PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na potrawy z grzybów



niktspecjalny
04-10-2012, 07:36
Może już był ale co tam tyle jest nowych rodzai na rynku ,że może ktoś się skusi i poda jakiś przepis.Chodzi mi aby grzyb był dominującą częścią naszego dania.

niktspecjalny
04-10-2012, 07:47
Faszerowane duże pieczarki ,które w domu były robione na większych imprezach ale dlaczego nie mogły by być nieodzowną częścią naszego obiadu.

składniki :

-6szt dużych pieczarek
-natka pietruszki
-5szt jajek na twardo
-1/2 kostki masła (82%)
-bułka tarta lub ser żółty jako druga opcja
-sól pieprze do smaku

wykonanie :

Wyjmujemy nóżki wyżłabiamy łyżeczką blaszki w pieczarce siekamy,podsmażamy,dodajemy posiekaną pietruszkę i jajka a następnie masło.Powstałą masą faszerujemy kapelusze posypując żółtym serem i zapiekamy w piekarniku.Zamiast sera posypujemy-panierujemy bułką tartą i obsmażamy na tłuszczu z obydwu stron.Pieczarki z patelni mają być z lekka twardawe a te z piekarnika z lekka miękkawe ;);).Do picia czosnkowy barszcz czerwony.

niktspecjalny
04-10-2012, 10:37
Przypomniała mi się zupa z kominków.Pierogi na wigilię z kominków był nieodzowną częścią naszego święta ale zupa to już był hit choćby nawet kolorystyczny ;).

składniki :

-garść kominków
-rosół wołowo-jarzynowy(na szponderku)
-warzywa ugotowane w całości(marchew,pietruszka itp)
-150 ml śmietany (18%)
-koper,natka pietruszki
-mąka do kluseczek
-jajko
-sól-Vegeta,pieprz ziołowy
-cebula

wykonanie :

W osobnym rondlu gotuję kominki.Jak zmiękną kroję w paski.Podsmażam cebulkę i po zeszkleniu dodaję kominki.Chwilę podsmażam.Gotuję rosół wołowo -warzywny i dodaję kominki.Kawałki szponderku pływające obok kominków bardzo wskazane,bo i to ciemne i to :D:D.;).Z mąki i jajka robię ciasto .Do gotującego się rosołu z kominkami rwę kluski i zagotowuję.Zabielam śmietaną dodając wcześniej ugotowane warzywa w rosole krojąc na dowolne kawałki. Na koniec koper i natak .Zupa wyrazista w kolorze ale i bardzo smaczna.

niktspecjalny
04-10-2012, 11:08
Następnom razom :D paszteciki z boczniakami ;)

Tedii
03-11-2012, 22:35
Opieńkami sypnęło, więc zagotowałem w occie.
A tak na bieżąco to można obgotować w osolonej wodzie ok.25min same kapelusze.
Odlać wodę i na patelnię podsmażyć z jajkami.Mniammmm.