, że wymyślasz dziwaczne uzasadnienie dla niefunkcjonalnego i nieestetycznego rozplanowania części prywatnej? Może wybierzesz się do architekta, który rozrysuje Ci każdą Twoją wizję, wypunktuje plusy i minusy? Nie wiem, dlaczego ten malutki wc musi być w tym miejscu i taki maluśki...

Zaczęłabym od wrysowania wc dla gości, a resztę przestrzeni podzieliła - racjonalnie - na 3 strefy:

https://lh6.googleusercontent.com/-jOUC_G-ihGs/UG_brVKl6JI/AAAAAAAAHvw/qmB7CkWI8lw/s512/syberia.png

william.bonawentura
06-10-2012, 08:35
po co Ci ten drugi kibelek na dole jak będziesz miała na górze.

A może zamiast wiadra na odchody ("kibelek") zrobić wc z muszlą i sedesem ?

plusfoto
06-10-2012, 08:49
A może zamiast wiadra na odchody ("kibelek") zrobić wc z muszlą i sedesem ?
A do czego to odniosłeś. Bo jak do mojego całego postu to spójrz na post #57 i plan tam zawarty i dopiero skomentuj.:confused:

bury_kocur
06-10-2012, 09:20
william czepia się słówek :P a sedes wcale nie oznacza klapy - tak wykształciuchy mówią na kibelek ;), czyli na cały sprzęt.

syberia
06-10-2012, 11:56
dobrze , niech będzie wc , ale wszyscy tylko krytykują a nikt nie zaproponował rozwiązania które byłoby wygodne i zachowywało powierzchnię*pomieszczeń , poza tym to małe wc ma 150x80 , u siostry jest takie i jest wystarczające

do Pani dyrektor , w poprzednim projekcie miałam przejście z sypialni przez garderobę do łazienki

plusfoto
06-10-2012, 12:23
Joliska Ci dała bardzo sensowne rozwiązanie. Masz mały kibelek, powyżej zrób prywatną łazienkę z wejściem z sypialni a po prawej sypialnia z garderobą.

joliska
06-10-2012, 12:33
Syberio, a poza tym w żadnym miejscu nie pokazałaś zwymiarowanego planu... Wc wygląda na Twoich rysunkach na maciupeńkie, bo ledwo mieści się w nim miska i umywalka :yes:

channel8
06-10-2012, 14:26
Zastanawia mnie sens posiadania wc 150 cm x 80 cm. Po co budować dom aby posiadać pomieszczenia wielkości klatki dla zwierząt (w bloku mam większy wc).
Pomysł Joliski wydaje się być fajny.
Może urządzałaby Cie łazienka w sypialni? Mniej więcej tak:
http://imageshack.us/a/img846/9430/azienkawsypialni.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/azienkawsypialni.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
źródło: http://projektowaniewnetrz.eu/sypialnia-z-lazienka-oblicza-partnerstwa/
to tylko inspiracja - ale zamiast dzielić - można połączyć.

joliska
06-10-2012, 16:01
Channel, osobny, mały wc ma być dla gości, a łazienka własnie przy 3w1

Pani Dyrektor
06-10-2012, 18:11
Taki mały przykład z filmu (nie, Pani Dyrektor nie ma na tym zdjęciu ani jej Inwestorów).
Porządna, duża, obszerna garderoba - nie w stylu "pawlacza czy innych rozwiązań sprzed 20 lat". Widok z łazienki na sypialnię. Drzwi 130 w świetle ZASUWANE do kaset po prawej i lewej i w przypadku łazienki i sypialni (kasety zabudowane w regipsie, nie "na wierzchu".
Przy takim rozwiązaniu należy zastosować porządne (drogie) drzwi przesuwne, i izolację aby zawartość garderoby nie wilgotniała od łazienki a w łazience b.dobrą wentylację.

140698

Co do tematu zabłąkanych dzieci.. Dzieci wyniosą się po 18stce z domu i problemu nie będzie, a komfort dla właścicieli zostanie. Z resztą - kiedy łazienka jest "na końcu domu" nie ma opcji, by ktoś zabłądził przechodząc przez sypialnię właścicieli do garderoby.


dobrze , niech będzie wc , ale wszyscy tylko krytykują a nikt nie zaproponował rozwiązania które byłoby wygodne i zachowywało powierzchnię*pomieszczeń , poza tym to małe wc ma 150x80 , u siostry jest takie i jest wystarczające

do Pani dyrektor , w poprzednim projekcie miałam przejście z sypialni przez garderobę do łazienki

Pani Dyrektor

plusfoto
06-10-2012, 18:54
Zastanawia mnie sens posiadania wc 150 cm x 80 cm. Po co budować dom aby posiadać pomieszczenia wielkości klatki dla zwierząt (w bloku mam większy wc).
Pomysł Joliski wydaje się być fajny.
Może urządzałaby Cie łazienka w sypialni? Mniej więcej tak:
http://imageshack.us/a/img846/9430/azienkawsypialni.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F846%2Fazienkawsypialni.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)
źródło: http://projektowaniewnetrz.eu/sypialnia-z-lazienka-oblicza-partnerstwa/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprojektowaniewnetr z.eu%2Fsypialnia-z-lazienka-oblicza-partnerstwa%2F)
to tylko inspiracja - ale zamiast dzielić - można połączyć.
Błagam - nie wszystko co amerkańskie lub ściągnięte z jakiegoś filmu pod konkretną scenę zrobione jest dobre. Ludzie pomyślcie trochę. Owszem łazienka razem z pokojem (sypialnią) ostatecznie tak. Chociaż dla mnie przypomina to pokoje hotelowe ale ostatecznie niech będzie. Natomiast to co jest na tej fotce to jest aż niesmaczne. Otwieram rano oczy i widzę żonę siedzącą na sraczu. Brrrrrrrrrrrrrr.

channel8
06-10-2012, 20:19
Plusfoto - skoro właścicielka chciała wchodzić do sypialni przez wc - to ten pomysł jest jak najbardziej na miejscu. Zamiast szkła - można dać zwykłą ściankę k-g. Tyle ze to zdjęcie to INSPIRACJA a nie gotowizna.

syberia
09-10-2012, 19:48
Myślę że tak to zostawię , powiększę tylko gościnne wc do rozmiarów 150x100 . odbyło się to kosztem salonu , pzty okazji powiększył się*garaż

kasia_labo
19-11-2012, 19:51
Hej, przychodzę z rewizytą :)
Mam pytanko odnośnie Twojego parteru - co będzie w pomieszczeniu przy garażu? JEsli to przy garażu to kotłownia czy jakieś gospodarcze to może mozna zrezygnować tam z drzwi do korytarza, przechodzić przez garaż i dzieki temu wciagnąć ta część korytarza do np. wc powiekszajac je i garderobę? Sory jesli gdzieś w trakcie o tym było, przeglądałam, ale nie znalazłam.

Elfir
19-11-2012, 20:26
Widziałam też rozwiązania łazienki która była przedzielona drzwiami - ogólnodostępna była częśc w ubikacją i umywalką a za drzwiami częśc prywatna, z wanną i prysznicem.
Poza tym warto odwrócić bieg schodów i pod schodami zrobić wyjście z pomieszczenia gospodarczego.

http://images43.fotosik.pl/1638/c6e39e3e89edcd03.jpg

Przy takim rozkładzie dałoby się w sypialni zrobić kominek.

rafmak10
20-11-2012, 01:28
Tak jak przedmówca... przejście przez łazienkę może być bardzo niewygodne. Jeśli nie da się przenieść łazienki ze względu na instalację to bym zamknął ją na wysokości tej niskiej ścianki

syberia
09-01-2013, 22:43
dawno nie byłam na swoim wątku , nie przypuszczałąm że ktoś tu coś napisze , sprawa przejścia do sypialni przez łazienkę jest zamkinięta , tzn , nasza pani architekt już to narysowała tak jak chciałam. co prawda miała obiekcje , bo rozwiązanie jest dziwaczne , ale mi się podoba bo nikt tak nie ma . jak dla mnie będzie to funkcjonalne.

czekam na wpisy tych harpi co się nasadziły na odwetową krytykę , zapraszam

syberia
09-01-2013, 22:53
do Elfir , nie mogę odwrócić biegu schodów bo pod nimi jest mała spiżarnia

syberia
09-01-2013, 23:00
rzut parteru

Elfir
10-01-2013, 11:56
czekam na wpisy tych harpi co się nasadziły na odwetową krytykę , zapraszam

A kogo to obchodzi co sobie wymyślisz? :bash:
Dla mnie przesłanką czy coś będzie sensowne są obiekcje architekt. Ale klient płaci - klient wymaga.
To tak jakbym ja miała robić odwetową krttykę na klienta tylko dlatego, że zaczyczył sobie ogrodu z samych miniaturowych iglaków. Głupie bo głupie, ale nie ja będę na to patrzeć :)

syberia
11-01-2013, 13:56
Eeee , Elfir , nie wiesz o co chodzi i to nie było do Ciebie . przeklęto mnie na innym wątku bo napisałam że czyjś dom mi się nie podoba .

Elfir
11-01-2013, 14:42
Wczoraj miałam chyba zły dzień i trochę mnie poniosło. Też przepraszam, że tak naskoczyłam. Jak chcesz mogę edytować i usunać.

syberia
11-01-2013, 17:09
ja się nie obrażam , przyzwyczajona jestem, że wszystkim się nie podobają moje poglądy i pomysły

syberia
11-01-2013, 17:12
http://imageshack.us/a/img571/1851/ostatnizrzut.png

Elfir
11-01-2013, 17:52
ja uwielbiam przerabiać :p

http://images46.fotosik.pl/1915/dee4af61546c3b12.jpg

syberia
12-01-2013, 10:22
http://imageshack.us/a/img6/6854/objanienia.png

http://imageshack.us/photo/my-images/6/objanienia.png/

syberia
12-01-2013, 10:27
też lubię przerabiać ,
a tu jak widzisz muszą być spełnione określone warunki , umywalka na wprost wejścia , miejsce na toaletkę ( co prawda niedaleki wc , ale cóż , jakoś inaczej się*nie da ) ściana po prawej stronie wc ze wzgl na baterię bidetową ( brak bidetu ) sporo miejsca na ręczniki , trochę nie wiem gdzie będzie kosz na brudy ... ale jeśli rekuperator będzie w garażu to chyba zrobię wrzutnik do pralni z garderoby ( jest tam już zrzut na pranie z piętra )

frelka
12-01-2013, 10:44
Syberia, domyślam się, że jesteś już przekonana do swojego rozwiązania. Przemyśl mimo wszystko jeszcze pomysł Elfir.
W Twoim rozwiązaniu dość nieszczęśliwe wydaje się umieszczenie drzwi do prysznica - tuż przy drzwiach wejściowych - osoba idąca z lub do sypialni będzie robiła niezłe przeciągi. Ponadto odległość od ręczników jest wbrew pozorom dość duża (w wersji Elfir ręczniki spokojnie mogą być w części prysznicowej). Piszę z własnego doświadczenia - zamontowaliśmy wieszak na ręczniki na boku wnęki, w której jest wanna 150cm z panelem prysznicowym. Za daleko nam było wychodzić spod prysznica i sięgać po ręczniki metr dalej.

Jeszcze jedna uwaga: toaletka z lusterkiem, suszarką i miejscem za zrobienie makijażu - kusząca, ale czy przemyślałaś jej usytuowanie pod oknem? W wersji Elfir można by, po przesunięciu lekko umywalki, umieścić ją tak, ze oświetlenie z okna byłoby boczne.

Gorąco zachęcam do wersji Elfir - łazienka nadal jest przypisana do sypialni. Przejście pomiędzy łazienką a sypialnią jest dyskretne (schowane przed ewentualnymi gośćmi w salonie). Jednocześnie sypialnia jest sypialnią a łazienka jest łazienką i nie pełni jednocześnie funkcji korytarza.

Cokolwiek wybierzesz, życzę abyś nie żałowała decyzji :)

Elfir
12-01-2013, 15:36
Mnie by przeszkadzało np. pójście po koc do sypialni gdy mąż siedzi na posiedzeniu...Zwłaszcza jak mu się trafi grypa żołądkowa (a w małej ubikacji gościennej bidetu nie ma).

syberia
12-01-2013, 15:58
Męza nie ma w domu tygodniami, jest kierowcą a poza tym w malej lazience bedzie oras bidetta ( teraz tez tak mamy i jest ok) toaleta w duzej bedzie uzywana nie za czesto
Co do recznikow , przed wzieciem prysznica powiesi sie recznik na wieszaczku blizej prysznica

syberia
12-01-2013, 16:34
A dlaczego toaletka na wprost okna jest zła? Ja mysle ze wlasnie tak powinno byc

frelka
12-01-2013, 18:37
Mi się toaletka skojarzyła z dużym lustrem, a to niekoniecznie ma sens na tle okna (przysłoni w dzień naturalne światło).
Zależy jakie dokładnie masz założenia.

W zasadzie widać, że jesteś już przekonana.
Mimo wszystko spytam o gości - masz na górze pokój gościnny, czy też ewentualni goście mają szansę spać na parterze? Jak w taki wypadku z dostępem do łazienki? Wysyłanie gości na górę, jeśli na górze śpią dzieci, a goście wiedzą, że na dole jest dostępna łazienka?

I jeszcze jedna hipotetyczna sytuacja: jesteście na zewnątrz, wysyłasz córkę po coś do sypialni, a tam po drodze zamknięta łazienka(oby ;)), bo ktoś korzysta...

No dobra, tak jak Ty jesteś przekonana, tak ja nie. W sytuacji, gdyby to z sypialni przechodziło się do łazienki, to sytuacja byłaby jasna - łazienka jest tylko do użytku osób z sypialni. W Twoim rozwiązaniu tak nie jest.

syberia
12-01-2013, 18:56
http://imageshack.us/a/img72/2444/poddasze.png


tak wygląda poddasze , tam są dwie łazienki , poza tym mamy tylko jedno dziecko które jest w klasie maturalnej i pewnie już niedługo będzie z nami mieszkać
a toaletka ma wyglądać tak że ma stojące na blacie takie lusterko na nóżce , mam tak teraz w łazience i to jest bardzo wygodne , nie wyobrażam sobie łazienki bez takiego miejsca
no wieeem że to rozwiązanie jest nietypowe , ale co zrobić ,podoba mi się*